Uzbekistán s prodloužením v Kyrgyzstánu

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Jedinečná možnost poznat zásadní místa Hedvábné stezky a pokochat se nádhernou alpinskou krajinou Kyrgyzstánu. A vyspat se alespoň jednou v jurtě!

Štědré dávkování zážitků na cestě Střední Asií. Váš úžas bude zdravě stoupat: začneme kulturní aklimatizací na bazaru a rozmáchlých bulvárech Taškentu, kde se již zesnulý diktátor Islam Karimov rozhodně nedržel při zemi a vybudoval stavby, které svojí okázalostí mohly směle soupeřit s ostatními středoasijskými megalomany.
Pečlivě zrekonstruované památky mají sloužit také k vybudování národní hrdosti a identity znovunarozeného uzbeckého národa, což zjistíte i při prohlídce legendárního Samarkandu.
Ze školy si patrně vybavíte i Bucharu, ale žádný zeměpisář vám nemohl vylíčit její krásu a atmosféru náměstíček, kde si u fontánky můžete přisednout k veselým uzbeckým chlapíkům a u čaje poklábosit i tom, jak se žilo dříve a nyní.
Při toulkách starým městem Chivy si uvědomíte, proč se mu říká největší živoucí muzeum pod širým nebem. Ve spleti romantických uliček, paláců, mešit a madrás žijí lidé dál svůj běžný uzbecký život - grilují na ulici před domem, děti hrají fotbal a prohánějí se na kole a staříci se šourají do mešity na modlitbu.
Po zážitcích z vyprahlé pouště Kyzylkum bude jako balzám průjezd západním Kyrgyzstánem, kde se na zelených kopcích pasou koně kolem nomádských jurt a v pozadí se tyčí zasněžené štíty Tian-Šanu a Pamíru. Budete moci zakusit kouzlo kyrgyzského života při několika jednoduchých trecích a při spaní v jurtě nebo s miskou štiplavého kumysu u kyrgyzské rodiny.

Program se dá libovolně upravit, zkrátit , prodloužit - cenu přepočítáme.

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy
Od 39 900 Kč
cena podle počtu osob

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • Ubytování v penzionech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x v jurtě, 2 x u rodiny,
 • snídaně v ubytování,
 • vnitrostátní přelet,
 • dopravu najatými minibusy, linkovými busy, vlakem, taxi,
 • místního, anglicky a rusky mluvícího průvodce,
 • 1x noční přejezd lůžkovým vlakem, pokud bude spoj zprovozněn,
 • pojištění CK pro případ úpadku
 • asistence místní cestovní kanceláře.

Cena nezahrnuje:

 • Mezinárodní letenku - cca 8-14 tis.
 • stravu kromě snídaní,
 • českého průvodce (možno za příplatek nebo od 6 osob v ceně, případné též podle potřeby dodáme místního průvodce komunikujícího česky),
 • vstupné (cca 100 USD),
 • cestovní pojištění,
 • spropitné,
 • víza nejsou, což se však může kdykoliv změnit.
Počet dní
17
Kód zájezdu
UAK02
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
2
Destinace
Uzbekistán , Kyrgyzstán

Itinerář

Den 1 Odlet z Prahy.

Odlet z Prahy.


Den 2 Taškent

Přílet do Taškentu. Prohlídka prohlídka města - památník Nezávislosti, jízda metrem na Čorsu bazar, medresa Kukeldaš, historický komplex Chast Imam, příp. návštěva Timurova muzea.


Kam se podíváme:

Den 3 Samarkand

Ranní přejezd cca 2h vlakem do legendární perly světové architektury - Samarkandu (UNSECO). Velkolepé náměstí Registán se třemi madresami, obrovská mešita Bibi Chánum, komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Gúry Emír, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu - Afrosiyab s muzeem, atd.


Kam se podíváme:

Den 4 Šachrisabz

Výlet do historického místa Šachrisabz, rodiště Timura Lenka Světové dědictví  Světové dědictví UNESCO- portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

Kam se podíváme:

Den 5 Samarkand - Malik - Buchara

Dokončení kochání Samarkandem, přejezd do Buchary, cestou karavanseráj Malik a skalní kresby z doby bronzové v Sarmyš Saj.

Kam se podíváme:

Den 6 Buchara.

Prohlídka Buchary  Světové dědictví UNESCO - pevnost Arg, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a malebná medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých karavanserájích, možnost návštěvy folklorního představení.


Kam se podíváme:

Den 7 Buchara - Chiva.

Ranní toulky starým městem Buchary, přejezd pouští Kyzylkum a podél řeky Amudarji do Urgenče a dále do pohádkové Chivy. V případě zprovoznění vlakového spojení bude tento přejezd nočním vlakem.


Kam se podíváme:

Den 8 Prohlídka Chivy.

Prohlídka Chivy, bývalého centra obchodu s otroky - historické jádro města Ičan Kala Světové dědictví UNESCO, pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži.


Kam se podíváme:

Den 9 Pevnosti Ayaz Kala a Toprak Kala

Výlet k tajemným pouštním pevnostem Ayaz Kala a Toprak Kala z doby Chorézmu (1.-4. stol.), čaj u paní s jurtami s výhledem na solné jezero.

Přejezd přes Karakalpackou autonomní republiku do bývalého rybářského přístavu Mujnak u pouště, která bývala Aralským jezerem. Zbyly jen lodě rezivějící na někdejším mořském dně. Jednoduché ubytování u rodiny.

Kam se podíváme:

Den 10 Moinak, přelet do Taškentu.

Procházka v okolí Moinaku, přelet z Nukusu do Taškentu. Podle času a zájmu návštěva muzea sovětské avantgardy - Savitského sbírky.

Pro zájemce tah nočním Taškentem.

Kam se podíváme:

Den 11 Oš, Kyrgyzstán.

Přejezd do Kyrgyzstánu, do města Oš přes obilnici střední Asie - Ferganskou dolinu. Návštěva vyhlášeného ošského bazaru.

Kam se podíváme:

Den 12 Trek v NP Kyrgyz-Ata.

Horský pěší výlet cca 20km kolem tyrkysových jezer a ledovců, s výhledy na Pik Lenin (7135 m.n.m.) přes sedlo 4200 m.n.m. Místo treku možnost individuálního odpočinku, toulek trhem a výstupu na poutní místo nad městem - Šalamounovu horu.

Den 13 Uzgen, Arslanbob.

Přejezd do kyrgyzského Švýcarska - horské vesničky Arslanbob, cestou zastávka v Uzgen u minaretu z 11. století. Odpolední výlet k vodopádu a vyhlídku na největší ořešákový les na světě.

Den 14 Jezero Toktogul, řeka Čičkan, průsmyk Ala-Bel, údolí Suusamyr.

Přejezd s mnoha zastávkami cca 400km fotogenickým okolím jezera Toktogul, kaňonem divoké řeky Čičkan do průsmyku Ala-Bel (3180 m.n.m), sjedeme do zeleného údolí Suusamyr se zasněženými štíty centrálního Tian-Šanu v pozadí a přenocujeme v jurtě u nomádů, kteří mají tuto oblast v oblibě.

Den 15 Sedlo Töö Ashuu, Biškek.

Panoramatickou silnicí a tunelem přes sedlo Töö Ashuu (3200m.n.m.) do hlavního města Kyrgyzstánu, Biškeku, ubytování v hotelu. Večerní rozloučení v okolí náměstí vítězství a Ala-Atoo se svítící pseudo-Křižíkovou fontánou.

Kam se podíváme:

Den 16 až 17 Odlet do Prahy.

Odlet do Prahy.


Kam se podíváme:

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.