Cesta severní Indií až do Kalkaty

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Poznáte úžasné kulturní a duchovní dědictví Indie. Navštívíme úžasné památky z dob Mughalské říše a bezpočet hinduistických posvátných míst. Zažijeme ruch velkoměst i pomalý život venkova. Ochutnáme spoustu klenotů sofistikované indické kuchyně.

Říká se, že Indii můžete buďto milovat nebo nenávidět, nic mezi tím. Tato krátká, leč výživná cesta po severu Indieje ideální možnost zjistit, jak jste na tom vy. Poznáte úžasné kulturní a duchovní dědictví Indie a vrátíte se domů plni intenzivních zážitků, ze kterých hodně lidí těží ještě dlouho. Navštívíme úžasné památky z dob Mughalské říše, bezpočet hinduistických posvátných míst, kde energie témeř jiskří ve vzduchu, spočineme na místě, kde Buddha došel k osvícení a kde poprvé představil své učení. Zažijeme ruch velkoměst i pomalý život venkova, ucítíme vůně kari a čaje i zápach indické reality. Ochutnáme spoustu klenotů sofistikované indické kuchyně.

12 dní, které se nám v zážitcích roztáhnou na měsíce.

Individuálně s aglicky mluvícím průvodcem, možno i v jiném termínu a s přizpůsobeným programem.

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy
Od 25 000 Kč

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • vnitrostátní letenku Kalkata - Dilí,
 • ubytování v turistických hotýlcích dle itineráře,
 • 2x v lůžkovém vlaku s povlečením v klimatizovaném kupé,
 • místní dopravu podle itineráře (bus, vlak, taxi, rikša, MHD, atd.),
 • pojištění CK pro případ úpadku,
 • místního, anglicky mluvícího průvodce.

Cena nezahrnuje:

 • mezinárodní letenku ČR - Dillí, cca 12-17 tis.,
 • stravu,
 • vstupné,
 • cestovní pojištění- možno u nás připojistit komplexní pojištění od Allianz, České pojišťovny, atd.,
 • vízum a jeho příp. zajištění (eVisa stojí 81 USD),
 • pojištění storna (3,2% ceny zájezdu),
 • spropitné.
Počet dní
12
Kód zájezdu
IND02
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
4
Destinace
Indie

Itinerář

Den 1 Odlet z Prahy.

Odlet z Prahy.

Den 2 Přílet do Dilí a přejezd do Agry.

Přílet do Dilí, přejezd na nádraží a přejezd vlakem do Agry, ubytování, prohlídka Taj Mahal a červené pevnosti Red Fort Světové dědictví UNESCO.

Kam se podíváme:

Den 3 Agra a přejezd do Orchy

Dokončení prohlídky Agry, přejezd do Orchy (3,5h), ubytování, toulky opuštěnými pevnostmi, paláci a chrámy v Orče.

Kam se podíváme:

Den 4 Prohlídka Orči a přejezd do Khajuraho

Prohlídka paláců a pevnosti Orči. Odpoledne přejezd do Khajuraho (5h). Ubytování.

Kam se podíváme:

Den 5 Khajuraho, odjezd do Mahoby a Varanasí

Khajuraho  Světové dědictví UNESCO, prohlídka tantrických chrámů. Večer odjezd do Mahoby, přejezd lůžkovým vlakem do Varanasí (cca 9,5 hod).

Kam se podíváme:

Den 6 Varanasí a výlet do města Sarnath

Ranní příjezd do Varanasí. Výlet do města Sarnath, kde Buddha poprvé po osvícení představil světu učení Dharmy. Navštívíme to, co zbylo z původního místa učení – obří Dharmek stúpa, Ašokův sloup aj., a také okolní zajímavá buddhistická kulturní centra různých států.

Kam se podíváme:

Den 7 Varanasí a podél břehu Gangy

Toulky romantickými uličkami Varanasí s množstvím rušných hinduistických chrámů; podél posvátných Ghátů na břehu řeky Gangy, dobrovolná projížďka na člunu po řece Ganga. Večerní bohoslužba Aartí.

Kam se podíváme:

Den 8 Gaya a Bodghaya

Přejezd vlakem do Gaya (cca 6 hod.). Dále motorikšou do Bodghaya. Návštěva budhistických klášterů.

Kam se podíváme:

Den 9 Přejezd do Kalkaty

Možnost návštěvy ranní buddhistické bohoslužby (půdža), po snídani prohlídka areálu Buddhova místa osvícení pod stromem Bodhi a okolních klášterů, prostor pro vlastní meditace. Noční přejezd do Kalkaty lůžkovým vlakem.

Kam se podíváme:

Den 10 Prohlídka Kalkaty

Ranní transfer do hotelu a návštěva barevných trhů květin u břehu řeky Hooghly. Prohlídka památníku královny Viktorie, projžďka starou tramvají v záplavě charakteristických žlutých taxíků ambasador a rikšů - běžců. Kafe v jedné z mnoha stylových kaváren, kde se scházejí intelektuálové Západního Bengálska.

Kam se podíváme:

Den 11 Přelet do Delhi

Přelet do Delhi, ubytování u rušného trhu Paharganj. Prohlídka Delhi: Červená pevnost Red Fort Světové dědictví UNESCO, rušné tržiště Chandni Chowk a trh koření, páteční mešita, atd. Nákupy u hotelu, odpočinek, v noci transfer na letiště.

Den 12 Přelet do Prahy

Přelet do Prahy.

Ohlasy cestovatelů

Mohu jenom vřele doporučit...Byla jsem s Good Places a s Petrem Štětinou letos v Indii a byla to nejlépe připravená a zorganizovaná dovolená v mém životě.. plus milý a starostlivý průvodce, který o nás pečoval jako o vlastní :-)..Ještě jednou díky. S touto cestovkou bych se po své zkušenosti nebála jet kamkoliv.

Kristýna

Tuto cestovku mohu všem, kteří mají rádi individuálně upravené cesty v malé skupině lidí a netradiční autentické zážitky, jen a jen doporučit! Absolvovala jsem s touto cestovkou 2x cestu po Iránu, Peru a Bolívie, Kolumbie a před měsícem jsem se vrátila z putování po Indii. Pokaždé jsem byla nadmíru spokojená s organizací a nadšená z fantastických zážitků. Oceňuji zejména profesionalitu a znalosti místních poměrů průvodce Petra Štětiny, který je navíc velice empatický a přátelský.

Andrea

Touto cestou chceme poděkovat Good Places,zejména panu Štětinovi, za výborně zorganizovaný poznávací zájezd v Indii.Velký dík patří i našemu indickému průvodci Tseringovi,který se o nás po celou dobu pobytu perfektně staral. Jmenovanou CK všem vřele doporučujeme. Určitě v budoucnu využijeme jejich služeb. Ješte jednou díky za nezapomenutelné zážitky.

Dagmar,Alena,Sandra

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů