Transasijský express - Čína, Tibet, Nepál, Indie

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Velká cesta jak pro milovníky velehor, tak buddhistických klášterů, hinduistických svatyní či ghátů. Putování za čínskou oponu do nepřístupné země jaků, sněhu, řídkého vzduchu a himálajských velikánů.

Velká cesta jak pro milovníky velehor, tak buddhistických klášterů, hinduistických svatyní či ghátů. Putování za čínskou oponu do nepřístupné země jaků, sněhu, řídkého vzduchu a himálajských velikánů. Hlavní lákadla čínské metropole - náměstí Nebeského klidu, Zakázané město a Velká čínská zeď. Terakotová armáda v Si-anu, posvátná hora E-mej-šan v blízkosti Čcheng-tu. Chovná stanice chráněné pandy velké. Vysoko položená tibetská Lhasa, sídlo dalajlámy Potala, kláštery Ghanden, Norbulinka a Sera. Přejezd po nejvyšší silnici světa Friendship Highway. Výhled na nejvyšší vrchol světa Mt. Everest. Starobylé Káthmándú, spalovací gháty ve Váránasí a nezapomenutelný pomník lásky Tádž Mahal v Ágře. Hlavní atrakce Starého i Nového Dillí.

Je možné se zúčastnit jen části této cesty a odletět z jakéhokoliv velkého města cestou. Cena na dotaz.

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy
Od 69 800 Kč

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • Doprava najatými auty a místní dopravou - busy a vlaky.
 • Projížďka na loďkách v Le-šan a Váránasí.
 • Permity do Tibetu.
 • Ubytování.
 • Místní anglicky mluvící průvodci.
 • Přelet Chengdu - Lhasa včetně tax.
 • Pronajatá vozidla, dálkové autobusy, vlaky.
 • Ubytování: 19x v hotýlcích, 1x v Tibetu v místních vybavených stanech poblíž kláštera Rongbuk, 4x lehátkový vlak.

Cena nezahrnuje:

 • Mezinárodní letenka, cca 15-20 tis.
 • Zdravotní připojištění.
 • Víza a jejich vyřízení - do Číny 2050 Kč, Indie 2870 Kč, Nepálu 25 USD (na hranicích).
 • Fakultativní aktivity (let k Everestu cca 207 USD).
Počet dní
26
Kód zájezdu
TIB03
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
4
Destinace
Nepál Indie Čína , Tibet

Itinerář

Den 1 až 4 Praha - Peking

Velká čínská zeď. Odlet do čínské metropole Pekingu: Zakázané město, náměstí Nebeského klidu s mauzoleem Mao Ce-Tunga. Velká čínská zeď - procházka po „osmém divu světa“. Letní císařský palác s mramorovou lodí poslední císařovny. „Pupek světa“ - Chrám nebes. Nočním lehátkovým vlakem do Si-anu.

Den 5 až 6 Si-an (Xi´an)

Starověký Čchang-an a výchozí bod Hedvábné stezky - Si-an: 2000 let stará hrobka prvního císaře a terakotové armády, Husí pagody, městské hradby, tržiště s hady, želvami, rybami, kraby a dalšími „lahůdkami“. Taoistický klášter Osmi nesmrtelných. Nočním lehátkovým vlakem do Čcheng-tu.

Den 7 Čcheng-tu (Chengdu)

Chuang-lung-si. Provincie S´- -čchuan (Sečuán) na veletoku Jang-c´-ťiang, kraj bambusových lesů - areál pandy velké. Metropole Čhceng-tu: Návštěva světoznámé populární chovné stanice pandy velké. Starobylé Chuang-lung-si (Huanglongxi): Buddhistický chrám Ku-lung S‘, čajovny na nábřeží.

Den 8 až 9 Le-šan, E-mej-šan

Le-šan: Da Fo - největší (71 m) socha sedícího Buddhy na světě, projížďka na loďce s nejlepším výhledem na sochu. Lanovkou na Zlatý vrcholek E-mej-šanu, hory Vznešeného obočí (3099 m) - jednu ze čtyřech nejposvátnějších hor buddhismu. Východ slunce, obří zlatá socha Buddhy, výhledy na ledovec Gongga-šan (7556 m). Návrat do Čcheng-tu.

Den 10 až 12 Čcheng-tu - Lhasa a okolí

Přelet na Tibetskou náhorní plošinu na letiště Gonkar, cesta do „města bohů“ Lhasy (3658 m). Posvátný poutní okruh Barkor, sídla dalajlámů v Potale a Norbulingce. Živoucí tibetské kláštery Džókhang a Sera s meditujícími mnichy. (Nejen aklimatizační) výjezd do kláštera Ganden, hlavního sídla lamaistické školy Žlutých čepic (Gelug-pa): ruční tisk modlitebních praporků a súter, tradiční dřevořezba.

Kam se podíváme:

Den 13 až 18 Lhasa - Everest B.C. - Káthmándú

Šestidenní jízda po Friendship Highway, jedné z nejvyšších silnic světa s několika průsmyky nad 5000 m, směrem k nepálské hranici. Štíří jezero Jamdrok-co s jaky a nebesky modrou vodou. Staré město Gjance: nejkrásnější stúpa Kumbum, čorten Pango, klášter Palkhor, tibetské hrady dzongy. Druhé největší město Tibetu - Šigace: sídlo pančenlámů - klášter Tašilhünpo. Přes nejvyšší bod trasy - sedlo Gatso La (5220 m) do New Tingri. Neuvěřitelné panorama Himálají se čtyřmi osmitisícovkami zároveň. Celodenní výlet k nejvýše položenému klášteru světa - Rongbuku. Everest Base Camp (5200 m) a okolí s nádhernými výhledy na nejvyšší vrchol světa - Mt. Everest (8848 m). Přejezd směrem na tibetsko-nepálské hranice s výhledem na další majestátní vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Šiša Pangma (8013 m). Prudký sjezd z pusté náhorní tibetské plošiny do zeleného Nepálu s banánovníky a mandarinkami (přes 2000 m výškového rozdílu). Buddhismus vystřídá hinduismus. Dojezd do údolí Káthmándú.

Kam se podíváme:

Den 19 až 20 Káthmándú a okolí

Metropole Nepálu Káthmándú: majestátní stúpa Svajambhunáth (Opičí chrám) s výhledem na město. Působivé dřevěné chrámy starobylého centra města. Královský palác na chrámovém náměstí Durbar, tržiště. Palác Kumari Devi, jediné živé bohyně světa. Spalovací gháty Pašupatináth na řece Bagmátí, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Večerní obřady u Boudhanáthu, největší tibetské stúpy mimo území Tibetu. Architektonický skvost - královské město Bhaktapur, historická metropole Káthmándského údolí. Možnost nákupu tradičních suvenýrů - malované thanky, nože gurků či obřadní masky. Fakultativně let kolem Mt. Everestu (cca 207 USD).

Kam se podíváme:

Den 21 až 23 Káthmándú - Váránasí

Přejezd do Gorakphuru. Hranice Indie. Nočním lůžkovým vlakem do Váránasí, nejposvátnějšího města hinduismu: Višvanáth, zlatý chrám Šivy, večerní návštěva ghátů s mystickou rituální obětí řece Ganze, východ slunce z loďky na Ganze. Očistné koupele hinduistů i svérázné pradleny. Sárnáth - místo prvního Buddhova kázání. Nočním lůžkovým vlakem do Ágry.

Kam se podíváme:

Den 24 Ágra - Dillí

Ágra - centrum mughalské říše na řece Jamuně: nejkrásnější hrobka světa - Tádž Mahal, Červená pevnost. Přejezd do Dillí.

Kam se podíváme:

Den 25 až 26 Dillí - Praha

Moderní hlavní město New Delhi: prezidentský palác, třída Rádžpáth, India Gate. Tepající střed města Connaught Place, Červená pevnost, staré muslimské Dillí s Páteční mešitou a bazary. Návrat domů.

Kam se podíváme:

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů