Uzbekistánem až k Aralské poušti

Zájezd s českým průvodcem

Kratší verze putování po skvostech Hedvábné stezky: Samarkand, Buchara, Chiva, Taškent, Aralské "jezero". Možnost pokračovat do Kyrgyzstánu.

Cesta je první části delšího zájezdu, který po Uzbekistánu pokračuje do Kyrgyzstánu.

Štědré dávkování zážitků na cestě Střední Asií. Váš úžas bude zdravě stoupat: začneme kulturní aklimatizací na bazaru a rozmáchlých bulvárech Taškentu, kde se již zesnulý diktátor Islam Karimov rozhodně nedržel při zemi a vybudoval stavby, které svojí okázalostí mohly směle soupeřit s ostatními středoasijskými megalomany.
Pečlivě zrekonstruované památky mají sloužit také k vybudování národní hrdosti a identity znovunarozeného uzbeckého národa, což zjistíte i při prohlídce legendárního Samarkandu.
Ze školy si patrně vybavíte i Bucharu, ale žádný zeměpisář vám nemohl vylíčit její krásu a atmosféru náměstíček, kde si u fontánky můžete přisednout k veselým uzbeckým chlapíkům a u čaje poklábosit i tom, jak se žilo dříve a nyní.
Při toulkách starým městem Chivy si uvědomíte, proč se mu říká největší živoucí muzeum pod širým nebem. Ve spleti romantických uliček, paláců, mešit a madrás žijí lidé dál svůj běžný uzbecký život - grilují na ulici před domem, děti hrají fotbal a prohánějí se na kole a staříci se šourají do mešity na modlitbu.
Bude jistě i poučné vidět, co se stalo z kdysi bohatého rybářského přístavu na břehu Aralského jezera a z rybářských bárek.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
23.5.2020
úterý
2.6.2020
otevřený
dále možno pokračovat do Kyrgyzstánu
28 990 Kč
Poptat
sobota
1.8.2020
úterý
11.8.2020
otevřený
dále možno pokračovat do Kazachstánu
28 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastním příslušenstvím a snídaní (hotely a penziony běžné úrovně),
 • doprava vlaky, autobusy, nájemní dopravou, MHD, místní přelet,
 • pojištění CK pro případ úpadku.
 • Uzbekistán nyní bez víza.

Cena nezahrnuje:

 • Letenku z ČR (8-13 tis.)
 • stravu kromě snídaní v ubytování,
 • vstupné cca 100 USD,
 • pojištění,
 • víza nejsou, což se však může kdykoliv změnit.
Počet dní
11
Kód zájezdu
UZB1
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
2
Destinace
Uzbekistán

Itinerář

Den 1 až 2 Přelet do Taškentu.

Letecký přesun do Taškentu, ubytování v hotelu. Památník nezávislosti, bazar Čorsu, medresa Kukeldaš, metro se zdobnými stanicemi, náboženský komplex Hazrati Imam, Páteční mešita, podle času Timurovo muzeum.

Kam se podíváme:

Den 3 Pohádkový Samarkand a rodiště Timura Lenka - Šahrisabz.

Přejezd vlakem do klenotu světové architektury - legendárního města Samarkand (UNESCO). Náměstí Registán se třemi madrasami, obrovská mešita Bibi Chánum, tyrkysový komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Timura Lenka a Ulughbeka Gur-e Amir, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu s muzeem a domělým sarkofágem s rukou proroka Daniela, pestrý bazar Siab). Výlet přes hory do rodiště Timura Lenka - Šahrisabz (UNESCO) - portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

Kam se podíváme:

Den 4 Šachrisabz

Výlet do historického místa Šachrisabz, rodiště Timura Lenka (UNESCO) - portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

Kam se podíváme:

Den 5 Karavanseráj Malik a petroglyfy Sarmyš Saj.

Dokončení kochání Samarkandem, přejezd do Buchary, cestou karavanseráj Malik a skalní kresby z doby bronzové v Sarmyš Saj.

Den 6 Starobylá Buchara.

Prohlídka starobylého města Buchary(UNESCO) - bucharská pevnost Arg, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity Kalján a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích. Večer možnost návštěvy folklorního představení.

Kam se podíváme:

Den 7 Přejezd pouští Kyzylkum podél řeky Amudarji.

Ranní toulky starým městem Buchary, přejezd pouští Kyzylkum a podél řeky Amudarji do Urgenče a dále do pohádkové Chivy. V případě zprovoznění vlakového spojení bude tento přejezd nočním vlakem.

Den 8 Chiva

Prohlídka Chivy, bývalého centra obchodu s otroky - historické jádro města Ičan Kala (UNESCO), pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži.

Kam se podíváme:

Den 9 Karakalpackou autonomní republika do Mujnaku.

Přejezd přes Karakalpackou autonomní republiku do bývalého rybářského přístavu Mujnak u pouště, která bývala Aralským jezerem. Zbyly jen lodě rezavějící na někdejším mořském dně. Jednoduché ubytování u rodiny.

Kam se podíváme:

Den 10 Mujnak v poušti, která bývala Aralským jezerem., přelet z Nukusu do Taškentu.

Procházka v okolí Moinaku, přelet z Nukusu do Taškentu. Podle času a zájmu návštěva muzea sovětské avantgardy - Savitského sbírky.Pro zájemce tah nočním Taškentem.

Kam se podíváme:

Den 11 Přelet do Prahy.

Dnes se zbytek skupiny oddělí a pokračuje do Kyrgyzstánu. Transfer na letiště a přelet do Prahy.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů