Autentický Egypt s plavbou na felucce po Nilu

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Autentické poznání Káhiry, Alexandrie, Asuánu, plavba po Nilu na plachetnici feluce, Kom Ombo, Luxor, relax u moře.

Poznejte Egypt tak, jak většina turistů nemá šanci. Procestujete ta nejzajímavější místa Egyptu s našimi místními průvodci, kteří vás srozumitelnou angličtinou vtáhnou do děje dávné historie. A Egypt je zemí skutečně silných příběhů a pradávná historie zde dýchá skoro z každého kamene. Tato verze okruhu Egyptem je specifická také plavbou po Nilu na místní originální plachetnici zvané felucca. Budete spát přímo na palubě pod stříškou nebo hvězdnou bání. K dispozici je jednoduché WC s ruční pumpou, koupat se můžete přímo v Nilu. Lahůdky vám přímo na lodi bude vařit vaše nubijská posádka, která vás představí i svým známým v okolí Nilu, u kterých se můžete zastavit na čaj, čerstvě nadojené kozí mléko nebo třeba na návštěvě v komunitní škole. Konec (nebo i začátek) výletu strávíte relaxem u Rudého moře, jehož délku s námi můžete během příprav doladit. Místo Hurghady také můžeme změnit na jiné letovisko, např. menší Safagu nebo potápěčský play-ground Marsa Alam.


Ideální kombinace poznávání úžasných památek, plavby po řece Nilu, která má nezaměnitelnou atmosféru a po tisíciletí dává život svému okolí a na závěr pohodička u moře, kde se můžete kochat neuvěřitelnými tvory, kteří žijí pod vodou... 

Itinerář cesty je možno po domluvě upravit a například přidat další dny u moře na relax nebo potápění.

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy
Od 38 900 Kč
cena pro 4 osoby

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • program dle itineráře,
 • pro každé město anglicky hovořící průvodce,
 • dopravu a všechny transfery,
 • ubytování v hotelích,
 • stravování uvedené v itineráři - snídaně v Káhiře, polopenze ve vlaku, plná penze na plavbě plachetnicí, snídaně v Luxoru, All Inclusive v Hurghadě,
 • asistenci místní parnerské CK,
 • pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • vstupní víza (25 USD),
 • letenky (cca 8-12 tis.),
 • dopravu a transfery mimo těch, které jsou uvedeny výše,
 • stravování a nápoje mimo uvedeného výše,
 • fakultativní výlety,
 • cestovní pojištění,
 • pojištění storna (2,5% ceny zájezdu),
 • spropitné.
Počet dní
11
Kód zájezdu
EGY02
Fyzická náročnost
1
Kulturní šok
2
Destinace
Egypt

Itinerář

Den 1 Přílet do Hurghady a přesun do Káhiry.

Přílet do Hurghady, přivítání na letišti a přesun vlastním autem do Káhiry, noc v hotelu v Káhiře.

Den 2 Výlet do Alexandrie.

Po snídani přejezd do Alexandrie, návštěva citadely Qaitbay, návštěva katakomb a mešity Abú El-Abbáse Mursího včetně knihovny (zvenčí). Přejezd zpět do Káhiry, nocleh tamtéž.

Den 3 Stará Káhira, Gíza a vlakem do Asuánu.

Egyptské muzeum a velké pyramidy v Gíze, Sfinga, bazar Khan el Khalili, večerní Káhira, transfer na vlakové nádraží, noční přejezd vlakem do Asuánu.

Den 4 Asuán a výletní loď na Nilu.

Ráno přivítání u vlaku na vlakovém nádraží v Asuánu, prohlídka Asuánu a Vysoké Asuánské přehrady. Poté následuje přejezd motorovým člunem na ostrov Agilkia, kde navštívíme "perlu Nilu", neboli chrámový komplex Philae, který byl zasvěcený bohyni Eset. Chrám byl roku 1980 demontován a přesunut z vedlejšího ostrova Philae, a znovu postaven kámen po kameni na vyšším ostrově Agilkia. Podle zájmu  Chrám by byl jinak ohrožován vodou z Asuánské přehrady. Podle zájmu návštěva Sloního ostrova s poznáním nubijské kultury. Večer bude možnost navštívit asuánský bazar. Poté nás čeká již první přespání na soukromé felucce ve společnosti núbiijské posádky.

Den 5 Plavba po Nilu s větrem v plachtách.

Po snídani zahájíme plavbu podle možností, které nám poskytne vítr. Na zeleném břehu můžeme spatřit pasoucí se dromedáry, vodní bůvoly, kozy a krávy. V poledne zakotvíme na ostrově, kde pro nás posádka připraví oběd. Následně se opět vydáme na cestu do našeho nočního kotviště.

Den 6 Plavba a prohlídka chrámů v Kom Ombo.

Ráno pokračuhjeme feluccou směrem ke Kom Ombo. Navštívíme svatyni zasvěcenou bohům Sobekovi a Harverovi. Posádka připraví něco k jídlu a poté pokračujeme v plavbě vstříc našemu nočnímu kotvišti. V pozdních hodinách zakotvíme.

Den 7 Plavba do Edfu a busem Luxoru.

Opouštíme feluccu a pokračujeme autobusem do Luxoru. Cestou navštívíme Horův chrám v Edfu, jež je starý více než 2000 let a ve svém celku je jedinečným příkladem ptolomejských chrámových staveb. Čeká nás nocleh v Luxoru

Den 8 Prohlídka Luxoru – Údolí králů, chrám královny Hatšepsut, Memnonův kolos, autobusem do Hurghady.

Prohlídka Luxoru Údolí králů, chrám El Deir El Bahari královny Hatšepsut, sochy Memnonův kolos, návštěva východního břehu– Luxorský chrám, večer přesun autobusem do Hurghady, noc v Hurghadě.

Den 9 až 10 Relax u moře v Hurghadě. Možnost potápění a výletů.

Volný den v Hurghadě. Možnost fakultativních výletů - potápění, šnorchlování - např. Giftun, výlety do pouště s projížďkou na velbloudu atd.

Den 11 Odlet do ČR.

Transfer na letiště v Hurghadě, odlet do ČR.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů