Poznávací zájezdy do Íránu

Nebojte se zavítat do země, kterou díky médiím vnímáme jako nebezpečí planety. Budete překvapeni, kolik úžasných lidí, nádherných historických památek a kulturních zajímavostí zde potkáte.

Ano, Irán pro turisty je bezpečný, nebojte se vyrazit!

  • každý, kdo v Iránu byl, si přivezl ty nejlepší vzpomínky na íránské lidi. Íránci jsou skutečně ten národ,který si okamžitě oblíbíte. Nevěřte médiím, nepopouštějte uzdu fantazii, zapoměňte na íránskou autoktatickou vládu. Íránci jsou jedním z nejpohostinnějších národů na světě a cizince doslova milují.
  • 2500 let perské historie (i to co bylo předtím) zanechalo obrovské množství úchvatných památek
  • příroda je vesměs suchá, ale o to exotičtější. Na severu pohoří Alborz, přivrácených ke Kaspickému moři jsou naopak zelené lesy, čajová a rýžová políčka a mlžná ránadosud exituje několik nomádských kmenů, a statisíce nomádů stále kočuje, nebo má alespoň 2 sezónní stanoviště

Dobrý den. Ráda bych jménem svým a jménem naší cestovatelské skupiny do Íránu ve dnech 7.-22.10.2023 vyjádřila velké díky za našeho skvělého průvodce Šimona Lehovce. Pečlivě se o nás staral od záčatku cesty až do návratu. Celou cestu jsme si všichni užili a díky velkým vědomostem Šimona z historie Persie, jsme si pomalinku skládali střípky do ucelené pestrobarevné mozaiky Iránu. Děkujeme také CK GODD PLACES za zajištění neplánovaného mimořádného noclehu v Turecku při návratu zpět do Česka. Jedním slovem bylo vše BEZPEČNÉ i když zrovna naší cestu postihly válečné nepokoje v sousedních zemích. Děkujeme a přejeme celé cestovní kanceláři ať se daří i nadále. Díky!

Na konci dubna a začátkem května 2023 jsem se účastnila „expedice“ do Íránu s CK Good Places. Jet do této země bylo mé přání již několik let. Jela jsem trochu s obavami, že budeme kontrolováni íránskými bezpečnostními složkami (nad rámec obvyklého), zejména pro dodržování dress-code. Ale vše bylo v pohodě.
S cestováním po Íránu jsem byla velmi spokojená, bylo to supeeer. Všechno klapalo jak mělo, hotely byly vybrány perfektně a průvodce Šimon se o nás staral jako o vlastní. Měli jsme i íránského průvodce, který byl úžasný a dozvěděli jsme se od něj spoustu zajímavých věcí o dnešním životě v Íránu. Krásná země, úžasní lidé a co víc – nezaznamenala jsem žádný incident, takže pro mě i bezpečná země.
Užila jsem si báječnou dovolenou se spoustou legrace, za což vám všem velmi děkuji.
Opravdu nemám co vytknout, ani to nejmenší.
Zuzana

Absolvovala jsem letos poznávací zájezd do Iránu s průvodcem Petrem Štětinou a byla jsem velmi spokojena. Petr je úžasný průvodce, domluvil se s místními, vše perfektně zorganizoval, byl vstřícný a obětavý. Díku němu jsem prožila opravdu krásnou dovolenou. Peťo díky moc a ať se ti daří Hana Oralová

Letos jsem absolvovala zájezd do Íránu s průvodcem Petrem Štětinou. Zájezd naplnil mé očekávání nejen krásnou přírodou a památkami, ale i díky Petrovi, který se nám po celou dobu zájezdu maximálně věnoval i nad rámec svých povinností. Budu ráda, když i na dalších cestách se s Petrem jako průvodcem setkám.

Na jaře jsme se ženou podnikli cestu do Íránu. Zájezd v mnohém předčil naše očekávání (velkolepé stavby, příjemní místní lidé, bezpečnost v zemi, doprava, až asi na 2 výjimky dobré ubytování). Velkou zásluhu na naší spokojenosti měl autor programu zájezdu a průvodce Petr Štětina. Svou práci dělal na více než 100%. Má hluboké znalosti o Íránu, je zkušený, jazykově vybavený (částečně mluví i persky).

Dobrý den, po příjezdu ze skvělého zájezdu do Iránu bych chtěla poděkovat cestovní kanceláři Good places za zorganizování tohoto zájezdu a paní průvodkyni Kataríně Maruškinové za její profesionalitu v oboru, za její znalosti nejen starověké Persie, ale i za osobní a kamarádský přístup k nám. Z celým průběhem zájezdu jsem byla naprosto spokojena a mohu všem doporučit jak Irán jako krásnou a bezpečnou zemi, tak cestovní kancelář Good places a paní průvodkyni Maruškinovou.

Marcela Novotná: “Dobrý den, ráda bych poděkovala p. Petru Štětinovi za vstřícné vyřízení zájezdu do Iránu, který jsem s jeho CK Good Places absolvovala. Naší průvodkyní Katarině Maruškinové děkuji za odborný a profesionální přístup. Její nadčasovost zajistila spokojený pobyt s množstvím informací o navštívených místech. Program byl promyšlený tak, abychom poznali to nejzajímavější pro mnohé z neznámé země. Děkuji a těším se na další zajímavé zájezdy s Vaší CK Marcela Novotná”

Průvodce: Šimon Lehovec
Zájezd do Iránu s názvem Toulky historií Persie o prázdninách 2019 splnil naše očekávání a Irán nás opravdu nadchl. Jediné, co bylo "nadstandardní" bylo teplo, ale s tím jsme se vzhledem k termínu zájezdu (o prázdninách) smířili. Také nás příjemně překvapila ta část trasy, která byla kolem Kaspického moře, kde jsme viděli množství lesů, které jsme si po "pouštní části" zájezdu nedovedli ani představit.

Vše na cestě Íránem klaplo na jedničku /i ta výjimka s výpadkem cesty nočním vlakem potvrdila toto pravidlo/, perfektní organizace, žádné ztrátové časy, vše v klidu a beze spěchu, hluboké znalosti historie i současnosti, poznávání bylo perfektně vyladěné a skloubené, dost historie s pamětihodnostmi i tak akorát přírody, zkušeným i začínajícím cestovatelům Írán vřele doporučuji. Průvodce Petr si rychle získal přízeň mou i ostatních, neboť je přátelský, pozorný, znalý historie i současnosti /nejen/ Íránu, nesmírně taktní, tolerantní, s nadhledem, připravený kdykoliv splnit jakékoliv přání kteréhokoliv účastníka zájezdu, miluje Írán a on miluje jej, navíc je vtipný, drží slovo a plní sliby /po mé ztrátě paměťové karty s fotkami z poloviny zájezdu poslal do týdne své fota a ještě se snažil ztracenou kartu někde v Persepolis objevit/, Petra bych adoptovala.

Musím říct, že popis zájezdu o Íránu dokonale sedí. Opravdu jsem měla pocit, že listuji dobrodružnou knihou o Persii. Navštívená města jsou architektonické skvosty, výlet do pohádky Tisíci a jedné noci, Íránci neskutečně přátelští a milí. A ačkoliv jsem zvyklá na určité nepohodlí na cestách, sem tam špínu a levnější stravu, tady jsem si užila pravý opak a patřilo to k tomu. Bylo to fantastické. Bydleli jsme v překrásných hotýlcích dokonale dotvářejících atmosféru zájezdu, stejně tak obědy a večeře strávené (pro zájemce) na orientálních váledlech restaurací v tradičních domech s vynikajícími místními pokrmy, které naši peněženku rozhodně nezruinovali, dotvářely to kouzlo. Užila jsem si každou minutu zájezdu. Náš průvodce Petr toho ví o perské historii i současnosti opravdu hodně, stejně jako o Íránu a Íráncích, zásoboval nás fakty, podával je s osobitým kouzlem. Každou nepříjemnost, ale bylo jich pomálu, vyřešil s úsměvem. Když byl plný noční vlak, koupil letenky, místo aby nás nacpal do nočního autobusu, kterým jsme již jednu cestu v rámci programu absolvovali. Navíc ovládá farsí, což významně zjednodušuje jakoukoliv domluvu, když kdokoliv z nás cokoliv potřeboval. Slyšela jsem o Íránu jen samé pěkné věci, než jsem jela, ale výsledek daleko předčil mé očekávání. Je to krásná a pro turisty bezpečná země, kterou rozhodně stojí za to navštívit.

Dobrý den, pane Štětino,
v neděli jsme se úspěšně vrátili z toulek po Persii... Byl to výtečný pobyt v nádherné krajině! Chci Vám moc poděkovat za výbornou organizaci a připravenost zájezdu, všechno pěkně navazovalo, časový harmonogram byl vyvážený. Naše průvodkyně Katka byla perfektně orientovaná, jazykově i odborně skvěle vybavená, prostě "muškeli nist" (snad jsem to foneticky dobře napsala :-D).
Írán, krajina i jeho lid, splnil a možná i předčil mé očekávání. Myslím a doufám, že jedna návštěva této země skutečně nestačí...
Ještě jednou děkuji za možnost poznání této krajiny :-)
S pozdravem
Lucia

Před týdnem jsme se vrátili z Iránu. Ještě jednou chceme poděkovat Petru Štětinovi. Měl výborně připravenou dovolenou "Tajemným Iránem". Skvělý průvodce. Hovoří persky, má velké znalosti o Iránu, jeho historii, památkách... Petr Štětina navodil v naší skupině pohodu a pozitivní atmosféru. Svou osobou povýšil dovolenou ještě o level výše. Po patnácti dnech jsme se loučili jako kamarádi. Díky Petře!

Máme s paní mámou procestovanou celou Evropu,k tomu Egypt,Turecko,Maroko a letos Írán a musím říct že tak skvěle připravený zájezd Tajemným Íránem co do organizace,cestování,jídla,památek a ubytování jsme ještě nezažili.A to vše díky skvělému průvodci,člověku a neskutečnému znalci perské historie Petru Štětinovi,kterému skládáme velkou poklonu za vše co pro nás udělal.

Před týdnem jsme se vrátili z poznávacího zájezdu po Íránu. Pocity jsou tedy ještě hodně čerstvé a živé. Poznání této úžasné země bylo umocněno přítomností Petra Štětiny. Petr měl velkou zásluhu na tom, že z této cesty za poznáním vytvořil ucelenou pohádku, na kterou nikdy nezapomeneme. Jeho organizace zájezdu, neskutečné znalosti historie, znalost místních poměrů, skvělá jazyková dovednost, udělaly z této dovolené jednu z našich nejkrásnějších cest za poznáním. Zájezd předčil naše očekávání. Írán je nádherná země s nádhernými lidmi. Díky Petře, že jsi nám věnoval maximum času a že jsi ze skupiny „cizích“ lidí, kteří 31.3. nastoupili do letadla směr Teherán, udělal po dvou týdnech skupinu kamarádů, kteří se těžce 15.4. loučili. S CK Goodplaces jsme byli poprvé a už v tuto chvíli víme, že ne naposledy!
Brzy navi na good places :-)

K naší dubnové cestě po Íránu už není co dodat, vše už napsali kamarádi. Takže jen: Petře, jsi úžasný. A máš nás báby na krku po celém světě až do svého úplného vyčerpání.
Ještě jednou díky.

Příspěvek Eriky mě dost rozesmál a tak když tělo a finance dovolí, tak už budem cestovat jen s Petren Štětinou. Irán byl skvělý a tak doufám, že příště třeba Peru,nebo Indie..... Díky Petře

Zájezdy do Íránu

Fotky z našich cest po Íránu

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů