O nás Reference - řekli o nás Levné letenky Přednášky Pojištění Odkazy Jak se přihlásit Cestovatelská seznamka Všeobecné podmínky Kontakt
goodplaces.cz

Pokud si přejete zasílat informace o novinkách, zájezdech a akcích zanechte nám svůj email


goodplaces.cz
skrýt slideshow

Kolumbijský koktejl

Pokud máte rádi při cestování pestrou směs různorodé přírody, bohaté historie a původních kmenových etnik, stačí se vydat do jediné země. Kolumbie to má všechno. Na této výpravě procestujeme exotickou přírodu od životem překypujících amazonských pralesů přes zelené pahorkatiny, andské velehory s unikátním ekosystémem páramo, až po karibské, prosluněné pobřeží a pouštní oblasti Guajiry. Rozmanitost místní fauny a flory až bere dech, stejně tak, jako etnická různorodost Kolumbie - poznáme život více jak pěti různých indiánských kmenů, zatancujeme si s potomky afrických otroků a denně můžeme pozorovat i zajímavou směs všech těchto genů s Evropany při komunikaci s přátelskými a veselými Kolumbijci. Španělští kolonizátoři se při výstavbě měst také nežinýrovali, jak poznáme při toulkách po zdobných ulicích, kamenných náměstích a při návštěvách honosných kulturních a náboženských center. Odvážný boj za nezávislost, vyprávění místních o útrapách během občanské války a jejich smysl pro humor ještě více umocní náš obdiv k této, dnes již bezpečné zemi. Viva Colombia!

termín: 1.7. – 23.7.2017

možnost zkrácených termínů zde.

cena bez mezinárodní letenky, včetně 4 vnitrostátních přeletů:

57.500,- při zaplacení zálohy do 30.1.2017
55.000,- pro klienty Good Places z roku 2016, záloha do 30.1.2017
56.000,- pro klienty Good Places z roku 2015, záloha, do 30.1.2017
59.000,- cena po 31.1.2017
cena letenky do Bogoty z Vídně, Prahy, Mnichova od cca 17.000 s Turkish Airlines přes Istanbul

POTVRZENÉ KONÁNÍ - POSLEDNÍ MÍSTA

REZERVOVAT

Poznámka: Je možné zúčastnit se jen části zájezdu a přiletět nebo odletět během cesty z nějakého většího města. Vyzvednutí nebo odvoz na letiště a vnitrostátní přelety zajistíme. Pro cenu a podrobnosti prosím volejte 777689000 nebo pište.

Zájezd do Kolumbie

Plán cesty po Kolumbii:

1.-2.den: Přelet do Bogoty s přestupem, ranní přílet, transfer do hotelu v historické čtvrti Candelaria. Po odpočinku toulky romantickými uličkami Candelarie, hlavní náměstí Plaza de Bolívar s katedrálou a parlamentem, prezidentský palác Nariño. Další netradiční místa prozkoumáme na kole s průvodcem – rušná tržnice s ochutnávkou exotického ovoce, které jste asi ani nevěděli, že existuje, kafíčko při návštěvě pražírny kávy, výrobna čokolády, španělská corrida, přes živou čtvrť s lehkými děvčaty a travestity do moderní bankovní zóny, atd. Muzeum zlata s nejvýznamnější sbírkou předkolumbovských zlatých artefaktů na světě.

3.den: Návštěva vtipného muzea slavného kolumbijského umělce Fernanda Botera, který si liboval v kyprých ženách. Odjezd z Bogoty – podzemní solná katedrála Zipaquirá v obrovských solných dolech, místo rozhodujícího vítězství vojska Simóna Bolívara nad Španěly r.1819 u mostu Puente de Boyacá, koloniální centrum městečka Tunja s první katedrálou v zemi.

4.den: Toulky uličkami pohádkového kamenného městečka Villa de Leyva ze 16.stol. se starými kostely, klášterem a obrovským koloniálním náměstím. Výlet do muzea El Fosil s mj. 120 mil. let starou zkamenělinou kronosaura, návštěva skvostu organické architektury - hliněného domu Casa Terracota, aj.

5.den: Přejezd do Bogoty, přelet do srdce Amazonie, indiánského puebla Leticie ležícího na řece Amazonce v zapadlém výběžku Kolumbie mezi Ekvádorem a Brazílií, kam se není možné dostat jinak, než vzduchem nebo pár dní po řece. Prohlídka Leticie a výlet do brazilského městečka Tabatinga, večer vyrazíme na pozorování kajmanů.

6.den: přejezd člunem po nejdelší řece světa na návštěvu u kmenů Ticuna a Yagua ve vesnici Puerto Nariño, poté na ostrov obývaný roztomilými opičkami chápany,  Isla de los Micos. Přejezd do pralesa, kde žijí místní indiánské kmenů Ticuna, Cocama, Yagua nebo Miraña, jednoho z nichž přespíme a pohovoříme si o jejich filozofii a tradicích.

7.den: Výlet člunem do míst Amazonie, kde žijí až obrovští černí kajmani a největší sladkovodní želvy Charapy. Procházky po živoucím pralese s místním průvodcem, jezero Yahuarcacas s růžovými amazonskými delfíny. Večer možnost očistné spirituální ceremonie se šamanem a lijánou Ayahuasca nebo si popovídáme s moudrými starci z kmene o jejich filozofii a životě.

8.den: Dopoledne odlet z Leticie do Bogoty, přejezd cca 6 hod. do Salenta, srdce kávové oblasti.

9.den: Celodenní výlet do magického údolí Valle de Cocora, kde poznáme národní strom – voskové palmy, potouláme se po mlžném pralese a kolibří rezervaci.

10.den: Zona Cafetera (UNESCO): S místním pěstitelem kávy se vydáme do nekonečných plantáží kávovníků pokrývajících malebnou pahorkatinu a dozvíme se zajímavosti o pěstování a zpracování slavné kolumbijské kávy s následnou degustací. Přejezd do hor Los Nevados v kolumbijských Andách se sopkou Nevado del Ruiz (5321 m).

11.den: Celodenní trek v pohoří Los Nevados završené zaslouženou koupelí v rajských termálních pramenech. Kdo nerad chodí, může si mezitím užívat výhledů od dobrého jídla a pití.

12.den: Přejezd do Medellínu, dříve známého jako hnízdo drogových kartelů, nyní je to již moderní vzkvétající velkoměsto. Krátká prohlídka centra – La Catedral Metropolitana, náměstí se sochami F.Botera, dům, kde byl zastřelen největší narco všech dob, Pablo Escobar. Podle času výlet moderní lanovkou nad favelami. Večer přelet do Cartageny.

13.den: Cartagena de Indias (UNESCO): karibský přístav, přes který proudilo Španěly nakradené jihoamerické bohatství, z něhož vzniklo nejkrásnější město Kolumbie a možná i celé Jižní Ameriky. Usoudíte sami při procházkách opevněným historickým centrem, zdobnými ulicemi a náměstími, po nábřeží i po hradbách. Navštívíme mj. řadu kostelů, inkviziční palác a pevnost San Felipe nad městem, která zachránila město před dobytím Angličany. 

14.-15.den: Plavba člunem na ikonické karibské ostrovy Islas del Rosario. Seznámení s místní afro komunitou, ze které pochází řada slavných hudebníků. Výlet k jezerům a mangrovníkům, veget na plážích Karibiku.

16.den: Návrat na pevninu a přejezd podél pobřeží do města Santa Marta. Cestou podle času a bezpečnostní situace projížďka na člunu vodním městem Ciénaga tvořeném dřevěnými domy na kůlech v mořské zátoce obývané také spoustou pelikánů. Návštěva haciendy, kde skonal osvoboditel Jižní Ameriky, Simón Bolívar. Večer možnost toulek po centru Santa Marty, kde přespíme.

17.den: Část věcí můžeme nechat v hotelu a přejedeme do rybářské vesnice Taganga a dále člunem do NP Tayrona na jedné z nejkrásnějších částí karibského pobřeží. Relax na pláži, možnost šnorchlování, průzkum okolní přírody nebo výstup skalnatou džunglí do předkolumbovské indiánské vesničky El Pueblito, kde dosud žije pár indiánů kmene Kogi. Noc v hamakách nebo srubech u pobřeží.

18.den: Projdeme exotickou přírodou NP Tayrona, přejezd autem s našimi batohy do horského NP Sierra Nevada de Santa Marta, kde je pouhých 42km od moře i největší hora Kolumbie, Pico Colón (5775m.n.m.; jinak bráno ode dna přilehlého mořského vodního příkopu „nejvyšší hora světa“). Ubytujeme se v hliněné vesnici kmene Kogi (=jaguár), který žije po staletí záměrně izolován od okolního světa. Poznáme tradiční život místních, bíle oblečených indiánů s typickými čepicemi a promluvíme s komunitním spirituálním lídrem „mamo“ o jejich ekologickém světonázoru a přírodní moudrosti. Možnost koupání v přírodních jezírkách.

19.den: výlet do okolní exotické přírody s výhledy na vrcholky Sierra Nevady, přejezd podél pobřeží do pouštní oblasti La Guajira u venezuelských hranic, kde žije kmen Wayúu. Ubytování u rodiny Wayúu, abychom co nejlépe poznali jejich život a tradice.

20.den: Polostrov La Guajira s pustými plážemi, kde pouštní duny a skály přecházejí rovnou do moře: nejkrásnější pláže Cabo de la Vela a Ojo de Agua, výstup na vyhlídku El Pilón de Azúcar a posvátné místo pro indiány Wayúu - Jepirra, epický západ slunce.

21.den: Zátoka Portete poblíž nejsevernějšího místa Jižní Ameriky, koupaní, indiánské vesničky, přejezd do Riohacha, přelet do Bogoty. Večer možnost pouliční párty na kouzelných náměstíčkách Candelarie.

22.-23.den: Návrat do Evropy.

Cena zahrnuje: 4 x vnitrostátní přelet, ubytování většinou ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím, 2-3x u rodiny, 2 x ve srubu, 1 x volitelně v hamakách, stravu na výletě v Amazonii, dopravu nájemní dopravou – dodávky, jeepy, taxi, delux dálkovými autobusy, lodí, člunem, českého průvodce (od cca 5 osob.), místního průvodce v pralese v Amazonii, v Sierra Nevada, podle potřeby i v Los Nevados, Medellínu, Islas del Rosario a Guajira, pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje: mezinárodní letenky, stravu kromě výletu v Amazonii, vstupné do památek a národních parků, fakultativní výlety, ceremonii s Ayahuascou, cestovní pojištění, spropitné, výraznou změnu ceny vnitrostátních letenek (zvyšují se až trojnásobně).

Možnost individuální změny programu pro zájemce

Pro den 18. až 21. ještě existují další možnosti programu, které můžeme pro zájemce individuálně zorganizovat a zajistit odvoz na společný odlet z Riohacha:

A) Ciudad Perdida

Trek ke kultovnímu „Ztracenému městu“, Ciudad Perdida, slavnostnímu hradišti, ukrytém v horské džungli Sierra Nevady. Poznáte různé podoby překrásné kolumbijské přírody, projdete vzdálené vesničky kmene Kogi, přebrodíte průzračné řeky, vykoupete se v křišťálových jezírkách a pod vodopády. Průvodcem vám bude indián z kmene Kogi. Příplatek na dotaz.

B) pláže Palomino

Relax na dlouhé karibské pláži Palomino, kde je dostatek hospůdek a restaurací, servírující vynikající mořské pochoutky. Ubytujeme vás cestou do oblasti La Guajira. Bez příplatku.

Možnost zkrácených termínů např.:

Kolumbie 16 dní – bez Bogoty, Tunjy, Villa de Leyva a Amazonie: 8.7. – 23.7.2017
Odlet z Prahy/Vídně/Mnichova v sobotu 8.7.2017, přílet a připojení ke skupině 9.7., tj. 9. den zájezdu.
cena bez mezinárodní letenky, včetně 2 vnitrostátních přeletů
47.500,- při zaplacení zálohy do konce ledna 2017
45.000,- pro klienty Good Places z roku 2016, záloha do 30.1.2017
46.000,- pro klienty Good Places z roku 2015, záloha, do 30.1.2017
49.000,- cena po 31.1.2017

Kolumbie 18 dní – bez Santa Marta, NP Tayrona, Sierra Nevada, La Guajira: 1.7. – 17.7.2017
Odlet z Cartageny v neděli 16.7.2017, přílet do Evropy v pondělí 17.7.
cena bez mezinárodní letenky, včetně 4 vnitrostátních přeletů
52.000,- při zaplacení zálohy do konce ledna 2017
49.000,- pro klienty Good Places z roku 2016, záloha do 30.1.2017
51.000,- pro klienty Good Places z roku 2015, záloha, do 30.1.2017
54.000,- cena po 31.1.2017

Kolumbie 20 dní – bez Bogoty, Tunjy, Villa de Leyva: 4.7. – 23.7.2017
Odlet z Prahy/Vídně/Mnichova v úterý 4.7.2017, přílet a připojení ke skupině 5.7., tj. 5. den zájezdu.
cena bez mezinárodní letenky, včetně 4 vnitrostátních přeletů
54.000,- při zaplacení zálohy do konce ledna 2017
52.000,- pro klienty Good Places z roku 2016, záloha do 30.1.2017
53.000,- pro klienty Good Places z roku 2015, záloha, do 30.1.2017
55.000,- cena po 31.1.201

REZERVOVAT

Je možné zúčastnit se jen části zájezdu v jiném rozsahu a přiletět nebo odletět během cesty z nějakého většího města. Vyzvednutí nebo odvoz na letiště a vnitrostátní přelety zajistíme. Pro cenu a podrobnosti prosím volejte 777689000 nebo pište.

Fotky z Kolumbie

z kmene Aruwaco, Sierra Nevada
La Candelaria, Bogotá
pak že jsou oplatky české :)
aquitectura orgánica
v Kolumbii potkáte každou chvíli nějaký průvod s muzikou
trh
trh
z kmene Aruwaco
Kogi
Caribe
Cartagena
Cartagena
Cartagena
Cartagena
páramo
Villa de Leyva
Santa Marta
goodplaces.cz

Máte zájem o levné letenky nebo individuální zájezd? Zanechte nám kontakt:goodplaces.cz
Mexiko Gruzie Nepal Nepal Afrika Himachal Himachal Himachal Kashmir Rajastan Rajastan Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán Kyrgyzstán TDZK TDZK Uzbekystán Uzbekystán Uzbekystán Thajsko kerala+karnataka