KAZACHSTÁN - přírodní zázraky Almatynské oblasti

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Krásy horské přírody jihovýchodního Kazachstánu v okolí Almaty. Možnost rozšíření.

Almaty je úžásné místo pro život díky jeho poloze v srdci divoké přírody. Poznáme jak skalnaté oblasti národního parku Altym Emel nebo pohádkového kazašského Grand Canyonu - Čaryn, tak i zalesněné horské oblasti s pohádkově tyrkysovými jezery a svěžími pastvinami.

Pro zájemce o hlubší poznání Kazachstánu můžeme zorganizovat návštěvu Astany, Aralské oblasti,  nebo třeba i návštěvu slavného kosmodromu Bajkonur.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
12.10.2024
neděle
20.10.2024
otevřený
23 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Ubytování se snídaní (v Almaty a Medeu klasické hotely a penziony s vlastní koupelnou, na vesnici jednodušší ubytování).
 • Doprava najatými minibusy, jeepy, MHD.
 • Český nebo česky mluvící průvodce.
 • Pojištění CK pro případ úpadku.
 • Víza nyní nejsou potřeba.

Cena nezahrnuje:

 • Letenku z ČR, po dohodě z Vídně. Cena odhadem 12-18 tis.
 • Stravu kromě snídaní v ubytování.
 • Vstupné.
 • Pojištění.
Počet dní
9
Kód zájezdu
KAZ02
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
3
Destinace
Kazachstán

Itinerář

Den 1 Odlet z Prahy.

Odlet z Prahy.

Den 2 Medeu, Shymbulak.

Přílet do Almaty, ubytování. Návštěva patrně nejvýše položeného zimního stadionu na světě (1691 m.n.m.) - legendárního Medeu s nejrychlejší rychlobruslařskou dráhou. Ze střediska Šymbulak výjezd lanovkami do výšky nad 3000 m n.m.. Možnost pěšího výletu (3 km) k Talgarskému sedlu (3163 m) s výhledy na ledovcem pokrytý vrchol Pik Komsomola (4330 m). Večer návrat do Almaty.

Kam se podíváme:

Den 3 NP Altyn Emel - "zpívající duna" Aigaikum, stély Oshaktas.

Přejezd kolem přehrady Kapchagay na řece Ili do národního parku Altyn Emel. Navštívíme zde slavnou "zpívající dunu" Aigaikum a kamenné stély Oshaktas. Přespíme ve vesnici Basshi.

Den 4 NP Altyn Emel - pohoří Aktau a Katutau, oáza Kosbastau.

Výlet jeepem do pohoří Aktau a Katutau, vycházky na vyhlídky na jedinečné barevné hory. Navštívíme také 700 let starou vrbu v oáze Kosbastau.

Den 5 Kaňon Charyn

Přejezd ke kaňonu Čaryn, tzv. středoasijskému Grand Canyonu, dlouhému téměř 100 km a hlubokému přes 100 m. Procházky nejkrásnějšmi částmi kaňonu, např. v tzv. Údolí hradů, průzkum divokých sklaních útvarů a zátočin. Přejezd do vesnice Saty, kde přespíme.

Den 6 Horská jezera Kaindy a Kolsai.

Výlet k horskému jezeru Kaindy, kde je možné se projet na koni. Z různých vyhlídek si vychutnáme neuvěřitelnou scenérii horského jezera obklopeného hvozdy staletých smrků. Pod vodou se díky nízké teplotě vody v jezeře zachovaly původní stromy po několik generací. Navštívíme též ikonické horské jezero Kolsai v 1800 m.n.m., jehož kouzelnou atmosféru si můžeme vychutnat i z paluby člunu nebo koňského hřbetu. Přejezd do Almaty.

Den 7 Velké Almatýnské jezero. Talgar.

Výlet k Velkému Almatýnskému jezeru, ve kterém se zrcadlí třítísícové vrcholy s bílými čepicemi. Procházky horského národního parku v okolí jezera. V případě zájmu navštívíme i etno vesničku Talgar, kde se můžeme seznámit s původním stylem kazašského života, tradičními kroji, vyzdobenými jurtami a nomádskými tradicemi.

Den 8 Almaty

Prohlídka největšího kazašského města, skrytého pod horami Zailijský Altanau. Čeká nás například prohlídka centrální mešity, rozsáhlého náměstí Respublika Alany s památníkem nezávislosti, katedrály Zenkov, tržiště Zelený bazar, atd. Pro zájemce návštěva lázní.

Nákup suvenýrů.

Kam se podíváme:

Den 9 Odlet do Prahy.

Odlet do Prahy.

Ohlasy cestovatelů

Minulý rok jsem byl celkem 2x s Good Places na cestách. V květnu na krásném zájezdu do Uzbekistánu a Kyrgyzstánu, kde s námi byl výborný průvodce a zároveň majitel cestovky Petr Štětina. Perfektně zvládnutý program včetně přejezdů, skvělá domluva a plánování, přespání v jurtě byl zážitek na celý život! A ty treky v tak krásné přírodě, to se nezapomíná. Kyrgyzstán vřele doporučuji, dokud není zkažený masivní turistikou. V říjnu pak Kazachstán s výbornou průvodkyní Luckou. Na to, že byl zájezd jen na týden a všechny výlety byly jen v okolí města Almaty tak každý den byl nabitý a plný zážitků. Hory, kaňony, jezera! Místní také velmi přátelští. I samotné přesuny auty byl super adrenalin:) za mě Good Places vřele doporučuji a těším se na další dobrodružství!

Tomáš

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů