Hory a rýžová políčka severního Vietnamu

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Pestrá příroda, zrající rýže na terasovitých políčkách, zajímavé národnostní menšiny, vápencové homole, klikaté řeky, hluboká horská údolí. Hlavní město Hanoj, pobřeží Jihočínského moře, zátoka Bai Tu Long.

Čeká vás okruh severní části Vietnamu, kde uvidíte dlouhá i hluboká údolí s kalnými i tyrkysovými řekami a horami nad nimi se tyčícími. Prozkoumáte nedělní trhy květinových Hmongů v Bac Ha, potažmo sobotní trh v Can Cau. Projedete a navštívíte vesnice dalších etnik - Dao, Thai, černých a bílých Hmongů. Úžasné vyhlídky z průsmyků Nebeská brána, Ma Pi Leng, pohled na dvojkopec "Vílí ňadra" potěší, též na spoustu dalších vápencových homolí. Krasový geopark Dong Van vás zajisté uchvátí svojí syrovou krásou. Přesunete se na pobřeží Jihočínského moře do Dračí zátoky a nasednete na loď k projížďce po krasovém parku tentokrát na moři, která ve vás zanechá pocit čirého okouzlení nad umem matky přírody. Svoji cestu zakončíte v hlavním městě Hanoji v uličkách, chrámu či pouličním občerstvení.

Termíny a ceny

Termín Cena
úterý
3.9.2024
úterý
17.9.2024
otevřený
Možno prodloužit o 9 dní ve středním Vietnamu
35 900 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Doprava - pronajatý mikrobus s řidičem, bus, rikša, autorikša, taxi, vlak,
 • hotely ve městech, většinou ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím,
 • ubytování v tzv. homestay na horách,
 • český průvodce,
 • místní průvodce podle potřeby,
 • vstupní permit do oblasti Ha Giang,
 • asistence místní CK,
 • plavba zátokou Bai Tu Long se stravou a noclehem na lodi.

Cena nezahrnuje:

 • Mezinárodní letenku (od 20 000,- Kč),
 • vstupní vízum 25,- USD,
 • vstupné do památek (do 50 USD),
 • stravování (cca 200 USD),
 • spropitné (cca 35 USD),
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4 500 Kč.
Počet dní
14
Kód zájezdu
VIET04
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
3
Destinace
Vietnam

Itinerář

Den 1 až 2 Praha/Vídeň – Hanoj

Let do hlavního města Hanoje, ubytování, program podle příletu, podvečerní seznámení s městem, uličky a první exotická vietnamská večeře.


Den 3 Hanoj

Prohlídka staré čtvrti, se spletí rušných uliček, Chrám literatury. Tržnice Dong Xuan, most Long Bien, procházka okolo jezera Hoan Kiem. Pouliční jídlo - Bun Cha (pečený bůček) nebo typické jarní závitky, posezení u tradiční vajíčkové kávy, která je zároveň lahodným dezertem. Točené pivo. Odjezd nočním lehátkovým vlakem na sever do Lao Cai.

Den 4 až 5 Bac Ha – Can Cau – Bac Ha

Po příjezdu nočním vlakem se přesuneme z Lao Cai do Bac Ha, kde se ubytujeme. Severně, nedaleko od Bac Ha se v sobotu ve vesnici Can Cau koná zajímavý trh nejen s hospodářskými zvířaty, ale i pestrobarevnými látkami a výrobky z nich, které lákají nejen hmongské ženy. Homolovité kopce v malebné krajině. Květinoví Hmongové, příslušíci kmene Nung, Dao, Phu Lao. Palác Hoang A Tuong. Vycházky po okolí.

Den 6 Bac Ha - Hoang Su Phi

Vyhlášený nedělní trhKvětinoví Hmongové a jejich pestré tradiční kroje, stánky s masem, zeleninou, rýžovým vínem, prasaty, koňmi, buvoly, psy…  Hoang Su Phi – obrovské rýžové terasy i téměř nedotčená příroda, etnické vesnice.

Den 7 Hoang Su Phi - Ha Giang

Klikatou cestou dolů do údolí (na 60 km je téměř 600 průdkých zatáček), podél řeky Lo až do provinčního města Ha Giang, které se nachází mezi kopcem Mo Neo a pohořím Cam.

Den 8 Ha Giang - Quan Ba - Dong Van

Dong Van krasový Geopark se nachází severovýchodně od provinčního města Ha Giang a skládá se ze čtyř částí Quan Ba, Yen Minh, Dong Van a MeoVac. Tuto oblast obývá 17 etnických menšin, převážně etnika Dao a Hmong, jenž můžeme spatřit obdělávat kousky zúrodněné půdy mezi skalisky a na prudkých svazích hor. Dále úzkou klikatou cestou, přes černé vápencové hory a průsmyk Quan Ba (Nebeská brána). Malá horská vesnice Sa Phin, s palácem hmongského krále Vuong.

Den 9 Dong Van - Meo Vac (Nho Que River)

Dong Van je nejsevernější město Vietnamu. Kaňonem, nad nímž se tyčí hory až do výšky 2000 m.n.m., protéká řeka Nho Que, nazývaná také tyrkysová řeka. Přes průsmyk Ma Phi Leng s nezapomenutelnými výhledy. Nejchudší část celého Vietnamu.

Den 10 Meo Vac – Ha Giang

Okolí obývají převážně lidé etnika Hmong, dodnes žijí celkem nezasaženi moderním způsobem života, obživou je pěstování kukuřice, sběr koření a bylin na strmých svazích hor, které prodávají na trzích v Meo Vac, Dong Van a za hranicemi v Číně.

Den 11 Ha Giang - Hanoj

Přesun z hor zpět do hlavního města. Točené pivo. Pestrá večeře. Nocleh.

Den 12 až 13 Hanoj - Bai Tu Long - Hanoj

Přejezd na pobřeží Tonkinského zálivu, plavba mořskou krasovou oblastí Bai Tu Long s přespáním na lodi. Poplujeme mezi vápencovými skalami, kterých je v zátoce na 3000. Romantické výhledy, východ i západ slunce, večeře, oběd na lodi. Na lodi se můžete těšit na rozmanité aktivity - např. lekce vaření, lov olihní, kayak... Druhý den můžete začít lekcí Tai Chi na horní palubě lodi či fotografováním východu slunce nad hladinou moře narušené vápencovými mohylami. Snídaně na palubě lodi. Během plavby zpět do přístavu Vám bude servírován brzký oběd. Návrat zpět do Hanoje.

Den 14 Hanoj - Praha

Plni nezapomenutelných zážitků odlétáte domů.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů