Kazachstán a Uzbekistán

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Krásy horské přírody jihovýchodního Kazachstánu v okolí Almaty a největší kulturní skvosty Uzbekistánu.

Almaty je úžásné místo pro život díky jeho poloze v srdci divoké přírody. Poznáme jak skalnaté oblasti národního parku Altym Emel nebo pohádkového kazašského Grand Canyonu - Čaryn, tak i zalesněné horské oblasti s pohádkově tyrkysovými jezery a svěžími pastvinami.

Další týden strávíme po skvostech Hedvábné stezky: Samarkand, Buchara, Chiva a Taškent. 

Pro zájemce o hlubší poznání Kazachstánu můžeme zorganizovat s našimi místními průvodci i návštěvu Astany, Aralské oblasti nebo podle situace i návštěvu slavného kosmodromu Bajkonur.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
12.10.2024
neděle
27.10.2024
otevřený
45 980 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Ubytování se snídaní (v Uzbekistánu, Almaty a Medeu klasické hotely a penziony s vlastní koupelnou, na vesnici v Kazachstánu jednodušší ubytování).
 • Přelet Chiva (letiště Urgenč nebo Nukus) - Taškent.
 • Doprava najatými minibusy, jeepy, MHD, vlaky.
 • Český nebo česky mluvící průvodce.
 • Pojištění CK pro případ úpadku.
 • Víza nyní nejsou potřeba.

Cena nezahrnuje:

 • Letenku z ČR, po dohodě z Vídně. Letenku Almaty-Taškent. Cena odhadem 15-20 tis. celkem.
 • Stravu kromě snídaní v ubytování.
 • Vstupné.
 • Pojištění.
Počet dní
16
Kód zájezdu
UAK5
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
3
Destinace
Uzbekistán , Kazachstán

Itinerář

Den 1 Odlet z Prahy.

Odlet z Prahy.

Den 2 Medeu, Shymbulak.

Přílet do Almaty, ubytování. Návštěva patrně nejvýše položeného zimního stadionu na světě (1691 m.n.m.) - legendárního Medeu s nejrychlejší rychlobruslařskou dráhou. Ze střediska Šymbulak výjezd lanovkami do výšky nad 3000 m n.m.. Možnost pěšího výletu (3 km) k Talgarskému sedlu (3163 m) s výhledy na ledovcem pokrytý vrchol Pik Komsomola (4330 m). Večer návrat do Almaty.

Kam se podíváme:

Den 3 NP Altyn Emel - "zpívající duna" Aigaikum, stély Oshaktas.

Přejezd kolem přehrady Kapchagay na řece Ili do národního parku Altyn Emel. Navštívíme zde slavnou "zpívající dunu" Aigaikum a kamenné stély Oshaktas. Přespíme ve vesnici Basshi.

Den 4 NP Altyn Emel - pohoří Aktau a Katutau, oáza Kosbastau.

Výlet jeepem do pohoří Aktau a Katutau, vycházky na vyhlídky na jedinečné barevné hory. Navštívíme také 700 let starou vrbu v oáze Kosbastau.

Den 5 Kaňon Charyn.

Přejezd ke kaňonu Čaryn, tzv. středoasijskému Grand Canyonu, dlouhému téměř 100 km a hlubokému přes 100 m. Procházky nejkrásnějšmi částmi kaňonu, např. v tzv. Údolí hradů, průzkum divokých sklaních útvarů a zátočin. Přejezd do vesnice Saty, kde přespíme.

Den 6 Horská jezera Kaindy a Kolsai.

Výlet k horskému jezeru Kaindy, kde je možné se projet na koni. Z různých vyhlídek si vychutnáme neuvěřitelnou scenérii horského jezera obklopeného hvozdy staletých smrků. Pod vodou se díky nízké teplotě vody v jezeře zachovaly původní stromy po několik generací. Navštívíme též ikonické horské jezero Kolsai v 1800 m.n.m., jehož kouzelnou atmosféru si můžeme vychutnat i z paluby člunu nebo koňského hřbetu. Přejezd do Almaty.

Den 7 Velké Almatýnské jezero. Talgar.

Výlet k Velkému Almatýnskému jezeru, ve kterém se zrcadlí třítísícové vrcholy s bílými čepicemi. Procházky horského národního parku v okolí jezera. V případě zájmu navštívíme i etno vesničku Talgar, kde se můžeme seznámit s původním stylem kazašského života, tradičními kroji, vyzdobenými jurtami a nomádskými tradicemi.

Den 8 Almaty.

Prohlídka největšího kazašského města Almaty, skrytého pod horami Zailijský Altanau. Čeká nás například prohlídka centrální mešity, rozsáhlého náměstí Respublika Alany s památníkem nezávislosti, katedrály Zenkov, tržiště Zelený bazar, atd. Pro zájemce návštěva lázní.

Nákup suvenýrů.

Kam se podíváme:

Den 9 Taškent.

Přelet do uzbeckého Taškentu v nočních hodinách, ubytování. Prohlídka prohlídka města - památník Nezávislosti, jízda metrem na Čorsu bazar, medresa Kukeldaš, historický komplex Chast Imam, příp. návštěva Timurova muzea.

Kam se podíváme:

Den 10 Samarkand.

Ranní přejezd cca 2h vlakem do legendární perly světové architektury - Samarkandu  Světové dědictví UNESCO. Velkolepé náměstí Registán se třemi madresami, obrovská mešita Bibi Chánum, komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Gúry Emír, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu -Afrosiyab s muzeem, atd.

Kam se podíváme:

Den 11 Šachrisabz.

Výlet historického místa Šachrisabz, rodiště Timura Lenka  Světové dědictví UNESCO - portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

Kam se podíváme:

Den 12 Karavanseráj Malik a petroglyfy Sarmyš Saj.

Dokončení kochání Samarkandem, přejezd do Buchary, cestou karavanseráj Malik a skalní kresby z doby bronzové v Sarmyš Saj.

Den 13 Buchara.

Prohlídka Buchary  Světové dědictví UNESCO - pevnost Arg, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a malebná medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých karavanserájích, možnost návštěvy folklorního představení.

Kam se podíváme:

Den 14 Chiva.

Přejezd pouští Kyzylkum a podél řeky Amu Darya do Urgenče a dále do bývalého centra obchodu s otroky Chivy  Světové dědictví UNESCO. V případě zprovoznění vlakového spojení bude tento přejezd nočním vlakem. Prohlídka pohádkového a stále živého historického jádra města Chiva- Ičan Kala  Světové dědictví UNESCO, pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži

Kam se podíváme:

Den 15 Chiva, přelet do Taškentu.

Dokončení prohlídky Chivy, večer přelet do Taškentu.

Kam se podíváme:

Den 16 Odlet do Prahy.

Odlet do Prahy.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů