O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Kyrgyzstán- informace

aktuálně z Kygyzstánu:

aktualizované zpravodajství o situaci v Kyrgyzstánu můžete sledovat např. zde:

http://www.topix.com/world/kyrgyzstan

Oficiální název státu

Kyrgyzská republika, Ústava připouští též Kyrgyzstán
Kyrgyzstan Respublikasy, mezinárodní označení KG
The Republic of Kirgizstan

Rozloha území je 199 814 km2. Více než 90% území se nachází v nadmořské výšce vyšší než 1 500 m.n.m. Kyrgyzstán hraničí na východě a na jihu s Čínou, na jihozápadě a západě s Tádžikistánem a Uzbekistánem a na severu s Kazachstánem. Počet obyvatel je 5,2 mil. Hustota obyvatelstva je 26/km2.

Národnostní složení Kyrgyzstánu

67,4% Kyrgyzové, 14,2% Uzbeci, 10,3% Rusové, 1,1% Dungani, 1% Ujgurci, 0,9% Tadžici, 0,8% Kazaši, 0,8% Tataři, 0,7% Ukrajinci, 0,7% Turci, 0,4% Korejci, 0,3% Němci, 0,3% Ázerbájdžánci,      1,1% ostatní.

Oficiální zdroje uvádějí, že v Kyrgyzstánu žije více než 80 etnických skupin.
Náboženské složení: sunnitský islám 77%, pravoslavní 18%, ostatní 5%.

Úřední jazyk a ostatní nejčastěji používané jazyky

Státní jazyk kyrgyzský, oficiální jazyk ruský. Jazyky jsou uváděny jako rovnoprávné.
Další nejčastěji používaný jazyk je uzbecký.

Hlavní město Kyrgyzstánu:

BIŠKEK- 800 000 obyvatel

Peněžní jednotka Kyrgyzstánu a její členění, používání jiných měn

Od 10.5.1993 kyrgyzský som, který má 100 tiin. Nejčastěji používanou cizí měnou je USD, kterým je možno po domluvě zaplatit v některých obchodech i restauracích. Bez problému lze směnit i EUR, CHF kurz cca 35- 38 somů/USD (kurz velmi proměnlivý, někdy i během dne se mění několikrát s rozdílem několik somů za USD).

Místní zvyklosti v Kyrgyzstánu

V Kyrgyzstánu má obchod stejně jako ve většině východních zemí Asie i určitou společenskou stránku a akceptování zvyklostí je první předpoklad úspěchu. Je třeba počítat s tím, že bez osobního kontaktu s potenciálním obchodním partnerem se nelze obejít. Obchodní jednání jsou doprovázena různými dlouhotrvajícími a vydatnými obědy nebo večeřemi, ve spojení s mnoha přípitky. V neposlední řadě je také třeba mluvit dobře rusky, neboť jazyková vybavenost je v Kyrgyzstánu velmi slabá. Určitě nevede k obchodnímu úspěchu hojné zasílání e-mailu v angličtině doprovázené odkazy na internetové stránky. Dalším důležitým momentem je, že společnost v Kyrgyzstánu je poměrně patriarchální a zejména prvotní kontakty na osobní úrovni by měli navazovat spíše muži.

Není také dobré své potenciální partnery podceňovat, možná neumí dobře anglicky a nejsou schopni vést hluboké teoretické diskuze o mezinárodním obchodě, za to se však velmi dobře vyznají v místním poměrech a umějí si velmi dobře poradit díky kontaktům na své příbuzné a známé.

Dále je nutno brát v úvahu, že Kyrgyzstán je poměrně chudou zemí s výraznými, i když ne převažujícími, orientálními rysy a východním způsobem myšlení. Jedná se třeba o přesnost, schopnost dodržet nejen ústní, ale i písemnou dohodu, nespolehlivost, neschopnost se vcítit do problému partnera apod. Dalším takovým projevem je nedodržování dopravních předpisů, určitá agresivita nejen v dopravě, ale i v mezilidských vztazích. Současně je třeba brát i v úvahu silné příbuzenské vztahy.

 

                                       Informace ze serveru Ministerstva zahraničních věcí České republiky.

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán