Do Íránu s místním průvodcem

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Bohatá historie a zajímavá současnost legendární Persie - zájezd do Íránu. Přátelští íránci, úžasné památky a exotická příroda.

Cestování Íránem je jako když listujete v dobrodružné knize o historii. Přes tři tisíce let perské tradice zde zanechalo obrovské množství unikátních památek, kulturního dědictví a také moudrosti v místních lidech. K tomu svérázná příroda, zajímavé souvislosti ze současnosti a hlavně setkávání s neuvěřitelně přátelskými a pohostinnými Íránci činí z návštěvy této země úžasný zážitek. Navštívíme kulturní a duchovní centra perských říší s honosnými paláci a mešitami, sídla a hrobky dávných panovníků, důmyslně postavená města v pouštních oázách, dramatické hory s půvabnými vesničkami a také exotické ostrovy perského zálivu... Získáme nové poznatky o islámu, zoroastrismu i pravoslaví.

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • letenky z ČR s přestupem,
 • přelet Qešm - Teherán,
 • veřejná a nájemní doprava (komfortní dálkové busy, minibusy, vlak, taxi, metro, MHD),
 • 14x ubytování se snídaní (hotely, penziony),
 • 1x nocleh ve V.I.P. autobuse a 1x ve vlaku s povlečením,
 • anglicky mluvící místní průvodce, na vyžádání i český průvodce
 • cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje:

 • vízum a jeho vyřízení - 2 200,- (Vízum řešíme cca 1,5 měsíce předem, je potřeba pas bez izraelského víza, platný ještě min. 6 měsíců po návratu. O vízum lze žádat 3 měsíce po příp. předchozím návratu z Iránu.),
 • vstupné (Na vstupy a stravu je potřeba počítat cca 200 Euro navíc.),
 • strava kromě snídaní v ubytování, 
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (cca 5900,-).
Počet dní
16
Kód zájezdu
IRN01
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
3
Destinace
Írán

Itinerář

Den 1 až 2 Praha - Teherán - Qom

Praha - Teherán - Qom. Letecky do hlavního města Íránu, výměna peněz, návštěva symbolu Teheránu-věže Azadi. Přejezd do Qomu, kolébky islámské revoluce. Návštěva největší šíitské univerzity na světě (možnost besedy o islámu): hrobka Fatimy, sestry šíitského Imáma Rezy. Dovnitř samotné hrobky může být turistům odepřen přístup.

Kam se podíváme:

Den 3 až 4 Qom - Kašan - Abyaneh

Qom - Kašan - Abyaneh.Pouštní oáza Kašan: nádherné luxusní kupecké domy, zahrada Fin Světové dědictví UNESCO, spletitý bazar s mešitami a karavanseráji. Překrásná horská vesnička Abyaneh-jedna z nejstarších vesnic v Iránu, postavená z červeného jílu, kde ženy nosí pestrobarevné kroje.Cestou do Esfahánu zastávka v Natanzu u mešity a hrobky sufijce Abd al-Samad z konce 13.stol.

Kam se podíváme:

Den 5 až 6 Nejkrásnější město Íránu - Esfahán - UNESCO

Esfahán. Nejkrásnější město Íránu - Esfahán  Světové dědictví UNESCO: obrovské šáhovo náměstí Naqš-e Džahan s mešitami Imáma a Lotfolláha, královský palác Ali Qapu, letohrádek Čehel Sotun,starobylé mosty např. Si-o- Se Pol, Khaju, Pol-e Čúbí. Přes slavný bazar k nejstarší mešitě Mashed-eJameh, zdobný arménský kostel Vank s bohatým muzeem, atd. Přejezd přes dramatické pohoří Zagros, cestou zastávky s výhledy na horské velikány, jezera a poznání poetického íránského venkova.

Kam se podíváme:

Den 7 Súsy, Šuštar, Čoga Zambil Světové dědictví UNESCO

Súsy - jedna z metropolí Elamské a Perské říše a údajně nejdéle osídlené město světa: palác Ápádáná, mauzoleum proroka Daniela. Šuštar – přehrada a mosty postavené Římany ve 3.stol. Světové dědictví UNESCO. Nejzachovalejší pětistupňový zikkurat na světě - Čoga Zambil (13.stol. př.Kr., Světové dědictví UNESCO). Noční přejezd do Šírázu.

Kam se podíváme:

Den 8 až 9 Šíráz, Pasargad, Naqš-e Rostam, Persepolis Světové dědictví UNESCO

Šíráz - "město básníků, růží a slavíků" (a před islámskou revolucí i vína): městská pevnost Arg, hrobky slavných básníků Háfeze, příp. Sádího, Rajská zahrada Eram Světové dědictví UNESCO,hammam, bazar, oranžérie, romantická Al-Molkova mešita růží, skvostný komplex zrcadlovýchmešit Šáh Čerák, příp. starý vstup do města - Brána Koránu. Výlet do Naqš-e Rostam: hrobkyachajmenovských vládců, skalní reliéfy. Ceremoniální město Perské říše - Persepolis  Světové dědictví UNESCO -síň sta sloupů, paláce králů aj. Hrobka Kýra Velikého - Pasargad  Světové dědictví UNESCO.

Kam se podíváme:

Den 10 až 12 Yazd

Přejezd do Yazdu, centra vyznavačů Zarathuštry - Yazd: chrám věčného ohně áteškade, pohřební věže mlčení, křivolaké uličky starého hliněného města, zahrada Bagh-e Dolat Světové dědictví UNESCO. Oceníte moudrost středověkých stavitelů podzemních vodovodů (kanátů) i domů spřírodní klimatizací a větrnými věžemi (badgiry). Výlet do horské zoroastrijské svatyně Čak Čaknebo do pouštní vesničky Choranag. Návštěva ledárny a karavanseráje v Meybod. Noční přejezdlehátkovým vlakem do Bandar Abbasu.

Kam se podíváme:

Den 13 až 14 Perský záliv, Bandar Abbas, ostrovQešm

Perský záliv, Bandar Abbas - místo, kde se mísí Afrika s Íránem, jak poznáme na místních lidech, zvycích, hudbě i jídelníčku. Některé ženy stále používají masky s mřížkami přes celý obličej. Prohlídka rybího trhu, mořské promenády, přejezd lodí na ostrov Qešm v Perském zálivu. Starý rybářský přístav Laft s větrnými věžemi. Plavba džunglí mangrovníků Harra se spoustou vodního ptactva a ryb. Výlet do unikátního měsíčního kaňonu „spadlé hvězdy“ a obranným jeskyním Chorbas nad mořem. Pozorování delfínů během plavby k ostrůvkům Naz a Hengam, kde navštívíme autentický trh. Přelet do Teheránu.

Kam se podíváme:

Den 15 Teherán

Teherán - šáhovy paláce Golestan, slavný teheránský bazar, muzeum klenotů mj. s Mořem světla "Darya-e- Noor", (největší růžový diamant světa se 182 karáty). Pro zájemce volno na nákupy suvenýrů, návštěvu dalších muzeí, popř. možnost individuálně vyjet lanovkou na horu Tochal (3957m) s výhledy na celou obří metropoli, podle zájmu návštěva hrobky Ajatoláha Chomeiního v noci cestou na letiště. Odlet domů.

Kam se podíváme:

Den 16 Návrat domů.

Přílet do Prahy.

Ohlasy cestovatelů

Absolvovala jsem letos poznávací zájezd do Iránu s průvodcem Petrem Štětinou a byla jsem velmi spokojena. Petr je úžasný průvodce, domluvil se s místními, vše perfektně zorganizoval, byl vstřícný a obětavý. Díku němu jsem prožila opravdu krásnou dovolenou. Peťo díky moc a ať se ti daří Hana Oralová

Hana Oralová

Letos jsem absolvovala zájezd do Íránu s průvodcem Petrem Štětinou. Zájezd naplnil mé očekávání nejen krásnou přírodou a památkami, ale i díky Petrovi, který se nám po celou dobu zájezdu maximálně věnoval i nad rámec svých povinností. Budu ráda, když i na dalších cestách se s Petrem jako průvodcem setkám.

Líba

Na jaře jsme se ženou podnikli cestu do Íránu. Zájezd v mnohém předčil naše očekávání (velkolepé stavby, příjemní místní lidé, bezpečnost v zemi, doprava, až asi na 2 výjimky dobré ubytování). Velkou zásluhu na naší spokojenosti měl autor programu zájezdu a průvodce Petr Štětina. Svou práci dělal na více než 100%. Má hluboké znalosti o Íránu, je zkušený, jazykově vybavený (částečně mluví i persky).

Standa, Jablonec n. N.

Dobrý den, po příjezdu ze skvělého zájezdu do Iránu bych chtěla poděkovat cestovní kanceláři Good places za zorganizování tohoto zájezdu a paní průvodkyni Kataríně Maruškinové za její profesionalitu v oboru, za její znalosti nejen starověké Persie, ale i za osobní a kamarádský přístup k nám. Z celým průběhem zájezdu jsem byla naprosto spokojena a mohu všem doporučit jak Irán jako krásnou a bezpečnou zemi, tak cestovní kancelář Good places a paní průvodkyni Maruškinovou.

Květa Dřenzlová

Marcela Novotná: “Dobrý den, ráda bych poděkovala p. Petru Štětinovi za vstřícné vyřízení zájezdu do Iránu, který jsem s jeho CK Good Places absolvovala. Naší průvodkyní Katarině Maruškinové děkuji za odborný a profesionální přístup. Její nadčasovost zajistila spokojený pobyt s množstvím informací o navštívených místech. Program byl promyšlený tak, abychom poznali to nejzajímavější pro mnohé z neznámé země. Děkuji a těším se na další zajímavé zájezdy s Vaší CK Marcela Novotná”

Marcela Novotná

Vše na cestě Íránem klaplo na jedničku /i ta výjimka s výpadkem cesty nočním vlakem potvrdila toto pravidlo/, perfektní organizace, žádné ztrátové časy, vše v klidu a beze spěchu, hluboké znalosti historie i současnosti, poznávání bylo perfektně vyladěné a skloubené, dost historie s pamětihodnostmi i tak akorát přírody, zkušeným i začínajícím cestovatelům Írán vřele doporučuji. Průvodce Petr si rychle získal přízeň mou i ostatních, neboť je přátelský, pozorný, znalý historie i současnosti /nejen/ Íránu, nesmírně taktní, tolerantní, s nadhledem, připravený kdykoliv splnit jakékoliv přání kteréhokoliv účastníka zájezdu, miluje Írán a on miluje jej, navíc je vtipný, drží slovo a plní sliby /po mé ztrátě paměťové karty s fotkami z poloviny zájezdu poslal do týdne své fota a ještě se snažil ztracenou kartu někde v Persepolis objevit/, Petra bych adoptovala.

Dana L.

Musím říct, že popis zájezdu o Íránu dokonale sedí. Opravdu jsem měla pocit, že listuji dobrodružnou knihou o Persii. Navštívená města jsou architektonické skvosty, výlet do pohádky Tisíci a jedné noci, Íránci neskutečně přátelští a milí. A ačkoliv jsem zvyklá na určité nepohodlí na cestách, sem tam špínu a levnější stravu, tady jsem si užila pravý opak a patřilo to k tomu. Bylo to fantastické. Bydleli jsme v překrásných hotýlcích dokonale dotvářejících atmosféru zájezdu, stejně tak obědy a večeře strávené (pro zájemce) na orientálních váledlech restaurací v tradičních domech s vynikajícími místními pokrmy, které naši peněženku rozhodně nezruinovali, dotvářely to kouzlo. Užila jsem si každou minutu zájezdu. Náš průvodce Petr toho ví o perské historii i současnosti opravdu hodně, stejně jako o Íránu a Íráncích, zásoboval nás fakty, podával je s osobitým kouzlem. Každou nepříjemnost, ale bylo jich pomálu, vyřešil s úsměvem. Když byl plný noční vlak, koupil letenky, místo aby nás nacpal do nočního autobusu, kterým jsme již jednu cestu v rámci programu absolvovali. Navíc ovládá farsí, což významně zjednodušuje jakoukoliv domluvu, když kdokoliv z nás cokoliv potřeboval. Slyšela jsem o Íránu jen samé pěkné věci, než jsem jela, ale výsledek daleko předčil mé očekávání. Je to krásná a pro turisty bezpečná země, kterou rozhodně stojí za to navštívit.

Ivana

Dobrý den, pane Štětino,
v neděli jsme se úspěšně vrátili z toulek po Persii... Byl to výtečný pobyt v nádherné krajině! Chci Vám moc poděkovat za výbornou organizaci a připravenost zájezdu, všechno pěkně navazovalo, časový harmonogram byl vyvážený. Naše průvodkyně Katka byla perfektně orientovaná, jazykově i odborně skvěle vybavená, prostě "muškeli nist" (snad jsem to foneticky dobře napsala :-D).
Írán, krajina i jeho lid, splnil a možná i předčil mé očekávání. Myslím a doufám, že jedna návštěva této země skutečně nestačí...
Ještě jednou děkuji za možnost poznání této krajiny :-)
S pozdravem
Lucia

Lucia S.

Před týdnem jsme se vrátili z Iránu. Ještě jednou chceme poděkovat Petru Štětinovi. Měl výborně připravenou dovolenou "Tajemným Iránem". Skvělý průvodce. Hovoří persky, má velké znalosti o Iránu, jeho historii, památkách... Petr Štětina navodil v naší skupině pohodu a pozitivní atmosféru. Svou osobou povýšil dovolenou ještě o level výše. Po patnácti dnech jsme se loučili jako kamarádi. Díky Petře!

Pavel a Pavla Smetkovi

Máme s paní mámou procestovanou celou Evropu,k tomu Egypt,Turecko,Maroko a letos Írán a musím říct že tak skvěle připravený zájezd Tajemným Íránem co do organizace,cestování,jídla,památek a ubytování jsme ještě nezažili.A to vše díky skvělému průvodci,člověku a neskutečnému znalci perské historie Petru Štětinovi,kterému skládáme velkou poklonu za vše co pro nás udělal.

Ivoš+Hanka

Před týdnem jsme se vrátili z poznávacího zájezdu po Íránu. Pocity jsou tedy ještě hodně čerstvé a živé. Poznání této úžasné země bylo umocněno přítomností Petra Štětiny. Petr měl velkou zásluhu na tom, že z této cesty za poznáním vytvořil ucelenou pohádku, na kterou nikdy nezapomeneme. Jeho organizace zájezdu, neskutečné znalosti historie, znalost místních poměrů, skvělá jazyková dovednost, udělaly z této dovolené jednu z našich nejkrásnějších cest za poznáním. Zájezd předčil naše očekávání. Írán je nádherná země s nádhernými lidmi. Díky Petře, že jsi nám věnoval maximum času a že jsi ze skupiny „cizích“ lidí, kteří 31.3. nastoupili do letadla směr Teherán, udělal po dvou týdnech skupinu kamarádů, kteří se těžce 15.4. loučili. S CK Goodplaces jsme byli poprvé a už v tuto chvíli víme, že ne naposledy!
Brzy navi na good places :-)

Markéta a Patrik

K naší dubnové cestě po Íránu už není co dodat, vše už napsali kamarádi. Takže jen: Petře, jsi úžasný. A máš nás báby na krku po celém světě až do svého úplného vyčerpání.
Ještě jednou díky.

Erika

Příspěvek Eriky mě dost rozesmál a tak když tělo a finance dovolí, tak už budem cestovat jen s Petren Štětinou. Irán byl skvělý a tak doufám, že příště třeba Peru,nebo Indie..... Díky Petře

Zuza

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.