O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

MEDITACE V PODHŮŘÍ HIMALÁJE

Udělejte něco pro svouji duši i tělo, naučte se meditovat. Dovolená se dá strávit různě, např. přejídáním v hotelu s All Inclusive u moře, ale cesta do Indie za meditací Vám do života přinese mnohem více a to co si přivezete domů Vám nikdo nevezme a vydrží ve vás dlouho.

Kurzy jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé v meditaci. Jednou za rok se koná cesta za meditací s českým průvodcem a překladem.

Pokud se Vám nehodí termín, nebo raději cestujete sami, můžeme Vám pomoci s cestou a zařídit vše potřebné. Zajistíme vám všechny služby podle Vašich přání a od vystoupení z letadla v Dilí se o Vás budou starat naši lidé na místě.

Účelem není stát se buddhistou, hinduistou nebo jogínem, účelem je být v pohodě a pohodu kolem sebe vyzařovat jako sluníčko...

Z-MEDITATION

Tento kurz meditace je čistě praktický a univerzální. Vyčistíme se od zbytečných emočních a stresových nánosů a vyrazíte do světa s novým pozitivním pohledem na věc.

Kromě "našeho" každoročního termínu s českým překladem, nabízíme také organizaci celé cesty do Indie na kurzy v angličtině. Jedná se o týdenní kurzy dvou úrovní pokročilosti.

Během kurzů studenti bydlí přímo v meditačním centru a musí striktně dodržovat pravidla, která mají svá opodstatnění. Během kurzu se nemluví, ciž Vám umožní maximální užitek z toho, co se tam učíte. Máte čas jenom sami na sebe a na to, co se učíte. Nemusíte nic a nikoho řešit.

Výuka probíhá v angličtině, každý rok máme jeden turnus pro nás s českým překladem. Pokud se vám nehodí termín a umíte trochu anglicky, celou cestu vám zorganizujeme a postarají se o vás naši místní průvodci. V angličtině se potom pár neobvyklých slov většinou opakuje, navíc meditace není o slovech, takže se není čeho obávat.

Pro ty, co se vůbec nedomluví anglicky nebo mají raději větší jistotu, nabízíme termín s českým průvodcem a překladatelem, pro skupiny 6 a více lidí se dá případně domluvit speciální termín i podle přání.

Pohled ze střechy meditačního centra

 

Absolventi uvádějí, že jim kurz pomohl nastolit v životě rovnováhu a umožnil velice dobrý vhled do tajemství meditace.

Kurzem Vás bude provázet zkušený učitel meditace Ajay, který má rozsáhlé zkušenosti s výukou. Občas jezdí učit do Severní Ameriky, Evropy a Číny. 

náš učitel meditace Ajay Kapoor

Individuální cesty na kurzy meditace s doprovodem anglicky mluvícího průvodce a kurz bez českého překladu

REZERVOVAT

cena v anglické verzi s místními průvodci cca 35.000,- vč. letenky s poplatky.

Cena zahrnuje: transfery, ubytování, kurz meditace s veg.stravováním na 10 dní, pojištění CK proti úpadku, nonstop sms asistenční servis, letenku v optimální knihovací třídě s poplatky, anglicky mluvící doprovod.

Cena nezahrnuje: pojištění, stravu mimo kurz, spropitné, indické vízum a jeho zařízení (800 + 200)

ZÁKLADNÍ NÁVRH NA ITINERÁŘ PRO VERZI V ANGLIČTINĚ JE NÁSLEDUJÍCÍ:

1.den

přílet do Delhi, přivítání na letišti, transfer do Majnuka Tila, tibetské čtvrti v Delhi, noc v hotýlku.

2.den.

Individuální prohlídka Tibetské čtvrti, případně centra Delhi (možno s anglicky mluvícím průvodcem). Večer odjezd autobusem nebo za příplatek jeepem do McLaod Ganj.

3.den

Ubytování, prohlídka městečka, návštěva paláce H.H.Dalai Lamy, aklimatizace, odpočinek.

4.-10. resp. 4.-17. den, dle výběru kurzu na 1 nebo 2 týdny.

Prezenční intenzivní kurz meditace v centru Z-Meditation pod odborným vedením zkušeného instruktora meditace Ajay Kapoora.

Bydlí se přímo v centru Z-meditation, které se během kurzu neopouští. Strava je vegetariánská.

11.-14.den resp. 18.-21. den

Relaxace v McLaodGanj, výlety do okolí, možnost trekkingu s průvodcem, jednodenní výlet do magického sedla Triund.

15.den resp. 22.den

Přesun autobusem, nebo za příplatek jeepem do Delhi, ubytování v tibetské koolonii nebo na přání na hlavním bazaru Paharganj (velmi rušné)

16. resp. 23.den

Volný program, nákupy, možnost organizované prohlídky Dilí nebo jednodenní výlet do Agry (Taj Mahal).

17.den resp.24.den

Tranfsfer na letiště, odlet do ČR, návrat do reality...

Program po meditacích se dá jakkoliv rozšířit podle vašeho přání.

Proč zrovna v Indii?

Meditace v Indii je dobrá životní škola harmonie...

Indie má i v této době komercionalizace stále užásnou energii a dar posunovat lidi více k duchovnu. Dodnes je duchovno samozřejmou součástí života v Indii, které se nevyhnete. Je na nás, zda se harmonickým přístupem k životu chceme nechat inspirovat a obohatit Evropu o další pozitivni vlivy. Samozřejmě i v Indii dochází ve určité míře k opouštění starých tradic a u některých mladých lidí zapomínání duchovního rozměru života.

V Indii se také lépe odříznete od každodenních strastí a problémů a získáte potřebný odstup, abyste mohli tady potom něco změnit. Nutno ale přiznat, že návraty z Indie do Čech bývají samostatnou zkouškou, kdy je třeba soustředit se na udržení nadhledu a nově nabytých vědomostí.

Účelem není stát se buddhistou, hinduistou nebo jogínem, účelem je být v pohodě a pohodu kolem sebe šířit...

Základní informace o kurzech meditace Z-MEDITATION pro studenty v angličtině

Pravidla meditačního centra se možná zdají být na první pohled trochu přísnými, ale mají svá opodstatnění a vycházejí z dlouholeté zkušenosti instruktorů.

Uvádíme v angličtině:

The Technique

Z-Meditation is a three-step scientific way of handling the mind. The principles employed are :

 • 1. No proof, no belief : It is no use talking about a distant Reality which might just be a fantasy of a mind. The point is whether you and I can experience It or not.
 • 2. Mere concentration, no concentration : Meditation is not just concentration. Unless the concepts are grasped clearly, unless the old instincts are mastered, the mind will not give in.
 • 3. Words reach the Reality most easily : An intelligent mind first understands and then accepts. The thoughts are best expressed in words.
 • 4. No vernacular, no understanding : Why use a foreign language which nobody understands these days, when you have more comfortable option -- your own language.
 • 5. No tuning, no music : Middle path is the best path. Meditation is not torture of the body and mind. Also, you have to start from where you are standing right now. What is nectar for one might be pain for another.

The Teachers

Ajay and Suruchi have been practising Meditation for about twenty-seven years. They started teaching in 1997 in Dharamsala and since then, they have been teaching this innovative and scientific method for seven months a year in Mcleodganj. The rest of the time they spend in their personal practices.

Over these years of practice, Ajay and Suruchi found that there are several unconscious mistakes that meditators commit. The biggest of them being ‘taking meditation to be just a concentration practice which might give an instant relief from the turbulent mind’. No emphasis is laid on integrating the Truths with one’s life. Hence, there is such a big failure rate amongst meditators. Unless there is total coherence between one’s mind and actions, there cannot be any success in meditation. In brief, meditation is not possible without the sublimation of instincts. In meditation, there occurs the birth of a new being. Unless one knows the answers to all the why’s and how’s, a novice is generally prone to run away from the transformation. In being instrumental in the discovery of this revolutionary technique -- Z-Meditation -- and practising and following it, Ajay and Suruchi are happily living in their natural state of being.

The Technique

In Z Meditation, the student inquires into the nature of his thoughts with the help of systematic questioning. The Enquiry digs out the deep layers of hidden desires and conditionings. Having done the cleaning, the student then contemplates deeply of the nature of the Self with the help of Mantras and integrates them with his life.

Five day silent retreats

First Level begins on the 6th and 21st of each month.

Second Level begins on the 11th and 26th of each month.

In Z Meditation, the student inquires into the nature of his thoughts with the help of systematic questioning. The Enquiry digs out the deep layers of hidden desires and conditionings. Having done the cleaning, the student then contemplates deeply on the nature of the Self with the help of Mantras and integrates them with his life.

During the retreats, the student is expected to observe noble silence. The silence is conducive to reflection on the nature of mind. The first few meditation sessions involve lectures about the nature of mind and the technique is introduced progressively.

Creative Meditation is an innovative session in which the student is given a subject to contemplate on and then let the creativity flow through.

Towards the end of the day, a lighter session, ‘From Great Masters’, is included in which stories are read out to students making the difficult concepts easy to understand. All doubts of the students are taken up in the Question / Answer Session which is followed up by the ‘My Life Meditation’. This last session triggers off the thinking process as the student has to ponder over the priorities of his life. The students retire for the day at 10.30 pm and practice ‘Yogic Sleep’ on their beds.

The food and accomodation in the Z-Meditation Centre is conducive to meditation. Eating with awareness and gratitude is practised in Eating Meditation.

Code of Conduct

Silence

 • Silence at all times in the Z-Meditation premises. Po celou dobu kurzu se nemluví, což může v počátku účastníky vystrašit, ale umožňuje to naopak lepší vhled do nauky bez rušivého vlivu názorů a nálad ostatních studentů.

Meditation

 • This is not a course for the adventure seekers. Only those who have a keen desire to learn meditation and integrate it with their lives need join.
 • While doing meditation, it is recommended to sit with spine straight.
 • While moving, see that the person sitting next to you does not get disturbed.
 • No lying down or sleeping during meditation sessions.
 • Do not wear strong perfumes or alarms.
 • Remain in the meditation room until the teacher has left.
 • Do not stretch your feet towards the teacher at any time.
 • In the Q/A sessions, write down the questions neatly and forward them to the teacher.

Attendance

 • Attend all classes as each class contributes to the next.

Punctuality

 • Come immediately to the meditation room or to the dining hall as soon as the bell rings.

Accomodation and Food

 • Lodging is simple with shared rooms only. All rooms have toilets and hot showers and are provided with mattresses, sheets and blankets. Students are requested to bring their own sleeping bags.
 • Food will be vegetarian and conducive to meditation.
 • Do not waste food as it is blessed and is given to the needy afterwards.
 • Do not bring any eatables and stick to our diet for five days.

Water

 • Mineral water can be purchased at the Centre.
 • Use water sparingly as there is serious water problem in the area.
 • Avoid doing laundry during the course period.

Cleanliness

 • Use the dustbins -- in the toilets also. Please do not throw toilet papers in the seats of the toilets.
 • Every time you leave the toilet and the bathroom, see that it is clean.
 • Keep your room tidy.
 • After the course, students are supposed to carry the rest of the garbage in a bag and dispose it off appropriately as there is no facility for disposal of garbage down here.

Dress Code

 • Light non-provocative clothes..

No Intoxicants

 • Do not use any intoxicants like cigarettes, alcohol and drugs etc. during the course period.

Extra helpful hints

 • Ladies and Gents will be given separate accomodation.
 • It is a silent course, but in case of emergency, knock on the kitchen door.
 • For better concentration, the bladder should be empty and the bowels evacuated.
 • For safety, always keep your valuables and documents with you.
 • While leaving the room, see that it is properly locked. The Centre is not responsible for any mishap.
 • One carrying the keys from the room may hang them on the hanger inside the Meditation Hall or Yoga Hall.
 • Do not bang the doors.
 • Particular care should be taken to switch off the lights and close the water taps before leaving the room.
 • Do not lean against railing.
 • Do not play music, sing or hum.
 • Bring your own torch, umbrella, alarm clock and necessary articles of daily use. You will not be allowed to leave the Centre for five days.
 • If you suffer from any disease, please intimate in advance.
 • In case of any indiscipline, you may be asked to leave the course.

kontaktujte nás pro více informací

goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Himachal Himachal Nepal Nepal Nepal Mexiko Mexiko Gruzie Gruzie Gruzie Gruzie Gruzie Iran Nepal Nepal Nepal