O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Venezuela - země mnoha půvabů

Na této cestě poznáte hlavní skvosty rozmanité Venezuely - deltu životodárné řeky Orinoka s unikátní přírodou a tradičním životem indiánů Warao, nejvyšší vodopád světa Salto Angel, malebné horské vesničky v Andách, spoustu exotické fauny a flory v Los Llanos a odpočineme si na plážích a romantických ostrůvcích Karibiku. Kromě přírody stojí za poznání i koloniální městečko Ciudad Bolívar a osobitá metropole Caracas. Pro nás je obvzláště zajímavý i experiment Hugo Cháveze se socialismem a jak to celé dopadlo...

Možné rozšíření o trek na stolovou horu Roraimu.

Z bezpečnostních důvodů letos skupinové zájezdy do Venezuely nepořádáme. V zemi máme i naše místní průvodce, tudíž by šel zájezd zorganizovat individuálně, ale sitace je v současnosti opravdu krizová. Více na tel. 777 689 000.

Program

1. – 2.den: Praha – Caracas - Mérida. Přelet z Prahy do Caracasu s přestupy a noční přejezd autobusem do horského městečka Mérida v Andách.

3. – 4. den: Mérida. Odpočinek, prohlídka malebné koloniální Méridy pod nejvyšší horou Venezuely, Pico Bolívar (4978 m.n.m.). Výlet do malebné andské vesničky Los Nevados.

5.den: Cesta do Los Llanos. Jízda po panoramatické trans-andínské horské silnici přes malebné vesničky, kolem divokých jezer až k divoké řece, kde si sjedeme kousek na raftu. S trochou štěstí uvidíme barevné tucany, ledňáčky a opice. Pak již budeme klesat deštnými lesy a zajedeme do rovinaté oblasti Los Llanos kypící divokou přírodou. Jednoduché ubytování na farmě v srdci přírody.

6.den: Los Llanos. Dopoledne projížďka na člunu po vodních kanálech. Uvidíme spoustu zvířat, např. želvy, leguány, opice, vodní delfíny, pyraně, kajmany, kapibary a bezpočet ptáků neuvěřitelných velikostí a barev, snad i prehistoricky vypadající želvu mata-mata a krokodýla.  Odpoledne se vypravíme za kajmany, anakondami a možná uvidíme i mravenečníka.

7.-8.den: Los Llanos Ciudad Bolívar. Přejezd typickým venezuelským venkovem a vnitrostátní přelet do města Ciudad Bolivar. Prohlídka památných budov venezuelské historie, kde byla např. sepsána první ústava, atd. Promenáda podél Orinoka.

9.den: Salto Angel. Přelet malým letadélkem do NP Canaima. Plavba motorovou indiánskou  kánoí Curaira po řece Churun směrem k Salto Angel. Cestou se krátce stavíme u divoké řeky Mapura a jezírek Pozo de la felicidad (studna štěstí). Oběd si již dáme na říčním ostrově Ratón. Cca hodinový pochod džunglí k patě nejvyššího vodopádu světa – Salto Angel s úžasnými pohledy na tento přírodní skvost, rajské koupání v přírodních jezírkách pod vodopádem. Noc na ostrově Ratón v hamakách s moskytiérou.

10.den: NP Canaima. Návrat člunem na lagunu Canaima, vyjížďka k vodopádům Ucaima, Golondrina, Wadaima a Hacha. Vylodíme se na ostrově Anatoly a pokračujeme pěšky k vodopádům Sapo a Sapito, kde se můžeme projít za vodní clonou kaskády. Oběd v tábořišti Churun Vena, odlet zpět do Ciudad Bolívar a večerním busem do indiánského městečka Tucupita.


11. – 12.den: Delta Orinoka na motorové kánoi – prohlédneme si vesnice indiánských kmenů Warrao, žijících dosud v dřevěných srubech na kůlech nad vodou (palafitos), poznáme jejich tradiční život a mj. výrobu typických dřevěných člunů (curiaros). Při projížďkách po spletitých kanálech Orinoka prozkoumáme zdejší unikátní faunu (kajmani, opice, sladkovodní delfíni, bezpočet roztodivných barevných ptáků,...) a floru (mangrovníky, „strom života“ palma moriche, aj.). Plná penze, noc v hamakách s moskytiérou.

13.den: Přesun do NP Mochima. Přesun do NP Mochima na pobřeží Karibiku se spanilými plážemi. Podvečerní koupání v Karibiku. Ubytování v penzionu.

14.den: Mochima. Výlet člunem po exotických plážích a romantických ostrůvcích, koupání v moři. Kdo chce více odpočívat, může zůstat na jedné pláži celý den.

15.-16.den: Mochima - Caracas. Přejezd do Caracasu. Podle aktuálního času odletu buďto transfer na letiště, nebo ubytování v penzionu a následná prohlídka Caracasu.
Zájemci můžou ráno s průvodcem absolvovat jízdu v nové supermoderní lanovce, kterou nechal Chávez postavit nad částí barrios (slumů), nesmírně zajímavou svojí organicky chaotickou a pestrobarevnou výstavbou. Poté navštívíme rodný dům Simóna Bolívara (Casa natal del Libertador), malé muzeum, okolní historickou čtvrť, národní sněm El Capitolio, mauzoleum El Panteon s ostatky národních hrdinů. Podle času zajdeme přes tzv. „náměstí muzeí“ poblíž minaretu zdejší mešity do Muzea současného umění (MACC) s ukázkami světoznámého kinetického umění Jesúse Soto.

16.-17.den: Caracas – Praha. Transfer na letiště, odlet do ČR.


Délka tras: letadlem 17 000 km, po zemi 1 700 km, pěšky max 5-10 km za den.
Počasí: vzduch 15 °C (A ndy) až 33 °C (pobřeží a nížiny), voda 16-24 °C
Nástupní místo: Praha

chci více informací - POSLAT DOTAZ

cena se do zaplacení zálohy může měnit, ceny letenek a kurz venezuelských Bolívarů jsou velice proměnlivé

V ceně je: 3 vnitrostátní přelety - dp Ciudad Bolivar, do NP Canaima (Salto Angel) a zpět - vše včetně letištních tax a poplatků, veřejná a nájemní doprava (dálkové i místní autobusy, minibusy, džípy, taxi, MHD, motorové kanoe), vstupy do národních parků, ubytování (turistické hotely a penziony - dvoulůžkové pokoje, většinou s příslušenstvím, 2x jednoduché ubytování na farmě, 2x v houpacích sítích (hamakách) s moskytiérou v polootevřených srubech), plná penze v průběhu výletů do oblasti delty Orinoka, NP Canaima, český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, vstupné do národních parků, památek a muzeí, pojištění CK pro případ úpadku.

V ceně není: mezinárodní letenky, strava mimo zmíněné výlety.

chci více informací - POSLAT DOTAZ

Konání zájezdu je závislé na bezpečnostní situaci ve Venezuele, která v současnosti není ideální.

Neváhejte nám poslat mail a kontakt na Vás, obratem se s Vámi spojíme.

Rozšíření – Výstup na Roraimu – stolové hory

Termín: 9.8. - 16.9.2017

Středně náročný trek na stolovou horu Roraima (2810 m.n.m.) v oblasti Gran Sabana, na které žijí endemické živočišné a rostlinné druhy. To, co uvidíte na této náhorní plošině, nenajdete patrně nikde jinde na světě. Neobvyklé skalní útvary, věže, jeskyně, dramatické kaňony, vodopády a na emoce zapůsobí jistě i pohled z hrany skoro 1km vysokého útesu do divoké okolní džungle. Zájemci se mohou vykoupat ve skalních jezírkách, přezdívaných „jacuzzi“. Přespání ve stanech, strava 3x denně zajištěna naším indiánským personálem z místního kmene Pemón.

17.den: Přelet do bývalého zlatokopeckého městečka Santa Elena na hranicích s Brazílií. Začátek treku. V případě problémů s leteckou dopravou přelet do Cuiudad Bolívar a přes noc busem do vesnice San Francisco.

18. - 22.den: Trek na Roraimu. Cca 6-8 hodin chůze  denně. Cestou se za pomoci průvodců brodí dvě řeky. Pokud extrémě neprší, tak brody nejsou nic náročného. Za příplatek možno najmout nosiče.

Při návratu do Santa Eleny zastávka a koupání na magickém místě – říční kaskády Quebrada de Jaspe, s křišťálově čistou vodou zářící rudě díky jaspisovému korytu řeky.

23.-24.den: Santa Elena – Caracas - Karibik. Přelet do Caracasu, přejezd na karibskou pláž, ubytování v penzionu, odpočinek na pláži. Toto je rezerva pro případ problémů s přeletem ze Santa Eleny. Transfer na letiště Maiquetía (Caracas) odlet do Prahy s přestupy.
 
Termín: 9.8. - 16.9.2017
Cena v Kč: 16.990,-

V ceně je: 2x vnitrostátní přelet, veřejná a nájemní doprava (autobus,  jeep, MHD), ubytování (turistické hotely a penziony - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, na treku 4x ve stanu (zajištěno), český průvodce, místní průvodci dle potřeby, plná penze na treku (4-5 dní), podpora místních CK tam, kde je potřeba, vstup do národního parku, cestovní pojištění, informační materiály a DPH.
Délka tras: pěšky cca 5x10-15 km 
Počasí: vzduch 5-33 °C, voda 15-28 °C
Nástupní místo: Caracas

PŘIHLÁSIT NA ZÁJEZD

Zeptejte se nás, co Vás zajímá - POSLAT DOTAZ

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka