Pouť kolem hory Kailáš - Tibet a Nepál

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Kora kolem nejposvátnější hory buddhismu a hinduismu Mt. Kailash může být zásadní duchovní poutí vašeho života. Poznáte také další místa Tibetu a nepálské Kathmandu.

Důležitá, rituální, očistná pouť tibetského buddhismu - kora kolem nejposvátnější hory Kailash. Cestou navštívíme posvátné jezero Manasarovar a další zajímavá poutní místa Tibetu, vč. jeho hlavního města Lhasy.

Poznáme také skvosty nepálského Kathmandu a jeho okolí.

Termíny a ceny

Termín Cena

Na tento zájezd zrovna nemáme žádný volný termín.

Ale nevadí! Domluvíte se nějakým světovým jazykem? Můžeme Vám tuto cestu zorganizovat s naším místním průvodcem i jen pro malou skupinku vašich přátel nebo rodinku.

Ozvěte se nám na 777 689 000 a probereme možnosti. Voilà!

Cena zahrnuje:

 • Přelet Kathmandu - Lhasa v optimálním tarifu.
 • Všechny cestovní permity do Tibetu (6 různých dokumentů).
 • Transfery taxi, jeepy, v Tibetu cesta vlastní dodávkou.
 • Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji.
 • Pojištení CK pro příp. úpadku.
 • Českého průvodce (min. 5 os.).

Cena nezahrnuje:

 • Letenku z Prahy do Kathmandu - cca 18-20tis.
 • Pojištění.
 • Čínské vízum.
 • Nepálské vízum 30 USD.
 • Stravu.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj.
 • Vstupné do památek a k jezeru Manasarovar, Yamdrok, k hoře Kailash.
 • Případné indické vízum v případě přestupu v Indii.
Počet dní
18
Kód zájezdu
TIB02
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
4
Destinace
Nepál , Tibet

Itinerář

Den 1 Odlet do Kathmandu

Odlet z Prahy do Kathmandu s přestupy.

Kam se podíváme:

Den 2 Přílet do Kathmandu a prohlídka okolí

Přílet do Kathmandu, ubytování v hotelu v centru Thamel, prohlídka okolní čtvrti a večerního tržiště. Následující dva dny se zdržíme v okolí Kathmandu, abychom mezitím mohli vyřešit čínská víza.

Kam se podíváme:

Den 3 Prohlídka okolí Kathmandu

Prohlídka okolí Kathmandu. Chrámové náměstí Durbar, chrámu Swayambhunath okupovaného opicemi, slavného buddhistického poutního místa Bouddhanath Stupa a kremační gháty u Pashupati Nath se spoustou chrámů a svatyň.

Kam se podíváme:

Den 4 Prohlídka Patanu a buddhistických památek

Prohlídka Patanu 5 km od Kathmandu. Patan má dlouhou a hrdou historii, proslavil se jako město umění. Město je plné hinduistických chrámů a buddhistických památek s úctyhodnou kamenickou a dřevořezbářskou výzdobou.

Kam se podíváme:

Den 5 Let do Lhasy

Let do Lhasy na letiště Gongga s nadmořskou výškou 3 600 m.n.m., přejezd cca 80 km do Lhasy. Ubytování v hotelu, procházka po okolí, aklimatizace.

Kam se podíváme:

Den 6 Prohlídka Lhasy

Prohlídka Lhasy. Návštěva paláce Potala, od 7.století zimního paláce Dalai Lamy (UNESCO od 1994). Palác Jokhang, ze 7.století Světové dědictví UNESCO. Odpolední návštěva kláštera Sera. Od 3 hodin probíhají živé diskuze mnichů o buddhistických textech.

Kam se podíváme:

Den 7 Tibetských kulturních památek a klášter Drepung

Klášter Drepung s klášterní univerzitou, který byl jedním z největších v Tibetu. Nachází se na kopcích na severním okraji Lhasy a byl založen roku 1416, jako institut vyššího budhistického vzdělávání Khenpo Lekdenem, přímým žákem Lamy Tsongkhapy, zakladatele školy Gelukpa, poslední ze čtyř škol tibetského buddhismu. Odpoledne návštěva letního resortu Dalai Lamů Norbulinka a tibetského muzea, paláce tibetského umění a literatury, pokladnice tibetských kulturních památek.

Kam se podíváme:

Den 8 Cesta do Shegatse přes Gyantse.

Cesta do Shegatse přes Gyantse, jezero Yamdrok a horské sedlo Karola. Návštěva Thashilumpo gompa, kláštěra postaveného v roce 1447 prvním Dalai Lamou. Nachází se ve středu regionu Tsang a můžete zde vidět mnoho buddhistických památek z různých časových období historie Tibetu a největší sochu Buddhy.

Den 9 Cesta z Shigatse do Sagy

Cca sedmihodinová cesta z Shigatse do Sagy (495 km) náhernou přírodou z výhledy na hory a jezera. Většina cesty prochází přes území zemědělců a kočovníků. Nadmořská výška kolem 4580 m.n.m.

Den 10 Cesta do Paryang

Cesta do Paryang (550 km). Během cesty výhledy na zasněžené hory a horské řeky. Krajina v této oblasti je velice fotogenická.

Den 11 Kailash kora

Posvátná hora Mt. Kailash (6 658 m.n.m) je považována za „srdce světa“, axis Mundi a to buddhisty, hinduisty tak i následnovníky dalších duchovních směrů. Její unikátní zeměpisná poloha dává tomuto místu zvláštní kosmickou energii. Z jeho svahů a okolí pramení čtyři velké řeky ve čtyřech hlavních směrech (Brahmaputra, Indus, Sutlej, Karnali (přítok Gangy)). Před Mt. Kailash leží dvě jezera Manasarovar (4600m.n.m.) a Rakshas Tal (4584m.n.m), tvaru slunce a měsíce, které údajně souvisejí s energiemi světla a tmy.

Kora kolem Mt.Kailaš: cca 56 km, trvání: 2 a půl dne, nejvyšší bod: Drolma-La Pass 5630 m.n.m. Půjdou s námi yaci jako nosiči zavazadel a vybavení.

Dnešní úsek bude cca 6 hodin chůze. Cestou uvidíme Darpoche (tzn. velký modlitební prápor). Bylo to místo, kam přišel Buddha se svými pěti sty indickými žáky pro nadpřirozené schopnosti. Také navštívíte skrytou Sloní jeskyní, která byla meditačním místem Padmasambawy. Drirapuk je jeskyně, spojená s působením velkého jogína Gotsangpy. Jméno znamená v překladu jačí roh.

Nadmořská výška: 5,400m, přespíme v jednoduchém penzionu.

Kam se podíváme:

Den 12 Trek z Drirapuku do Zutrulpuku

Trek z Drirapuku do Zutrulpuku. Cesta potrvá cca 6,5 hodiny. Bude to náročnější výstup, protože půjdeme nahoru až do průsmyku Dolmala, až do výšky 5.630 m.n.m. a poté dolů. Během této cesty budeme mít na obzoru zadní stěnu hory s mnoha modlitebními praporky na jejím vrcholu. Po cestě mineme také jezero velkého soucitu. V Zutrulpuk jsou chrámy a svatyně poblíž jeskyně, kde Milarepa meditoval v ústraní a tmě několik let. Na skálu otiskl svou nohu a dlaň. Nadmořská výška 5.246m, nocleh v kempu nebo penzionu.

Kam se podíváme:

Den 13 Ze Zultrupuku k jezeru Manasarovar.

Ze Zultrupuku k jezeru Manasarovar. Cesta ze Zultrupuku do Darchenu, cca 4 hodiny lehké chůze. Cestou lze na skalách spatřit otisky rukou a nohou některého z vysokých lámů. Údolí je obklopeno krásnými kopci plnými barev. Z Darchenu pojedeme k jezeru Manasarovar. Nadmořská výška 4.600m. Přenocování v penzionu.

Kam se podíváme:

Den 14 Manasarovar - Saga

Návrat panoramatickou cestou s úchvatnými sceneriemi do Sagy, cestou pohedy na mnoho vysokých zasněžených hor a průzračných řek. Nadmořská výška: 4.500m. Přenocování v penzionu

Den 15 Jízda do Zhangmu

Jízda do Zhangmu, na hranice Nepálu, přes Pekutso a Sheishabangma a přes průsmyk Thong La.

Den 16 Přejezd do Nepálu

Přejezd po “Mostě přátelství“ do Nepálu. Konec tibetského výletu, přejezd do Kathmandu.

Kam se podíváme:

Den 17 Výlet do Bhaktapuru

Rezervní den. Výlet do Bhaktapuru na břehu řeky Hanumante. Bhaktapur byl hlavním městem celého údolí až do porážky Prithvi Narayan Shahem. Město vzkvétalo a dosud má bohaté kulturní dědictví a architekturu. Během pobytu v Bhaktapur máte pocit, že jste se vrátili o pár století zpátky. Starý královský palác a Pujari Math s nádhernými řezbami jsou mistrovská díla řemeslníků Newari. Mezi hlavní povolání obyvatel města patří tkaní a hrnčířství. Domy jsou tradičně zdobeny složitými řezbářskými díly, občas i s poněkud lehtivými, komplikovanými tantrickými motivy. Možnost vlastního programu v Kathmandu.

Kam se podíváme:

Den 18 Přejezd na letiště, odlet do Prahy

Přejezd na letiště, odlet do Prahy.

Tuto cestu je možné rozšířit o další program v Nepálu, např. safari v NP Chitwan, rafting, vyhlídkový let k Mt.Everest, atd.

Fotogalerie

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů