Uzbekistán - historie Transoxánie

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Individuální cesta do srdce hedvábné stezky s místními průvodci.

Představte si dalekou zemi s naprosto odlišnou kulturou a exotickými lidmi, kde se přesto domluvíte v podstatě česky, lidé tam milují naši zemi a máme toho tolik společného! Takový je Uzbekistán. Hlavní trasa Hedvábné stezky zde zanechala spoustu úchvatných památek, které jsou většinou dobře zachovalé a zrekonstruované. Gigantické mešity, minarety, muslimské školy, madrasy, pohostinství pro karavany - karavanseráje, velkolepé hrobky a starobylá města s rušnými bazary – vše doposud funguje jako součást uzbeckého života.Kromě památek si okamžitě oblíbíte také místní lidi, kteří jsou velmi přátelští a pohodoví.

S rusky nebo anglicky mluvícím průvodcem možno kdykoliv již pro 2 a více osob. 

Volitelné rozšíření: Ferganská dolina

16. den: Přejezd přes hory do obilnice Střední Asie – Ferganské doliny. Kokand – palác a mauzolea chánů, Páteční mešita, bazar atd.

17. den: Margilan – zajímavé seznámení s výrobou a zpracováním hedvábí, hlavní uzbecké suroviny.

18. den: Návrat do Taškentu, nákup dárků na bazaru, odlet do Prahy

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy
Od 46 990 Kč

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • Letenku Praha – Taškent – Praha, v optimální knihovací třídě.
 • Místního, anglicky nebo rusky mluvícího průvodce
 • Vnitrostátní přelet.
 • Dopravu vlaky, busy, minibusy, taxi.
 • Ubytování v penzionech.
 • Asistenci partnerské CK.
 • Pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • Vstupné cca 50 USD.
 • Víza nejsou, což se však může kdykoliv změnit.
 • Stravu.
Počet dní
16
Kód zájezdu
UZB01
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
2
Destinace
Uzbekistán

Itinerář

Den 1 až 3 Letecky do Taškentu a Nukus.

Letecký přesun do Taškentu (prohlídka Timurova muzea, památník Nezávislosti), přelet do střediska Karakalpacké autonomní republiky města Nukus, bývalý rybářský přístav Mujnak u pouště, která zbyla z původního Aralského jezera (lodě rezivějící na někdejším jezerním dně, Muzeum Aralského jezera)


Kam se podíváme:

Den 4 až 6 Poušť Kyzylkum do Chivy.

Výlet do pouště Kyzylkum k 2 000 let starým hliněným pevnostem Ajaz Kala a Toprak Kala z dob Chórezmské říše (nocleh v tradičních jurtách u slaného jezera Ajaz Kul), cesta podél majestátního toku řeky Amudarji do bývalého centra obchodu s otroky Chivy (historické jádro města Ičan Kala UNESCO, pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži).

Kam se podíváme:

Den 7 až 9 Pouští Kyzylkum do města Buchara.

Přesun pouští Kyzylkum do starobylého města Buchara UNESCO (bucharská pevnost, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity Kalján a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých městských karavanserájích, možnost návštěvy folklorního představení).

Kam se podíváme:

Den 10 až 12 Legendární město Samarkand UNESCO.

Karavanseráj Malik a skalní kresby z doby bronzové v Sarmyš Saj, perla světové architektury legendární město Samarkand UNESCO (náměstí Registán se třemi medresami, obrovská mešita Bibi Chánum, komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Gúry Emír, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu s muzeem, pestrý bazar Siab), rodiště Timura Lenka Šahrisabz UNESCO (portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců).


Kam se podíváme:

Den 13 až 16 Přesun do Taškentu a k pohoří Čatkal.

Přesun moderním vlakem do Taškentu a dále k Čarvačské přehradě (860 m) v pohoří Čatkal, které je výběžkem Ťan-šanu, možnost výstupu na Malý Čimgan (2 097 m), návrat do Taškentu (bazar Čorsu, medresa Kukeldaš, jediné středoasijské metro se zajímavě vyzdobenými stanicemi, Páteční mešita), návrat do ČR.

Kam se podíváme:

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů