Írán

Nebojte se zavítat do země, kterou díky médiím vnímáme jako nebezpečí planety. Budete překvapeni, kolik úžasných lidí, nádherných historických památek a kulturních zajímavostí zde potkáte.

Ano, Irán pro turisty je bezpečný, nebojte se vyrazit!

  • každý, kdo v Iránu byl, si přivezl ty nejlepší vzpomínky na íránské lidi. Íránci jsou skutečně ten národ,který si okamžitě oblíbíte. Nevěřte médiím, nepopouštějte uzdu fantazii, zapoměňte na íránskou autoktatickou vládu. Íránci jsou jedním z nejpohostinnějších národů na světě a cizince doslova milují.
  • 2500 let perské historie (i to co bylo předtím) zanechalo obrovské množství úchvatných památek
  • příroda je vesměs suchá, ale o to exotičtější. Na severu pohoří Alborz, přivrácených ke Kaspickému moři jsou naopak zelené lesy, čajová a rýžová políčka a mlžná ránadosud exituje několik nomádských kmenů, a statisíce nomádů stále kočuje, nebo má alespoň 2 sezónní stanoviště

Írán 2019

Vše na cestě Íránem klaplo na jedničku /i ta výjimka s výpadkem cesty nočním vlakem potvrdila toto pravidlo/, perfektní organizace, žádné ztrátové časy, vše v klidu a beze spěchu, hluboké znalosti historie i současnosti, poznávání bylo perfektně vyladěné a skloubené, dost historie s pamětihodnostmi i tak akorát přírody, zkušeným i začínajícím cestovatelům Írán vřele doporučuji. Průvodce Petr si rychle získal přízeň mou i ostatních, neboť je přátelský, pozorný, znalý historie i současnosti /nejen/ Íránu, nesmírně taktní, tolerantní, s nadhledem, připravený kdykoliv splnit jakékoliv přání kteréhokoliv účastníka zájezdu, miluje Írán a on miluje jej, navíc je vtipný, drží slovo a plní sliby /po mé ztrátě paměťové karty s fotkami z poloviny zájezdu poslal do týdne své fota a ještě se snažil ztracenou kartu někde v Persepolis objevit/, Petra bych adoptovala. Dana L.

Irán 2018

Před týdnem jsme se vrátili z poznávacího zájezdu po Íránu. Pocity jsou tedy ještě hodně čerstvé a živé. Poznání této úžasné země bylo umocněno přítomností Petra Štětiny. Petr měl velkou zásluhu na tom, že z této cesty za poznáním vytvořil ucelenou pohádku, na kterou nikdy nezapomeneme. Jeho organizace zájezdu, neskutečné znalosti historie, znalost místních poměrů, skvělá jazyková dovednost, udělaly z této dovolené jednu z našich nejkrásnějších cest za poznáním. Zájezd předčil naše očekávání. Írán je nádherná země s nádhernými lidmi. Díky Petře, že jsi nám věnoval maximum času a že jsi ze skupiny „cizích“ lidí, kteří 31.3. nastoupili do letadla směr Teherán, udělal po dvou týdnech skupinu kamarádů, kteří se těžce 15.4. loučili. S CK Goodplaces jsme byli poprvé a už v tuto chvíli víme, že ne naposledy!
Brzy navi na good places :-)
Markéta a Patrik

K naší dubnové cestě po Íránu už není co dodat, vše už napsali kamarádi. Takže jen: Petře, jsi úžasný. A máš nás báby na krku po celém světě až do svého úplného vyčerpání. Ještě jednou díky.
Erika

Příspěvek Eriky mě dost rozesmál a tak když tělo a finance dovolí, tak už budem cestovat jen s Petren Štětinou. Irán byl skvělý a tak doufám, že příště třeba Peru,nebo Indie..... Díky Petře Zuza

Irán - podzim 2017

Dobrý den, děkuji Vám za optání. Já jsem byla z této země nadšená, hrozně se mi tam líbilo. Je tam spousta krásných památek, hezkých míst a hlavně příjemných lidí. Dokonce jsem byla pozvána se Zbyňkem do jednoho domu na čaj, žel jsme měli málo času, tak jsme museli odmítnout. Kdyby to bylo možné, tak bych tam ještě zůstala a užívala bych si místní atmosféry. Cestování pro mě bylo příjemné, program byl výborně připraven a průvodkyně Mona byla perfektní. Jsem ráda, že jsme toho tolik viděli, škoda, že nebylo tolik času si všechno prožít a zažít. Pokud chcete trošku kritiky, tak nevím, proč jsme museli jet zpět z ostrova Qešm na pevninu a teprve odtud letět zpět do Teheránu. Na ostrově je také letiště. A ty noční lety a dlouhé čekání v Istambulu možná byly také zbytečné, ale zvládli jsme to dobře. Jak jsem psala výše. Já jsem byla nadmíru spokojená, program, hotely a průvodkyně byli výborné. Mockrát Vám děkuji za přípravu hezké dovolené.
Eva Š.

Dobrý den, paní Khademi, děkuji Vám za krásný zájezd po Iránu, kterým jste nás prováděla. Ne vždy se člověk na zájezdech setká s milým a profesionálním přístupem průvodce, s obratným,rychlým smlouváním s taxikáři, s recepčními, s výborným řešením dopravních prostředků, atd. Ve vašem případě tomu tak jistě bylo. Všem svým známým Vás mohu jen doporučit. Právě díky Vám zájezd proběhl naprosto bez problémů a Irán ve mě zanechal krásný dojem. Ivo B.

Irán - jaro 2017

Na jaře 2017 jsme se ženou podnikli cestu do Íránu. Zájezd v mnohém předčil naše očekávání (velkolepé stavby, příjemní místní lidé, bezpečnost v zemi, doprava, až asi na 2 výjimky dobré ubytování). Velkou zásluhu na naší spokojenosti měl autor programu zájezdu a průvodce Petr Štětina. Svou práci dělal na více než 100%. Má hluboké znalosti o Íránu, je zkušený, jazykově vybavený (částečně mluví i persky).
Standa, Jablonec n. N.

Letos jsem absolvovala zájezd do Íránu s průvodcem Petrem Štětinou. Zájezd naplnil mé očekávání nejen krásnou přírodou a památkami, ale i díky Petrovi, který se nám po celou dobu zájezdu maximálně věnoval i nad rámec svých povinností. Budu ráda, když i na dalších cestách se s Petrem jako průvodcem setkám. Líba

Zájezd na 16 dní v Íránu, listopad 2016

Vrátil jsem se právě z podzimního putování Persií a musím se Vás rovnou optat. Sháníte na své cesty někoho, kdo: - Vás vyseká z rukou íránské policie, když fotíte věci zakázané - Vás protáhne i tam, kam mají křesťané a nevěřící vstup zakázán - dohoní dálkový VIP autobus, když Vám zrovna odjíždí - Vás zavede do íránské rodiny, kde Vám děvčata ukáží víc jak odkryté kotníky - Vás kdykoli vyvede ze spletitých uliček bazárů - Vám dokáže zasvěceně povídat o historii a hlavně Vás dokáže i v sandálech vytáhnout sněhem až do výše 3.951 metrů? V tom případě je Petr Štětina se svými neuvěřitelnými schopnostmi ten pravý, komu se můžete svěřit. Takže ještě jednou, díky Petře. Petr Š.

Absolvovala jsem letos poznávací zájezd do Iránu s průvodcem Petrem Štětinou a byla jsem velmi spokojena. Petr je úžasný průvodce, domluvil se s místními, vše perfektně zorganizoval, byl vstřícný a obětavý. Díku němu jsem prožila opravdu krásnou dovolenou. Peťo díky moc a ať se ti daří, Hana Oralová

Irán - podzim 2014

Ahoj Petře,
často vzpomínám na krásné zážitky,škoda, že to tak uteklo. Ještě si pochutnávám na zbylých datlích, pistácie šly na odbyt tak rychle, že na mne skoro nezbylo.
Hodnocení jsem poslala do Alvarezu, paní Doležalové, napsala jsem, že zájezd do Íránu byl úžasný a průvodce výborný. Nevím, jestli to takhle stačí. Byla jsem nadšená, splnilo to moje představy. Zůstane mi obohacení na duši, povznesení a nadhled a z toho pak žiji celý další rok.
Díky za všechno, hezké vánoce, hodně štěstí na cestách v novém roce a někdy třeba zase na shledanou.
Choda Hafez, Květa Lokayová

Irán - podzim 2014 (v prodeji též u CK Alvarez a Nomád)

Vážení zaměstnanci cestovní kanceláře Alvarez děkuji vám za dokonalé připravení zájezdu do Iránu.Nejvíc vás ale obdivuji jak si umíte vyhledat průvodce.Navštívila jsem Irán s průvodcem Petrem Štětinou.
Poznávat Irán s ním,bylo naprosto dokonalé.Nejen,že byl jazykově vybaven perfektní angličtinou,ale i perštinou se všemi jejími nonverbálními projevy.Díky jemu jsme mohli hovořit s Peršany a s Peršanky a mohli jsme se tak dozvědět více z jejich pohnutého života ,i o jejich radostech a přáních. Ve všem byl nápomocen ,nejen že nám pomáhal s kufry,ale prováděl nás po bazarech,tam nám pomáhal se smlouváním,při nákupech ve veselém tonu.Pomáhal nám vybírat jídlo při obědech nebo večeřích.Díky jemu jsme mohli nádherně prožít muslimské svátky,navštěvovali jsme mešity,p arky,archeologické památky,musea a díky jemu jsme byli pořád obklopeni Peršany,to bylo asi to nejkrásnější.Hovořil s nimi a nám vše překládal.Jezdili jsme taxíky i autobusy,poznávali jsme okolní přírodu a zavedl nás do krásných zákoutí ve městech,které znal.Mohli jsme si přednášet básně,které měl připravené a které také hezky přečetla spolucestovatelka Pavla. Díky Petru Štětinovi jsem prožila neobyčejnou dovolenou. Jana Skumancová

Ahoj Petře,
Nejsme na velké psaní, takže alespoň: Vzrušující setkání s dávnou minulostí a poznání života dnešních obyvytel této úžasné země, navíc s průvodcen Petrem Štětinou, který má hluboké znalosti o minulosti i současnosti země. Byli jsme velmi spokojeni, doporučujeme.
Srdečně zdraví Zikmudovi Nymburk

Nebojte se Iránu, aneb šátek se dá vydržet. - Írán, květen 2014

Zdravím všechny, kteří by možná chtěli jet do Iránu, ale ještě nevědí s kým a jestli tedy jo nebo ne a zda je to bezpečné. Několik let jsem byla pro mého muže blázen, když jsem s tímto nápadem přišla. Ani to vlastně nebyl úplně můj nápad. Když začnu od lesa, před pár lety nám Petr Štětina zorganizoval cestu do Uzbekistánu, která patří k jedněm z našich nejkrásnějším dovoleným. Byli jsme unešení z památek, z lidí….. a tam nám tamní řekli, chcete-li vidět ještě něco impozantnějšího a krásnějšího, než u nás, jeďte do Iránu. A tak díky Petrovi, nadšenci do této země, který říká věci na rovinu, se posléze i manžel stal druhým bláznem a 8.6.2014 jsme se ve zdraví vrátili. Co vás nejvíce ohromí, krom památek, je obrovská vstřícnost a přátelskost lidí. Na vždy se mi vryl zážitek, když jsme kapku zabloudili v Esfahanu a nemohli stále trefit na náměstí, jak nás 3 mladí lidé k němu dovedli a jelikož na silnicích mají absolutní přednost auta, mě jedna z dívek vzala za ruku a jako maminka své dítě, převedla bezpečně přes silnici.
A ten každodenní šátek na hlavě? Dost mě prudil, ale nakonec díky obrovské nabídce na tamějším trhu, si ho dámy můžete každý den měnit podle nálady, oblečení nebo počasí a spát v něm nemusíte.

Írán + Damavand, květen 2014

Díky za program a bezva společnost. Zájezd se mi líbil, druhá část poznání byla objektiivně slabší, pokud by šlo o mne vypustil bych ji a zpět z jihu se vrátil letecky. Bylo to fajn a snad to nebylo naposledy. Snad Armenie,Gruzie. Hodně štěstí i nových zážitků.Život je super ale šíleně ubíhá a tak je krátký. Vojta

Írán, listopad 2013

Petře, jeste jednou dekuji za perfektni pruvodcovske sluzby v Iranu.Byla jsem beze zbytku spokojena,hlavne ocenuji tvoje prijemne a nekonfliktni chovani,perfektni odbornou pripravenost a taky znalost perstiny.Bez tebe bychom byli castokrat bezmocni a ztraceni..Mej se moc krasne,preji dobre klienty a zajimave cesty. S velkym dikem Eva

Hodnotenie zájazdu do Iránu , ktorý sa realizoval v dňoch 3. – 18.11.2012 s CK GOOD PLACES

Mám už pomerne veľké skúsenosti s cestovnými kanceláriami na českom trhu i keď som občan SR. Predmetný zájazd bol pomerne náročný na presuny a vyžadoval určité skúsenosti. V tejto súvislosti veľmi oceňujem služby nášho sprievodcu Ing.Petra Štetinu, ktorý počas celej cesty preukazoval výborné organizačné schopnosti, staral sa o pohodlné zvládnutie aj tých najťažších úsekov. Vďaka jeho komunikačným schopnostiam vládla po celý čas pohodová atmosféra. Vďaka menšej skupine bolo možné hlbšie preniknúť do skutočného života miestnych milých ľudí.
Týmto sa chcem poďakovať za krásny výlet a odporučiť služby CK GOOD PLACES všetkým záujemcom o nezabudnuteľné zážitky.

Viliam P., Bratislava

Írán, Turkmenistán, Uzbekistán, léto 2016

S Petrom Štetinom sme absolvovali zájazd do Iránu, Turkménska, Uzbekistanu. CK Good Places nám ho pripravila na mieru v našom termíne,pre malú skupinku a podľa našich predstáv. Bolo to super a odporúčame všetkým... Robert a Jozef

Írán, léto 2016

Navštívili jsme s manželem už mnoho exotických zemí celého světa, naposledy Írán, Turkmenistán a Uzbekistán. Tato cesta se nám už teď vryla navždy do paměti nejen díky těmto destinacím a lidem v nich žijících, ale především díky průvodci Petru Štetinovi. Při minulých expedicích jsem vždy cítila, že jsem prostě v cizině, s Petrem to bylo jinak - jeho profesionalita, zároveň úžasně příjemné a přirozené chování k nám klientům způsobilo, že jsem se cítila jako doma. Tedy v pohodě. Ještě jednou dík. Krajcarovi

Zájezdy do Íránu

Fotky z našich cest po Íránu

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů