Meditace v Indii

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Nenechte se ovládat vlastní myslí, staňte se naopak mistry v jejím ovládání. Meditace v indickém Himaláji s návštěvou kulturních center tibetského exilu a Taj Mahal.

Devítidenní kurz meditace a zdravého pohledu na svět, při kterém se naučíme, jak vnímat svět kolem nás tak, abychom neškodili sobě a tím ani svému okolí. Kurz probíhá v Indii pod vedením zkušeného indického učitele Ajay Kapoora, který zasvětil celý život meditacím, studiu lidské mysli a nyní i výuce jak v Indii, tak v USA, Evropě a Číně. 

Nauka je naprosto nenáboženská, nedemagogická a velmi praktická pro život v západní společnosti, i když vychází z hinduismu a buddhismu. Vynikající duševní úklid a vhled do umění meditace pro začínající i pokročilé. Žádné předchozí zkušenosti nejsou potřeba, ale zásadní předpoklad a požadavek pro účast je otevřená mysl novým věcem a ochota alespoň zkusit se podívat na svět z druhé strany.

Každodenní program zahrnuje výuku a praktikování meditace, jógu, kreativní meditaci, kde si vlastní tvorbou osvojíte to, co se zrovna učíme, 2 přednášky, konzultace, atd. Naši učitelé mluví anglicky a zároveň probíhá překlad do češtiny.

Cílem není stát se jogínem, buddhistou nebo následovat nějakou rigidní nauku a rituály. Sami si budeme moci zjistit, co všechno se nám v mysli honí za myšlenky a jak nad nimi sami ztrácíme kontrolu. Ani nevíme, proč vznikají a kam se ubírají. Je také zajímavé zjistit, jaké pocity a situace nám tím ve výsledku způsobují. Ideální by bylo dojít k vnitřnímu tichu a napřímit náš myšlenkový potenciál požadovaným směrem, ale to je pro začátek moc náročný cíl. Místo toho se budeme snažit pomocí speciální techniky vystopovat kořeny našeho nedobrovolného vnitřního blábolení a zbavit se jej jednou pro vždy. Negativní myšlenky nebo nicotné přemítání o tom, co bylo nebo bude, nahradíme při meditacích mantrami. Mantry jsou absolutně pravdivá prohlášení, která platí vždy, všude, pro všechny a přeložíte si je do vlastního jazyka tak, aby dávaly co největší smysl a mohli jste si je sami ověřit.

Jednoduše řečeno, na 9 dní se ponoříme do velice zajímavého učení, dozvíte se spoustu zajímavých faktů, které si sami můžete hned vyzkoušet. Letos proběhne již šestý ročník a pokaždé jsou lidé nadšení a odjíždějí takřka s novým vzděláním.

Budeme rádi, když nám zavoláte (777689000) a probereme Vaše případné dotazy a pochybnosti.

Kurz se koná na úžasném místě s výhledem na štíty Himaláje, navíc v oblasti obydlené tibetskými exulanty, takže se před a po kurzu dozvíte i hodně o tibetské kultuře, buddhismu, souvislostech a navštívíte svatyně tibetského buddhismu, vč. sídla H. H. Dalai Lamy XIV., kterého se nám při troše štěstí podaří zahlédnout na buddhistickém učení. Podnikneme také celodenní výlet do hor na magické místo na dosah od impozantních vrcholů. Na závěr zájezdu zavítáme na otočku ke světovému skvostu Taj Mahalu.

Nejedná se o masovou záležitost, zájezd se koná již od 6 účastníků.

 • Tento kurz je systematické odhalování zaběhlého systému myšlení, který je skryt hluboko v podvědomí. Podmínkou účasti je otevřenost novým poznatkům, nezaujatost a schopnost oprostit se od vlastních soudů a hodnocení sebe sama i světu kolem. 
 • Můžeme tak výrazně zlepšit kvalitu našeho života, jediným požadavkem je Vaše snaha, objektivnost a upřímnost. 
 • Proč zakládáme naše štěstí na penězích, společenském postavení, věcech a lidech? Zlatý důl je přímo v nás... 
 • V Indii budete mít možnost číst štěstí v očích chudých lidí, kteří nemají vůbec nic, ale přesto jsou šťastnější než my. Pomůže nám to odhalit pravý význam pojmu štěstí? 
 • Naše zdraví a životní situace je především odrazem našeho myšlení. 
 • Indie je po tisíciletí velice silným místem pro duchovní práci. Navíc nám někdy až šokujícími obrazy, kterými nám ukazuje skutečnou realitu všedního života, pomůže zatřást naším zkostnatělým vnímáním světa kolem nás.

Termíny a ceny

Termín Cena
pátek
13.9.2024
neděle
29.9.2024
otevřený
39 900 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • dopravu taxi, autobusem, vlakem a motorikšami,
 • ubytování v turistických hotýlcích,
 • česky mluvícího průvodce,
 • kurz meditace v angličtině s českým překladem a s veg. stravou - plná penze,
 • pojištění CK proti úpadku,
 • tištěné materiály.

Cena nezahrnuje:

 • letenku z ČR do Delhi, cca 14 - 19 tis. Kč.
 • cestovní pojištění,
 • vízum a jeho vyřízení,
 • stravu mimo kurz,
 • spropitné,
 • příplatek za jednolůžkový pokoj cca 6900,-
Počet dní
17
Kód zájezdu
MED1
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
4
Destinace
Himachal Pradesh

Itinerář

Den 1

Odlet z Prahy.

Den 2 Dillí

Přílet do Delhi, transfer do tibetské čtvrti v Delhi, odpočinek v hotelu. Podle času prohlídka centra Delhi (Červená pevnost Světové dědictví UNESCO, rušný bazar Chandni Chowk,…). Večer odjezd autobusem do horského městečka McLeod Ganj, sídla H. H. Dalai Lamy XIV. Noc strávíme v autobusu.

Kam se podíváme:

Den 3

Ráno příjezd do McLeodGanj, ubytování, prohlídka městečka, návštěva paláce H. H. Dalai Lamy, aklimatizace, odpočinek.

Den 4 až 12

4. den odpoledne až 12. den dopoledne - prezenční intenzivní kurz meditace v centru Z-Meditation pod odborným vedením zkušených instruktorů meditace s překladem do češtiny. Bydlí se přímo v meditačním centru, ve chvílích volna je možné prozkoumávat okolní rýžová políčka, čajové plantáže v horách, malebné vesničky, atd. Plná penze – vegetariánská, nepálivá.

Den 13

Dobrovolný jednodenní výlet do magického horského sedla Triund s výhledem na  Himaláje nebo k vodopádům.

Den 14 Dillí

Relaxace v horském městečku McLeod Ganj, možnost různých druhů masáží (kvalitní a  levné), bližší poznání tibetské kultury a filozofie. Večer odjezd do Dilí.

Kam se podíváme:

Den 15 Dillí

Ráno příjezd do Dilí, ubytování v hotelu, odpočinek, prohlídka Dilí, lotosový chrám, Humayunova hrobka, Qutub Minar Světové dědictví UNESCO, atd., nákupy na bazaru.

Kam se podíváme:

Den 16 Agra

Možnost organizované prohlídky Dilí nebo jednodenní výlet do Agry (Taj Mahal), příp. další den zůstaneme v McLeodGanj.

Kam se podíváme:

Den 17

Transfer na letiště, odlet do ČR, návrat do reality...

Ohlasy cestovatelů

S Good Places jsem cestovala do Indie na meditativní a poznávací pobyt poblíž Himalájí. Celý výlet byl skvěle organizován a Petr Štětina je skvělý průvodce, na kterého je spolehnutí. Ze zážitků budu čerpat celý život. Pokud bude další příležitost, moc ráda s touto cestovkou pojedu znovu. Eva

Eva Drábková

Zdravím všechny!!! Právě jsem se vrátila z dovolené po Indií s cestovkou GOOD PLACES s Petrem Štětinou a můžu všem jen doporučit, již delší dobou se zabývám esoterikou, ale co jsem zažila na osmidenním meditačním kurzu = zázrak. Z okolních hor působí velmi silné energie ve spojení s meditací zažijete nekonečnou, čistou lásku a hluboký vnitřní klid duše s pocitem nekonečného štěstí. Je to stav, který nejde ani popsat musí se zažít, ale věřte, že stojí za to a nikdy ho neopustím. Jinak Indie je země nádherná, s průvodcem jak je Petr zažijete a uvidíte maximum co se dá, jinak Peťa je úžasný kluk vše má pod kontrolou a každému vyjde vstříc dle jeho přání, jednoduše dovolená na míru. Peťo, mnohokrát ti děkuji. :)

Miriam.Sadowa

S Petrem jsem letos navšívila Indii-meditační kurs. Píšu, abych ho doporučila všem, kdo mají chuť navšítivit tuto zemi a ještě dostat opravdu velkou nadhodnotu v podobě kursu meditace - a to v českém překladu. Opravdu mi to dalo MOC. Ujasnila jsem si věci, které jsem četla, byly mi srozumitelné, ale ten kurs mi to všechno krásně sjednotil! Je to stejně na nás - jak si to uděláme - TEĎ a TADY- jak jednoduché a prosté... jen docvaknout! Petře - DĚKUJI MOC - že jsi a máš úžasnou cestovku!!!

Radka Šebková

Právě jsem se vrátila z Indie s Petrem Štětinou a můžu všem jen doporučit. Již delší dobou se zabývám esoterikou, ale na osmidenním meditačním kurzu jsem zažila zázrak. Z okolních hor působí velmi silné energie ve spojení s meditací zažijete nekonečnou, čistou lásku a hluboký vnitřní klid duše s pocitem nekonečného štěstí. Je to stav, který nejde ani popsat, musí se zažít, a nikdy ho už neopustím. Indie je nádherná, s průvodcem jako je Petr, zažijete a uvidíte maximum co se dá. Děkuji, Péťo.

Zuzka

Zdravím všechny, Pobyt v Indii bylo něco úžasného, Díky pomoci Petra Štětiny, Lucie Smržové a spol. jsem měl tu možnost prohlédnout a nasát místní atmosféru (spíše venkovskou, v Delhi jsme strávili okolo 2 dní). Prostě perfekto, dostalo se mi něčeho víc než bych kdy byl schopný čekat... Co na to říct, nepopsatelný zážitek popsatelný pouze svou nepopsatelností :)... Díky moc and Stay Awasome!

PAWEL HRUZA

Meditace v Indii 2017
Pro mě jedno velké dobrodružství. Moje první cesta do země „třetího světa“, která mi umožnila otevřít oči, otevřít srdce, odhodit předsudky… ukázala mi věci z jiné perspektivy, pomohla mi mnohé pochopit a získat nadhled. A co víc, našla jsem samu sebe, ale tohle vám docvakne až mnohem později.

Kulturní šok? Rozhodně! Ale když se rozhodnete, že si to všechno užijete i přes občasné nepohodlí rozmlsané středoevropské fifleny, zažijete parádní jízdu a na konci se budete usmívat na celý svět. Mně to dodalo obrovskou energii a víru, že všechno je, jak má být. Prostě nepřemýšlejte, nebojte se, odhoďte předsudky a jeďte, skutečně nebudete litovat! I po dvou letech mám z čeho čerpat a rozhodně vím, že se chci vrátit!

Ráda bych poděkovala Petrovi a všem mým spolucestovatelům za velmi produktivní a krásně strávený čas! Je úžasné, jak Vás na společné cestě dokáží tito lidé inspirovat a předat Vám kousek sebe… A průvodce Petr? Lepšího parťáka na cestu nenajdete… s ním klidně i do samotného Pekla!

Doporučuji? Jednoznačně ANO!

Jana H.

PS: Nevozte si žehličku na vlasy… vážně naprosto zbytečná věc !!!

Jana H.

MEDITACE V INDICKÉM HIMALÁJI

Za dobrou cenu nevšední dovolená s pestrým programem a výbornou organizací!
Do Indie jsem jela poprvé a nezklamala. Zásadní rozdíl, který jsem si uvědomila hned po příjezdu domů byl : Indie je doslova zaprášená, ale pestrá, barevná. Lidé mají nádherné barevné šaty, jsou usměvaví a vřelí a velmi chudí. U nás je „čistý“ vzduch, ale všude šeď a černo. Lidé nosí tmavé, černé oblečení, jsou neosobní, zamračení a bohatí.
Do Indie mne zlákala především netradiční nabídka pobytu v ašrámu. Program byl perfektní pod vedením zkušených lektorů Alaye a Suruchi. Moje obavy, aby mne nikdo netlačil do nějakého náboženství nebo sekty byly zbytečné. Kurs jen shrnul to, co známe z mnoha knih a ještě víc. Naučil nás poznané i praktikovat – meditovat. Umožnil nám zastavit se, nabídl návod na zklidnění mysli, sebe, i pochopení druhých. Devět dní jsme měli možnost přemýšlet o sobě, o světě, cvičit jogu, dokonce tvořit, meditovat. V poledních pauzách jsem vyrážela na výšlapy do okolí naší indické vesničky nad Dharamsalou, 1200m.n.m. Poznala jsem čajové plantáže v kopcích, rýžová políčka, koryto kamenité řeky i poklidný vesnický život. Dalo by se i na další treky výš do hor. Také kuchyň byla výborná.
Myslím, že pobyt v ašrámu je pro každého, kdo chce a dovolí to. Dovolí si se v tichu zastavit a nějaké pochopení vždycky přijde.
Cesta mi přinesla i setkání se zajímavými lidmi z naší skupiny i místními lidmi. To všechna jsou setkání, na která se nezapomíná.
Díky ochotě, trpělivosti a pochopení našeho průvodce Petra jsme si každý mohli program upravit podle svých potřeb a představ. Takže někdo ze oddával masážím nebo trekům, nákupům nebo odpočinku. A jiní poznávali Indii s průvodcem.
A tak jsem například poznala přelidněné Dillí s památkami i s nákupy na rušném bazaru, městečko McLeondGanj s tibetskou kulturou pod Himalájem, restaurace na střechách domů s úžasnými výhledy na hory zalité sluncem, návštěvu u tibetského lékaře, noční cesty místním autobusem, viděla jsem nádherný a Indy přeplněný bílý Taj Mahal, ze kterého přímo dýchá skutečnost, že byl postaven z lásky. Dál jsme navštívili různé posvátné budhistické a hinduistické chrámy, zažili místní dálnici při cestě taxíkem do Agry a zpět, zažili chutná jídla v místních prostých i lepších restauracích, vydrncali se v rikše v Mathuře, zažili metro v Dillí, nocovali na šesti různých místech, kde se nám všichni místní snažili nabídnout to nejlepší, poznávali indické tradice...
To bylo jen stručné shrnutí, ale šlo by dál dlouze psát. A protože zkušenost je nepřenosná, zbývá jen vřele doporučit! S díky T.K.

Táňa K.

Byla jsem s Good Places v Indii na cestovatelském pobytu s meditací. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek a určitě se vrátím. Pro mě to byla první dovolená v životě, která mi splnila má přání a mě představy

Martina Vašáková

Mohu jenom vřele doporučit...Byla jsem s Good Places a s Petrem Štětinou letos v Indii a byla to nejlépe připravená a zorganizovaná dovolená v mém životě.. plus milý a starostlivý průvodce, který o nás pečoval jako o vlastní :-)..Ještě jednou díky. S touto cestovkou bych se po své zkušenosti nebála jet kamkoliv.

Štěpánka

Bylo to naše první poznání Indie a člověk s příjezdem do této země je plný předsudků a strachu o svou bezpečnost. Naopak v místech, kde jsme se pohybovali jsme se cítili nadmíru bezpečně. Doprava tam i zpět i po místních destinacích, byly bezstarostné a vše probíhalo v naprostém pořádku. Díky průvodci jsme měli kdykoliv možnost podívat se na místa, která jsme si sami zvolili, čímž zájezd získal na momentálním dobrodružství.
Lidé byli k našemu překvapení velmi otevření, jen je potřeba se připravit na kulturní šok, před čímž nás varoval i náš průvodce. Mnoho žebrajících a pouliční nepořádek byl zcela normální, zejména pak v městských čtvrtích hlavního města. Doprava je tam velmi chaotická a přesto si pak člověk uvědomil, že je někdy bezpečnější, jak u nás v ČR, protože řidiči jsou zde velmi pozorní. Kulturní památky byly s láskou udržované a někdy až vysloveně rajské.
Můžeme jen doporučit a děkujeme Petru Štětinovi, že nám zájezd zařídil zcela bezstarostně.

rodina Slívova

Meditace v podhůří Himaláje, zájezd 2009

1,Místo bylo naprosto úžasný,klidný,krásná krajina kolem,učitelé úžasní, skvělí :).
Kurz meditace byl skvělej,hodně vysvětlení a zábavnej.Myslím,že všem toho hodně dal.
2,Ostatní výlety mimo kurz byly dobrý,líbilo se mi,že jsme se na všem domluvili a mohli jsme si vybrat kam půjdeme. Mohli poznat autobusy,kterýma jezdí všichni Indové a poznat jak to u nich chodí a jak to tam mají.Jet autobusem v Drahamsale byl krásnej neuvěřitelnej zážitek a vlakem ,kde jsem mohla sledovat indické rodiny, nebo jak je krásnej indickej postarší pár. Hodně povedený taky bylo to štěstí,že jsme viděli Dalajlámu.Takže 100% spokojenost s ost.výletama:)
3,McLeodGanj se mi jako místo zas až tak nelíbilo,bylo hodně turistický, takže tam nebyla moc možnost poznat úplnou indickou kulturu. Jídlo bylo výborný, ten výběr indický nebo evropský ..no paráda:)Ale za to okolí bylo nádherný, ty hory kolem ten vzduch a tak. Kousek na treky. Ale Drahamsala se mi líbila víc.Taky byla dost vysoko a bílých tam bylo míň a ty trhy tam a ty ulice byly takový víc indický.
Eliška M. (15 let)

Eliška

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů