Kazachstán a Uzbekistán

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Krásy horské přírody jihovýchodního Kazachstánu v okolí Almaty a největší kulturní skvosty Uzbekistánu.

Almaty je úžásné místo pro život díky jeho poloze v srdci divoké přírody. Poznáme jak skalnaté oblasti národního parku Altym Emel nebo pohádkového kazašského Grand Canyonu - Čaryn, tak i zalesněné horské oblasti s pohádkově tyrkysovými jezery a svěžími pastvinami.

Další týden strávíme po skvostech Hedvábné stezky: Samarkand, Buchara, Chiva a Taškent. 

Pro zájemce o hlubší poznání Kazachstánu můžeme zorganizovat s našimi místními průvodci i návštěvu Astany, Aralské oblasti nebo podle situace i návštěvu slavného kosmodromu Bajkonur.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
5.10.2024
neděle
20.10.2024
otevřený
45 980 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Ubytování se snídaní (v Uzbekistánu, Almaty a Medeu klasické hotely a penziony s vlastní koupelnou, na vesnici v Kazachstánu jednodušší ubytování).
 • Přelet Chiva (letiště Urgenč nebo Nukus) - Taškent.
 • Doprava najatými minibusy, jeepy, MHD, vlaky.
 • Český nebo česky mluvící průvodce.
 • Pojištění CK pro případ úpadku.
 • Víza nyní nejsou potřeba.

Cena nezahrnuje:

 • Letenku z ČR, po dohodě z Vídně. Letenku Almaty-Taškent. Cena odhadem 15-20 tis. celkem.
 • Stravu kromě snídaní v ubytování.
 • Vstupné.
 • Pojištění.
Počet dní
16
Kód zájezdu
UAK5
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
3
Destinace
Uzbekistán , Kazachstán

Itinerář

Den 1 Odlet z Prahy.

Odlet z Prahy.

Den 2 Medeu, Shymbulak.

Přílet do Almaty, ubytování. Návštěva patrně nejvýše položeného zimního stadionu na světě (1691 m.n.m.) - legendárního Medeu s nejrychlejší rychlobruslařskou dráhou. Ze střediska Šymbulak výjezd lanovkami do výšky nad 3000 m n.m.. Možnost pěšího výletu (3 km) k Talgarskému sedlu (3163 m) s výhledy na ledovcem pokrytý vrchol Pik Komsomola (4330 m). Večer návrat do Almaty.

Kam se podíváme:

Den 3 NP Altyn Emel - "zpívající duna" Aigaikum, stély Oshaktas.

Přejezd kolem přehrady Kapchagay na řece Ili do národního parku Altyn Emel. Navštívíme zde slavnou "zpívající dunu" Aigaikum a kamenné stély Oshaktas. Přespíme ve vesnici Basshi.

Den 4 NP Altyn Emel - pohoří Aktau a Katutau, oáza Kosbastau.

Výlet jeepem do pohoří Aktau a Katutau, vycházky na vyhlídky na jedinečné barevné hory. Navštívíme také 700 let starou vrbu v oáze Kosbastau.

Den 5 Kaňon Charyn.

Přejezd ke kaňonu Čaryn, tzv. středoasijskému Grand Canyonu, dlouhému téměř 100 km a hlubokému přes 100 m. Procházky nejkrásnějšmi částmi kaňonu, např. v tzv. Údolí hradů, průzkum divokých sklaních útvarů a zátočin. Přejezd do vesnice Saty, kde přespíme.

Den 6 Horská jezera Kaindy a Kolsai.

Výlet k horskému jezeru Kaindy, kde je možné se projet na koni. Z různých vyhlídek si vychutnáme neuvěřitelnou scenérii horského jezera obklopeného hvozdy staletých smrků. Pod vodou se díky nízké teplotě vody v jezeře zachovaly původní stromy po několik generací. Navštívíme též ikonické horské jezero Kolsai v 1800 m.n.m., jehož kouzelnou atmosféru si můžeme vychutnat i z paluby člunu nebo koňského hřbetu. Přejezd do Almaty.

Den 7 Velké Almatýnské jezero. Talgar.

Výlet k Velkému Almatýnskému jezeru, ve kterém se zrcadlí třítísícové vrcholy s bílými čepicemi. Procházky horského národního parku v okolí jezera. V případě zájmu navštívíme i etno vesničku Talgar, kde se můžeme seznámit s původním stylem kazašského života, tradičními kroji, vyzdobenými jurtami a nomádskými tradicemi.

Den 8 Almaty.

Prohlídka největšího kazašského města Almaty, skrytého pod horami Zailijský Altanau. Čeká nás například prohlídka centrální mešity, rozsáhlého náměstí Respublika Alany s památníkem nezávislosti, katedrály Zenkov, tržiště Zelený bazar, atd. Pro zájemce návštěva lázní.

Nákup suvenýrů.

Kam se podíváme:

Den 9 Taškent.

Přelet do uzbeckého Taškentu v nočních hodinách, ubytování. Prohlídka prohlídka města - památník Nezávislosti, jízda metrem na Čorsu bazar, medresa Kukeldaš, historický komplex Chast Imam, příp. návštěva Timurova muzea.

Kam se podíváme:

Den 10 Samarkand.

Ranní přejezd cca 2h vlakem do legendární perly světové architektury - Samarkandu  Světové dědictví UNESCO. Velkolepé náměstí Registán se třemi madresami, obrovská mešita Bibi Chánum, komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Gúry Emír, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu -Afrosiyab s muzeem, atd.

Kam se podíváme:

Den 11 Šachrisabz.

Výlet historického místa Šachrisabz, rodiště Timura Lenka  Světové dědictví UNESCO - portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

Kam se podíváme:

Den 12 Karavanseráj Malik a petroglyfy Sarmyš Saj.

Dokončení kochání Samarkandem, přejezd do Buchary, cestou karavanseráj Malik a skalní kresby z doby bronzové v Sarmyš Saj.

Den 13 Buchara.

Prohlídka Buchary  Světové dědictví UNESCO - pevnost Arg, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a malebná medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých karavanserájích, možnost návštěvy folklorního představení.

Kam se podíváme:

Den 14 Chiva.

Přejezd pouští Kyzylkum a podél řeky Amu Darya do Urgenče a dále do bývalého centra obchodu s otroky Chivy  Světové dědictví UNESCO. V případě zprovoznění vlakového spojení bude tento přejezd nočním vlakem. Prohlídka pohádkového a stále živého historického jádra města Chiva- Ičan Kala  Světové dědictví UNESCO, pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži

Kam se podíváme:

Den 15 Chiva, přelet do Taškentu.

Dokončení prohlídky Chivy, večer přelet do Taškentu.

Kam se podíváme:

Den 16 Odlet do Prahy.

Odlet do Prahy.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.