O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Íránským venkovem a přírodou

Írán nejsou jenom úchvatné památky z průběhu několikatisícileté historie nebo tajemní ayotalláhové dneška. Jsou to i nomádské kmeny, ženoucí svá stáda koz a ovcí přes stepi a horské průsmyky, kouzelné babičky v prastarých pouštních oázách s lány pomerančovníků a zástupy velbloudů, směs afroíránských kultur a exotické přírody na ostrově Qešm v Perském zálivu nebo veselí kurdové v malebných horských vesničkách. Na této cestě máte jedinečnou možnost poznat kulturní, etnickou, náboženskou a přírodní rozmanitost Íránu. Neopakovatelné zážitky pro milovníky exotické přírody, etnik a cest míst, kde snad nikdy neviděli cizince.

Termíny:

4.5. - 20.5.2018 , 17 dní      52.990,-   

REZERVOVAT

Program zájezdu:

1.-2.den: Praha - Teherán - Kašán. Letecky do hlavního města Íránu. Přejezd do Kašánu (250km). Sklizně na lánech kvetoucích růží, třípatrové podzemní město Ouyi (Nušabád),  noc v unikátním pouštním eco-campu Matinabad nebo karavanseráji Anarak.

3.-4. den: Anarak, Mesr, Tabas. Návštěva prastarých oáz v poušti – karavanseráj Anarak a Farahzad s hliněnými domky a spoustou velbloudů. Ubytování v tradičním domě v pohádkové pouštní vesnici Mesr u písečných dun. Přejezd neobyčejnou krajinou centrální pouště do Tabasu, návštěva 300 let starých zahrad Golshan a fotogenického kaňonu Kal-e-Jenni.

5.-6.den: Poušť Lút, Nayband. Údolí termálních pramenů Abgarm, historická hliněná vesnice Esfahak a Nayband s romantickým opuštěným hradem. Výlet s průvodcem do okolní skalnaté přírodní rezervace s araghovými palmami, kde žijí místní stepní rysi, gepardi, písečné lišky, mufloni, kamzíci a bezpočet ptačích druhů. Možnost koupání v termálech Abgarm a Dig-e-Rostam. Přejezd do pouštního města Kerman se slavným tradičním bazarem.

7.den: Kerman, Mahan, Kaluts. úžasné zahrady princů Mahan (UNESCO), hrobka sufijce Šáha N.N. Valiho, spoluzakladatele dervišské tradice, výlet do pouštní oblasti Kaluts, iránského Monument Valley, s gigantickými skalními útvary, 800 let starý cedr v Sirch, podle času pohádkový pouštní hrad Rayen (10.stol.).

8.den: Meymand (UNESCO) – unikátní jeskynní vesnice vytesaná do skal, jedno z prvních osídlení Íránu (12 tis.let), nocleh v místním jeskynním ubytování.

9.den: Qashkai. Výlet s místním průvodcem za posledními nomády kmene Kaškaí a možná i Baluchi, jež se svými stády migrují stovky kilometrů, žijí v typických černých stanech a doposud udržují své bohaté tradice. Jedna z posledních možností poznat tento druh života, který s novou generací rychle mizí.  Přespíme v tábořišti poblíž nomádských ležení.

10.-12.den: Bandar Abbas, Qešm. Přejezd do přístavu Bandar Abbas, kde některé ženy stále nosí tradiční mřížkované masky přes obličej. Rybí trh, promenáda u moře, přejezd na největší ostrov Perského zálivu – Qešm, kde se mísí Írán s Afrikou. Starý rybářský přístav Laft s větrnými věžemi, plavba džunglí mangrovníků Harra se spoustou vodního ptactva a ryb. Výlet do unikátního měsíčního kaňonu „spadlé hvězdy“ a obranným jeskyním Chorbas nad mořem. Návštěva ostrova Hormoz se solnou jeskyní a bývalou portugalskou pevností střežící strategický vjezd do Perského zálivu - hormuzskou úžinu. Pozorování divokých delfínů během plavby k ostrůvkům Naz a Hengam, kde navštívíme tradiční trh.

13.-14.den: Kurdestán. Přelet do Kermanšáhu, srdce iránského Kurdistánu. Kurdové jsou snad nejpohostinnějším etnikem z celého již tak pohostinného Iránu, jak zjistíme při návštěvě malebných horských kurdských vesniček Howraman a Palangan.

15.-17.den: Západní Azerbajdžán. Přejezd 450km severním Kurdistánem kolem legendárního vysychajícího jezera Orumieh do skalního města Kandovan, vytesaného do homolovitých skal, podobně jako v turecké Kapadokii, ubytování ve skalním penzionu. Prohlídka Tabrízu, centra provincie Východní Azerbajdžán a v minulosti několikrát i celé Persie. Navštívíme jeden z nejstarších bazarů na středním východě (UNESCO), mešity, arménský kostel, atd. Odlet s přestupy do ČR.

V ceně je: Letenky z ČR s přestupem, letenka Qešm/Bandar Abbas – Kermanšáh s přestupem, veřejná a nájemní doprava (jeepy, komfortní dálkové busy, minibusy, taxi, MHD), ubytování (7x hotel/penzion - dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím, 8x jednoduché na vesnici nebo u rodiny, 1 x tábořiště), snídaně, český a občas místní specializovaný průvodce, informační materiály, pojištění CK pro příp. úpadku.

V ceně není: vízum a jeho vyřízení (2 200,-), vstupné, strava kromě snídaní, nápoje, zdravotní připojištění, příplatek za jednolůžkový pokoj (možný 7x) 3900,-.
Na vstupy a stravu je potřeba počítat cca 150 Euro navíc.

3700km po zemi

 REZERVOVAT

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka