Poznávací zájezdy do Tádžikistánu

Krásné hory, málo turistů a kulturní blízkost vedlejšího Afghánistánu dělají z Tádžikistánu hit pro milovíky hor a exotických kultur. Až na pár odlehlých oblastí je Tádžikistán velmi bezpečnou zemí pro cestování a trekking.

 Tadžikistán je vzrušující ze spousty důvodů:
  • dramatická hornatá krajina, přes 93% území Tádžikistánu jsou hory, řeky pocházejí z tajících ledovců,
  • etnická a kulturní příbuznost se sousedním Afghánistánem nám dává možnost poznat tuto zajímavou kulturu v bezpečném prostředí,
  • zajímavé kmenové kultury a kulty. Např. lidé z kmene Yaghnobi jsou údajně potomci kdysi mocného kmene Sogdidů, obávaných chrabrých válečníků,
  • příjemní lidé, se kterými se domluvíte prakticky česky (improvizovanou ruštinou),
  • zajímavé odnože islámu,
  • největší ledovec mimo pólarní oblasti - Fedčenko,
  • sedmitisícové vrcholy Pik Korženěvskaya, Pik Komonisma, lákající k vylezení, atd.

Doprava v Tádžikistánu je možná sběrnými taxi nebo najatými auty různé kvality. Silnice jsou povětšinou v poněkud tristním stavu.

Ubytování v Tádžikistánu je jednoduché, v Dušanbe je pár decentních možností, na venkově většinou penziony a ubytování u rodin, na horách v noclehárnách a ve stanech.

Pokud ve výběru dovolené v první řadě vyžadujete all inclusive, animační program a hodiny vodní zumby, tak raději nečtěte dál. Ale pokud vás láká divoká příroda, drsní ale přátelští lidé, dechberoucí hory a jezera, tak Tádžikistán a Fanské hory jsou to pravé. Na to, že nepotkáte za celé hodiny a dny žádného turistu si lehce zvyknete, co mě vždy uvedlo v úžas byla pohostinnost místních pastevců, nomádů. V porovnání s námi vlastně nemají nic, ale přesto nám s úsměvem nabízeli svoje jídlo. A vůbec už nevadilo, že místní stále považují Českou republiku za bývalý stát Sovětského svazu :) Krajina, že tady mohli natáčet Pána prstenů a Avatara, skvělé jídlo a pětihvězdičkový průvodce Petr, který dovedl zareagovat i na nenadálou změnu v programu díky neschůdnosti horského průsmyku. A tak tam byl i ten adrealin :) Fanské hory navždy v srdci!
howgh
džinrixch

Letos jsem s Good Places vyrazila do Tadžikistánu (Fánské hory). Když je dost času, ráda jezdím sama, ale když se člověk musí vmáčknout do cca 2 týdnů, tak to chce plánovat dopředu...a na Petra je vždy spoleh, že to vymyslí tak, aby sme čas využili na maximum:) Od záčátku do konce to byl super zážitek...většina party se již znala z nepálského treku, nový účastníci skvěle zapadli:) Organizace opět na jedničku s *. Naplánovaná trasa místama trochu makačka, ale rozhodně to stálo za to. Počasí nám přálo až moc (každý den přes 30 stupňů). A co oceňuji nad rámec standardní cestovky je, že sme mohli kybycovat do programu:) Takže finální zájezd byl skvělá kombinace chození po horách, poznávání místních kultur a dávné historie, který Petr ještě vyšperkoval spoustou autentických zážitků. Děkuji ještě jednou a již teď se těším na další cestu!!!

Zájezdy do Tádžikistánu

Fotky z našich cest po Tádžikistánu

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů