O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Kultury indického Himaláje

Ladakh, Kašmír, Amritsar, Dharamsala, Delhi


21.7. - 9.8. 2018 - 52.990,-  51.490,- sleva za first minute

Nezávazně PŘIHLÁSIT  - POSLAT DOTAZ


Severní Indie je zajímavá pro svojí kulturní, přírodní i etnickou rozmanitost. Během této cesty poznáme různá náboženství, zejména buddhismus, hinduismus, islám a sikhismus. V oblasti horského Ladakhu, tzv. malého Tibetu, navštívíme starodávné kláštery, projdeme se přes horské vesničky a sedla pod himalájskými velikány a seznámíme se s místními úžasnými lidmi. V Kašmíru poznáme jeho ojedinělou kulturu, bohatou historii, krásné zelené hory se skalnatými štíty a odpočineme si na typickém vyřezávaném hausbótu na jezeře. Na závěr zavítáme i na nejposvatnější místo charismatických sikhů – Zlatý chrám v Amritsaru a prohlédneme si Dilí.


Plán cesty:
1.den - Přílet do Delhi, transfer do hotelu v tibetské buddhistické čtvrti v Delhi.
2.den - prohlídka Delhi Červená pevnost (UNESCO), rušný trh Chandni Chowk, mešita Jamia Majid. Celonoční přesun busem do horského městečka Manali a přilehlé malebné horské vesničky Naggar.
3.den - odpočinek v hotelu, prohlídka okolí Naggaru, výhledy na Himaláje, příp. prohlídka starého Manali.
4.den – náročný přejezd jeepem po 2.nejvýše položené silnici světa (průsmyk 5360 m.n.m.) do Ladakhu, dech beroucí dramatická krajina,
5.den - Leh - hlavní město Ladakhu (3500 m.n.m.), aklimatizační odpočinek, prohlídka města a původního královského paláce, který stál vzorem pro Potalu ve Lhase.
6.den - aklimatizace, návštěva okolních klášterů Hemis, Thiksey, Shey, Spituk, Chemray. Náš místní průvodce specializovaný na buddhismus nám objasní hluboké pravdy této životní filozofie.
7. den – Odjezd z Lehu, návštěva kláštera zbytků kláštera Basgo, kde je historicky 75. socha buddhy (UNESCO). Pokračujeme k prastarému klášteru Alčí (11.stol., UNESCO) s cennou výzdobou kašmírské školy. Přejezd a prohlídka kláštera Likir. První část treku (cca 4 hod) s průvodcem do vesničky Yangthang, prosté ubytování a večeře v soukromí u místní rodiny.
8.den – trek z Yangthang do Himis Shukpachen - 4 hodiny přes malé sedlo s nádhernými výhledy do údolí Sham. Ubytování v soukromí.
9. den - trek z Himis Shukpachen přes sedlo Mebtak-la (3720m) do vesničky Temisgam. Zde trek končí, sjedeme ke klášteru Lamayuru, kde se po ubytování v jednoduchém hotýlku vydáme na obhlídku místního slavného kláštera.
10.den – celodenní přejezd jeepem přes hory do Srinagaru, hlavního města Kašmíru. Ubytování na houseboatu, odpočinek.
11.den – projížďka po jezeře na tradičních válecích kánoích-šíkarách, návštěva hlavní mešity, plovoucích zahrad,  unikátních Mughalských parků, kobercářských dílen, aj.
12.den – Ranní návštěva plovoucích trhů na jezeře. Odjezd podle situace do Gulmargu, Sonnamargu nebo Aru, výlet do okolních hor, ubytování v soukromí. Pro zájemce je možnost zůstat tento den a noc relaxovat na hausbótu ve Šrínagaru.
13.den – celodenní přejezd do Amritsaru přes Jammu.
14.den – prohlídka zlatého chrámu v Amritsaru, nejposvátnějšího místa Sikkhů ze 16.stol., a hinduistického chrámu Durgiana. Návštěva ceremonie uzavírání indicko-pákistánské hranice v městečku Atari.
15. - 17. den  - cesta panžábskými pláněmi a horami, centrum tibetského buddhismu Dharamsala (rezidence současného dalajlamy klášter Dip Ce-Čok, muzeum tibetského exilu, minikora k tibetské knihovně a tibetskému exilovému parlamentu), procházka cedrovými háji k vodopádu Baksunáth v podhůří Himálaje, přelet do Dillí
18. - 19. den - dokončení prohlídky Dillí (observatoř Jantar Mantar, Indická brána, třída Rajpath, areál Qutab Minar UNESCO s nerezavějícím sloupem, Lotosový chrám, Humajúnova hrobka UNESCO), poslední nákupy, návrat do ČR.

Možnost rozšíření:
20.-21. den  - výlet vlakem na otočku do Agry. Prohlídka skvostného Taj Mahal a Red Fort (UNESCO). Návrat do Delhi, přesun na letiště, odlet do Prahy


Cena zahrnuje: mezinárodní a 1x vnitrostátní letenky vč. tax v optimální knihovací třídě, transfery taxi, rikši, vlaky, autobusy, ubytování ve dvoulůžkovém pokoj, většinou s vlastním příslušenstvím, na treku jednoduché, vícemístné ubytování u rodiny, pojištění CK pro př. úpadku, českého průvodce (min. 5 os.), jednoduchou plnou penzi na treku u místních lidí.

Cena nezahrnuje: pojištění, indické vízum 51USD (+ případně jeho zařízení za 250Kč),  stravu kromě treku, vstupy (cca 40 USD), příplatek za jednolůžkový pokoj (cca 3.500 Kč)

Ubytování: 12x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje většinou s příslušenstvím), 2x hausbót, 2x jednoduché vícelůžkové ubytování na treku, 1x noční autobus.

Doprava: mikrobus, autobus, taxi, rikša, loď.

Stravování: jednoduchá plná penze na treku, jinak individuální za pomoci průvodce.

Nezávazně PŘIHLÁSIT  - POSLAT DOTAZ

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka