Poznávací zájezdy do Mexika

Viva México! Pestrobarevná země nekonečných pláží i zasněžených hor, dešných pralesů i savan posetých kaktusy a hlavně oslnivé kultury a delikátních pikantérií. Kopněte do sebe další tequilu, odhoďte sombréro v dál a nechte se roztančit na bělostné pláži Karibiku!

 • 35 záznamů na seznamu UNESCO - 27 kulturních, 6 přírodních a 2 smíšené (2018).
 • Mexická kuchyně dobyla svět. Nechte rozehrát koncert chutí i ve vašich chuťových pohárcích a zjistíte, že mexické jídlo není jen o tom, aby co nejvíce pálilo, nýbrž obsahuje i velice jemné a sofistikované chutě. A tequila, mezcal nebo Corona v Mexiku chutná o tolik lépe!
 • Veselí a přátelští lidé.
 • Oslňující kulturní dědictví - pokud hledáte kulturu a historii, v Mexiku téměř nemůžete šlápnout vedle. Hlavně na jihu a v centrální části Mexika se nacházejí archeologická naleziště světového významu, jako např. Teotihuacán, Chichén Itzá a pyramidy Guachimontones u Jalisco.
 • Nekonečný sled barevných festivalů a slavností všeho druhu, které do mexické kulturní směsi prosákly ze zvyků jednotlivých kmenů, dávných civilizací i španělského koloniálního vlivu, který zde metamorfoval do unikátní podoby a dodnes zpětně inspiruje ostatní kontinety.
 • Mexiko má jedny z nejkrásnějších pláží na světě, vč. skvělých podmínek pro surfování,
 • Mexiko je domovem velice unikátních tvorů a rostlin, z nichž je několik stovek endemických,
 • Hudba je v Mexiku na každém kroku, hlavně ta tradiční. Zastavte se u v kostýmech vymóděných mariachi a za chvíli se naučíte největší mexické hitovky i vy.
 • Mexiko je jako zábavní park: z aktivit si tu vybere snad opravdu každý - milovník historie, hor, exotické přírody, podmořského života i plážový požitkář nebo surfer.
Před měsícem jsem byl s Good Places ( průvodce Petr Štětina ) v Mexiku a vše bylo perfektní. Profesionalita průvodce byla na nejvyšší možné úrovni. Za sebe určitě Good Places doporučuji a doufám, že s nimi ještě nějaké zajímavé země navštívím.

Dušičky v Mexiku bych doporučila všem, kdo mají rádi nevšední zážitky, zájezd pro mě byl jednoznačně fantastický, nejen ty dušičky, ale celé Mexiko, je takové barevné, živé a veselé. Bylo vážně super, potkávat "smrtky" v normálním oblečení v metru, na chodnících, za volantem taxíku, to jsem se moc dobře bavila. Bylo to úžasně nestrojené. A samotné dušičky pak v Oaxace pro našince až neuvěřitelné. Taky se mi hrozně líbila ta druhá část na Yucatánu, věhlasné Palenque i Chichén Itzá rozhodně stojí za vidění, ale musím říct že mě nadchnul Calakmul, i ta okolní naleziště, hlavně to, že jsme tam byli skoro sami a bylo to takové zarostlé a poschovávané v džungli, mělo to dobrý punc "dobrodružství". Koupačka v cenote, kterou jsem měli pro sebe byla jak z pohádky :-) a odpočinek u moře v Mazunte byl načasovaný akorát a výlet za delfíny tam, to byl skvělý zážitek, i když jsem nesebrala odvahu hupsnout k nim do vody. Po organizační stránce bylo vše dobře zvládnuté a průvodcovským a lidským schopnostem našeho průvodce Petra nemám co vytknout. Díky!

S cestovní kanceláří Good places jsem absolvovala několik cest( Irán, Kolumbie, Indie, Peru/Bolívie, Uzbekistán) a vždy bylo vše na výbornou!

Před 14-ti dny jsem se vrátila z jedinečné cesty po Mexiku. Zažit oslavy mexických dušiček, vykoupat se v senote, prošmejdit zapadlé pyramidy v pralese v Calakmul. kam ještě nedorazily hordy turistů, šnorchlovat u 2. největšího korálového útesu světa, pitoreskní mexické vesničky, senzační kuchyně a hlavně legrace a skvělá atmosféra v naší malé skupince spolucestovatelů. Díky Petru Štětinovi, který celou cestu naplánoval a vedl, výjimečný cestovatelský zážitek od A do Z.

Nejlepší profesionalita, přístup, přehled ,péče, zážitky ... prostě vše jen to nejlepší a já děkuji za tu možnost i díky majiteli a úžasnému průvodci Petrovi Štětinovi se zúčastnit jedné z nabízených cest a to do Mexika ???????????????? Jedním slovem FAMÓZNÍ!!

Zájezdy do Mexika

Fotky z našich cest po Mexiku

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů