Na skok do Uzbekistánu

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Jedinečná možnost poznat zásadní místa Hedvábné stezky během jednoho týdne.

Štědré dávkování zážitků na cestě Střední Asií. Váš úžas bude zdravě stoupat: začneme kulturní aklimatizací na bazaru a rozmáchlých bulvárech Taškentu, kde se již zesnulý diktátor Islam Karimov rozhodně nedržel při zemi a vybudoval stavby, které svojí okázalostí mohly směle soupeřit s ostatními středoasijskými megalomany.
Pečlivě zrekonstruované památky mají sloužit také k vybudování národní hrdosti a identity znovunarozeného uzbeckého národa, což zjistíte i při prohlídce legendárního Samarkandu.
Ze školy si patrně vybavíte i Bucharu, ale žádný zeměpisář vám nemohl vylíčit její krásu a atmosféru náměstíček, kde si u fontánky můžete přisednout k veselým uzbeckým chlapíkům a u čaje poklábosit i tom, jak se žilo dříve a nyní.
Při toulkách starým městem Chivy si uvědomíte, proč se mu říká největší živoucí muzeum pod širým nebem. Ve spleti romantických uliček, paláců, mešit a madrás žijí lidé dál svůj běžný uzbecký život - grilují na ulici před domem, děti hrají fotbal a prohánějí se na kole a staříci se šourají do mešity na modlitbu.

Termíny a ceny

Termín Cena
pátek
17.5.2024
pátek
24.5.2024
otevřený
22 990 Kč
Poptat
pátek
11.10.2024
pátek
18.10.2024
otevřený
podobný zájezd, 9 dní
22 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Ubytování v penzionech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím,
 • snídaně v ubytování,
 • vnitrostátní přelet,
 • dopravu najatými minibusy, linkovými busy, vlakem, taxi,
 • českého průvodce,
 • místního průvodce dle potřeby,
 • 1x noční přejezd lůžkovým vlakem, pokud bude spoj zprovozněn,
 • pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • Mezinárodní letenku - cca 8-13 tis.
 • stravu kromě snídaní,
 • vstupné (cca 50 USD),
 • cestovní pojištění,
 • spropitné,
 • víza nejsou, což se však může kdykoliv změnit.
Počet dní
8
Kód zájezdu
UZB03
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
2
Destinace
Uzbekistán

Itinerář

Den 1 Odlet z Prahy.

Odlet z Prahy.


Den 2 Taškent

Přílet do Taškentu. Prohlídka prohlídka města - památník Nezávislosti, jízda metrem na Čorsu bazar, medresa Kukeldaš, historický komplex Chast Imam, příp. návštěva Timurova muzea.


Kam se podíváme:

Den 3 Samarkand

Ranní přejezd cca 2h vlakem do legendární perly světové architektury - Samarkandu (UNSECO). Velkolepé náměstí Registán se třemi madresami, obrovská mešita Bibi Chánum, komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Gúry Emír, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu - Afrosiyab s muzeem, atd.


Kam se podíváme:

Den 4 Samarkand - Malik - Buchara

Dokončení kochání Samarkandem, přejezd do Buchary, cestou karavanseráj Malik a skalní kresby z doby bronzové v Sarmyš Saj.

Kam se podíváme:

Den 5 Buchara.

Prohlídka Buchary  Světové dědictví UNESCO - pevnost Arg, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a malebná medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých karavanserájích, možnost návštěvy folklorního představení.


Kam se podíváme:

Den 6 Buchara - Chiva.

Ranní toulky starým městem Buchary, přejezd pouští Kyzylkum a podél řeky Amudarji do Urgenče a dále do pohádkové Chivy. V případě zprovoznění vlakového spojení bude tento přejezd nočním vlakem.


Kam se podíváme:

Den 7 Prohlídka Chivy.

Prohlídka Chivy, bývalého centra obchodu s otroky - historické jádro města Ičan Kala Světové dědictví UNESCO, pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži.


Kam se podíváme:

Den 8 Přelet z Urgenče do Taškentu a dále do Prahy.

Přelet do Taškentu a dále s přestupy do Prahy. Pokud bude vycházet více času v Taškentu před odletem, můžeme zorganizovat prohlídku dalších míst Taškentu s místním průvodcem (není v ceně). Zbytek skupiny rovnou pokračuje do Kyrgyzstánu.

Přílet do Prahy nejspíše druhý den.

Kam se podíváme:

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.