Pákistánské hory v barvách podzimu

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Horští velikáni přizdobeni barevným podzimním listím, majestátní štíty Rakapoši, Ultar, Spantik. Ledovec Hopar a Bualtar. Správní středisko Baltistánu Skardu, šedé duny poblíž města, nečekaně modrá řeka Indus, Hunza i Gilgit. Královské sídlo v Khaplu nedaleko Indického Kašmíru a Ladakhu. Karakoram Highway. Město Ráwalpindí v nížině.

Naši cestu zahájíme v jednom z největších měst severního Paňdžábu, v Ráwalpindí. Navštívíme jeho tržnice a bazary, nakoukneme do různých dílniček a navštívíme některou z mešit. Ochutnáme i nějakou místní specialitu. Z Islamábádu odletíme do Baltistánu do města Skardu, pokud dovolí počasí. V případě zrušení letu pojedeme po Karakoram highway nebo přes průsmyk Babusar a dojedeme přes Himaláje pozemní cestou Karákorámu a budeme se kochat krásou okolní krajiny z jiné perspektivy. Prozkoumáme okolí Skardu, kde se nacházejí i vysokohorské duny a pěkná horská jezera. Dojedeme až téměř k indickým hranicím do malého bývalého královstvíčka Khaplu. Z pohoří Karákorám přejedeme na severozápad do pohoří Hidukúš a zastavíme na místě, kde se všechna tři nejvyšší pohoří střetávají. Prohlédneme si vytesaného Buddhu v Gilgitu a poblíž Phandarského jezera se obrátíme k cestě do údolí Hunza, které bývalo také samostatným královstvím. Poté hory pomalu opustíme a navrátíme se do civilizace do města Ráwalpindí.

Termíny a ceny

Termín Cena
čtvrtek
24.10.2024
středa
6.11.2024
otevřený
Možno prodloužit o 5 či 10 dnů v provincii Paňdžáb a Sindh.
garantovaný odjezd
37 900 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Transfer z letiště i na letiště,
 • pozemní doprava (minibus s řidičem, autobus, džípy, rikše, taxi, vlak?),
 • ubytování (většinou dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím),
 • služby českého a pákistánského průvodce,
 • podpora místní partnerské cestovky,
 • lokální průvodci dle potřeby,
 • snídaně, pokud jsou zahrnuty v ubytování,
 • závěrečná společná večeře.

Cena nezahrnuje:

 • Letenku do Pákistánu a zpět včetně všech poplatků (od 19 000,- Kč),
 • letenku do Skardu (100 USD),
 • vízum (35 USD),
 • spropitné (45 USD),
 • cestovní pojištění,
 • stravu,
 • vstupné (70 USD),
 • další neuvedené výdaje.
Počet dní
14
Kód zájezdu
PAK07
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
4
Destinace
Pákistán

Itinerář

Den 1 až 2 Praha (Vídeň) – Islamabád – Ráwalpindí.

Křivolaké uličky a tajemná zákoutí v Ráwalpindí, živoucí stánky s rozličným zbožím, velkotrh ovoce a zeleniny a blízká skládka. Opravny zdobených náklaďáků, Raja bazar, koloniální kino.

Den 3 Rawalpindí (Islamábád) - Skardu

Odlet do Skardu, v případě nepříznivého počasí ranní odjezd do Chilasu údolím Naran přes průsmyk Babusar, úchvatnou krajinou do oblasti Nanga Parbat (8126m).

Den 4 Skardu

Skardu, výchozí místo pro trekaře i horolezce, kteří chtějí ke K2. Jezero Satpara, krásná horská krajina, vysokohorské písečné duny. Bazary a modrý Indus.

Den 5 až 6 Skardu – Khaplu - Shigar - Skardu

Malebné údolí ve východní části Baltistánu, kousek od hranic s Indií. Údolí řek Indus a Shyok. Půvabná vesnička Khaplu s „královským“ palácem, zajímavou čajovnou a výhledem na Masherbrum. Další zajímavá kamenná vesnice Shigar (opět s královským palácem) v Karákorámu na cestě směrem ke K2.

Den 7 Skardu – Gilgit

Přejezd do „hlavního“ města oblasti Gilgit-Baltistan. Údolím Indu na severozápad, cestou zastavíme na ojedinělém trojmezí, kde se setkávají tři nejvyšší pohoří světa, Himaláj, Karákorám a Hindukúš. Dále pokračujeme údolím řeky Gilgit do stejnojmenného města. Gilgit - prohlídka bazaru, Karga Buddha vytesaný ve skalní stěně.

Den 8 až 10 Gilgit – údolí Phandar – Gilgit - Karimabád

Cesta údolím řeky Gilgit, potom Ghizar dále na západ, už v Hindukúši. Přes městečka Gaukuch a Gupis kolem říčního jezera Khalti do malebného údolí Phandar. Jezero Phandar. Fotografování podzimní krajiny. Vesničky, horská úbočí a modrá řeka. Zkusíme k večeři pstruha? Návrat zpět přes Gilgit do bývalého království Hunza pod obří Rakaposhi.

Den 11 Karimabád – Hopar - Karimabád

Přejezd do vesnice Hopar, výšlap na ledovce Hopar a Bualtar, pěší výlet k soutoku řeky Hunza a Hopar. Hlavní město údolí Hunza Karimabád, vyjížďka na vyhlídku se západem slunce – Duiker pod horou Ultar (7388 m) a s Rakaposhi (7788 m) před sebou.

Den 12 až 13 Karimabád – Chilas – Besham nebo via průsmyk Babusar – Ráwalpindí (ISB)

Z údolí Hunza se vrátíme opět k řece Indus a pokud klimatické podmínky dovolí, odbočíme před Chilasem Karakoram Highway a pojedeme přes průsmyk Babusar (4173m) do Naranu a údolí Kaghan. Pomalu opustíme hory a dojedeme do Ráwalpindí.

Den 14 Ráwalpindí (ISB) – Praha/Vídeň

Rozloučíme se s touto zajímavou zemí a odletíme domů...

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů