Kostarika - zemí vulkánů a pralesů

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Dopřejte si návštěvu ráje již za svého života - Costa Rica znamená "bohaté pobřeží" a je omývané z obou stran Pacifikem a Karibikem, mezi nimiž příroda vymyslela ukázku toho nejlepšího, co byla schopná vytvořit.

Ačkoli je Kostarika velikostí podobná Česku, její dramatická krajina, různorodá divoká příroda a bohatství lákají více než dva miliony návštěvníků každý rok, my se však vydáme i na místa, kam se většina lidí nepouští. Každý objeví svůj vlastní důvod, proč se zamiloval do Kostariky. Procházky v tropických, deštných i horských mlžných lesích, překrásné pláže Pacifiku a Karibiku, vesničky indiánů Bribri. Vydáme se ke kráterům sopek Poás a 3500m vysoké Irazú, snad spatříme i padající kameny i tekoucí lávu ze sopky Arenal.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
23.11.2024
pátek
6.12.2024
otevřený
bez letenky
49 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Doprava.
 • Ubytování a snídaně.
 • Český průvodce, místní průvodce-řidič.
 • Zdravotní připojištění.
 • Informační materiály a DPH.
 • Doprava: Letecká včetně tax a poplatků s výjimkou případné odletové taxy ze San José (29 USD).
 • Po trase pronajatým minibusem (vanem) s místním řidičem.
 • Ubytování: Hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím.
 • Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.

Cena nezahrnuje:

 • Strava kromě snídaní.
 • Vstupné.
 • Cestovní připojištění.
 • 1-lůžkový pokoj za příplatek 8200 Kč.
 • Spropitné.
Počet dní
14
Kód zájezdu
KOS01
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
2
Destinace
Kostarika

Itinerář

Den 1 až 2 Praha - San José - Cartago

Let do hlavního města Kostariky. Přejezd do N.P. Volcán Irazú (3432 m): vyhlídka do kráteru nejvyšší kostarické činné sopky, sirné jezírko, lávová poušť. Cartago: poutní bazilika se soškou patronky země La Negrity. Orchideje, tropické květy a bambusová džungle v Jardines Lankester. Horskou částí panamerické dálnice přes hřeben Kordillér kolem Hory smrti (3491 m). Od jednoho z nejvyšších vrcholů Kostariky strmě dolů k pobřeží Pacifiku.

Den 3 Palmar Norte, M.P. Marino Ballena

Palmar Norte: tajemné kamenné koule předkolumbovských indiánů. Mořský park Marino Ballena: dlouhé pláže, možnost výletu lodí k ostrovu Velryba s ptačími koloniemi a leguány, šnorchlování.

Den 4 Uvita - Quepos

Podél pobřeží s palmovými háji do N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice, nosáli…).

Den 5 až 6 Quepos - Santa Elena

Přes řeku Tárcoles s vyhřívajícími se obřími krokodýly a dále do Santa Eleny v hornatém vnitrozemí: Monteverde - biorezervace mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýlí a hmyzí farmy. Procházka po zavěšených chodnících v horních patrech pralesa.

Den 7 Santa Elena - Fortuna

Tilaránskými Kordillerami a kolem jezera Arenal do Fortuny. Nejaktivnější z kostarických sopek - Volcán Arenal (1633 m): za příznivé situace pozorování nočních erupcí s tekoucí žhavou lávou, pěší výlet k vodopádu v tropické džungli - skvělé koupání! Termální komplex Baldi - večerní koupání s občasnými otřesy - „dechem“ sopky. Možnost procházek v přírodních rezervacích.

Den 8 P.R. Cano Negro

Přejezd na sever k hranicím Nikaragui do Los Chiles. Možnost výletu na člunech k jezeru Cano Negro. Jedinečná přírodní rezervace s vegetací a zvířenou krajinného typu bažin a jezer tropických vnitrozemských nížin - Llanura de Los Guatusos: exotičtí ptáci, bazilišci, kajmani, želvy, opice, lenochodi. Alternativně celodenní rafting na řece Rio Toro.

Den 9 Fortuna - Cahuita

Přejezd k pobřeží Karibiku pod N.P. Braulio Carillo. Hadí zahrada v La Virgen s více než 60 druhy plazů (včetně anakondy) a obojživelníků (pralesničky - jedovaté šípové žáby).

Den 10 až 11 Cahuita - San José

Odpočinek na plážích u městečka Cahuita. Procházka v N.P. Cahuita: opuštěné pláže s bílým pískem, šnorchlování na korálových útesech. Možnost návštěvy vesničky s původními obyvateli Bribri: směs černé a indiánské kultury, rukodělné výrobky, hudba reggae a calypso nebo na kole v přírodní rezervaci Gandoca-Manzanillo. Návštěva kakaové plantáže: pěstování kakaovníků a ukázka zpracování bobů, ochutnávka vlastnoručně vyrobené čokolády. Přejezd pod sopkou Barva (2906 m) zpět do San José.

Den 12 N.P. Volcán Poás (2704 m)

Fantastické výhledy do dýmajícího kráteru (nebude-li v mracích), trpasličí horský mlžný les, návštěva kávové plantáže spojená s ochutnávkou a nákupem kávy. Volný program a nákupy suvenýrů v San José.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů