Poznávací zájezdy do Tádžikistánu

Krásné hory, málo turistů a kulturní blízkost vedlejšího Afghánistánu dělají z Tádžikistánu hit pro milovíky hor a exotických kultur. Až na pár odlehlých oblastí je Tádžikistán velmi bezpečnou zemí pro cestování a trekking.

 Tadžikistán je vzrušující ze spousty důvodů:
  • dramatická hornatá krajina, přes 93% území Tádžikistánu jsou hory, řeky pocházejí z tajících ledovců,
  • etnická a kulturní příbuznost se sousedním Afghánistánem nám dává možnost poznat tuto zajímavou kulturu v bezpečném prostředí,
  • zajímavé kmenové kultury a kulty. Např. lidé z kmene Yaghnobi jsou údajně potomci kdysi mocného kmene Sogdidů, obávaných chrabrých válečníků,
  • příjemní lidé, se kterými se domluvíte prakticky česky (improvizovanou ruštinou),
  • zajímavé odnože islámu,
  • největší ledovec mimo pólarní oblasti - Fedčenko,
  • sedmitisícové vrcholy Pik Korženěvskaya, Pik Komonisma, lákající k vylezení, atd.

Doprava v Tádžikistánu je možná sběrnými taxi nebo najatými auty různé kvality. Silnice jsou povětšinou v poněkud tristním stavu.

Ubytování v Tádžikistánu je jednoduché, v Dušanbe je pár decentních možností, na venkově většinou penziony a ubytování u rodin, na horách v noclehárnách a ve stanech.

Pokud ve výběru dovolené v první řadě vyžadujete all inclusive, animační program a hodiny vodní zumby, tak raději nečtěte dál. Ale pokud vás láká divoká příroda, drsní ale přátelští lidé, dechberoucí hory a jezera, tak Tádžikistán a Fanské hory jsou to pravé. Na to, že nepotkáte za celé hodiny a dny žádného turistu si lehce zvyknete, co mě vždy uvedlo v úžas byla pohostinnost místních pastevců, nomádů. V porovnání s námi vlastně nemají nic, ale přesto nám s úsměvem nabízeli svoje jídlo. A vůbec už nevadilo, že místní stále považují Českou republiku za bývalý stát Sovětského svazu :) Krajina, že tady mohli natáčet Pána prstenů a Avatara, skvělé jídlo a pětihvězdičkový průvodce Petr, který dovedl zareagovat i na nenadálou změnu v programu díky neschůdnosti horského průsmyku. A tak tam byl i ten adrealin :) Fanské hory navždy v srdci!
howgh
džinrixch

Letos jsem s Good Places vyrazila do Tadžikistánu (Fánské hory). Když je dost času, ráda jezdím sama, ale když se člověk musí vmáčknout do cca 2 týdnů, tak to chce plánovat dopředu...a na Petra je vždy spoleh, že to vymyslí tak, aby sme čas využili na maximum:) Od záčátku do konce to byl super zážitek...většina party se již znala z nepálského treku, nový účastníci skvěle zapadli:) Organizace opět na jedničku s *. Naplánovaná trasa místama trochu makačka, ale rozhodně to stálo za to. Počasí nám přálo až moc (každý den přes 30 stupňů). A co oceňuji nad rámec standardní cestovky je, že sme mohli kybycovat do programu:) Takže finální zájezd byl skvělá kombinace chození po horách, poznávání místních kultur a dávné historie, který Petr ještě vyšperkoval spoustou autentických zážitků. Děkuji ještě jednou a již teď se těším na další cestu!!!

Zájezdy do Tádžikistánu

Fotky z našich cest po Tádžikistánu

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.