Silvestr na Kostarice

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Poznejte na vlastní kůži, co znamená opravdová biodiverzita v podání přírody Kostariky.

Kostarika má zhruba dvoutřetinovou rozlohu v porovnání s Českem, ale stále je tam co objevovat. Rozmanitost místní přírody, dva oceány, spousta aktivních vulkánů a hlavně různé druhy pralesů obydlené bohatou faunou a florou dělá z této středoamerické zemičky perfektní destinaci. Navíc obvykle dobře funguje i za dob pandemie.


Jedná se o naší novou cestu, proto je vhodná pro dobrodružnější cestovatele, které baví spoluobjevovat nové věci s českým i místními průvodci. Budeme cestovat v malé skupince.

Termíny a ceny

Termín Cena
čtvrtek
26.12.2024
čtvrtek
9.1.2025
otevřený
bez letenky
45 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Program dle itineráře,
 • vstupné do národních parků,
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, většinou s příslušenstvím a snídaní,
 • dopravu minibusy, taxi, na lodi, místní dopravou,
 • českého průvodce,
 • podle potřeby místní průvodce,
 • lodní safari v rezervaci Caño Negro.

Cena nezahrnuje:

 • Mezinárodní letenky,
 • stravu,
 • vstupné do muzeí,
 • fakultativní program uvedený v popisu slovem možnost, fakultativně, individuálně atd. Jde např. o šnorchlování, půjčení kajaku, trekking s průvodcem a výlety lodí v NP Corcovado, atd. Ceny jsou poměrně vysoké, předem sdělíme přibližnou výši.
 • testy na covid,
 • cestovní pojištění, pojištění na Covid
 • jednolůžkový pokoj,
 • případnou odletovou taxu,
 • spropitné.
Počet dní
15
Kód zájezdu
CR02
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
2
Destinace
Kostarika

Itinerář

Den 1 Přelet do San José.

Přelet do San José, hlavního města Kostariky.

Den 2 Vulkán Poás, zahrady La Paz Waterfall Gardens, Arenal.

První skvělé kostarické kafíčko nám srovná časový posun, takže rovnou vyrazíme autem a kousek pěšky ke kráteru činné sopky Poás (2708 m). Navštívíme také zahrady La Paz Waterfall Gardens, kde během výletu k vodopádům v deštném pralese poznáme rozmanitost místní fauny a flory, žijí zde např. kočkovité šelmy, motýly, kolibříci, opice, spouta plazů i orchideí, atd. Večerní koupačka v termálních lázních pod dokonale kuželovitou sopku Arenal (1670 m).

Den 3 Rezervace Caño Negro.

Vydáme se na sever k hranicím s Nikaraguou. Při jízdě člunem po řece Rio Frío v rezervaci Caño Negro máme velkou šanci vidět kajmany, spoustu druhů opic a vodních ptáků, endemické bazilišky, želvy atd.

Den 4 Río Celeste,jezero Arenal, Monteverde.

Procházka národním parkem sopky Volcán Tenorio ke svěže tyrkysové řece Río Celeste, modré laguně a úchvatnému vodopádu. Cestou přivoníme ke kouřícím sirným výparům i řadě pestrých květů. Přejezd kolem jezera Arenal pod stejnojmenným vulkánem do tajemného horského mlžného pralesa Monteverde, kde žije přes 320 druhů ptáků, 100 druhů savců, fantaskní rozmanitost flory nepočítaje. Možnost noční procházky pralesem s místním průvodcem.

Den 5 Monteverde.

Procházka mlžným pralesem pod lijánami porostlými obřími stromy, kdy za doprovodu stovek motýlů snad spatříme také nějakou místní kočkovitou šelmu, kolibříky nebo tarantule. Možnost nahlédnout do korun pralesních stromů z lanových mostů a při troše štěstí spatřit pestrá pírka posvátného ptáka quetzala. Navštívit se dá také serpentárium, kakaové a kávové plantáže nebo prosvištět bujnou vegetací na zipline.

Den 6 Rio Tarcoles, NP Manuel Antonio.

Sjedeme z hor k tzv. krokodýlímu mostu přes řeku Rio Tarcoles, která se hemží obrovskými krokodýli. Pokračujeme na jih podél tichomořského pobřeží do mořského národního parku Manuel Antonio. Místo lenošení na pláži můžeme raději zvolit výlet pobřežním pralesem plným zvířat k vodopádu a dále podél pobřeží na odlehlé pláže. Máme možnost se potkat např. s opicemi, lenochody, pásovci a stovkami zástupců ptačí říše.

Příznivci mořského života se místo toho mohou vydat šnorchlovat nebo mezi mangrovníky podél pobřeží na mořském kajaku, atd. Silvestr na pláži Pacifiku!

Den 7 Palmar, NP Corcovado.

Cestou podél pobřeží k národnímu parku Corcovado obhlédneme kamenné koule v Palmar  Světové dědictví UNESCO, které nám zde jako rébus zanechal vymizelý kmen Diquís. Ubytování na pobřeží NP Corcovado.

Den 8 až 9 NP Corcovado - poloostrov Osa .

Legendární 2 dny v NP Corcovado, které jednou patrně zmíníte ve svých memoárech. Poloostrov Osa je místo s největší biodiverzitou široko daleko a každý si zde v panenské tichomořské přírodě najde co dělat - mořské radovánky na plážích, šnorchlování, výlety do přilehlého primárního pralesa, projížďky na mořském kajaku nebo možnost nezapomenutelného dvoudenního treku přes živoucí prales a podél pobřeží s návratem člunem po moři.

Den 10 NP Los Quetzales, výlet do hor Cerro de la Muerte.

Přejezd po silnici panamericana podél centrálního hřebene s třítisícovými vrcholy do NP Los Quetzales, pěší výlet do hor Cerro de la Muerte, kde spatříme vysokohorskou podobu Kostariky. Pro nechodící alternativní procházka nebo relax v horské vesničce.

Den 11 Cartago, Orosí, Ujarrás, karibské pláže.

Sjedeme do původního hlavního města Cartago, kam po kolenou míří poutníci k nejsvětějšímu oltáří s černou panou La Negritou v bazilice Marie Andělské. Uvidíme také zbytky kláštera zasvěcného apoštolovi Jakubovi postavený Španěly v r. 1575 . Dnešní kulturní den obohatí též zastávka u roztomilého kostelíka Svatého Josefa v Orosí a v Ujarrás navštívíme ruiny nejstaršího kostela v Kostarice z poloviny 16. stol. Večer nás již zastihne s koktejlem na karibské pláži tančíc v rytmu reggae a calypso.

Den 12 NP Cahuita.

Průzkum pobřeží se zajímavou směsí africké a indiánské kultury začneme výletem do NP Cahuita, kde bílé písečné pláže střídají mangrovníky a od pobřeží se do hor zvedá divoký prales. Je též možné individuálně vyrazit na lodi šnorchlovat na korálové útesy.

Den 13 Kmen Bribri nebo NP Gandoca-Manzanillo, kakaová farma.

Možnost návštěvy posledního původního indiánského kmene Bribri, který stále uchovává své šamanské tradice a řemeslné dovednosti. Alternativně možnost výletu na kole v přírodní rezervaci Gandoca-Manzanillo. Při návštěvě kakaové plantáže zdokonalíme naše znalosti o pěstování a zpracování bobů a ochutnáme vlastnoručně vyrobenou čokoládu.

Den 14 Vulkán Irazú, San José.

Vyjedeme k nejvyššímu aktivnímu vulkánu v zemi - Irazú (3432 m), kde nás čeká výlet plný výhledů kolem kráteru s jezírkem. Při dobrém počasí je odtud vidět jak Karibik, tak Tichý oceán zároveň. Návrat do San José, podle času návštěva rušného trhu, kde můžeme nakoupit ještě nějaké dárečky, pro zájemce tah nočním San José.

Ohlasy cestovatelů

10.1.2022 sme sa vrátili zo zájazdu po Costa Rice kde sme za cca 16 dní veľa videli ale si aj oddýchli pri Pacifiku a aj Karibiku. Túto destináciu ponúka veľa CK ale takýto pomer ceny a čo za to v malej skupinke sme nikde nenašli...R+J

R+J

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů