Poznávací zájezdy do Indie

Indii budete buďto milovat nebo nenávidět, nic mezi tím. Uděláme vše pro to, aby vás postihla ta první varianta!

  • obrovský subkontinent, ke najdete vše od krásného mořského pobřeží přes pouště a hluboké lesy, prastaré památky až po zasněžené Himaláje
  • Indie byla po tisíciletí centrem duchovního a filozofického vývoje lidstva a je to dodnes znát na každém kroku
  • jídlo! Indickou kuchyni si nejspíše zamilujete a vůně curry vám bude navždy spouštět pavlův reflex

Historie Indie – časová osa


2500 př.n.l.– Vznikla civilizace Dravidianská


1500 př.n.l. – Árijci napadají Indii a podmaňují si Dravidiany


1400 př.n.l. – Vznik hinduistického písma - Védové


800 př.n.l. – V letech 800-600 př.nl bylo v Upanišadách napsané posvátné písmo


518 př. n. l. – Peršané dobyli Pákistán


500 př. n. l. - V Indii byl Siddharthou Gautama založen Buddhismus


500 př.n.l. - Mahaviry Jains založili město Jainism


326 př.n.l. – Alexandr Veliký se přesunul do Indie


324 př.n.l. - Společností Chandragupta Maurya byla založena Mauryanská říše a to včetně Afghánistánu a částí střední Asie


272 př.n.l. - Ashoka, vnuk Chandragupta Maurya, se stává císařem Indie


185 př.n.l. - Říše Maurya zanikla


50 n.l. - Kušané založili říši v severní Indii


320 - Indiánská dynastie Gupta se spojila se Severní Indií a zahájila "zlatý věk" Indie


700 - Muslimské armády z Arábie napadají Indii


1206 - Qutb ub-din Aybak založil Sultanát Dillí


1398 - Timur si podmanil Indii, což vedlo k poklesu Sultanátu Dillí


1498 - Vasco da Gama se stává prvním evropským průzkumníkem, který navštívil Indii


1500 – Tohoto roku bylo do Indie zaneseno křesťanství a to pomocí Evropanů


1526 - Babur založil Mughal


1600 - Královna Alžběta I. udělila chartu východoindijské společnosti, která má založené obchodní pozice v Bombaji, Kalkatě a Madrasu


1628 - Shah Jahan, vládce Mughalské říše, staví Tádž Mahal


1658 - Přísný muslim Aurangzeb vládl Indii a snažil se donutit Hinduisty, aby se obrátili na islám


1757 - Bitva u Plassey: Robert Clive, agent východoindické společnosti, vedl tažení, které porazilo guvernéra Mughala, vládce Bengálska


1774 - Warren Hastings byl jmenován Východoindickou společností prvním generálním guvernérem Indie


1857 - Sepoyova povstání


1858 - Britská vláda vládla Indii prostřednictvím indického místokrále - nazývaného britským Rájem


1876 - Královna Viktorie získala titul britská císařovna Indie


1885 - Barma se stala indickou provincií. Byl vytvořen indický národní kongres


1905 - Britská vláda rozdělila Bengálsko na oddělené hinduistické a muslimské úseky


1914 - 1914 - 1918 1. světová válka


1919 - 13. dubna: masakr Amritsar


1920 - Mohandas Gandhi se stal vůdcem indického hnutí nezávislosti a Indického národního kongresu


1935 - Zákon vlády Indie a vytvoření nové ústavy


1939 - 3. září: Spojené království vyhlásilo válku proti Německu a začala druhá světová válka


1940 - Muhammad Ali Jinnah požadoval, aby byla z Indie vytvořena nová země pro muslimy, která by byla nazývána Pákistánem


1945 - Srpen: Druhá světová válka skončila, když Spojené státy shodily atomové bomby na Hirošimu a Nagasaki

1946 - Britská vláda souhlasila s tím, že Indii udělí nezávislost1946 - 16. srpna: Indičtí muslimové pořádali celostátní demonstrace vyzývající k založení Pákistánu

1947 - Britští a indičtí představitelé se dohodli na rozdělení země na Indii a Pákistán a


15. srpna 1947 se Indie stala nezávislou


1948 - 30. ledna: Gandhi byl zavražděn


1950 - 26. ledna: byla autorizována nová indická ústava a Jawaharlal Nehru se stal prvním indickým předsedou vlády

Doprava v Indii

Možností na to, jak se přemisťovat v Indii je opravdu hodně:
vlakem, autobusem, cyklorikšou, autorikšou, elektrorikšou, rikšou běžcem, taxi, elektrotaxi, na kole, někde dokonce na nosítkách.

Brzy zde najdete popis ruzných vlakových tříd s fotkama.

Ubytování v Indii

Na našich cestách používáme běžnou cestovatelskou úroveň - pokoj s vlastní koupelnou, WC a klimatizací nebo větrákem, dvoulůžkové, na vyžádání single nebo třílůžkový.

Pokud ale chcete svoje pohodlí, není problém zarezervovat lepší hotel, ve větších městech a turistických místech bývá dostupný 4*-5* hotel.

Pan Štětina,
skvěle zajistil tři dny našeho pobytu v indickém Léhu. Na základě naší poptávky na poslední chvíli domluvil výborného tibetského průvodce, který nám ukázal a skvěle komentoval vše zajímavé.

S Good Places jsem cestovala do Indie na meditativní a poznávací pobyt poblíž Himalájí. Celý výlet byl skvěle organizován a Petr Štětina je skvělý průvodce, na kterého je spolehnutí. Ze zážitků budu čerpat celý život. Pokud bude další příležitost, moc ráda s touto cestovkou pojedu znovu. Eva

Zdravím všechny!!! Právě jsem se vrátila z dovolené po Indií s cestovkou GOOD PLACES s Petrem Štětinou a můžu všem jen doporučit, již delší dobou se zabývám esoterikou, ale co jsem zažila na osmidenním meditačním kurzu = zázrak. Z okolních hor působí velmi silné energie ve spojení s meditací zažijete nekonečnou, čistou lásku a hluboký vnitřní klid duše s pocitem nekonečného štěstí. Je to stav, který nejde ani popsat musí se zažít, ale věřte, že stojí za to a nikdy ho neopustím. Jinak Indie je země nádherná, s průvodcem jak je Petr zažijete a uvidíte maximum co se dá, jinak Peťa je úžasný kluk vše má pod kontrolou a každému vyjde vstříc dle jeho přání, jednoduše dovolená na míru. Peťo, mnohokrát ti děkuji. :)

S Petrem jsem letos navšívila Indii-meditační kurs. Píšu, abych ho doporučila všem, kdo mají chuť navšítivit tuto zemi a ještě dostat opravdu velkou nadhodnotu v podobě kursu meditace - a to v českém překladu. Opravdu mi to dalo MOC. Ujasnila jsem si věci, které jsem četla, byly mi srozumitelné, ale ten kurs mi to všechno krásně sjednotil! Je to stejně na nás - jak si to uděláme - TEĎ a TADY- jak jednoduché a prosté... jen docvaknout! Petře - DĚKUJI MOC - že jsi a máš úžasnou cestovku!!!

Právě jsem se vrátila z Indie s Petrem Štětinou a můžu všem jen doporučit. Již delší dobou se zabývám esoterikou, ale na osmidenním meditačním kurzu jsem zažila zázrak. Z okolních hor působí velmi silné energie ve spojení s meditací zažijete nekonečnou, čistou lásku a hluboký vnitřní klid duše s pocitem nekonečného štěstí. Je to stav, který nejde ani popsat, musí se zažít, a nikdy ho už neopustím. Indie je nádherná, s průvodcem jako je Petr, zažijete a uvidíte maximum co se dá. Děkuji, Péťo.

Zdravím všechny, Pobyt v Indii bylo něco úžasného, Díky pomoci Petra Štětiny, Lucie Smržové a spol. jsem měl tu možnost prohlédnout a nasát místní atmosféru (spíše venkovskou, v Delhi jsme strávili okolo 2 dní). Prostě perfekto, dostalo se mi něčeho víc než bych kdy byl schopný čekat... Co na to říct, nepopsatelný zážitek popsatelný pouze svou nepopsatelností :)... Díky moc and Stay Awasome!

Mohu jenom vřele doporučit...Byla jsem s Good Places a s Petrem Štětinou letos v Indii a byla to nejlépe připravená a zorganizovaná dovolená v mém životě.. plus milý a starostlivý průvodce, který o nás pečoval jako o vlastní :-)..Ještě jednou díky. S touto cestovkou bych se po své zkušenosti nebála jet kamkoliv.

Tuto cestovku mohu všem, kteří mají rádi individuálně upravené cesty v malé skupině lidí a netradiční autentické zážitky, jen a jen doporučit! Absolvovala jsem s touto cestovkou 2x cestu po Iránu, Peru a Bolívie, Kolumbie a před měsícem jsem se vrátila z putování po Indii. Pokaždé jsem byla nadmíru spokojená s organizací a nadšená z fantastických zážitků. Oceňuji zejména profesionalitu a znalosti místních poměrů průvodce Petra Štětiny, který je navíc velice empatický a přátelský.

Meditace v Indii 2017
Pro mě jedno velké dobrodružství. Moje první cesta do země „třetího světa“, která mi umožnila otevřít oči, otevřít srdce, odhodit předsudky… ukázala mi věci z jiné perspektivy, pomohla mi mnohé pochopit a získat nadhled. A co víc, našla jsem samu sebe, ale tohle vám docvakne až mnohem později.

Kulturní šok? Rozhodně! Ale když se rozhodnete, že si to všechno užijete i přes občasné nepohodlí rozmlsané středoevropské fifleny, zažijete parádní jízdu a na konci se budete usmívat na celý svět. Mně to dodalo obrovskou energii a víru, že všechno je, jak má být. Prostě nepřemýšlejte, nebojte se, odhoďte předsudky a jeďte, skutečně nebudete litovat! I po dvou letech mám z čeho čerpat a rozhodně vím, že se chci vrátit!

Ráda bych poděkovala Petrovi a všem mým spolucestovatelům za velmi produktivní a krásně strávený čas! Je úžasné, jak Vás na společné cestě dokáží tito lidé inspirovat a předat Vám kousek sebe… A průvodce Petr? Lepšího parťáka na cestu nenajdete… s ním klidně i do samotného Pekla!

Doporučuji? Jednoznačně ANO!

Jana H.

PS: Nevozte si žehličku na vlasy… vážně naprosto zbytečná věc !!!

MEDITACE V INDICKÉM HIMALÁJI

Za dobrou cenu nevšední dovolená s pestrým programem a výbornou organizací!
Do Indie jsem jela poprvé a nezklamala. Zásadní rozdíl, který jsem si uvědomila hned po příjezdu domů byl : Indie je doslova zaprášená, ale pestrá, barevná. Lidé mají nádherné barevné šaty, jsou usměvaví a vřelí a velmi chudí. U nás je „čistý“ vzduch, ale všude šeď a černo. Lidé nosí tmavé, černé oblečení, jsou neosobní, zamračení a bohatí.
Do Indie mne zlákala především netradiční nabídka pobytu v ašrámu. Program byl perfektní pod vedením zkušených lektorů Alaye a Suruchi. Moje obavy, aby mne nikdo netlačil do nějakého náboženství nebo sekty byly zbytečné. Kurs jen shrnul to, co známe z mnoha knih a ještě víc. Naučil nás poznané i praktikovat – meditovat. Umožnil nám zastavit se, nabídl návod na zklidnění mysli, sebe, i pochopení druhých. Devět dní jsme měli možnost přemýšlet o sobě, o světě, cvičit jogu, dokonce tvořit, meditovat. V poledních pauzách jsem vyrážela na výšlapy do okolí naší indické vesničky nad Dharamsalou, 1200m.n.m. Poznala jsem čajové plantáže v kopcích, rýžová políčka, koryto kamenité řeky i poklidný vesnický život. Dalo by se i na další treky výš do hor. Také kuchyň byla výborná.
Myslím, že pobyt v ašrámu je pro každého, kdo chce a dovolí to. Dovolí si se v tichu zastavit a nějaké pochopení vždycky přijde.
Cesta mi přinesla i setkání se zajímavými lidmi z naší skupiny i místními lidmi. To všechna jsou setkání, na která se nezapomíná.
Díky ochotě, trpělivosti a pochopení našeho průvodce Petra jsme si každý mohli program upravit podle svých potřeb a představ. Takže někdo ze oddával masážím nebo trekům, nákupům nebo odpočinku. A jiní poznávali Indii s průvodcem.
A tak jsem například poznala přelidněné Dillí s památkami i s nákupy na rušném bazaru, městečko McLeondGanj s tibetskou kulturou pod Himalájem, restaurace na střechách domů s úžasnými výhledy na hory zalité sluncem, návštěvu u tibetského lékaře, noční cesty místním autobusem, viděla jsem nádherný a Indy přeplněný bílý Taj Mahal, ze kterého přímo dýchá skutečnost, že byl postaven z lásky. Dál jsme navštívili různé posvátné budhistické a hinduistické chrámy, zažili místní dálnici při cestě taxíkem do Agry a zpět, zažili chutná jídla v místních prostých i lepších restauracích, vydrncali se v rikše v Mathuře, zažili metro v Dillí, nocovali na šesti různých místech, kde se nám všichni místní snažili nabídnout to nejlepší, poznávali indické tradice...
To bylo jen stručné shrnutí, ale šlo by dál dlouze psát. A protože zkušenost je nepřenosná, zbývá jen vřele doporučit! S díky T.K.

Byla jsem s Good Places v Indii na cestovatelském pobytu s meditací. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek a určitě se vrátím. Pro mě to byla první dovolená v životě, která mi splnila má přání a mě představy

Mohu jenom vřele doporučit...Byla jsem s Good Places a s Petrem Štětinou letos v Indii a byla to nejlépe připravená a zorganizovaná dovolená v mém životě.. plus milý a starostlivý průvodce, který o nás pečoval jako o vlastní :-)..Ještě jednou díky. S touto cestovkou bych se po své zkušenosti nebála jet kamkoliv.

Bylo to naše první poznání Indie a člověk s příjezdem do této země je plný předsudků a strachu o svou bezpečnost. Naopak v místech, kde jsme se pohybovali jsme se cítili nadmíru bezpečně. Doprava tam i zpět i po místních destinacích, byly bezstarostné a vše probíhalo v naprostém pořádku. Díky průvodci jsme měli kdykoliv možnost podívat se na místa, která jsme si sami zvolili, čímž zájezd získal na momentálním dobrodružství.
Lidé byli k našemu překvapení velmi otevření, jen je potřeba se připravit na kulturní šok, před čímž nás varoval i náš průvodce. Mnoho žebrajících a pouliční nepořádek byl zcela normální, zejména pak v městských čtvrtích hlavního města. Doprava je tam velmi chaotická a přesto si pak člověk uvědomil, že je někdy bezpečnější, jak u nás v ČR, protože řidiči jsou zde velmi pozorní. Kulturní památky byly s láskou udržované a někdy až vysloveně rajské.
Můžeme jen doporučit a děkujeme Petru Štětinovi, že nám zájezd zařídil zcela bezstarostně.

Touto cestou chceme poděkovat Good Places,zejména panu Štětinovi, za výborně zorganizovaný poznávací zájezd v Indii.Velký dík patří i našemu indickému průvodci Tseringovi,který se o nás po celou dobu pobytu perfektně staral. Jmenovanou CK všem vřele doporučujeme. Určitě v budoucnu využijeme jejich služeb. Ješte jednou díky za nezapomenutelné zážitky.

Meditace v podhůří Himaláje, zájezd 2009

1,Místo bylo naprosto úžasný,klidný,krásná krajina kolem,učitelé úžasní, skvělí :).
Kurz meditace byl skvělej,hodně vysvětlení a zábavnej.Myslím,že všem toho hodně dal.
2,Ostatní výlety mimo kurz byly dobrý,líbilo se mi,že jsme se na všem domluvili a mohli jsme si vybrat kam půjdeme. Mohli poznat autobusy,kterýma jezdí všichni Indové a poznat jak to u nich chodí a jak to tam mají.Jet autobusem v Drahamsale byl krásnej neuvěřitelnej zážitek a vlakem ,kde jsem mohla sledovat indické rodiny, nebo jak je krásnej indickej postarší pár. Hodně povedený taky bylo to štěstí,že jsme viděli Dalajlámu.Takže 100% spokojenost s ost.výletama:)
3,McLeodGanj se mi jako místo zas až tak nelíbilo,bylo hodně turistický, takže tam nebyla moc možnost poznat úplnou indickou kulturu. Jídlo bylo výborný, ten výběr indický nebo evropský ..no paráda:)Ale za to okolí bylo nádherný, ty hory kolem ten vzduch a tak. Kousek na treky. Ale Drahamsala se mi líbila víc.Taky byla dost vysoko a bílých tam bylo míň a ty trhy tam a ty ulice byly takový víc indický.
Eliška M. (15 let)

Top destinace na dovolenou v Indii

Zájezdy do Indie

Fotky z našich cest po Indii

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.