S Tuaregy pouštěmi Alžírska

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Týden v poušti je životním zážitkem. Další týden strávíme poznáváním Alžírska.

Málo navštěvovaná a turismem zatím nedotčená, největší země Afriky, která toho má s Evroupou více společného než se zdá. Tajemní Tuarégové, kteří mají ve zvyku si zahalovat obličej, nás provedou pouštěmi Sahary a ukáží nám snovou krajinu písečných dun a fantaskních skalních formací. Navštívíme města antického Říma i koloniální francouzské metropole, kde se mísí Evropa s Afrikou.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
13.4.2024
neděle
28.4.2024
otevřený
62 990 Kč
Poptat
sobota
26.10.2024
neděle
10.11.2024
otevřený
62 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Mezinárodní letenku do výše 11.000 Kč,
 • 4 vnitrostátní přelety,
 • vstupné,
 • plnou penzi na týdenním programu v poušti,
 • dopravu jeepy, privátním minibusem, taxi, MHD, atd.,
 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím,
 • v poušti ubytování v zapůjčených stanech s matrací, polštářem a dekou, doporučen vlastní spacák,
 • služby českého a místního průvodce,
 • pozvání do Alžírska, vyřízení vízových formalit.

Cena nezahrnuje:

 • Stravu kromě plné penze na týdenním pouštním programu,
 • alžírské vízum - cca 2400Kč,
 • spropitné,
 • příplatek za single pokoj a stan - 9500,-
 • cestovní pojištění a pojištění storna,
 • případné testování, karanténu a změny programu v souvistlosti s epidemickým onemocněním (např. Covid-19),
 • fakultativní výlety a vstupné mimo program.
Počet dní
16
Kód zájezdu
ALG01
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
4
Destinace
Alžírsko

Itinerář

Den 1 Praha - Alžír - Djanet

Přílet do Alžírska s přestupy, přelet vnitrostátním letem do pouštní osady Djanet. Přejezd do hotelu, podle času průzkum noční oázy.


Den 2 Djanet, NP Tassili N'Ajjer

Poznáme naše průvodce tuaregy, naložíme jeepy a vydáme se na pouštní putování národním parkem Tassili N'Ajjer  Světové dědictví UNESCO. Cestou s úžasnými výhledy navštívíme skalní rytiny Tin Resou s vyobrazením lovu lvů. Ocitneme se ve vesmíru fantaskních skalních tvarů pohoří Tadrart. Večeře a noc ve stanu.


Den 3 Djanet - Moul N´Aga

Toulky po wadi (vyschlém korytu řeky) El Beredj, kde eroze vytvořila nádhernou krajinu sloupů a přírodních paláců, neuvěřitelný a rozmanitý svět pískovcových útvarů. Odpoledne přejezd jeepy přes pouštní duny k našemu dnešnímu bivaku u duny Moul N´Aga. Ta dělí skalní město pohoří Tadrart na dvě části a vede přes ni jediná možná cesta na východ. Ocitneme se na místě prehistorického jezera, kam se stékaly z hor řeky hlubokými skalními kaňony z hor. Navštívíme např. Mufloní kaňon dlouhý cca 30km, na jehož konci je guelta (pouštní rezervoár), kde se drží voda dlouho do léta, proto zde žijí mufloni. Pod převisy zde po sobě prehistoričtí obyvatelé zanechali rytiny a kresby, z nichž se dozvíme, že se zde kdysi zelenou savanou proháněli žirafy i sloni.


Den 4 Ouan Zaouten

Přejezd k soutěsce Ouan Zaouten mezi růžovými dunami a pískovcovými skalisky. Cestou skalní prehistorická galerie rytin Ouan Iska.


Den 5 In Tehak

Pokračujeme pouštní krajinou k místům, kde se ze zlatých písečných dun zvedají tmavé skály In Tehak, např. slavná "katedrála" se skalními oblouky. Přespíme v bivaku poblíž In Tehak.


Den 6 Duny Tin-Merzouga, Oued In Djeran.

Další průjezd snovou říší skalních soch, čarotvarů a barev k obrovským dunám Tin-Merzouga. Utáboříme se v oblasti Oued In Djeran, kde uvidíme obrovský viklan a jeskynní malby různých zemědělských zvířat, která se zde kdysi popásala na svěžích lučinách.


Den 7 Erg Admer

Průzkum oblasti Oued se skalními sochami, kde se eroze v tvořivosti nedržela zkrátka a s ní ani pravěcí umělci malující po zdech. Přejezd k velké duně Erg Admer. Večer si můžeme vychutnat západ slunce z této gigantické hromady písku a rozhlédnout se 360° po okolní snové krajině dun zlatavého písku a tmavých ošlehaných skal roztodivných tvarů. Stany si postavíme pod skálou, ze které je také úchvatný výhled. 


Den 8 Skála Tegharghart s rytinou "plačící krávy", Djanet, přelet.

Cestou do Djanetu naposledy procvičíme představivost u skalního útvaru Tegharghart s rytinou "plačící krávy", jednou z nejstarších v Alžírsku - za ranné doby kamenné. V Djanetu zavítáme do starobylých opevněných oáz (tzv.ksour) Azalouaz či El Mihane, navštívíme místní tržiště "souk", kde řemeslníci vyrábějí šperky. V podvečer se zcivilizujeme v hotelu a po odpočinku bude následovat noční přelet do Alžíru, přejezd na ubytování.

Den 9 Hlavního město Alžír  Světové dědictví UNESCO.

Prohlídka přímořského hlavního města Alžíru (UNESCO), které si svým půvabem nezadá s předními evropskými metropolemi. Budeme se proplétat křivolakými uličkami starého města Qasbah, jehož romantická zákoutí, všudypřítomná schodiště, rušná tržiště a majolikové portály domů tvoří jednu obrovskou pevnost určenou k ochraně proti pirátům. Poznáme také zajímavou směs náboženství - slavnou katedrálu Notre-Dame d'Afrique, rybářskou mešitu Djamaa el Djedid s půdorysem křesťanského kříže, zdobnou osmanskou mešitu Ketchaoua, i jeden z  nejvyšších minaretů na světě nové moderní mešity. Nemineme ani starou poštu Grand Poste, naměstí Mučedníků a projdeme se po svěží promenádě podél břehu Středozemního moře a výstavním bulváru Avenue Didouch Murad.


Den 10 Cherchell a Tipasa  Světové dědictví UNESCO

Výlet do přímořského měst Cherchell a Tipasa (UNESCO), důležitých přístavů Féničanů i Byzance, ze kterých Římané udělali strategický výchozí bod pro dobývání Mauretánie. Dodnes zde můžeme obdivovat římské chrámy, vily, amfiteátr i stadion gladiátorů. Poobědváme mořské speciality a pokud čas dovolí, navštívíme i pompézní hrobku, patrně berberského krále Mauretánie Juby II. Večerní přelet na Saharu do oázy Ghardaia.


Den 11 údolí Oued M’Zab - Ghardaia

Dnes se přeneseme v čase o několik staletí zpět. V údolí Oued M’Zab žije komunita konzervativní sekty Ibaditů, která si dodnes uchovala velice zajímavé tradice a způsob oblékání. Např. ženy chodí celé zahalené v bílé látce "haik" a těm vdaným je vidět pouze jedno oko. Prozkoumáme pohádková pouštní městečka Ghardaïa a posvátné Beni Isguen, kde se toho za posledních 900 let až tak moc nezměnilo. Toulky s místním průvodcem po křivolakých uličkách nás zavedou až na hlavní trh, kde se prodávají také místní slavné koberce a produkty z prvotřídních datlí.


Den 12 Ghardaia, údolí wadi M'Zab  Světové dědictví UNESCO

Navštívíme nejstarší ksar v oblasti El Etteuf, kde se inspirovali přední světoví architekní jako např. Le Corbusier, a také nově vzniklé město Tafilalt, popstavené tradičním způsobem s důrazem na udržitelnost a ekologii. Projdeme se háji datlových palem s důmyslným systémem zavlažování. K večeru přeletíme na severovýchod Alžírska do města Constantine, pojmenovaného podle římského císaře Konstantina Velikého.


Den 13 Constantine

Constantine je nazýván "městem mostů", které se klenou přes obrovskou skalní puklinu, kolem níž se rozkládá. Prozkoumáme rušné uličky starého koloniálního města vestavěného do původní pevnosti Casbah, pokocháme se výhledy do kaňonu z několika visutých mostů, navštívíme také novou honosnou mešitu Amir-Abdel-Kader, vítězný oblouk s vyhlídkou. Rušný večerní život univerzitní metropole nám připomene, že jsme v jednom z hlavních centrer alžírské kulturní scény. Můžeme ochutnat místní vyhlášený čerstvě pečený chléb z krupice - Kasra, potíraný medem nebo olivovým olejem, případně zavítat na večeři s místní živou tradiční hudbou.


Den 14 Římské město Djémila  Světové dědictví UNESCO

Výlet do Djémily  Světové dědictví UNESCO, jednoho z nejkrásnějších měst antického Říma, zasazeného do hor. Za zásluhy se sem stěhovali římští vojáci ve výslužbě a užívali si zde radovánek a příjemného klima. Pro představu starých dobrých antických časů nám poslouží zbytky fóra, chrámů, basiliky, vil, triumfálního oblouku, divadla nebo rozlehlá křesťanská čtvrť. Následně vyjedeme přes olivové sady do hor, kde se v zimě dá lyžovat. Panoramatickou horskou silnicí na dohled od dvoutisícovky Adrar Babor projedeme až k pobřeží a večer strávíme v rybářském městečku na břehu moře.


Den 15 až 16 Ranní koupel v moři, přejezd do Alžíru.

Ranní koupel pro otrlé, přejezd do Alžíru, dokončení prohlídky, nákup suvenýrů, poslední alžířská večeře.


Ohlasy cestovatelů

Milý Petře,
vřelé díky za zprostředkování jarní, nevšední cesty po Alžírsku. Díky důmyslně připravenému itineráři jsme mohli strávit celý týden putováním po Sahaře, nejkrásnější poušti světa s nekonečnými panoramaty, neobyčejnými útvary, skalními prehistorickými malbami a všude přítomnými dechberoucími dunami, v doprovodu Tuaregů. Sahara mne naprosto okouzlila. Poté jsme v druhém týdnu mohli poznávat krásy římských památek a města na severu země. Byla to unikátní kombinace dvou zcela odlišných, od sebe vzdálených destinací. Celé putování po Alžírsku je pro mne nezapomenutelným zážitkem. Díky také všem, kdo se o nás starali.
Květa

Květa

Milý Petře a drazí kamarádi,
chtěla bych Petrovi touto cestou také moc poděkovat za úžasný zážitek z nádherné cesty Alžírskem.
A Vám všem za opravdu milou společnost. Bylo mi s Vámi všemi i našimi alžírskými průvodci moc dobře. Velký dík patří Tuaregům a ostatním, kteří se o nás tak úžasně starali na Sahaře.
eště jednou děkuji všem za milou společnost a Petrovi také za opravdu krásné fotky.
Mějte se moc hezky, hodně zdraví, štěstí a radosti v nadcházejících dnech přeje Eva

Eva

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů