Uzbekistánem až k Aralské poušti

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Kratší verze putování po skvostech Hedvábné stezky: Samarkand, Buchara, Chiva, Taškent, Aralské "jezero". Možnost pokračovat do Kyrgyzstánu.

Cesta je první části delšího zájezdu, který po Uzbekistánu pokračuje do Kyrgyzstánu.

Štědré dávkování zážitků na cestě Střední Asií. Váš úžas bude zdravě stoupat: začneme kulturní aklimatizací na bazaru a rozmáchlých bulvárech Taškentu, kde se již zesnulý diktátor Islam Karimov rozhodně nedržel při zemi a vybudoval stavby, které svojí okázalostí mohly směle soupeřit s ostatními středoasijskými megalomany.
Pečlivě zrekonstruované památky mají sloužit také k vybudování národní hrdosti a identity znovunarozeného uzbeckého národa, což zjistíte i při prohlídce legendárního Samarkandu.
Ze školy si patrně vybavíte i Bucharu, ale žádný zeměpisář vám nemohl vylíčit její krásu a atmosféru náměstíček, kde si u fontánky můžete přisednout k veselým uzbeckým chlapíkům a u čaje poklábosit i tom, jak se žilo dříve a nyní.
Při toulkách starým městem Chivy si uvědomíte, proč se mu říká největší živoucí muzeum pod širým nebem. Ve spleti romantických uliček, paláců, mešit a madrás žijí lidé dál svůj běžný uzbecký život - grilují na ulici před domem, děti hrají fotbal a prohánějí se na kole a staříci se šourají do mešity na modlitbu.
Bude jistě i poučné vidět, co se stalo z kdysi bohatého rybářského přístavu na břehu Aralského jezera a z rybářských bárek.

Termíny a ceny

Termín Cena

Na tento zájezd zrovna nemáme žádný volný termín.

Ale nevadí! Domluvíte se nějakým světovým jazykem? Můžeme Vám tuto cestu zorganizovat s naším místním průvodcem i jen pro malou skupinku vašich přátel nebo rodinku.

Ozvěte se nám na 777 689 000 a probereme možnosti. Voilà!

Cena zahrnuje:

 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastním příslušenstvím a snídaní (hotely a penziony běžné úrovně),
 • doprava vlaky, autobusy, nájemní dopravou, MHD, místní přelet,
 • pojištění CK pro případ úpadku.
 • Uzbekistán nyní bez víza.

Cena nezahrnuje:

 • Letenku z ČR (8-13 tis.)
 • stravu kromě snídaní v ubytování,
 • vstupné cca 100 USD,
 • pojištění,
 • víza nejsou, což se však může kdykoliv změnit.
Počet dní
11
Kód zájezdu
UZB1
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
2
Destinace
Uzbekistán

Itinerář

Den 1 až 2 Přelet do Taškentu.

Letecký přesun do Taškentu, ubytování v hotelu. Památník nezávislosti, bazar Čorsu, medresa Kukeldaš, metro se zdobnými stanicemi, náboženský komplex Hazrati Imam, Páteční mešita, podle času Timurovo muzeum.

Kam se podíváme:

Den 3 Pohádkový Samarkand a rodiště Timura Lenka - Šahrisabz.

Přejezd vlakem do klenotu světové architektury - legendárního města Samarkand Světové dědictví UNESCO. Náměstí Registán se třemi madrasami, obrovská mešita Bibi Chánum, tyrkysový komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Timura Lenka a Ulughbeka Gur-e Amir, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu s muzeem a domělým sarkofágem s rukou proroka Daniela, pestrý bazar Siab). Výlet přes hory do rodiště Timura Lenka - Šahrisabz Světové dědictví UNESCO - portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

Kam se podíváme:

Den 4 Šachrisabz

Výlet do historického místa Šachrisabz, rodiště Timura Lenka Světové dědictví UNESCO - portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

Kam se podíváme:

Den 5 Karavanseráj Malik a petroglyfy Sarmyš Saj.

Dokončení kochání Samarkandem, přejezd do Buchary, cestou karavanseráj Malik a skalní kresby z doby bronzové v Sarmyš Saj.

Den 6 Starobylá Buchara.

Prohlídka starobylého města Buchary Světové dědictví UNESCO - bucharská pevnost Arg, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity Kalján a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích. Večer možnost návštěvy folklorního představení.

Kam se podíváme:

Den 7 Přejezd pouští Kyzylkum podél řeky Amudarji.

Ranní toulky starým městem Buchary, přejezd pouští Kyzylkum a podél řeky Amudarji do Urgenče a dále do pohádkové Chivy. V případě zprovoznění vlakového spojení bude tento přejezd nočním vlakem.

Den 8 Chiva

Prohlídka Chivy, bývalého centra obchodu s otroky - historické jádro města Ičan Kala Světové dědictví UNESCO, pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži.

Kam se podíváme:

Den 9 Karakalpackou autonomní republika do Mujnaku.

Přejezd přes Karakalpackou autonomní republiku do bývalého rybářského přístavu Mujnak u pouště, která bývala Aralským jezerem. Zbyly jen lodě rezavějící na někdejším mořském dně. Jednoduché ubytování u rodiny.

Kam se podíváme:

Den 10 Mujnak v poušti, která bývala Aralským jezerem., přelet z Nukusu do Taškentu.

Procházka v okolí Moinaku, přelet z Nukusu do Taškentu. Podle času a zájmu návštěva muzea sovětské avantgardy - Savitského sbírky.Pro zájemce tah nočním Taškentem.

Kam se podíváme:

Den 11 Přelet do Prahy.

Dnes se zbytek skupiny oddělí a pokračuje do Kyrgyzstánu. Transfer na letiště a přelet do Prahy.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů