INDIE - slavnosti Kulasai Dasara a barevný Rádžastán

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Hinduistická slavnost v městečku Kulasekharapatnam a okolí (Tamil Nadu), růžový Džajpúr, modrý Džódhpúr, zlatý Džajsalmér, bílý Udaipur, blankytné Bundi, šafránové lassí, poušť Thár a několik středověkých pevností. Je možné absolvovat pouze samotný Rádžastán, bez slavnosti Kulasai Dasara.

Neobvyklá hinduistická slavnost ve třista let starém chrámu a vesničkách v okolí i na břehu moře. Fotografování této jedinečné akce oživlých božstev. Pouštní stát Rádžastán na severozápadě Indie, jehož věčná hra barev, kouzlo starodávných paláců maharadžů, nezaměnitelná atmosféra bezpočtu tajemných chrámů nebo zážitky z pouště ve Vás zanechají velkou životní zkušenost. Na své si zde přijdou milovníci kultury a historie, duchovní badatelé, latentní antropologové i lidé, které zajímá příroda. Během zhruba dvou týdnů načerpáte směsici exotických vůní, chutí a orientální kultury, spirituality a filozofie.

Termíny a ceny

Termín Cena
středa
9.10.2024
úterý
29.10.2024
otevřený
Fotografové vítáni, možnost zkrácení na začátku - přílet až po slavnosti
44 900 Kč
Poptat
individuálně dle domluvy
Od 44 900 Kč

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • ubytování v turistických hotelích (většinou 2 lůžkové pokoje)
 • veškerá pozemní doprava (bus, vlak, rikša, autorikša, auta, taxi)
 • místní, anglicky mluvící průvodce
 • další lokální průvodce podle potřeby
 • 1 noční přejezd

Cena nezahrnuje:

 • letenka Praha/Vídeň – Díllí a zpět včetně letištních tax (cca od 14 000,- Kč)
 • vnitrostátní zpáteční letenka do Tuticorinu včetně tax (od 4 000,- Kč)
 • český průvodce
 • pojištění storna letenky
 • vstupy do jednotlivých památek (100 USD)
 • strava (cca 10-15 USD/den)
 • cestovní pojištění (povinné)
 • spropitné (30 USD)
 • vízum: 800,- Kč
 • jednolůžkový pokoj 6 900,- Kč.
Počet dní
21
Kód zájezdu
IND13
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
3
Destinace
Indie , Rádžasthán
Aktivity

Itinerář

Den 1 až 2 Vídeň/Praha - Tiručendúr

Odlet do přes Díllí nebo Bambaj do jižní Indie, ubytování ve městě Tiručendúr, prohlídka města

Den 3 až 5 Slavnost Kulasai Dasara

Tiručendúr, Kulasekharapatnam a okolní vesnice.

Fotografování příprav slavnosti, rituály v chrámech i u moře. Roztodivná „zjevení“ božstev.


Den 6 až 7 Tiručendúr - Díllí – Alvár

Přelet do hlavního města Indie, přejezd do Rádžastánu do města Alvár s jeho majestátní pevností a palácem Vinaj Villas a královskými hrobkami Músí Maharání Čhatrí.


Den 8 až 9 Alvár – Abhaneri – Džajpur

Přes jedinečnou stupňovitou studnu baórí v Abhanérí do hlavního města pouštního státu Rádžastán. Džajpur je nazýván růžovým městem. Původně královský harém Hawa Mahal, odkud mohly ženy sledovat dění na ulici, ale nebýt při tom viděny. Navštívíme observatoř Jantar Mantar, prostranství se starobylými měřidly času a poloh hvězd; anebo městské paláce Chandra Mahal a Mubarak Mahal. Impozantní pevnost Amber dobývaná zástupy slonů ve stejnojmenném příjemném městečku.

Den 10 Džajpur – Bundi

Přejezd do malebného městečka Bundi, ve kterém se zastavil čas, palác s krásnými nástěnnými malbami, schodovité studně, pevnost Taragarh, působiště R. Kiplinga (napsal zde Kima). Fotogenické modré uličky. Úžasné lassí!


Den 11 Bundi – Čittorgarh

Přejezd do města Čittorgarh – stejnojmenná pevnost na 180 metrů vysokém kopci  sloužila jako tvrz různým indickým válečníkům, UNESCO památka ze 7. století. Má tvar ryby a obklopuje ji 13 kilometrů dlouhá zeď. Celý komplex zahrnuje několik paláců, chrámů, památníků a dalších staveb.

Den 12 až 13 Čittorgarh - Udaipur

Udaipur - jedno z nejkrásnějších měst Rádžastánu, které leží na jezeře Pichola, prohlídka městského paláce s muzeem a krásnými interiéry, indo-árijský chrám Džagdiš, zahrady Sahelion-ki-bari s kašnami a lotosovým jezírkem, projížďka okolo jezera Fateh Sagar, večer plavba loďkou po jezeře Pichola, krásná podívaná na plovoucí paláce.

Den 14 až 15 Udaipur - Džódhpur

Džódhpur - modré město se slavnou pevností Mehrangarh, která je nejmohutnější v Rádžastánu, návštěva mramorového památníku Džasvant Tháda s kenotafy místních maharádžů a s krásným výhledem na pevnost, staré město s Hodinovou věží a modrými uličkami, které vybízejí k focení. Další zajímavé lassí.


Den 16 až 19 Džódhpur – Džajsalmér – Díllí

Přejezd do kouzelného Džajsalméru, jehož mohutné pevnostní zdi vystupují z pouště Thár jako fata morgána. Zlaté město, nazvané podle starobylých domů ze žlutého pískovce. Návštěva paláce, toulky životem pulzující pevností jako z pohádky Tisíce a jedné noci; odpoledne výlet do pouště Thár - projížďka na velbloudech a dech beroucí západ slunce nad písečnými dunami. Noční přejezd do Díllí.


Den 20 až 21 Díllí – Praha/ Vídeň.

Odlet zpět do Prahy nebo Vídně.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů