Uzbekistán a Kazachstán

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Vzdálené země s naprosto odlišnou kulturou a exotickými lidmi, kde se přesto domluvíte v podstatě česky, berou nás tam za bratry a dost nás toho spojuje.

Hlavní trasa Hedvábné stezky zanechala v Uzbekistánu spoustu úchvatných památek, které jsou většinou dobře zachovalé a zrekonstruované. Gigantické mešity, minarety, madrasy, pohostinství pro karavany - karavanseráje, velkolepé hrobky a starobylá města s rušnými bazary – vše doposud funguje jako součást uzbeckého života. Kazachstán bývá neprávem turisty opomíjen, ale my objevíme zajímavosti jeho minulosti i současného ekonomického vzestupu. Zájemci mohou navštívit legendární kosmodrom Baikonur.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
28.9.2024
neděle
13.10.2024
otevřený
63 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • letenku z ČR,
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastním příslušenstvím a snídaní (hotely a penziony běžné úrovně),
 • doprava vlaky, autobusy, nájemní dopravou, MHD, místní přelety (1 v Uzbekistánu, 2 v Kazachstánu, přelet Uzbekistán-Kazachstán),
 • zvací formality pro vstup do země,
 • mezinárodní letenku z Prahy (po dohodě i z Vídně),
 • pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • stravu kromě snídaní v ubytování,
 • fakultativní výlet do kosmodromu Baikonur (cca 690 USD),
 • vstupné,
 • pojištění,
 • příplatek za single pokoj (14x) 6900,-
 • víza nejsou, což se však může kdykoliv změnit.
Počet dní
16
Kód zájezdu
UAK3
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
2
Destinace
Uzbekistán , Kazachstán

Itinerář

Den 1 až 2 Taškent

Letecký přesun do Taškentu, ubytování v hotelu. Památník nezávislosti, bazar Čorsu, medresa Kukeldaš, jediné středoasijské metro se zdobnými stanicemi, náboženský komplex Hazrati Imam, Páteční mešita, podle času Timurovo muzeum.

Kam se podíváme:

Den 3 až 4 Samarkand

Přejezd vlakem do klenotu světové architektury - legendárního města Samarkand Světové dědictví UNESCO. Náměstí Registán se třemi madrasami, obrovská mešita Bibi Chánum, tyrkysový komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Timura Lenka a Ulughbeka Gur-e Amir, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu s muzeem a domělým sarkofágem s rukou proroka Daniela, pestrý bazar Siab). Výlet přes hory do rodiště Timura Lenka - Šahrisabz  Světové dědictví UNESCO - portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

Kam se podíváme:

Den 5 až 6 Buchara

Přejezd do Buchary, prohlídka starobylého města Světové dědictví UNESCO - bucharská pevnost Arg, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity Kalján a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích.

Kam se podíváme:

Den 7 až 8 Chiva

Přejezd pouští Kyzylkum a podél řeky Amu Darya do Urgenče a dále do bývalého centra obchodu s otroky Chivy. Prohlídka pohádkového a stále živého historického jádra města Chiva - Ičan Kala Světové dědictví UNESCO, pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži.

Kam se podíváme:

Den 9 až 10 Přelet do Kazachstánu, prohlídka Astany

Přelet přes Taškent do hlavního města Kazachstánu, Astany. Prohlídka metropole symbolizující kazašský ekonomický rozvoj s megalomanskými architektonickými díly. Obří mešita Nur-Astana, prezidentský palác, palác usmíření (Norman Foster), sluneční věž Bayterek, Památník nezávislosti...

Kam se podíváme:

Den 11 až 12 Kyzylorda, Bajkonur

Přelet do Kyzylorda, návštěva regionálního muzea. Odtud za příplatek cca 420 USD možnost jednodenní návštěvy prvního a největšího kosmodromu světa Bajkonur, odkud vzlétl i Jurij Gagarin a Sputnik 1. Místo toho bude možný výlet do kazašských stepí.

Kam se podíváme:

Den 13 až 15 mauzolum Chodži Ahmeda Jassávího, Almaty

Přejezd z Kyzylordy do Turkestánu, cestou zastávka v ruinách starobylého města Sauran. V Turkestánu návštěva mauzolea Chodži Ahmeda Jassávího, nejslavnější a nekrásnější budovy celého Kazachstánu. Budeme pokračovat po dávné obchodní trase do Šymkentu, odkud přeletíme Alma-Aty. V závislosti na odletu letadla ze Šymkentu navštívíme další poklady Hedvábné stezky, nebo se zaměříme na poznávání největšího kazašského města, skrytého pod horami Zailijský Altanau. Čeká nás například prohlídka centrální mešity, rozsáhlého náměstí Respublika Alany s památníkem nezávislosti, katedrály Zenkov, tržiště Zelený bazar, nebo návštěva lázní.

Kam se podíváme:

Den 16 Přelet do Prahy.

Přelet do Prahy.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů