Poznávací zájezdy do Bangladéše

Bangladéš je země žijící díky síti posvátných řek a úrodných delt.

Dovolená v Bangladéši vás zavede do nízko položené země, protkané vodníma cestama, ketré určují způsob místního života. Rozlehlé řeky Padma (Ganga) a Jamuna (Brahmaputra) jsou tepnami života, napájejí úrodné pláně a mangrovové lesy. V jižním Sundarbans žijí bengálští tygři, mangrovové lesy pročesávají  místní rybáři a sběrači medu. Dnes se dříve válkou sužované vesnice Chittagong Hill Tracts pomalu otevírají turistům.

Období sucha je od listopadu do března, kdy je teplo a slunečno. Na jihovýchodě v listopadu, kdy cyklóny stále omývají pobřeží, zůstávají přeháňky. Prosinec je jedním z nejlepších období k návštěvě Bangladéše, s teplými slunečnými dny a chladnějšími nocemi. V Dháce je v tuto roční dobu příjemných 25 °C. Bangladéš se ohřívá v období od března do května, kdy se teploty mohou vyšplhat i přes 40 °C. Vlhkost je dusná a vyvolává bouřky. Následuje deštivé monzunové období, které přichází na konci května a pokračuje až do října.

Ačkoli se 90 procent Bangladéšanů hlásí k Islámu, hinduistický chrám Dhakeshwari, hvězdná mešita a arménský kostel v hlavním městě Dháce vám napoví, že zde vedle sebe funguje mnohem více náboženství. Severní město Sylhet je méně frenetické a je obklopené súfijskými svatyněmi z 19. století a čajovými plantážemi.

Nedávno jsem se vrátil z cesty po Bangladéši organizované CK Good Places. Zájezd se mi moc líbil, jeho zaměření na fotografování mi velice sedělo. Bangladéš je nádherná, turistikou ještě nedotčená. Průvodce Honza K.to tam perfektně znal a s místními to dokonale uměl. Na kvalitu dopravy a ubytování nejsem moc náročný, ale i to bylo výborné.
Moc rád bych se s vámi v budoucnu ještě někam vypravil.
Tak díky za krásnou dovolenou!
petr

Zájezdy do Bangladéše

Fotky z našich cest po Bangladéši

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů