Vzhledem k situaci s koronavirem je konání našich zájezdů podřízeno aktuálním podmínkám pro cestování. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na telefonu 777689000.

Kašan

Kašan je hlavním městem stejnojmenného okresu v provincii Esfahán, která se nachází v severozápadní části země. Oblast Íránu je kolébkou civilizace, což potvrzují archeologické nálezy, které byly objeveny nedaleko města Kašan.

Také se zde na předměstí nachází zachovalý 7 tisíc let starý zikkurat Teppe Sialk. Starodávný zikkurat, ale není jediným historickým místem v tomto městě. V Kašanu je jich celá řada. Ve městě se nachází bazar, který v sobě zahrnuje také několik mešit, podloubí, lázní a vodních rezervoárů. Kousek dál od rušného bazaru se rozprostírá historická, perská zahrada Bagh-e Fin Světové dědictví UNESCO, která byla postavená již v roce 1590 a jeví se nejstarší dosud existující zahradou v Íránu. Zahrada má na svém území mnoho fontán a bazénků, proto by se dalo říct, že se jedná o skutečnou oázu klidu. Ve městě je také několik starých měšťanských domů. Jedním z nejspíše nejvýznamnějších domů je residence Boroujerdi. Dům patří obchodnické rodině, která se do města přestěhovala asi před sto lety a potřebovala si vybudovat nějaké sídlo. Samotná stavba trvala osmnáct let a nepřetržitě na ní pracovalo velké množství dělníků, architektů a malířů. Abbáský dům je dalším z typických historických domů. Byl postaven o něco dříve než Boroujerdi, a to koncem 18. století. Nachází se zde šest nádvoří. V jednom z pokojů je strop, na kterém jsou nalepeny kousky zrcadel, aby byl za svitu svíček vytvořen vzhled hvězdného nebe.

Kašan navštívíte na těchto zájezdech

Fotogalerie

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

  • maximálně 4 e-maily ročně
  • e-mail nikomu nepředáme
  • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů