Vietnam highlights

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Cesta Vietnamem od severu k jihu představuje to nejlepší, co si v bývalé tajemné Francouzské Indočíně užít - okouzlující přírodu, historická města a kulinářské speciality. 

Pokud nevíte, zda upřednostnit přírodu nebo kulturu, je pro Vás cesta pestrobarevným Vietnamem od severu k jihu tím pravým. Nejzajímavější města s bohatou kulturní historií a památkami střídají skvostné přírodními scenérie, nad kterými se tají dech. Navštívíte zajímavá etnika v místních vesničkách. Přes den budete obdivovat pagodovité chrámy a večer kulinářské umění, směs omamných chutí a vůní se line uličkami. Plavba lodí po světoznámé Halong Bay i návštěva její obdoby ve vnitrozemí ve vás zanechá pocit čirého okouzlení nad umem matky přírody. Pravou atmosféru Vietnamu nasajete při toulkách romantickými uličkami starých čtvrtí kde můžete obdivovat práci zručných řemeslníků, nebo na tržištích s nepřeberným množstvím ovoce, zeleniny a dalšího zboží, kde místní tradičně nakupují. 

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy
Od 30 500 Kč
od 4 osob

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • Ubytování ve 3,5* hotelech s důrazem na evropský standard,
 • stravu uvedenou v programu,
 • místní anglicky mluvící průvodce dle programu, někde za příplatek možno i česky mluvící,
 • dopravu - soukromou s řidičem, lůžkový vlak,
 • plavby podle itineráře ve skupině,
 • vstupné a místní poplatky podle itineráře,
 • pojištění CK pro případ úpadku,
 • asistenci místní CK.

Cena nezahrnuje:

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy,
 • víza,
 • vnitrostátní přelety (HAN - HUI, DAD - SGN),
 • cestovní pojištění,
 • spropitné pro průvodce a řidiče,
 • strava a nápoje nezmíněné v programu.
Počet dní
18
Kód zájezdu
VIE02
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
3
Destinace
Vietnam

Itinerář

Den 1 Odlet

Odlet do Vietnamu. 

Den 2 Vítejte v Hanoji

Přílet do Hanoje, transfer soukromým vozem s řidičem do hotelu. Individuální odpolední či večerní program. 

Den 3 Prohlídka Hanoje, street food tour

Prohlídku Hanoje s místním průvodcem zahájíte návštěvou Staré čtvrti. Zanoříte se do řemeslných uliček, jako jsou ulice kovářství, zlata, galanterie apod. Dojdete až k tržištím Dong Xuan a Bac Qua, kde budete mít jedinečnou možnost prohlédnout si tradiční prodej potravin mezi místními. Po procházce okolo jezera Hoan Kiem a návštěvě pagody Ngoc Son se vydáte k Chrámu literaturyprvní univerzity ve Vietnamu. Jedním ze symbolů Hanoje je majestátní Ho Chi Minhovo mauzoleum, kolem kterého se projdete. Po návratu do hotelu si odpočinete, než se večer vydáte na dostaveníčko s místními specialitami. Průvodce Vás s nimi seznámí během street food tour. S místními usednete na malé plastové židličky a ochutnáte tradiční pokrmy, slavný pečený bůček Bun Cha, smažené závitky, tzv. Sticky rice, oblíbenou bagetu Banh Mi a mnoho dalšího. Večer zakončíte posezením u tradiční vajíčkové kávy, která je zároveň lahodným dezertem po dni plném poznávání.

Den 4 Ninh Binh - Hoa Lu, Trang An

Po snídani Vás čeká výlet do magického Ninh Binh známého jako Halong ve vnitrozemí. Ještě před tím objevíte kouzlo starého hlavního města Hoa Lu s chrámy krále Dinh a Le (v letech 968 – 1010). Následně se přesunete na plavbu krasovým komplexem Trang An, které je zapsané na seznam památek UNESCO. V místní restauraci poobědváte, tradičně se podává kozí maso typické pro tuto oblast, ale je to na Vás. 

Je možné Hoa Lu vyměnit za moderní a velkolepou pagodu Bai Dinh či za plavbu známější, ale také turisty více zaplavenou trasu Tam Coc. Celý den Vás bude doprovázet místní průvodce. 

Den 5 Ninh Binh - Halong Bay

Po snídani Vás na recepci vyzvedne řidič a vydáte se na cestu k Halong Bay. V přístavu se nalodíte s vyhlídkou dvoudenního výletu po světoznámé zátoce. Lodí navštívíte oblast s tisíci skalnatými ostrůvky. Návštěva jeskyní v zátoce, na lodi se můžete těšit na rozmanité aktivity - lekce vaření, lov olihní, kayaking atd.


Den 6 Halong Bay – Hanoi – noční vlak do Lao Cai

Den můžete začít lekcí Tai Chi na horní palubě lodi či fotografováním východu slunce nad hladinou moře narušené vápencovými mohylami. Snídaně na palubě lodi a plavba k ostrovu Titov a rybářské venice Ba Hang. Během plavby zpět do přístavu Vám bude servírován brzký oběd. Návrat do Hanoje autobusem. Transfer autem s řidičem na vlakové nádraží. Vyrazíte nočním lůžkovým vlakem do horské provincie Lao Cai.


Den 7 Výlet po vesničkách v okolí Sapy

Po příjezdu vlakem do města Lao Cai, následuje vyzvednutí řidičem a transfer do nedalekého horského městečka Sapa. Po příjezdu se ubytujete a odpočinete u snídaně. Pak vyrazíte s místním průvodcem směrem k potoku Ho, kde začnete objevovat krásnou přírodu a místní vesnice. První vesnice, do které dojdete, bude Ma Tra, která je domovem etnika H´Mong. Těšte se i na oběd formou pikniku, který je servírován s výhledem na krásné scenérie rýžových polí a hor. Trek pokračuje směrem k vesnici Ta Phin, kde se budete moci seznámit s druhou největší minoritou v Sapě – etnikem Červení Dzao. Naskytne se Vám jedinečná šance poznat jejich obydlí, tradice a zvyky. Po návštěvě motorizovaný návrat zpět do hotelu v Sapě. Individuální večerní program. 

Den 8 Procházka k vesničkám Lao Chai a Ta Van, noční vlak do Hanoje

Druhý den v okolí Sapy. Po snídani se s průvodcem vydáte na procházku do nedalekých vesnice Lao Chai a Ta Van, které jsou domovem etnických minorit H´Mong a Giay. Čeká Vás cesta bambusovými háji, okolo Muong Hoa potoku a mezi rýžovými políčky. Ta kolem vesnice Ta Van jsou skutečně malebná a právem proslulá. Budete mít šanci nahlédnout do domovů etnik, prohlédnout si tradiční zpracování konopí a jeho další zpracování pro textilní výrobu. Než budete z Lao Chai do Ta Van pokračovat, naobědváte se. V Ta Van bude čekat odvoz. řidič Vás odveze do Sapy, abyste si vyzvedli zavazadla a odpočinuli si před transferem na vlakové nádraží v Lao Cai. Návrat do Hanoje je nočním lůžkovým vlakem.

Den 9 Hanoj - Hue, cyclo street food tour

Příjezd do Hanoje v brzkých ranních hodinách a transfer autem s ridičem do hotelu na snídani. Následně transfer na letiště, čeká Vás přelet do centrálního Vietnamu – města Hue. Po příletu transfer do hotelu, řidič Vás bude očekávat na letišti. Ve večerních hodinách povečeříte formou street food tour na tzv. cyclo. Na recepci Vás vyzvedne místní průvodce s cyclo ridiči. Ochutnáte několik místních specialit, které jsou typické pro tuto oblast a které jinde ve Vietnamu nenajdete. Říká se, že většina receptů současných pochoutek se dochovala ze samotné císařské kuchyně.

Den 10 Prohlídka Hue

Po snídani se půjdete s místním průvodcem podívat do Citadely, Thien Mu pagody a do císařské hrobky. Hue je unikátní svou historií a památkami, které byly zapsány na Listinu světového dědictví UNESCO. Toto bývalé hlavní město císařů rodu Nguyen Vás okouzlí svým historickým půvabem i přesto, že během válek byly nejlepší budovy poškozeny. Největší pozornost okolo města Hue se soustředila v roce 1968, kdy došlo k obsazení vojskem Severního Vietnamu a Viet Congu. Během tří týdnů vojáci Severního Vietnamu nechali popravit více než 2500 osob, které nazývali „stoupenci, kteří si zaslouží krvavou odplatu“. Jednalo se zejména o movité osoby, státní úředníky a intelektuály. Američané a vojska Jižního Vietnamu reagovali na převzetí města bombardováním, ostřelováním a i použitím napalmu. Pohled na válku se v Severním a Jižním Vietnamu velmi liší. Severní Vietnam je doposud konzervativnější a vláda poukazuje na činy, které byly vykonány právě proti nim pomocí historických míst. Během prohlídky se občerstvíte obědem. 

Den 11 Hue - Hoi An

Po snídani se přesunete do městečka Hoi An - jednoho z nejkrásnějších vietnamských měst, známého také jako “vietnamské Benátky”. Pojedete přes známou soutěsku Hai Van a během cesty zastavíte u čarovných Mramorových horPo příjezdu do hotelu, následuje individuální program, který můžete využít k procházce historickým centrem města osvětleného ve večerních hodinách barevnými lucernami a ochutnat místní skvělou kuchyni. Nebo se také nabízí koupání na přilehlých plážích. O zachování kouzla a romantiky tohoto přímořského městečka se zasloužil polský archeolog Kazimierz Kwiatkowski, známý jako Kazik. Dva roky po jeho smrti oblasti Hue, Hoi An a My Son byly zapsány na Listinu světového dědictví UNESCO.


Den 12 až 13 Hoi An

Po snídani následuje po oba dva dny individuální program, který můžete využít k prohlídce města a jeho historického centra. Celé městečko a jeho okolí je perfektní pro cykloturistiku, v hotelu si můžete zapůjčit kolo na celý den. Kdo nerad šlape do pedálů, může dát přednost motorce, provoz oproti velkým městům je zde malý. Fakultativně lze také  navštívit chamský komplex My Son zapsaný na listinu UNESCO, případně se zúčastnit lekce vaření.  


Den 14 Hoi An - Saigon

Po snídani individuální volno v Hoi An, následuje polední přelet do Saigonu a transfer do hotelu. Odpoledne individuální prohlídka Saigonu. Zkuste se například projít okolo saigonského Notre Dame, nedaleko spatříte i budovu hlavní pošty a opery, podívejte se k Paláci sjednocení či do Muzea válečných činů. Volný večer lze využít k prohlídce trhu Ben Thanh.


Den 15 Saigon - delta Mekongu

V ranních hodinách vyrazíte s průvodcem směrem do delty Mekongu. Dnes navštívíte městečko Ben Tre. Po příjezdu nastoupíte na malou lodičku a nakouknete, jak probíhá výroba zpracování kokosů a tradiční výroba bambusových rohoží apod. Oběd si užijete v restauraci na břehu Mekongu. Odpoledne se opět nalodíte na loďku, tzv. sampan, a projedete se malebnými vodními kanály. Následně odjezd do Can Tho, kde se ubytujete v hotelu. Večerní volný program můžete využít k prohlídce města a nočních trhů.


Den 16 Plovoucí trh Cai Rang

V brzkých ranních hodinách se s průvodcem vydáte k molu, kde bude čekat Vaše motorová lodička. Čeká Vás výlet na největší plovoucí trh na deltě Mekongu – Cai Rang. Následně navštívíte dílnu na výrobu rýžových nudlí a ovocný sad, kde budete mít možnost také ochutnat tropické ovoce. Po příjezdu do přístavu se vydáte zpět do Saigonu. Cestou zastavíte na oběd.

Den 17 Saigon, odlet

Po snídani volný program a transfer na letiště. 

Den 18 Přílet domů

Přílet do Prahy.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.