O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Trek do základního tábora pod Mt. Everestem

Termín: 26.3. - 16.4.2017
Cena: 48 900,-

REZERVOVAT

Nejklasičtější a nejvyhledávanější trek v Himalájích. Do lůna nejvyššího pohoří světa pod osmitisícovky Mt. Everest, Lhotse. Posvátná Ama Dablam, buddhistické kláštery Tengbočche a Pangbočche, údolí Solo Khumbu - domov národa Šerpů. Skvosty hinduistické a buddhistické architektury v metropoli Nepálu - Káthmándú. Možnost obletu Mt. Everestu.

Mt. Everest base camp trek

Mt. Everest a Nuptse

 Plán cesty:

1. - 2.den: Praha - Káthmándú. Odlet do Nepálu, prohlídka Káthmándú a seznámení se s metropolí pod Himálájem.

3. - 5.den: KTM - Lukla (2866 m) - Monžo - Namče Bazar (3440 m). Přelet do východního Nepálu.
Dvoudenní přechod do N.P. Sagarmatha. Aklimatizační den v Namče Bazaru a okolí, nejznámějším horském středisku pod Mt. Everestem. Návštěva vesnice Thame ve vedlejším údolí.

6. - 12.den: Namče Bazar - Lobučche.  Trek přes Khumdžung – škola Edmunda Hillaryho, slavný buddhistický klášter v Tengbočche (3870m) s posvátnou horou Ama Dablam (6856m) v pozadí a vyhlídkou na Mt. Everest a Lhotse. Dále přes Peričche, Dingbočche a Čukung do Lobučche (4930m).

13. - 14.den: Lobučche – Gorak Šhep – EBC. Výstup na nejvyšší bod treku - nejznámější vyhlídkový vrchol Nepálu Kala Patar (5543 m). Nádherné rozhledy na Mount Everest (8848 m), Nuptse (7864 m) a Pumori (7145 m).

15. – 17. den: Gorak Šhep – Peričche – Phortse – Namče Bazar. Ráno zahájíme sestup přes Lobučche do Peričche, kde přenocujeme. Další den se zastavíme v klášteře v Pangbočche, kde mniši ukrývají Yettiho skalp. Noc strávíme ve vesnici Phortse, která se rozkládá mezi políčky.

18. den: Namche Bazar – Lukla. Sestup zpět k letišti v Lukle.

19. -20. den: Lukla – Káthmándů, Přelet z Lukly do Káthmándú. Největší stúpa světa - Boudhanáth, hinduistický Pašupatináth (spalovací gháty) na břehu řeky Bagmátí, historické náměstí Durbar, buddhistická stúpa Swajambunáth.

21. - 22.den: Káthmándů - Praha. Odpočinek, nákupy, odlet domů

REZERVOVAT

V ceně je: Letenky Praha (Vídeň) – Káthmándů – Praha (Vídeň) + letištní poplatky, letenky Káthmándů Lukla a zpět + letištní poplatky, veškerá pozemní doprava (autobusy, MHD, taxíky, džípy), ubytování v levnějších hotelích ve městech a v lodžích na treku, povolení nutné ke treku, vstup do NP Sagarmatha, průvodce.

Cena nezahrnuje: stravu (10-15 usd/den), vstupné do památek (max. 50 USD), volitelně, ale doporučujeme nosiče na trek (cca 100 USD/os), vízum 40 USD – platí se na letišti.
Fakultativní akce – vyhlídkový let k Everestu cca 160 USD, spropitné nosičům (15 USD), cestovní pojištění.

Trek do základního tábora pod Mt. Everestem

Ama Dablam
Lhotse
Ama Dablam
goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Gruzie Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka