Na koni Kyrgyzstánem

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Expedice na koních pro pokročilé jezdce přes vysoké průsmyky Ťanšanu v Kyrgyzstánu. Jede se ve všech chodech koně (krok, klus, cval).

Na této expedici strávíme deset dní v sedle kyrgyzského koně. Prozkoumáme panenskou přírodu Ťanšanu, spát budeme vedle koní na zelené horské louce ve stanu, vařit na ohni a koupat se v řece. V sedle koně strávíme cca 6 hodin denně a ujedeme cca 30km denně.

Trasa vede přes hřebeny pohoří Ťanšan na jižním břehu proslulého jezera Issyk Kul. Putování nabízí nádherné výhledy na jezero a okolní přírodu. Ujedeme celkově okolo 200 km. Po cestě nebude příliš mnoho civilizace, pouze pastevci, malé vesničky a nádherná horská příroda. Veškerou vlastní výbavu bereme s sebou v koňských brašnách, včetně stanů, oblečení a jídla. Jídlo a kuchyň ponese nákladní kůň. Vaříme místní speciality na ohni a staráme se o koně společně. Vytvoříme akční partu, která bude s běžným denním chodem a staráním se o koně pomáhat.

Termíny a ceny

Termín Cena
úterý
21.5.2024
neděle
2.6.2024
otevřený
garantovaný odjezd
37 900 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Zapůjčení koní se sedlem a doprovod místních koňáků.
 • Ubytování ve vlastním stanu na koňském treku, mimo tento program v hotelu nebo penzionu.
 • Dopravu vlaky, autobusy, nájemní dopravou, MHD.
 • Stravu během putování na koni.
 • Český nebo česky mluvcí průvodce.
 • Zvací formality pro vstup do země.
 • Pojištění CK pro případ úpadku.
 • Víza nyní nejsou potřeba.

Cena nezahrnuje:

 • Zapůjčení sedlových brašen nebo stanu.
 • Letenku z ČR, po dohodě z Vídně. Cena odhadem 15-20 tis.
 • Stravu kromě stravy během putování na koni.
 • Vstupné.
 • Pojištění.
Počet dní
13
Kód zájezdu
KONE02
Fyzická náročnost
5
Kulturní šok
4
Destinace
Kyrgyzstán

Itinerář

Den 1 Odlet z ČR a přílet Biškek

Letecký přesun do hlavního města Kyrgyzstánu, Biškeku. Společný přesun z Biškeku do mestečka Karakol. 

Kam se podíváme:

Den 2 Setkání s koňmi a první den jízdy

Jízda na koni v údolí Irdik. Setkání s koňáky v městečku Karakol. Cesta do údolí Irdik autem, 35 km. Příjezd na oběd do kempu. Odpoledne jízda na koních k červeným skalám Irdiku. Přenocování a večeře ve stanu ve výšce 2000 m. Cca 4 hodiny na koni. 

Kam se podíváme:

Den 3 Jízda na koni

Jízda na koni do údolí Kok Jayik. Ráno snídaně a odjezd na koních. Po staré sovětské cestě se dostaneme k červené skále Jeti Oguz. Po cestě oběd. Odpoledne se vydáme podél řeky Jeti Oguz do kempu v údolí Kok Jayik. Přenocování a večeře ve stanu ve výšce 2300 m. 

Kam se podíváme:

Den 4 Jízda na koni

Jízda na koni v údolí Oguz Baši. Tento den věnujeme návštěvě místa s krásným výhledem na vrchol Oguz Baši ve výšce 5200 m. Obědový piknik. Stejnou cestou se vracíme zpět. Přenocování a večeře ve stanovém táboře.

Kam se podíváme:

Den 5 Jízda na koni

Jízda na koni do údolí Chong Kizil Suu: Podnikneme jízdu na průsmyk ve výšce 2800 m. Sestup do údolí Suttu Bulak. Piknik na letní louce ve výšce 2600 m. V polovině odpoledne si vychutnáme horké prameny v údolí Chon Kizil Suu. Přenocování a večeře ve stanu ve výšce 2569 m. 7h jízdy na koních.

Kam se podíváme:

Den 6 Jízda na koni

Jízda na koni k jezeru Kara Batkak: Brzy ráno vyjedeme na koních k horskému jezeru. Jezero se nachází ve výšce 3200 m. Krásný výhled, vrchol a ledovec. Oběd u jezera. Návrat do tábora. Přenocování a večeře v tábořišti.

Kam se podíváme:

Den 7 Jízda na koni

Jízda do údolí Kichi Kizil Suu: Ráno vjedeme do údolí Chong Kizil Suu. Oběd piknik v lese. Cesta do údolí Kichi Kizil Suu. V pozdním odpoledni dorazíme do našeho kempu v lese. Přenocování a večeře ve stanu. 7 h jízdy na koni. 

Kam se podíváme:

Den 8 Jízda na koni

Jízda do údolí Juuku: Jízda na koni přes průsmyk Jumatay ve výšce 3325 m. Dolů do údolí Jukuchak. Oběd piknik na cestě. V údolí Jukuchak si užíváme horké prameny. Další hodina na koni do tábora. Přenocování a večeře v kempu ve výšce 2208 m. 6 hodin jízdy na koních.


Kam se podíváme:

Den 9 Jízda na koni

Jízda do údolí Kiči Jargylčak: Projíždíme malým lesem a vyhlížíme na jezero Issyk Kul. Oběd piknik po cestě. Odpoledne dorazíme na místo setkání s řidičem ve výšce 1900 m. Přejezd k jižnímu břehu jezera Issyk Kul. Přenocování a večeře v jurtovém kempu Bokonbaevo.

Kam se podíváme:

Den 10 Jízda na koni

Jízda do hor Bokonbaevo: přesedláme na čerstvé koně a vyjedeme na prohlídku okolí vesnice a přilehlých hor. Nocleh u místních doma. 

Kam se podíváme:

Den 11 Jízda na koni

Jízda z Bokonbaevo do hor. Podíváme se na národní park Baiboosun a na přilehlé výhledy z nedalekého průsmyku. Pozdě odpoledne konec koňské jízdy.

Kam se podíváme:

Den 12 až 13 Odlet zpět do ČR

Společný návrat do Biškeku, podle času prohlídka památek, poté odlet zpět do ČR.

Kam se podíváme:

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů