Uzbekistán - historie Transoxánie

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Individuální cesta do srdce hedvábné stezky s místními průvodci.

Představte si dalekou zemi s naprosto odlišnou kulturou a exotickými lidmi, kde se přesto domluvíte v podstatě česky, lidé tam milují naši zemi a máme toho tolik společného! Takový je Uzbekistán. Hlavní trasa Hedvábné stezky zde zanechala spoustu úchvatných památek, které jsou většinou dobře zachovalé a zrekonstruované. Gigantické mešity, minarety, muslimské školy, madrasy, pohostinství pro karavany - karavanseráje, velkolepé hrobky a starobylá města s rušnými bazary – vše doposud funguje jako součást uzbeckého života.Kromě památek si okamžitě oblíbíte také místní lidi, kteří jsou velmi přátelští a pohodoví.

S rusky nebo anglicky mluvícím průvodcem možno kdykoliv již pro 2 a více osob. 

Volitelné rozšíření: Ferganská dolina

16. den: Přejezd přes hory do obilnice Střední Asie – Ferganské doliny. Kokand – palác a mauzolea chánů, Páteční mešita, bazar atd.

17. den: Margilan – zajímavé seznámení s výrobou a zpracováním hedvábí, hlavní uzbecké suroviny.

18. den: Návrat do Taškentu, nákup dárků na bazaru, odlet do Prahy

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy
Od 46 990 Kč

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • Letenku Praha – Taškent – Praha, v optimální knihovací třídě.
 • Místního, anglicky nebo rusky mluvícího průvodce
 • Vnitrostátní přelet.
 • Dopravu vlaky, busy, minibusy, taxi.
 • Ubytování v penzionech.
 • Asistenci partnerské CK.
 • Pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • Vstupné cca 50 USD.
 • Víza nejsou, což se však může kdykoliv změnit.
 • Stravu.
Počet dní
16
Kód zájezdu
UZB01
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
2
Destinace
Uzbekistán

Itinerář

Den 1 až 3 Letecky do Taškentu a Nukus.

Letecký přesun do Taškentu (prohlídka Timurova muzea, památník Nezávislosti), přelet do střediska Karakalpacké autonomní republiky města Nukus, bývalý rybářský přístav Mujnak u pouště, která zbyla z původního Aralského jezera (lodě rezivějící na někdejším jezerním dně, Muzeum Aralského jezera)


Kam se podíváme:

Den 4 až 6 Poušť Kyzylkum do Chivy.

Výlet do pouště Kyzylkum k 2 000 let starým hliněným pevnostem Ajaz Kala a Toprak Kala z dob Chórezmské říše (nocleh v tradičních jurtách u slaného jezera Ajaz Kul), cesta podél majestátního toku řeky Amudarji do bývalého centra obchodu s otroky Chivy (historické jádro města Ičan Kala UNESCO, pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži).

Kam se podíváme:

Den 7 až 9 Pouští Kyzylkum do města Buchara.

Přesun pouští Kyzylkum do starobylého města Buchara UNESCO (bucharská pevnost, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity Kalján a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích, možnost návštěvy folklorního představení).

Kam se podíváme:

Den 10 až 12 Legendární město Samarkand UNESCO.

Karavanseráj Malik a skalní kresby z doby bronzové v Sarmyš Saj, perla světové architektury legendární město Samarkand UNESCO (náměstí Registán se třemi medresami, obrovská mešita Bibi Chánum, komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Gúry Emír, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu s muzeem, pestrý bazar Siab), rodiště Timura Lenka Šahrisabz UNESCO (portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců).


Kam se podíváme:

Den 13 až 16 Přesun do Taškentu a k pohoří Čatkal.

Přesun moderním vlakem do Taškentu a dále k Čarvačské přehradě (860 m) v pohoří Čatkal, které je výběžkem Ťan-šanu, možnost výstupu na Malý Čimgan (2 097 m), návrat do Taškentu (bazar Čorsu, medresa Kukeldaš, jediné středoasijské metro se zajímavě vyzdobenými stanicemi, Páteční mešita), návrat do ČR.

Kam se podíváme:

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.