Tibet

Tibet je starobylá a bohatá kultura, zěmě s unikátním ekosystémem, oboje se však potýkají s důsledky skoro 70 let útlaku Čínou. Pokračující destrukce Tibetu je smutný příběh naší planety a mizející kulturu je potřeba zachytit co nejdříve, také tím, že Tibet navštívíte.

  • překrásná panoramata štítů Himálaje a modrých jezer lemovaná modlitebními praporky
  • starobylé chrámy a kláštery
  • usměvaví obyvatelé Střechy světa, nomádské kmeny
  • poklidný duch buddhismu

Tibet - Naše druhá cesta s Good places a opět naprosto dokonalá

S manželem a 5-ti letou dcerou jsme se rozhodli navštívit Tibet. Po mezipřistání v Pekingu nás očekával člověk z čínské CK, který nám předat Permity nutné k návštěvě Tibetu. Po příletu do Lhasy nás očekával podle dohody průvodce z Tibetské CK. Po 26 hodinách strávených na cestě nás čekalo velice příjemné přivítání.

Tibet nás doslova nadchl jak památkami, tak zejména povahou místních lidí a stejně tolik i průvodcem, vybraným Good places. Díky 13-ti dnům stráveným v Tibetu jsme měli čas poznat tuto zemi hlouběji než při obvyklých itinerářích, které jsou nabízeny českými CK ( cca 4-denní návštěvy Lhasy a okolí). Průvodce byl absolutně skvělý ( po 13-ti letech cestování mám s čím porovnávat), obětavý, příjemný a neustále se staral o to, aby nám vše vyhovovalo ( ubytování, památky). Vždy po ubytování se za námi zastavil, jestli jsme spokojeni s pokojem a jestli ještě něco nepotřebujeme. Když zjistil, že rádi fotografujeme v klášterech a ve větších to není uvnitř povoleno, tak nám navrhl jiné kláštery, kde to bylo povoleno. Příjemně nás překvapilo, že vše, co nám poskytl nad rámec našeho itineráře, v žádném případě nechtěl zaplatit. Odpověděl, že jeho práce je dělat klienty št´astnými. Vzal nás za svojí rodinou do malé vesničky vzdálené asi 50 km od Lhasy. Lidé tam byli opět velice srdeční a milí a ačkoliv žijí ve velice chudých poměrech, tak nám ochotně nabídli i to málo co měli ( jídlo, pití). Absolvovali jsme treky ve 4200 m a potom i  5190 m  a to vše s 5-ti letou dcerou, která vše ušla absolutně bez jakýchkoliv problémů, naopak problémy se zadýcháváním jsme měli manžel a já, ale dcera nikoliv, ta zvládala ještě pobíhat. A to podotýkám, že ani jeden z rodiny nejsme sportovci. Celou dovolenou v Tibetu ( zaměřenou na turistiku, kláštery…) dcera absolvovala s nadšením a bez jakýchkoliv zdravotních problémů.

Vřele všem doporučuji návštěvu této úchvatné země s Good places ze dvou důvodů : jejich partnerská tibetská CK je výborná a druhým důvodem je cena, která je velice slušná ve srovnání s ostatními CK.

Návštěvu Tibetu doporučuji co nejdříve, protože nebude trvat dlouho a tibetská kultura zanikne, jelikož ji Čína úplně „počínští“.

Další cesty s Good places již máme naplánovány, a to  na léto Čínu a na zimu Nepál a Indii a samozřejmě všechny cesty i s 5-ti letou dcerou.

O+O+S

Tibet, 11 dní

Dobrý den,omlouvám se za pozdní odpověď, byla jsem mimo ČR. Chystali jsme se Vám napsat a poděkovat. Bylo to opravdu krásné, průvodce byl moc milý. Neměli jsme žádné výtky. Ještě jednou velice děkujeme.

K.A.


Zájezdy do Tibetu

Fotky z našich cest po Tibetu

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů