Meditace v Indii

Zájezd s českým průvodcem

Nenechte se ovládat vlastní myslí, staňte se naopak mistry v jejím ovládání. Meditace v indickém Himaláji s návštěvou kulturních center tibetského exilu a Taj Mahal.

Devítidenní kurz meditace a zdravého pohledu na svět, při kterém se naučíme, jak vnímat svět kolem nás tak, abychom neškodili sobě a tím ani svému okolí. Kurz probíhá v Indii pod vedením zkušeného indického učitele Ajay Kapoora, který zasvětil celý život meditacím, studiu lidské mysli a nyní i výuce jak v Indii, tak v USA, Evropě a Číně. 

Nauka je naprosto nenáboženská, nedemagogická a velmi praktická pro život v západní společnosti, i když vychází z hinduismu a buddhismu. Vynikající duševní úklid a vhled do umění meditace pro začínající i pokročilé. Žádné předchozí zkušenosti nejsou potřeba, ale zásadní předpoklad a požadavek pro účast je otevřená mysl novým věcem a ochota alespoň zkusit se podívat na svět z druhé strany.

Každodenní program zahrnuje výuku a praktikování meditace, jógu, kreativní meditaci, kde si vlastní tvorbou osvojíte to, co se zrovna učíme, 2 přednášky, konzultace, atd. Naši učitelé mluví anglicky a zároveň probíhá překlad do češtiny.

Cílem není stát se jogínem, buddhistou nebo následovat nějakou rigidní nauku a rituály. Sami si budeme moci zjistit, co všechno se nám v mysli honí za myšlenky a jak nad nimi sami ztrácíme kontrolu. Ani nevíme, proč vznikají a kam se ubírají. Je také zajímavé zjistit, jaké pocity a situace nám tím ve výsledku způsobují. Ideální by bylo dojít k vnitřnímu tichu a napřímit náš myšlenkový potenciál požadovaným směrem, ale to je pro začátek moc náročný cíl. Místo toho se budeme snažit pomocí speciální techniky vystopovat kořeny našeho nedobrovolného vnitřního blábolení a zbavit se jej jednou pro vždy. Negativní myšlenky nebo nicotné přemítání o tom, co bylo nebo bude, nahradíme při meditacích mantrami. Mantry jsou absolutně pravdivá prohlášení, která platí vždy, všude, pro všechny a přeložíte si je do vlastního jazyka tak, aby dávaly co největší smysl a mohli jste si je sami ověřit.

Jednoduše řečeno, na 9 dní se ponoříme do velice zajímavého učení, dozvíte se spoustu zajímavých faktů, které si sami můžete hned vyzkoušet. Letos proběhne již šestý ročník a pokaždé jsou lidé nadšení a odjíždějí takřka s novým vzděláním.

Budeme rádi, když nám zavoláte (777689000) a probereme Vaše případné dotazy a pochybnosti.

Kurz se koná na úžasném místě s výhledem na štíty Himaláje, navíc v oblasti obydlené tibetskými exulanty, takže se před a po kurzu dozvíte i hodně o tibetské kultuře, buddhismu, souvislostech a navštívíte svatyně tibetského buddhismu, vč. sídla H. H. Dalai Lamy XIV., kterého se nám při troše štěstí podaří zahlédnout na buddhistickém učení. Podnikneme také celodenní výlet do hor na magické místo na dosah od impozantních vrcholů. Na závěr zájezdu zavítáme na otočku ke světovému skvostu Taj Mahalu.

Nejedná se o masovou záležitost, zájezd se koná již od 6 účastníků.

 • Tento kurz je systematické odhalování zaběhlého systému myšlení, který je skryt hluboko v podvědomí. Podmínkou účasti je otevřenost novým poznatkům, nezaujatost a schopnost oprostit se od vlastních soudů a hodnocení sebe sama i světu kolem. 
 • Můžeme tak výrazně zlepšit kvalitu našeho života, jediným požadavkem je Vaše snaha, objektivnost a upřímnost. 
 • Proč zakládáme naše štěstí na penězích, společenském postavení, věcech a lidech? Zlatý důl je přímo v nás... 
 • V Indii budete mít možnost číst štěstí v očích chudých lidí, kteří nemají vůbec nic, ale přesto jsou šťastnější než my. Pomůže nám to odhalit pravý význam pojmu štěstí? 
 • Naše zdraví a životní situace je především odrazem našeho myšlení. 
 • Indie je po tisíciletí velice silným místem pro duchovní práci. Navíc nám někdy až šokujícími obrazy, kterými nám ukazuje skutečnou realitu všedního života, pomůže zatřást naším zkostnatělým vnímáním světa kolem nás.

Termíny

Termín Cena
27.9.2019 13.10.2019
otevřený
46 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • letenku v optimální knihovací třídě s poplatky,
 • dopravu taxi, autobusem, vlakem a motorikšami,
 • ubytování v turistických hotýlcích,
 • česky mluvícího průvodce,
 • kurz meditace v angličtině s českým překladem a s veg. stravou - plná penze,
 • pojištění CK proti úpadku,
 • tištěné materiály.

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění,
 • vízum a jeho vyřízení (51USD + 300,-),
 • stravu mimo kurz,
 • spropitné,
 • příplatek za jednolůžkový pokoj cca 3500,- (v ubytování mimo kurz, na kurzu je počet pokojů omezen, single tedy podle aktuálních možností).
Počet dní
17
Kód zájezdu
MED1
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
4
Destinace
Himachal Pradesh

Itinerář

Den 1

Odlet z Prahy.

Přílet do Delhi, transfer do tibetské čtvrti v Delhi, odpočinek v hotelu. Podle času prohlídka centra Delhi (Červená pevnost (UNESCO), rušný bazar Chandni Chowk,…). Večer odjezd autobusem do horského městečka McLeod Ganj, sídla H. H. Dalai Lamy XIV. Noc strávíme v autobusu.

Kam se podíváme:

Ráno příjezd do McLeodGanj, ubytování, prohlídka městečka, návštěva paláce H. H. Dalai Lamy, aklimatizace, odpočinek.

4. den odpoledne až 12. den dopoledne - prezenční intenzivní kurz meditace v centru Z-Meditation pod odborným vedením zkušených instruktorů meditace s překladem do češtiny. Bydlí se přímo v meditačním centru, ve chvílích volna je možné prozkoumávat okolní rýžová políčka, čajové plantáže v horách, malebné vesničky, atd. Plná penze – vegetariánská, nepálivá.

Dobrovolný jednodenní výlet do magického horského sedla Triund s výhledem na  Himaláje nebo k vodopádům.

Relaxace v horském městečku McLeod Ganj, možnost různých druhů masáží (kvalitní a  levné), bližší poznání tibetské kultury a filozofie. Večer odjezd do Dilí.

Kam se podíváme:

Ráno příjezd do Dilí, ubytování v hotelu, odpočinek, prohlídka Dilí, lotosový chrám, Humayunova hrobka, Qutub Minar (UNESCO), atd., nákupy na bazaru.

Kam se podíváme:

Možnost organizované prohlídky Dilí nebo jednodenní výlet do Agry (Taj Mahal), příp. další den zůstaneme v McLeodGanj.

Kam se podíváme:

Transfer na letiště, odlet do ČR, návrat do reality...

Ohlasy cestovatelů

Meditace v podhůří Himaláje, zájezd 2009 1,Místo bylo naprosto úžasný,klidný,krásná krajina kolem,učitelé úžasní, skvělí :). Kurz meditace byl skvělej,hodně vysvětlení a zábavnej.Myslím,že všem toho hodně dal. 2,Ostatní výlety mimo kurz byly dobrý,líbilo se mi,že jsme se na všem domluvili a mohli jsme si vybrat kam půjdeme. Mohli poznat autobusy,kterýma jezdí všichni Indové a poznat jak to u nich chodí a jak to tam mají.Jet autobusem v Drahamsale byl krásnej neuvěřitelnej zážitek a vlakem ,kde jsem mohla sledovat indické rodiny, nebo jak je krásnej indickej postarší pár. Hodně povedený taky bylo to štěstí,že jsme viděli Dalajlámu.Takže 100% spokojenost s ost.výletama:) 3,McLeodGanj se mi jako místo zas až tak nelíbilo,bylo hodně turistický, takže tam nebyla moc možnost poznat úplnou indickou kulturu. Jídlo bylo výborný, ten výběr indický nebo evropský ..no paráda:)Ale za to okolí bylo nádherný, ty hory kolem ten vzduch a tak. Kousek na treky. Ale Drahamsala se mi líbila víc.Taky byla dost vysoko a bílých tam bylo míň a ty trhy tam a ty ulice byly takový víc indický. Eliška M. (15 let)

Eliška

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů