Všechny barvy Venezuely

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Venezuela, nejrozmanitější zem Jižní Ameriky. Poznáme hlavní skvosty Venezuely, život v koruně pohoří Los Andes, exotickou faunu nížin Los Llanos a karibské pobřeží. Vystoupáte na trojmezí s Brazíliía Guyanou.*Volitelné rozšíření: Výstup na Roraimu

Venezuelaje jednou z nejrozmanitějších zemí Jižní Ameriky, co do zastoupení jednotlivých ekosystémů, vegetačních pásem i barevného složení obyvatelstva. Poznáme hlavní skvosty Venezuely- deltu životodárné řeky Orinoka s unikátní přírodou a tradičním životem indiánů Warrao, nejvyššívodopád světa Salto Angel, život v koruně pohoří Los Andes, tzv. páteře kontinentu, exotickou faununížin Los Llanos a nezapomenutelné karibské pobřeží. Milovníci hor mohou vystoupit na nejvyššístolovou horu, unikátní Roraimuna trojmezí s Brazíliía Guyanou.

*Volitelné rozšíření: Výstup na Roraimu

1.-6.den (=16.-21.den zájezdu): Návrat z N.P. Mochima do Ciudad Bolívar a dále nočním busem do pemónské vesnice San Francisco de Yuruaní a jeepem do osady Paratepui v oblasti Gran SabanaStředně náročný čtyř až pětidenní trek na stolovou horu Roraima (2810 m), jejíž ekosystém je světový unikát. Neobvyklé skalní útvary, věže, jeskyně, dramatické kaňony, vodopády, endemické živočišné a rostlinné druhy. Děsivé pohledy z hrany skoro 1 km vysokého útesu do okolní džungle. Možnost koupání ve skalních jezírkách - „jacuzzi“. Spaní ve stanech, strava 3x denně zajištěna naším indiánským personálem z místního kmene Pemón. Za příplatek možno najmout nosiče. Podle času na závěr výlet a koupání v říčních kaskádách Quebrada de Jaspe s zářící rudě vodou v jaspisovému korytu řeky.

7.-9.den: Santa Elena - Caracas - Praha. Přejezd do Ciudad Bolívar, přelet do Caracasu, odlet domů.

Cena: 16 990,- Kč

Cena zahrnuje: letecká doprava Ciudad Bolívar - Caracas, veřejná a nájemní doprava (autobus, minibus, taxi, jeep), ubytování (turistické hotely a penziony - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 4x v zajištěném stanu - trek na Roraimu), plná penze (trek na Roraimu), český průvodce, místní průvodci dle potřeby, podpora místních CK, vstup do národního parku.

Délka tras: letadlem 18 000km, po zemi 1700 km, pěšky 5x 5-8 km (a *4-5x 12-15 km)

Počasí: vzduch 7 °C (Andy, *Roraima) - 33 °C (nížiny a pobřeží), voda 25-27 °C

Nástupní místo: Praha / Vídeň / Mnichov

Poznámka: Konání v závislosti na aktuální bezpečnostní situaci v regionu.

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy
Od 69 590 Kč

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • Letecká doprava do Caracasu a 4 vnitrostátní přelety.
 • Nájemní a veřejná doprava (autobusy a minibusy, taxi, terénní auta, motorové kánoe). Ubytování (turistické hotely a penziony - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x jednoduché ubytování na farmě (Los Llanos) se společnými WC a sprchami, 2x v houpacích sítích (hamakách) s moskytiérou v polootevřených srubech (N.P. Canaima, delta Orinoka).
 • Plná penze 2 x 2 dny (N.P. Canaima, delta Orinoka).
 • Vstupy do národních parků, památek a muzeí.
 • Český průvodce, místní průvodci dle potřeby.
 • Podpora místních CK.
 • Informační materiály.

Cena nezahrnuje:

 • Stravu- kromě zmíněné.
 • Spropitné.
 • Zdravotní připojištění.
Počet dní
17
Kód zájezdu
VEN01
Fyzická náročnost
5
Kulturní šok
1
Destinace
Venezuela
Aktivity

Itinerář

Den 1 až 4 Praha - Caracas - Mérida

Přelet z Prahy/Vídně/Mnichova do Caracasu. Přelet na západ Venezuely do And. Prohlídka koloniální Méridy pod nejvyšší horou Venezuely - Pico Bolívar (4978 m). Výlet do malebné andské vesničky Los Nevados.

Den 5 až 7 Jízda po panoramatické transandínské silnici: horské vesničky, jezera

Sjezd deštnými lesy do rovinaté oblasti Los Llanos. Den v divoké tropické přírodě - projížďka na člunu po vodních kanálech, kde žijí želvy, leguáni, opice, kapybary, říční delfíni, pirani, kajmani, prehistorická želva mata-mata a bezpočet ptáků rozmanitých barev a velikostí. Odpoledne výprava za kajmany, krokodýly, anakondami, možná uvidíme i mravenečníka. Přejezd typickým venezuelským venkovem, přelet do koloniálního městečka Ciudad Bolívar.

Den 8 až 10 N.P. Canaima, Salto Angel

Přelet malým letadélkem do N.P. Canaima. Divoká plavba motorovou indiánskou kánoí proti proudu řeky Carrao a Charoni pod útesy stolové hory Auyantepui s množstvím vodopádů, koupání ve studně štěstí (Pozo de la Felicidad). Cca hodinový trek džunglí k patě nejvyššího vodopádu světa - Salto Angel, rajské koupání v přírodním jezírku pod  vodopádem. Noc na říčním ostrově El Ratón v hamakách s moskytiérou. Návrat člunem do osady Canaima, vyjížďka k vodopádům Hacha, Ucaima, Golondrina, Wadaima. Přes ostrov Anatoly pěšky k vodopádům El Sapo a El Sapito, nezapomenutelný průchod chodbou za vodní clonou vodopádu. Odlet zpět do Ciudad Bolívar. Přejezd do indiánského městečka Tucupita.

Den 11 až 12 Kánoi po kanálech Delty

Dvoudenní dobrodružství na motorové kánoi po kanálech Delty kajmany, opicemi, sladkovodními delfíny a rozmanitými ptáky. Různorodé rostliny - překrásné mangrovníky a „strom života“ - palma moriche. Vesnice indiánských kmenů Warao, žijících v dřevěných srubech na kůlech nad vodou (palafitos): výroba tradičních dřevěných člunů (curiaros). Noc v hamakách s moskytiérou.

Den 13 až 15 N.P. Mochima

Přejezd na pobřeží Karibiku do N.P. Mochima. Výlety člunem po lákavých plážích a romantických ostrůvcích, koupání a možnost šnorchlování v Karibském moři. Odpočinek, volný program.

Den 16 až 17 Přejezd na letiště, odlet domů

Přejezd na letiště Maiquetia u Caracasu, odlet domů.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů