Uzbekistán - cesta do srdce hedvábné stezky

Zájezd s českým průvodcem

Představte si dalekou zemi s naprosto odlišnou kulturou a exotickými lidmi, kde se přesto domluvíte v podstatě česky, lidé tam milují naši zemi a máme toho tolik společného! Takový je Uzbekistán. Hlavní trasa Hedvábné stezky.

Hlavní trasa Hedvábné stezky zde zanechala spoustu úchvatných památek, které jsou většinou dobře zachovalé a zrekonstruované. Gigantické mešity, minarety, muslimské školy, madrasy, pohostinství pro karavany - karavanseráje, velkolepé hrobky a starobylá města s rušnými bazary – vše doposud funguje jako součást uzbeckého života.

Kromě památek si okamžitě oblíbíte také místní lidi, kteří jsou velmi přátelští a pohodoví.

S rusky nebo anglicky mluvícím průvodcem možno kdykoliv již pro 2 a více osob.

Volitelné rozšíření: Ferganská dolina

16. den: Přejezd přes hory do obilnice Střední AsieFerganské doliny. Kokand – palác a mauzolea chánů, Páteční mešita, bazar atd.
17. den: Margilan – zajímavé seznámení s výrobou a zpracováním hedvábí, hlavní uzbecké suroviny.
18. den: Návrat do Taškentu, nákup dárků na bazaru, odlet do Prahy.
Cena v Kč: 5 790,-

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
15.6.2019
neděle
30.6.2019
otevřený
46 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Doprava (veřejná – minibusy, nájemní – minibusy, taxi).
 • Exkurze do výrobny hedvábí.
 • Ubytování (penziony a turistické hotely – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím).
 • Český průvodce (min.4 zájemci o rozšíření, jinak možno s místním průvodcem).
 • Zdravotní připojištění.
 • Informační materiály a DPH.

Cena nezahrnuje:

 • Vstupné cca 50 USD.
 • Stravu.
Počet dní
16
Kód zájezdu
UZB03
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
4
Destinace
Uzbekistán

Itinerář

Den 1 až 3 Letecký přesun do Taškentu a Nukusu

Letecký přesun do Taškentu (prohlídka Timurova muzea, památník Nezávislosti), přelet do střediska Karakalpacké autonomní republiky města Nukus, bývalý rybářský přístav Mujnak u pouště, která zbyla z původního Aralského jezera (lodě rezivějící na někdejším jezerním dně, Muzeum Aralského jezera).

Den 4 až 6 Výlet do pouště Kyzylkum

Výlet do pouště Kyzylkum k 2 000 let starým hliněným pevnostem Ajaz Kala a Toprak Kala z dob Chórezmské říše (nocleh v tradičních jurtách u slaného jezera Ajaz Kul), cesta podél majestátního toku řeky Amudarji do bývalého centra obchodu s otroky Chivy (historické jádro města Ičan Kala UNESCO, pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži).

Den 7 až 9 Přesun pouští Kyzylkum do Buchara

Přesun pouští Kyzylkum do starobylého města Buchara UNESCO (bucharská pevnost, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity Kalján a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích, možnost návštěvy folklorního představení).

Den 10 až 12 Karavanseráj Malik a památky města Samarkand

Karavanseráj Malik a skalní kresby z doby bronzové v Sarmyš Saj, perla světové architektury legendární město Samarkand UNESCO (náměstí Registán se třemi medresami, obrovská mešita Bibi Chánum, komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Gúry Emír, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu s muzeem, pestrý bazar Siab), rodiště Timura Lenka Šahrisabz UNESCO (portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců).

Den 13 až 16 Přesun do Taškentu a k Čarvačské přehradě, návrat do ČR

Přesun moderním vlakem do Taškentu a dále k Čarvačské přehradě (860 m) v pohoří Čatkal, které je výběžkem Ťan-šanu, možnost výstupu na Malý Čimgan (2 097 m), návrat do Taškentu (bazar Čorsu, medresa Kukeldaš, jediné středoasijské metro se zajímavě vyzdobenými stanicemi, Páteční mešita), návrat do ČR.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů