Kolumbijský koktejl

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Pokud máte při cestování rádi pestrou směs různorodé přírody, bohaté historie a původních kmenových etnik, stačí se vydat do jediné země. Kolumbie to má všechno.

Na této výpravě procestujeme exotickou přírodu od životem překypujících amazonských pralesů přes zelené pahorkatiny, andské velehory s unikátním ekosystémem páramo, až po karibské, prosluněné pobřeží a pouštní oblasti Guajiry. Rozmanitost místní fauny a flory až bere dech, stejně tak, jako etnická různorodost Kolumbie - poznáme život více jak pěti různých indiánských kmenů, zatancujeme si s potomky afrických otroků a denně můžeme pozorovat i zajímavou směs všech těchto genů s Evropany při komunikaci s přátelskými a veselými Kolumbijci. Španělští kolonizátoři se při výstavbě měst v Kolumbii rozhodně nežinýrovali, jak poznáme při toulkách po zdobných ulicích, kamenných náměstích a při návštěvách honosných kulturních a náboženských center. Odvážný boj za nezávislost, vyprávění místních o útrapách během občanské války a jejich smysl pro humor ještě více umocní náš obdiv k této, dnes již bezpečné zemi. Viva Colombia!

Během programu je možné individuálně vynechat některé aktivity a zůstat relaxovat na pláži nebo v horských termálech. 

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
9.11.2024
neděle
1.12.2024
otevřený
62 900 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • 4 x vnitrostátní přelet,
 • min. 11x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím někde se snídaní, 7 x jednodušší nebo ve srubu, 2 x v hamakách,
 • stravu na výletě v Amazonii,
 • dopravu nájemní dopravou – minibus, jeepy, taxi, dálkovými autobusy, člunem,
 • českého průvodce (od cca 5 osob.),
 • místního průvodce v pralese v Amazonii, v Sierra Nevada, v Los Nevados, příp. i jinde,
 • pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • mezinárodní letenky,
 • stravu kromě výletu v Amazonii,
 • vstupné do památek a národních parků,
 • fakultativní výlety,
 • cestovní pojištění,
 • spropitné,
 • výraznou změnu ceny vnitrostátních letenek (zvyšují se až trojnásobně).
Počet dní
23
Kód zájezdu
KOL1
Fyzická náročnost
4
Kulturní šok
3
Destinace
Kolumbie

Itinerář

Den 1 až 2 Bogota

Přelet do Bogoty s přestupem, ranní přílet, transfer do hotelu v historické čtvrti Candelaria. Po odpočinku toulky romantickými uličkami Candelarie, hlavní náměstí Plaza de Bolívar s katedrálou a parlamentem, prezidentský palác Nariño. Další netradiční místa prozkoumáme na kole s průvodcem – rušná tržnice s ochutnávkou exotického ovoce, které jste asi ani nevěděli, že existuje, kafíčko při návštěvě pražírny kávy, mistrovské graffiti, španělská corrida, přes živou čtvrť s lehkými děvčaty a travestity do moderní bankovní zóny, atd. Muzeum zlata s nejvýznamnější sbírkou předkolumbovských zlatých artefaktů na světě.


Kam se podíváme:

Den 3 Bogota, Villa de Leyva

Návštěva vtipného muzea slavného kolumbijského umělce Fernanda Botera, který si liboval v kyprých ženách. Odjezd z Bogoty do Villa de Leyva. Toulky uličkami pohádkového kamenného městečka Villa de Leyva ze 16.stol. se starými kostely, klášterem a obrovským koloniálním náměstím. Výlet do muzea El Fosil s mj. 120 mil. let starou zkamenělinou kronosaura, návštěva skvostu organické architektury - hliněného domu Casa Terracota, aj.

Kam se podíváme:

Den 4 jezero Iguaque

Výlet to hor unikátním ekosystémem páramo k jezeru Iguaque, posvátnému pro indiány Muisca.

Kam se podíváme:

Den 5 Bogota, Leticia

Přejezd do Bogoty, přelet do srdce Amazonie, indiánského puebla Leticie ležícího na řece Amazonce v zapadlém výběžku Kolumbie mezi Peru a Brazílií, kam se není možné dostat jinak, než vzduchem nebo pár dní po řece. Výlet do brazilského městečka Tabatinga, večer snad spatříme kajmany.


Kam se podíváme:

Den 6 až 7 Puerto Nariño

6. - 7. den: plavba člunem po nejdelší řece světa do amazonské vesničky Puerto Nariño, výlet do útulku pro roztomilé opičky chápany. Přejezd do pralesních osad, kde žijí místní indiáni kmenů Ticuna, Cocama, Yagua nebo Miraña, u jednoho z nichž přespíme v chatrčích a pohovoříme s nimi o jejich filozofii a tradicích. Noční procházka po pralese. Výlet člunem do míst Amazonie, kde žijí obrovští černí kajmani a největší sladkovodní želvy Charapy. Procházky po živoucím pralese s místním průvodcem, jezero Tarapoto s růžovými amazonskými delfíny.


Kam se podíváme:

Den 8 Zona Cafetera, Salento

Dopoledne odlet z Leticie do Bogoty, dlouhý přejezd do Salenta, srdce kávové oblasti.

Kam se podíváme:

Den 9 El Valle del Cocora

Celodenní výlet do magického údolí Valle de Cocora, kde poznáme národní strom – voskové palmy, potouláme se po mlžném pralese a kolibří rezervaci.

Kam se podíváme:

Den 10 Zona Cafetera

Zona Cafetera Světové dědictví UNESCO: S místním pěstitelem kávy se vydáme do plantáží kávovníků pokrývajících malebnou pahorkatinu a dozvíme se zajímavosti o pěstování a zpracování slavné kolumbijské kávy s následnou degustací. Přejezd do hor Los Nevados v kolumbijských Andách se sopkou Nevado del Ruiz (5321 m).


Kam se podíváme:

Den 11 Los Nevados - Kolumbie

Celodenní trek v mlžném pohoří Los Nevados v ekosytému páramo s obřími klejovkami, noc v horské ubytovně završené zaslouženou koupelí v rajských termálních pramenech. Kdo nerad chodí, může zůstat v podhůří a nahřívat se v termálních pramenech.

Kam se podíváme:

Den 12 Medellín

Přejezd do Medellínu, dříve známého jako hnízdo drogového kartelu Pabla Escobara, nyní je to již moderní vzkvétající velkoměsto. Krátká prohlídka centra – La Catedral Metropolitana, náměstí se sochami F.Botera, bulváry s trhy. Večer přelet do Cartageny.

Kam se podíváme:

Den 13 Cartagena

Cartagena de Indias Světové dědictví UNESCO: karibský přístav, přes který proudilo Španěly nakradené jihoamerické bohatství, z něhož vzniklo nejkrásnější město Kolumbie a možná i celé Jižní Ameriky. Usoudíte sami při procházkách opevněným historickým centrem, zdobnými ulicemi a náměstími, po nábřeží i po hradbách. Navštívíme mj. řadu kostelů, inkviziční palác a pevnost San Felipe nad městem, která zachránila město před dobytím Angličany.


Kam se podíváme:

Den 14 až 15 Karibské ostrovy Islas del Rosario

Plavba člunem na ikonické karibské ostrovy Islas del Rosario. Seznámení s místní afro komunitou, ze které pochází řada slavných hudebníků. Výlet na pláž, večer možnost koupání se světélkujícím planktonem. Fakultativně možnost projížďky v živoucích tunelech mangrovníků, šnorchlování u korálového pobřeží, projížďka na kole nebo prostě jen odpočinek na pláži.


Den 16 Santa Marta

Návrat na pevninu a přejezd podél pobřeží do města Santa Marta. Cestou podle času a bezpečnostní situace projížďka na člunu vodním městem Ciénaga tvořeném dřevěnými domy na kůlech v mořské zátoce obývané také spoustou pelikánů. Návštěva haciendy, kde skonal osvoboditel Jižní Ameriky, Simón Bolívar. Večer možnost toulek po centru Santa Marty, kde přespíme.

Kam se podíváme:

Den 17 Tayrona

Část věcí necháme v hotelu a po několika hodinách chůze džunglí NP Tayrona se ocitneme na téměř opuštěné karibské pláži. Relax na pláži, možnost šnorchlování nebo výletu k vodopádu. výstup skalnatou džunglí. Noc v hamakách nebo srubech na pobřeží.

Kam se podíváme:

Den 18 Tayrona, Sierra Nevada de Santa Marta

Návrat exotickou přírodou NP Tayrona s návštěvou předkolumbovské indiánské vesničky El Pueblito, kde dosud žije pár indiánů kmene Kogi. Přejezd autem s našimi batohy do hor Sierra Nevada de Santa Marta, kde je pouhých 42 km od moře i největší hora Kolumbie, Pico Colón (5775 m n.m.; jinak bráno ode dna přilehlého mořského příkopu „nejvyšší hora světa“). Jednoduché ubytování poblíž obydlí kmene Kogi (=jaguár), který žije po staletí záměrně izolován od okolního světa. Poznáme tradiční život místních, bíle oblečených indiánů s typickými čepicemi a promluvíme s komunitním spirituálním lídrem „mamo“ o jejich ekologickém světonázoru a přírodní moudrosti. Možnost koupání řece nebo jezírkách.

Kam se podíváme:

Den 19

Výlet do okolní exotické přírody s výhledy na vrcholky Sierra Nevady, přejezd podél pobřeží do přímořské osady Camarones. 

Den 20

Ranní projížďka na člunu s pozorováním plameňáků. Polostrov La Guajira s pustými plážemi, kde pouštní duny a skály přecházejí rovnou do moře: nejkrásnější pláže Cabo de la Vela a Ojo de Agua, výstup na vyhlídku El Pilón de Azúcar a posvátné místo pro indiány Wayúu - Jepirra, epický západ slunce.

Den 21 Solnice Manaure, komunita Wayúu

Solnice Manaure, přejezd ke komunitě Wayúu, seznámení s jejich kulturou, národními tanci, kosmologií a neobvyklými tradicemi. Noc v hamakách.

Den 22 Riohacha, přelet do Bogoty

Přejezd do Riohacha, přelet do Bogoty, dokončení prohlídky. Večer možnost pouliční párty na kouzelných náměstíčkách Candelarie.

Den 23 Přelet do Evropy

23. (- 24. den) den: Přelet do Evropy.

Ohlasy cestovatelů

Perfektní zájezd do Kolumbie. Vše v naprostém pořádku. Doporučuji!

Kateřina Neufussová

S CK GP jsem cestovala 2x, jednou do Peru a Bolívie, podruhé do Kolumbie. Z obou cest jsem byla maximálně nadšená. Jsou to nádherné země, co stojí za vidění. Všechno bylo perfektně připravené, výborně zorganizované, vše s maximálním pečlivostí. Ani minuta programu na zmar, na druhou stranu pro zájemce byl čas i na odpočinek. Oba zájezdy průvodcoval Petr Štětina, byl milý, vtipný, přátelský, jazykově a znalostně skvěle vybavený a informaci nešetřil. Vždycky se komukoliv snažil individuálně vyjít vstříc, splnit přání a byl kdykoliv k dispozici. S lehkostí a nadhledem si poradil v každé situaci a neztrácel nervy, je zřejmě schopen zařídit i nemožné, třeba i za cenu zvýšení svých nákladů, a udržet své klienty v tom nejvyšším možném pohodlí daném situací. Když horníci v Bolívii blokovali silnice a my neměli jak dál, barikády jsme nad rámec přeletěli, abychom stihli, co program sliboval. Jindy zaplatil taxikářům, aby nás nechali dospat v autě a my nemuseli brzy ráno mrznout a čekat, až otevřou. I místní průvodci, se kterými jsme se setkali, byli skvělí. Navíc mě těšilo, že Petr vybírá menší místní cestovky zaměřené na udržitelný ekoturismus a peníze jdou místním lidem a ne nějaké na hony daleké velké společnosti. Ještě jednou díky Petře za obě cesty.

Markéta

Zájezd do Kolumbie, naprostá senzace :)! Bylo o nás postaráno jako v bavlnce :)! Good places vřele doporučuji.

Kateřina

V červenci 2017 jsem navštívila Kolumbii se zájezdem Kolumbijský koktejl průvodcovaným Petrem Štětinou. Zájezd byl opravdu pestrý jako karibský koktejl, bohatý na zážitky, různá přírodní prostředí, kultury atd., všech růzností bylo nečekaně mnoho. Vše bylo dobře zorganizované a klaplo na jedničku. Petr se k nám klientům choval velmi přátelsky a vstřícně, stejně tak k místním lidem, což velmi oceňuji. Dokázal navodit domácí atmosféru, měla jsem pocit, jako bych cestovala spíš s partou kamarádů. Největší pecka pro mě bylo Karibské pobřeží, když jsme od panenské pláže, kde jsme strávili odpoledne a noc, stoupali tropickou džunglí k pueblitu a za námi se mezi skalami vynořily drobné indiánky v bílém, měla jsem pocit, že jsem se ocitla ve filmu o Indianu Jonesovi. Stejně tak je nezapomenutelná noc v hamakách u pouštních indiánů. Jediné, co bych vynechala, je návštěva solné katedrály hned na začátku zájezdu, ač je to známé, nestojí to za to, a strávila bych více času třeba ve Villa de Leyva, která byla kouzelná stejně jako její okolí, které by stálo za prozkoumání. I tak to byla skvělá cesta se všemi pozitivy. Vřele doporučuji.

Magdalena

Absolovovali jsme s Petrem Štětinou zájezd do Kolumbie. Cesta 25 dnů, napříč zemí. A bylo to naprosto skvělý! Petr sám průvodcoval a nenastal žádný organizační problém, vše klapalo a zájezd byl úchvatný. Pestrý aktivní program - a opravdový koktejl a mix Hor, zážitků z Amazonie, skvěle pojmuté prohlídky Bogoty, Pláže karibiku... Naprosto doporučuji i pro exotikou nepolíbené cestovatele, protože s Petrem jsme se nebáli a užili si dovču na maximum.”

Jakob Šafránek

Toto leto sme po tretí raz využili služby CK GOOD PLACES. Kolumbijský coctail sme absolvovali osobne s Petrom Stetinom a ako už tradične SKVELEEE. Program sme mali pozmenený a doplnený podľa naších želaní.23 dní hory, prales pláže Karibik...odporúčame.

Robo a Jozef

Kolumbie - Nádherný zájezd, viděli jsme opravdu hodně, o zážitky nebyla nouze. Nedoporučuju však lidem, kteří chtějí na dovolené odpočívat. Je to celkem náročná cesta, dlouhé přejezdy, klimatické změny, atd.

Honza Gr.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.