Vzhledem k situaci s koronavirem je konání našich zájezdů podřízeno aktuálním podmínkám pro cestování. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na telefonu 777689000.

Do Íránu s místním průvodcem

Zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Bohatá historie a zajímavá současnost legendární Persie - zájezd do Íránu. Přátelští íránci, úžasné památky a exotická příroda.

Cestování Íránem je jako když listujete v dobrodružné knize o historii. Přes tři tisíce let perské tradice zde zanechalo obrovské množství unikátních památek, kulturního dědictví a také moudrosti v místních lidech. K tomu svérázná příroda, zajímavé souvislosti ze současnosti a hlavně setkávání s neuvěřitelně přátelskými a pohostinnými Íránci činí z návštěvy této země úžasný zážitek. Navštívíme kulturní a duchovní centra perských říší s honosnými paláci a mešitami, sídla a hrobky dávných panovníků, důmyslně postavená města v pouštních oázách, dramatické hory s půvabnými vesničkami a také exotické ostrovy perského zálivu... Získáme nové poznatky o islámu, zoroastrismu i pravoslaví.

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • letenky z ČR s přestupem,
 • přelet Qešm - Teherán,
 • veřejná a nájemní doprava (komfortní dálkové busy, minibusy, vlak, taxi, metro, MHD),
 • 14x ubytování se snídaní (hotely, penziony),
 • 1x nocleh ve V.I.P. autobuse a 1x ve vlaku s povlečením,
 • anglicky mluvící místní průvodce, na vyžádání i český průvodce
 • cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje:

 • vízum a jeho vyřízení - 2 200,- (Vízum řešíme cca 1,5 měsíce předem, je potřeba pas bez izraelského víza, platný ještě min. 6 měsíců po návratu. O vízum lze žádat 3 měsíce po příp. předchozím návratu z Iránu.),
 • vstupné (Na vstupy a stravu je potřeba počítat cca 200 Euro navíc.),
 • strava kromě snídaní v ubytování, 
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (cca 5900,-).
Počet dní
16
Kód zájezdu
IRN01
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
3
Destinace
Írán

Itinerář

Den 1 až 2 Praha - Teherán - Qom

Praha - Teherán - Qom. Letecky do hlavního města Íránu, výměna peněz, návštěva symbolu Teheránu-věže Azadi. Přejezd do Qomu, kolébky islámské revoluce. Návštěva největší šíitské univerzity na světě (možnost besedy o islámu): hrobka Fatimy, sestry šíitského Imáma Rezy. Dovnitř samotné hrobky může být turistům odepřen přístup.

Kam se podíváme:

Den 3 až 4 Qom - Kašan - Abyaneh

Qom - Kašan - Abyaneh.Pouštní oáza Kašan: nádherné luxusní kupecké domy, zahrada Fin Světové dědictví UNESCO, spletitý bazar s mešitami a karavanseráji. Překrásná horská vesnička Abyaneh-jedna z nejstarších vesnic v Iránu, postavená z červeného jílu, kde ženy nosí pestrobarevné kroje.Cestou do Esfahánu zastávka v Natanzu u mešity a hrobky sufijce Abd al-Samad z konce 13.stol.

Kam se podíváme:

Den 5 až 6 Nejkrásnější město Íránu - Esfahán - UNESCO

Esfahán. Nejkrásnější město Íránu - Esfahán  Světové dědictví UNESCO: obrovské šáhovo náměstí Naqš-e Džahan s mešitami Imáma a Lotfolláha, královský palác Ali Qapu, letohrádek Čehel Sotun,starobylé mosty např. Si-o- Se Pol, Khaju, Pol-e Čúbí. Přes slavný bazar k nejstarší mešitě Mashed-eJameh, zdobný arménský kostel Vank s bohatým muzeem, atd. Přejezd přes dramatické pohoří Zagros, cestou zastávky s výhledy na horské velikány, jezera a poznání poetického íránského venkova.

