Cesta za přírodou a kulturou Gruzie

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Cesta za starobylou kulturou, historií a rozmanitou přírodou krásné Gruzie.

Gruzie je ideálním cestovatelským cílem, protože nabízí jak úžasné památky, přírodní skvosty, malebné vesničky, relax u moře, tak i výborné jídlo, víno a přátelské lidi. Relativně malá Gruzie je světovým unikátem pro svou biodiverzitu. Můžete zde nalézt subtropy, stepi, do výše se tyčící vysokohorské oblasti se zasněženými vrcholky, mořské pobřeží, vše ve vzdálenosti necelých 100 km.

Celý kontinent v jedné malé zemi.

“Žádná z evropských zemí nenabízí tak bohatou flóru a faunu jako Gruzie. Žádná z evropských zemí nenabízí tak rozmanitou krajinu na tak malém prostoru. Nikde v Evropě není tak svérázná země jako je Gruzie.” (Prof. Dr. Michael Sukov, The World Wide Fund of Nature)

Termíny a ceny

Termín Cena
čtvrtek
15.8.2024
pondělí
26.8.2024
otevřený
35 900 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • program dle itineráře
 • ubytování se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou – penziony, homestays, hotely
 • český průvodce
 • doprava minibusem
 • pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje:

 • mezinarodní letenky (od 7 tis.)
 • stravu
 • vstupné
 • cestovní pojištění, možno u nás připojistit komplexní pojištění Allianz, Česká Pojišťovna, Generali
 • pojištění storna (3% ceny zájezdu)
 • spropitné
Počet dní
12
Kód zájezdu
GR02
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
2
Destinace
Gruzie

Itinerář

Den 1 Přelet do Gruzie.

Odlet z Prahy do Tbilisi.

Kam se podíváme:

Den 2 Tbilisi

Prohlídka hlavního města Gruzie Tbilisi - staré město, pevnost Narikala, sovětská i moderní architektura, katedrála Svaté trojice - největší gruzínská sakrální stavba.

Kam se podíváme:

Den 3 Klášter Gremi, katedrála Alaverdi, Sighnagi

Projedeme na východ podhůřím Kavkazu do Kachetie, odkud pochází ta nejlepší gruzínská vína. Navštívíme vinařské městečko Kvareli, kde jsou obrovské vinné sklepy, pochází odsud slavné Kinzdmarauli, obdoba portského. Místní vína také ochutnáme. Dále navštívíme klášter Gremi (16. stol.) a Nekresi, podle času také návštěva katedrály a kláštera Alaverdi (6.-11. stol.) s nádhernými výhledy na pohoří Kavkazu. Přejezd do malebného městečka Sighnagi v kraji Kacheti, vlastní prohlídka křivolakých uliček a městského opevnění, možnost degustace vín.

Kam se podíváme:

Den 4 komplex David Gareja, městecko Mtskheta, kostel Jvari, horské letovisko Gudauri, hora Kazbeg

Návštěva nádherného malého skalního kláštera David Gareja ukrytého v hornaté polopoušti na gruzínsko-ázerbájdžánské hranici.Přejedeme do historického městečka Mtskheta (UNESCO) - kostel Jvari tyčící se nad městem, katedrála Svetitskhoveli, klášter Samtavro (4.-11. století).Přejezd podél hor po tzv. staré vojenské silnici, hlavní spojnici Ruska s Gruzií, návštěva malebného kláštera Ananuri u jezera, dále přes horské letovisko a vyhlášené lyžařské středisko Gudauri do městečka Kazbegi/Stepantsminda pod fotogenickou horou Kazbeg (5 033 m n. m.) ve stejnojmenné přírodní rezervaci.Kam se podíváme:

Den 5 Stepantsminda, Kazbeg

Výstup ke kostelu Nejsvětější Trojice, nádherné poutní místo pod horou Kazbeg. Výlet do údolí Truso a pevnost Zakagori.Den 6 Uplistsikhe, Gori, Bordžomi

Uplistsikhe (7. stol. př. n. l.) je nejstarším historickým a architektonickým komplexem Gruzie. Byl vytesán do skály a skládá se z několika kamenných sálů, divadla a pohanských svatyň; Návštěva Stalinova rodiště ve městě Gori, přejezd do významného lázeňského města Bordžomi, ochutnávka místní minerální vody.Kam se podíváme:

Den 7 Akhaltsikhe, Vardzia, Kutaisi

Historické město Akhaltsikhe se svým obrovským hradnim komplexem, přejezd a prohlídka úžasného 13-ti patrového kláštera Vardzia vytesaného do skály (12. stol.). Vybudovala jej královna Tamar, jejíž obraz je dodnes zachovalý v jeskynním chrámu Panny Marie. Návštěva univerzitního města Kutaisi, kdysi hlavního města legendární Kolchidy (zprávy o městu jsou již z 2. tisíciletí před Kristem); klášter Gelati (UNESCO) a vyhlídka na katedrálu Bagrati.Kam se podíváme:

Den 8 Cesta do Mestie - Svaneti

Přejezd horskou silnicí do Mestie, srdce horské oblasti Svaneti. Nocleh v hotelu v Mestii.


Kam se podíváme:

Den 9 Svaneti, vesnička Ušguli

Celodenní výlet džípem do malebné horské vesničky Ušguli (UNESCO) s typickými kamennými věžemi; fakultativně výlet k ledovci nebo na jiná místa v okolí Mestie. Noc v Mestii.Kam se podíváme:

Den 10 Přejezd k moři do Batumi

Přejezd do přímořského města Batumi, cestou navštívíme sídlo šlechtického rodu Dadiani s botanickou zahradou v Zugdidi; prohlídka města Batumi, kde se již projevuje historický vliv tureckého Islámu.Kam se podíváme:

Den 11 Batumi

Odpočinkový den v kosmopolitním Batumi, případně fakultativně návštěva rozsáhlé botanické zahrady, možnost ochutnávky mořských specialit s dobrým gruzínským vínem v jedné z restaurací u moře.


Kam se podíváme:

Den 12 Batumi (Tbilisi)

Cesta na letiště a odlet do Prahy.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů