Kašan

Kašan je hlavním městem stejnojmenného okresu v provincii Esfahán, která se nachází v severozápadní části země. Oblast Íránu je kolébkou civilizace, což potvrzují archeologické nálezy, které byly objeveny nedaleko města Kašan.

Také se zde na předměstí nachází zachovalý 7 tisíc let starý zikkurat Teppe Sialk. Starodávný zikkurat, ale není jediným historickým místem v tomto městě. V Kašanu je jich celá řada. Ve městě se nachází bazar, který v sobě zahrnuje také několik mešit, podloubí, lázní a vodních rezervoárů. Kousek dál od rušného bazaru se rozprostírá historická, perská zahrada Bagh-e Fin Světové dědictví UNESCO, která byla postavená již v roce 1590 a jeví se nejstarší dosud existující zahradou v Íránu. Zahrada má na svém území mnoho fontán a bazénků, proto by se dalo říct, že se jedná o skutečnou oázu klidu. Ve městě je také několik starých měšťanských domů. Jedním z nejspíše nejvýznamnějších domů je residence Boroujerdi. Dům patří obchodnické rodině, která se do města přestěhovala asi před sto lety a potřebovala si vybudovat nějaké sídlo. Samotná stavba trvala osmnáct let a nepřetržitě na ní pracovalo velké množství dělníků, architektů a malířů. Abbáský dům je dalším z typických historických domů. Byl postaven o něco dříve než Boroujerdi, a to koncem 18. století. Nachází se zde šest nádvoří. V jednom z pokojů je strop, na kterém jsou nalepeny kousky zrcadel, aby byl za svitu svíček vytvořen vzhled hvězdného nebe.

Kašan navštívíte na těchto zájezdech

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.