Kam se podíváme:

Den 7 Súsy, Šuštar, Čoga Zambil Světové dědictví UNESCO

Súsy - jedna z metropolí Elamské a Perské říše a údajně nejdéle osídlené město světa: palác Ápádáná, mauzoleum proroka Daniela. Šuštar – přehrada a mosty postavené Římany ve 3.stol. Světové dědictví UNESCO. Nejzachovalejší pětistupňový zikkurat na světě - Čoga Zambil (13.stol. př.Kr., Světové dědictví UNESCO). Noční přejezd do Šírázu.

Kam se podíváme:

Den 8 až 9 Šíráz, Pasargad, Naqš-e Rostam, Persepolis Světové dědictví UNESCO

Šíráz - "město básníků, růží a slavíků" (a před islámskou revolucí i vína): městská pevnost Arg, hrobky slavných básníků Háfeze, příp. Sádího, Rajská zahrada Eram Světové dědictví UNESCO,hammam, bazar, oranžérie, romantická Al-Molkova mešita růží, skvostný komplex zrcadlovýchmešit Šáh Čerák, příp. starý vstup do města - Brána Koránu. Výlet do Naqš-e Rostam: hrobkyachajmenovských vládců, skalní reliéfy. Ceremoniální město Perské říše - Persepolis  Světové dědictví UNESCO -síň sta sloupů, paláce králů aj. Hrobka Kýra Velikého - Pasargad  Světové dědictví UNESCO.

Kam se podíváme:

Den 10 až 12 Yazd

Přejezd do Yazdu, centra vyznavačů Zarathuštry - Yazd: chrám věčného ohně áteškade, pohřební věže mlčení, křivolaké uličky starého hliněného města, zahrada Bagh-e Dolat Světové dědictví UNESCO. Oceníte moudrost středověkých stavitelů podzemních vodovodů (kanátů) i domů spřírodní klimatizací a větrnými věžemi (badgiry). Výlet do horské zoroastrijské svatyně Čak Čaknebo do pouštní vesničky Choranag. Návštěva ledárny a karavanseráje v Meybod. Noční přejezdlehátkovým vlakem do Bandar Abbasu.

Kam se podíváme:

Den 13 až 14 Perský záliv, Bandar Abbas, ostrovQešm

Perský záliv, Bandar Abbas - místo, kde se mísí Afrika s Íránem, jak poznáme na místních lidech, zvycích, hudbě i jídelníčku. Některé ženy stále používají masky s mřížkami přes celý obličej. Prohlídka rybího trhu, mořské promenády, přejezd lodí na ostrov Qešm v Perském zálivu. Starý rybářský přístav Laft s větrnými věžemi. Plavba džunglí mangrovníků Harra se spoustou vodního ptactva a ryb. Výlet do unikátního měsíčního kaňonu „spadlé hvězdy“ a obranným jeskyním Chorbas nad mořem. Pozorování delfínů během plavby k ostrůvkům Naz a Hengam, kde navštívíme autentický trh. Přelet do Teheránu.

Kam se podíváme:

Den 15 Teherán

Teherán - šáhovy paláce Golestan, slavný teheránský bazar, muzeum klenotů mj. s Mořem světla "Darya-e- Noor", (největší růžový diamant světa se 182 karáty). Pro zájemce volno na nákupy suvenýrů, návštěvu dalších muzeí, popř. možnost individuálně vyjet lanovkou na horu Tochal (3957m) s výhledy na celou obří metropoli, podle zájmu návštěva hrobky Ajatoláha Chomeiního v noci cestou na letiště. Odlet domů.

Kam se podíváme:

Den 16 Návrat domů.

Přílet do Prahy.

Ohlasy cestovatelů

Absolvovala jsem letos poznávací zájezd do Iránu s průvodcem Petrem Štětinou a byla jsem velmi spokojena. Petr je úžasný průvodce, domluvil se s místními, vše perfektně zorganizoval, byl vstřícný a obětavý. Díku němu jsem prožila opravdu krásnou dovolenou. Peťo díky moc a ať se ti daří Hana Oralová

Hana Oralová

Letos jsem absolvovala zájezd do Íránu s průvodcem Petrem Štětinou. Zájezd naplnil mé očekávání nejen krásnou přírodou a památkami, ale i díky Petrovi, který se nám po celou dobu zájezdu maximálně věnoval i nad rámec svých povinností. Budu ráda, když i na dalších cestách se s Petrem jako průvodcem setkám.

Líba

Na jaře jsme se ženou podnikli cestu do Íránu. Zájezd v mnohém předčil naše očekávání (velkolepé stavby, příjemní místní lidé, bezpečnost v zemi, doprava, až asi na 2 výjimky dobré ubytování). Velkou zásluhu na naší spokojenosti měl autor programu zájezdu a průvodce Petr Štětina. Svou práci dělal na více než 100%. Má hluboké znalosti o Íránu, je zkušený, jazykově vybavený (částečně mluví i persky).

Standa, Jablonec n. N.

Dobrý den, po příjezdu ze skvělého zájezdu do Iránu bych chtěla poděkovat cestovní kanceláři Good places za zorganizování tohoto zájezdu a paní průvodkyni Kataríně Maruškinové za její profesionalitu v oboru, za její znalosti nejen starověké Persie, ale i za osobní a kamarádský přístup k nám. Z celým průběhem zájezdu jsem byla naprosto spokojena a mohu všem doporučit jak Irán jako krásnou a bezpečnou zemi, tak cestovní kancelář Good places a paní průvodkyni Maruškinovou.

Květa Dřenzlová

Marcela Novotná: “Dobrý den, ráda bych poděkovala p. Petru Štětinovi za vstřícné vyřízení zájezdu do Iránu, který jsem s jeho CK Good Places absolvovala. Naší průvodkyní Katarině Maruškinové děkuji za odborný a profesionální přístup. Její nadčasovost zajistila spokojený pobyt s množstvím informací o navštívených místech. Program byl promyšlený tak, abychom poznali to nejzajímavější pro mnohé z neznámé země. Děkuji a těším se na další zajímavé zájezdy s Vaší CK Marcela Novotná”

Marcela Novotná

Vše na cestě Íránem klaplo na jedničku /i ta výjimka s výpadkem cesty nočním vlakem potvrdila toto pravidlo/, perfektní organizace, žádné ztrátové časy, vše v klidu a beze spěchu, hluboké znalosti historie i současnosti, poznávání bylo perfektně vyladěné a skloubené, dost historie s pamětihodnostmi i tak akorát přírody, zkušeným i začínajícím cestovatelům Írán vřele doporučuji. Průvodce Petr si rychle získal přízeň mou i ostatních, neboť je přátelský, pozorný, znalý historie i současnosti /nejen/ Íránu, nesmírně taktní, tolerantní, s nadhledem, připravený kdykoliv splnit jakékoliv přání kteréhokoliv účastníka zájezdu, miluje Írán a on miluje jej, navíc je vtipný, drží slovo a plní sliby /po mé ztrátě paměťové karty s fotkami z poloviny zájezdu poslal do týdne své fota a ještě se snažil ztracenou kartu někde v Persepolis objevit/, Petra bych adoptovala.

Dana L.

Musím říct, že popis zájezdu o Íránu dokonale sedí. Opravdu jsem měla pocit, že listuji dobrodružnou knihou o Persii. Navštívená města jsou architektonické skvosty, výlet do pohádky Tisíci a jedné noci, Íránci neskutečně přátelští a milí. A ačkoliv jsem zvyklá na určité nepohodlí na cestách, sem tam špínu a levnější stravu, tady jsem si užila pravý opak a patřilo to k tomu. Bylo to fantastické. Bydleli jsme v překrásných hotýlcích dokonale dotvářejících atmosféru zájezdu, stejně tak obědy a večeře strávené (pro zájemce) na orientálních váledlech restaurací v tradičních domech s vynikajícími místními pokrmy, které naši peněženku rozhodně nezruinovali, dotvářely to kouzlo. Užila jsem si každou minutu zájezdu. Náš průvodce Petr toho ví o perské historii i současnosti opravdu hodně, stejně jako o Íránu a Íráncích, zásoboval nás fakty, podával je s osobitým kouzlem. Každou nepříjemnost, ale bylo jich pomálu, vyřešil s úsměvem. Když byl plný noční vlak, koupil letenky, místo aby nás nacpal do nočního autobusu, kterým jsme již jednu cestu v rámci programu absolvovali. Navíc ovládá farsí, což významně zjednodušuje jakoukoliv domluvu, když kdokoliv z nás cokoliv potřeboval. Slyšela jsem o Íránu jen samé pěkné věci, než jsem jela, ale výsledek daleko předčil mé očekávání. Je to krásná a pro turisty bezpečná země, kterou rozhodně stojí za to navštívit.

Ivana

Dobrý den, pane Štětino,
v neděli jsme se úspěšně vrátili z toulek po Persii... Byl to výtečný pobyt v nádherné krajině! Chci Vám moc poděkovat za výbornou organizaci a připravenost zájezdu, všechno pěkně navazovalo, časový harmonogram byl vyvážený. Naše průvodkyně Katka byla perfektně orientovaná, jazykově i odborně skvěle vybavená, prostě "muškeli nist" (snad jsem to foneticky dobře napsala :-D).
Írán, krajina i jeho lid, splnil a možná i předčil mé očekávání. Myslím a doufám, že jedna návštěva této země skutečně nestačí...
Ještě jednou děkuji za možnost poznání této krajiny :-)
S pozdravem
Lucia

Lucia S.

Před týdnem jsme se vrátili z Iránu. Ještě jednou chceme poděkovat Petru Štětinovi. Měl výborně připravenou dovolenou "Tajemným Iránem". Skvělý průvodce. Hovoří persky, má velké znalosti o Iránu, jeho historii, památkách... Petr Štětina navodil v naší skupině pohodu a pozitivní atmosféru. Svou osobou povýšil dovolenou ještě o level výše. Po patnácti dnech jsme se loučili jako kamarádi. Díky Petře!

Pavel a Pavla Smetkovi

Máme s paní mámou procestovanou celou Evropu,k tomu Egypt,Turecko,Maroko a letos Írán a musím říct že tak skvěle připravený zájezd Tajemným Íránem co do organizace,cestování,jídla,památek a ubytování jsme ještě nezažili.A to vše díky skvělému průvodci,člověku a neskutečnému znalci perské historie Petru Štětinovi,kterému skládáme velkou poklonu za vše co pro nás udělal.

Ivoš+Hanka

Před týdnem jsme se vrátili z poznávacího zájezdu po Íránu. Pocity jsou tedy ještě hodně čerstvé a živé. Poznání této úžasné země bylo umocněno přítomností Petra Štětiny. Petr měl velkou zásluhu na tom, že z této cesty za poznáním vytvořil ucelenou pohádku, na kterou nikdy nezapomeneme. Jeho organizace zájezdu, neskutečné znalosti historie, znalost místních poměrů, skvělá jazyková dovednost, udělaly z této dovolené jednu z našich nejkrásnějších cest za poznáním. Zájezd předčil naše očekávání. Írán je nádherná země s nádhernými lidmi. Díky Petře, že jsi nám věnoval maximum času a že jsi ze skupiny „cizích“ lidí, kteří 31.3. nastoupili do letadla směr Teherán, udělal po dvou týdnech skupinu kamarádů, kteří se těžce 15.4. loučili. S CK Goodplaces jsme byli poprvé a už v tuto chvíli víme, že ne naposledy!
Brzy navi na good places :-)

Markéta a Patrik

K naší dubnové cestě po Íránu už není co dodat, vše už napsali kamarádi. Takže jen: Petře, jsi úžasný. A máš nás báby na krku po celém světě až do svého úplného vyčerpání.
Ještě jednou díky.

Erika

Příspěvek Eriky mě dost rozesmál a tak když tělo a finance dovolí, tak už budem cestovat jen s Petren Štětinou. Irán byl skvělý a tak doufám, že příště třeba Peru,nebo Indie..... Díky Petře

Zuza

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů