Vzhledem k situaci s koronavirem je konání našich zájezdů podřízeno aktuálním podmínkám pro cestování. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na telefonu 777689000.

S Tuaregy pouštěmi Alžírska

Zájezd s českým průvodcem

S Tuaregy do pouště, berberské oázy, zbytky měst antického Říma, francouzsko-berberská směs alžírských měst.

Alžírsko je turismem zatím nepoznamenaná země ve středomoří, kde poznáte inspirativní fůzi francouzské kultury s berberskou tradicí. V této největší zemi Afriky se vydáme hlavně za krásami pouště a strávíme týden cestováním po písečných dunách, fantaskních skalních útvarech a pravěkých jeskynních obydlích, kam jeho někdejší obyvatelé vyryli obrazy živé přírody plné zvířat, která tu kdysi byla. Poznáme také pouštní oázy, kde se čas zastavil, moderní koloniální města s labyrinty medín ve starých centrech a pozůstatky pompézních měst antického Říma.
Nezapomenutelné putování zatím neznámým Alžírskem, které se pozvolna otevírá světu turismu, ale není na něm díky svému nerostnému bohatství závislé.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
12.11.2022
neděle
27.11.2022
otevřený
62 990 Kč
Poptat
sobota
4.3.2023
neděle
19.3.2023
otevřený
62 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • letenky z ČR s přestupem,
 • 4x vnitrostátní přelet,
 • veřejná a nájemní doprava (AC minibus, jeep, taxi, MHD, velbloud),
 • 10x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, většinou s příslušenstvím ,
 • 6x ubytování v pouštním kempu,
 • 7 dní plná penze na pouštním programu,
 • český průvodce (nehovoří arabsky),
 • v poušti a na hlavních památkách místního průvodce,
 • zvací dopis do Alžírska pro vízum,
 • cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje:

 • stravu mimo pouštní program,
 • vstupné do památek,
 • alžírské vízum cca 85€,
 • spropitné.
Počet dní
16
Kód zájezdu
ALG01
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
4
Destinace
Alžírsko

Itinerář

Den 1 Přílet

Přílet do Alžírska s přestupy, přelet vnitrostátním letem do pouštní osady Djanet. Přejezd do hotelu, podle času průzkum noční oázy.


Den 2 Putování národním parkem Tassili N'Ajjer (UNESCO).

Poznáme naše průvodce Tuaregy, naložíme jeepy a vydáme se na pouštní putování národním parkem Tassili N'Ajjer (UNESCO). Cestou s úžasnými výhledy navštívíme skalní rytiny Tin Resou s vyobrazením lovu lvů. Ocitneme se ve vesmíru fantaskních skalních tvarů pohoří Tadrart. Večeře a noc ve stanu.


Den 3 Duny Moul N´Aga atd.

Toulky po wadi (vyschlém korytu řeky) El Beredj, kde eroze vytvořila nádhernou krajinu sloupů a přírodních paláců, neuvěřitelný a rozmanitý svět pískovcových útvarů. Odpoledne přejezd jeepy přes pouštní duny k našemu dnešnímu bivaku u duny Moul N´Aga. Ta dělí skalní město pohoří Tadrart na dvě části a vede přes ni jediná možná cesta na východ. Ocitneme se na místě prehistorického jezera, kam se stékaly z hor řeky hlubokými skalními kaňony z hor. Navštívíme např. Mufloní kaňon dlouhý cca 30km, na jehož konci je guelta (pouštní rezervoár), kde se drží voda dlouho do léta, proto zde žijí mufloni. Pod převisy zde po sobě prehistoričtí obyvatelé zanechali rytiny a kresby, z nichž se dozvíme, že se zde kdysi zelenou savanou proháněli žirafy i sloni.


Den 4 Ouan Zaouten

Přejezd k soutěsce Ouan Zaouten mezi růžovými dunami a pískovcovými skalisky. Cestou skalní prehistorická galerie rytin Ouan Iska.


Den 5 In Tehak

Pokračujeme pouštní krajinou k místům, kde se ze zlatých písečných dun zvedají tmavé skály In Tehak, např. slavná "katedrála" se skalními oblouky. Přespíme v bivaku poblíž In Tehak.


Den 6 Tin-Merzouga, Oued In Djeran

Další průjezd snovou říší skalních soch, čarotvarů a barev k obrovským dunám Tin-Merzouga. Utáboříme se v oblasti Oued In Djeran, kde uvidíme obrovský viklan a jeskynní malby různých zemědělských zvířat, která se zde kdysi popásala na svěžích lučinách.


Den 7 Oued, Erg Admer

Průzkum oblasti Oued se skalními sochami, kde se eroze v tvořivosti nedržela zkrátka a s ní ani pravěcí umělci malující po zdech. Přejezd k velké duně Erg Admer. Večer strávíme u pastevců tuaregů, se kterými poklábosíme u jednoduché večeře a přespíme poblíž jejich ležení.


Den 8 Oáza Azalouaz a El Mihane, přelet do Alžíru.

Zavítáme do starobylých opevněných oáz (tzv.ksour) Azalouaz a El Mihane, navštívíme místní řemeslníky, tržiště a zahrady. Odpoledne se zcivilizujeme v hotelu a cestou na letiště naposledy procvičíme představivost u skalního útvaru Tegharghart - "plačící krávy". Přelet do Alžíru, přejezd na ubytování.


Den 9 Prohlídka hlavního města Alžíru .

Prohlídka přímořského hlavního města Alžíru (UNESCO), které si svým půvabem nezadá s předními evropskými metropolemi. Budeme se proplétat křivolakými uličkami starého města Qasbah, jehož romantická zákoutí, všudypřítomná schodiště, rušná tržiště a majolikové portály domů tvoří jednu obrovskou pevnost určenou k ochraně proti pirátům. Poznáme také zajímavou směs náboženství - slavnou katedrálu Notre-Dame d'Afrique, rybářskou mešitu Djamaa el Djedid s půdorysem křesťanského kříže, zdobnou osmanskou mešitu Ketchaoua, židovský hřbitov i nejvyšší minaret na světě. Nemineme ani starou poštu Grand Poste, naměstí Mučedníků a projdeme se po svěží promenádě podél břehu Středozemního moře a výstavním bulváru Avenue Didouch Murad.


Den 10 Přímořské město Tipasa (UNESCO), přelet do Ghardaia.

Výlet do přímořského města Tipasa (UNESCO), důležitého přístavu Féničanů i Byzance, ze kterého Římané udělali strategický výchozí bod pro dobývání Mauretánie. Dodnes zde můžeme obdivovat římské chrámy, vily, amfiteátr i stadion gladiátorů. Navštívíme i pompézní hrobku berberského krále Mauretánie Juby II. a poobědváme mořské speciality na pláži. Večerní přelet na Saharu do oázy Ghardaia.


Den 11 Údolí Oued M’Zab, pouštní městečka Ghardaïa a Beni Isguen.

Dnes se přeneseme v čase o několik staletí zpět. V údolí Oued M’Zab žije komunita konzervativní sekty Ibaditů, která si dodnes uchovala velice zajímavé tradice a způsob oblékání. Např. ženy chodí celé zahalené v bílé látce "haik" a těm vdaným je vidět pouze jedno oko. Prozkoumáme pohádková pouštní městečka Ghardaïa a posvátné Beni Isguen, kde se toho za posledních 900 let až tak moc nezměnilo. Toulky s místním průvodcem po křivolakých uličkách nás zavedou až na hlavní trh, kde se prodávají také místní slavné koberce a produkty z prvotřídních datlí.


Den 12 Ghardaïa, přelet do Constantine.

U místního speciálního berberského čaje a toulkách soukem si vychutnáme tu pravou atmosféru života v oáze, odkud mnoho lidí za celý život nevystrčí paty. K večeru přeletíme na severovýchod Alžírska do města Constantine, pojmenovaného podle římského císaře Konstantina Velikého.


Den 13 Constantine

K snídani si dáme místní vyhlášený čerstvě pečený chléb z krupice - Kasra, potíraný medem nebo olivovým olejem. Constantine je nazýván "městem mostů", které se klenou přes obrovskou skalní puklinu, kolem níž se rozkládá. Detailně prozkoumáme pohádkové staré město Qasbah, pokocháme se výhledy do kaňonu z několika visutých mostů, navštívíme také honosnou mešitu Amir-Abdel-Kader, vítězný oblouk a zbytky římského osídlení Cirta. Rušný večerní život univerzitní metropole nám připomene, že jsme v jednom z hlavních centrer alžírské kulturní scény.


Den 14 Djémila

Výlet do Djémily, jednoho z nejkrásnějších měst antického Říma, zasazeného do hor. Za zásluhy se sem stěhovali římští vojáci ve výslužbě a užívali si zde radovánek a příjemného klima. Pro představu starých dobrých antických časů nám poslouží zbytky fóra, chrámů, basiliky, vil a triumfálního oblouku. Následně vyjedeme přes olivové sady do hor, kde se v zimě dá lyžovat. Panoramatickou horskou silnicí na dohled od dvoutisícovky Adrar Babor projedeme až k pobřeží a večer strávíme v rybářském městečku na břehu moře.


Den 15 Moře, Alger.

Ranní koupel pro otrlé, přejezd do Alžíru, dokončení prohlídky, nákup suvenýrů, poslední alžířská večeře.


Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů