Indie- Zlatý trojúhelník a Varanásí

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

Počet dní
11
Kód zájezdu
IND09
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
4
Destinace
Indie

Itinerář

Den 1 Odlet z Prahy

Odlet z Prahy.

Den 2 Přílet a prohlídka Dilí

Přílet do Dilí, podle času příletu odpočinek v hotelu, prohlídka Delhi (Staré a Nové Dillí včetně největší indické muslimské svatyně - Páteční mešity, Červená pevnost - bývalé sídlo dvora Velkých Mughalů, Rádž Ghát - památné místo zpopelnění Máhatmy Gándhího). Nocleh v Dillí.

Kam se podíváme:

Den 3 Pokračování v prohlídce Dillí

Pokračování v prohlídce Dillí. Navštěva areálu Kutub mínár s pověstným nerezavějícím železným sloupem ze 4. století a zříceninami mešity, Humájúnova hrobka ze 16. století (inspirace architektury pozdějších pomníků, včetně Tádž Mahalu), brána Indie a budovy prezidentského paláce. Návštěva chrámu Devi - Chhatarpur Temple, Nocleh v Dillí.

Kam se podíváme:

Den 4 Odjezd do Rádžasthánu a nocleh v Jaipuru

Odjezd do hlavního města státu Rádžasthán. Hlavní obchodní třída je spojnicí mezi Sluneční bránou na východní straně a Měsíční bránou na straně západní. Ubytování, volno k prohlídce místních bazarů. Nocleh v Jaipuru.

Kam se podíváme:

Den 5 Památky a nocleh v Jaipuru

Odjezd do Jaipuru, hlavního města státu Rádžasthán. Hlavní obchodní třída je spojnicí mezi Sluneční bránou na východní straně a Měsíční bránou na straně západní. Prohlídka tzv. růžového města - pevnosti Ámbér (Zrcadlová síň, Síň radosti), astronomické observatoře Džantar Mantar, Palác větrů - Hawa Mahal. Možnost návštěvy muzea v areálu Městského paláce (Čadra Mahal). Večer podle chuti průzkum místních bazarů. Nocleh v Jaipuru.

Kam se podíváme:

Den 6 Přejezd a nocleh v Agre

Přejezd do Ágry, cestou zastávka v bývalém sídelním městě největšího z Mughalů - sultána Akbara ve Fatéhpúr Síkrí – Městě vítězství. Prohlídka Páteční mešity, Sultánský palác z červeného pískovce. Nocleh v Agre.

Kam se podíváme:

Den 7 Prohlídka Agry a Taj Mahal, nocni odjezd vlakem do Varanasi

Prohlídka Agry, prohlídka Taj Mahal a Red Fort Světové dědictví UNESCO, podle času a energie výlet do nedostavěného královského města Fatehpur SikriOdjezd nocnim vlakem do Varanasi.

Kam se podíváme:

Den 8 Prijezd a prohlídka Varanasi

Prijezd do Varanasi, ubytovani v hotelu. Toulky romantickými uličkami Varanasí s množstvím rušných hinduistických chrámů; podél posvátných Ghátů na břehu řeky Gangy, dobrovolná projížďka na člunu po řece Ganga, případně na kole do areálu slavné univerzity Varanasi.

Kam se podíváme:

Den 9 Výlet do města Sarnath a bohoslužba Aartí

Výlet do města Sarnath, kde Buddha poprvé po osvícení představil světu učení Dharmy. Navštívíte to, co zbylo z původního místa učení – obří Dharmek stúpa, Ašokův sloup aj., a také okolní zajímavá buddhistická kulturní centra různých států. Večerní bohoslužba Aartí u Gangy.

Den 10 Volný program a odlet zpět do ČR

Dopoledne volný program - nákupy, odpočinek před cestou. Odpoledne transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

Den 11 Přílet do Prahy

Přílet do Prahy.

Fotogalerie

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů