O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

TIBETSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ  (NEJEN) PRO FOTOGRAFY 

Velká cesta jak pro milovníky buddhistických klášterů a velehor, tak i vlaků a železnic. Putování za čínskou oponu do nepřístupné země jaků, sněhu, řídkého vzduchu a himálajských velikánů. Svezete se čínským "šinkansenem" CRH a do tibetské Lhasy pojedete po nejvýše položené trati světa (až 5072 m nad mořem). Jízda širými pláněmi Tibetu mimo hlavní silnice s intenzivními zážitky. Nádherná story ve stylu Richarda Halliburtona: "Nemožné a zakázané mě přitahuje!" Zájezd, který si vychutnají profesionální i amatérští fotografové (ti se zde mohou něco dovědět a přiučit se), ale samozřejmě nejen oni. Možnost společného fotografování a hodnocení snímků s průvodcem zájezdu (a zkušeným amatérským fotografem - vítězem národního kola fotosoutěže National Geographic na téma reportáž).

RŮZNÉ MOŽNOSTI PODLE TRVÁNÍ A NAVŠTÍVENÝCH ZEMÍ:

PROGRAM ZÁJEZDU 711: ČÍNA, TIBET A NEPÁL

1.-3.den: Praha - Peking. Odlet do čínské metropole Pekingu: Zakázané město, náměstí Nebeského klidu, Nebeský chrám. Velká čínská zeď - pěší výlet po osmém divu světa, hrobky císařů dynastie Ming.

4.-8.den: Xi´an - Xining. Superexpresem po nedávno otevřené čínské vysokorychlostní železnici (až 350 km/h) z Pekingu do Čeng-čou. Dále do Xi´anu: vykopávky Hliněné armády Prvního císaře, Císařské lázně, Husí pagody, možnost projížďky na kole po hradbách. Jízda na západ proti proudu Žluté řeky pod jižním okrajem pouště Gobi do provincie Čchinchaj. Xining, klášter Kumbum buddhistické sekty Žlutých čepic.

9.-15.den: Xining - Lhasa a okolí - Samye. Cesta vlakem po nové velkolepé železnici Qinghai-Tibet, zprovozněné v roce 2006. Dva tisíce kilometrů z Xiningu na Tibetskou náhorní plošinu až do Lhasy (3658 m) - kolem jezera Kukunor, město Golmud, přejezd tibetskými pustinami, přes pramenný tok veletoku Yang-tse i přes průsmyk Tang Gu La (5072 m). Aklimatizace ve Lhase. Posvátný poutní okruh Barkhor, sídla dalajlámů v Potale a Norbulingce, živoucí tibetské kláštery Jokhang, Drepung a Sera, skalní reliéf Modrého Buddhy, horské túry v okolí klášterů Ganden a Samye po pastvinách a jurtách, řeka Brahmaputra.

16.-20.den: Samye - Everest B.C. - Káthmándú. Jízda po Friendship Highway, jedné z nejvyšších silnic světa s několika průsmyky nad 5000 m, i mimo ni, směrem k nepálské hranici. Štíří jezero. Gyantse: nejkrásnější stúpa Kumbum (Pango Chorten), klášter Palkhor, tibetské hrady dzongy. Shigatse: sídlo pančenlámy Tašilhunpo, klášter Sakye, Lhatse. Neuvěřitelné panorama Himalájí se čtyřmi osmitisícovkami zároveň, klášter Rongbuk. Everest Base Camp (5200 m) a okolí s nádhernými výhledy na nejvyšší vrchol světa - Mt. Everest (8848 m). Po náhorní plošině k hranicím Nepálu, prudký sjezd do Káthmándú.

21.-23.den: Káthmándú a okolí. Metropole Nepálu Káthmándú: svatyně Swayambhunath (Opičí chrám), buddhistická stúpa Boudhanath, centrum města Durbar Marg, dům živé bohyně Kumárí, Pašupatináth s místy kremací aj. Hinduistický Patan či architektonický skvost Bhaktapur. Možnost celodenního výletu - rafting na řece Trisuli. Fakultativně let kolem Mt. Everestu - cca 200-210 USD, platí se na místě.

24.den: Káthmándú - Praha. Odlet domů.

________________________________________

ČÍNA, TIBET, NEPÁL, INDIE

1.-23.den: Praha - Peking - Lhasa - Káthmándú. Program shodný s 1.-23.dnem zájezdu.

24.-27.den: Káthmándú - Varánásí - Ágra. Přejezd do Indie. Nejposvátnější hinduistické město Varánásí: projížďka po Ganze, spalovací gháty, ranní modlitby. Vlakem do Ágry: nejkrásnější hrobka světa Tádž Mahál, Červená pevnost.

28.-30.den: Ágra - Dillí - Praha. Věž Kutubmínár se záhadným nerezavějícím železným sloupem, Červená pevnost, staré muslimské Dillí s Páteční mešitou, Rádž Ghát s Gándhího muzeem, moderní hlavní město New Delhi aj. Návrat domů.

________________________________________

TIBET A NEPÁL

1.-2.den: Praha - Peking - Xining. Odlet do Pekingu a dále do Xiningu. Spojení se skupinami. 

3.-18.den: Xining - Lhasa - Káthmándú - Praha. Program shodný s 9.-24.dnem zájezdu.

________________________________________

TIBET, NEPÁL A INDIE

1.-2.den: Praha - Peking - Xining. Odlet do Pekingu a dále do Xiningu. Spojení se skupinami. 

3.-17.den: Xining - Lhasa - Káthmándú. Program shodný s 9.-23.dnem zájezdu.

18.-24.den: Káthmándú - Dillí - Praha. Program shodný s 24.-30.dnem zájezdu.

V ceně je: Doprava. Víza do Číny, Nepálu, Indie a permity do Tibetu včetně jejich vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodce na celý program v Tibetu, jinde dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet Peking - Xining  včetně tax a poplatků, doprava vlaky (i vysokorychlostním CRH), busy, minibusy, z Lhasy až na nepálské hranice minibus či van s místními řidiči. Ubytování: Hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, v Tibetu 1-2x vybavený stan se zázemím - pro 6-8 osob, noční přejezdy v klimatizovaném lehátkovém vlaku - 2x Čína, 1-2x Indie. 1-lůžkový pokoj možný za příplatek, Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.

FOTOGALERIE K ZÁJEZDU TIBET, NEPÁL A INDIE

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka