Vzhledem k situaci s koronavirem je konání našich zájezdů podřízeno aktuálním podmínkám pro cestování. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na telefonu 777689000.

Uzbekistán s prodloužením v Kyrgyzstánu

Zájezd s českým průvodcem

Jedinečná možnost poznat zásadní místa Hedvábné stezky a pokochat se nádhernou alpinskou krajinou Kyrgyzstánu. A vyspat se alespoň jednou v jurtě!

Štědré dávkování zážitků na cestě Střední Asií. Váš úžas bude zdravě stoupat: začneme kulturní aklimatizací na bazaru a rozmáchlých bulvárech Taškentu, kde se již zesnulý diktátor Islam Karimov rozhodně nedržel při zemi a vybudoval stavby, které svojí okázalostí mohly směle soupeřit s ostatními středoasijskými megalomany.
Pečlivě zrekonstruované památky mají sloužit také k vybudování národní hrdosti a identity znovunarozeného uzbeckého národa, což zjistíte i při prohlídce legendárního Samarkandu.
Ze školy si patrně vybavíte i Bucharu, ale žádný zeměpisář vám nemohl vylíčit její krásu a atmosféru náměstíček, kde si u fontánky můžete přisednout k veselým uzbeckým chlapíkům a u čaje poklábosit i tom, jak se žilo dříve a nyní.
Při toulkách starým městem Chivy si uvědomíte, proč se mu říká největší živoucí muzeum pod širým nebem. Ve spleti romantických uliček, paláců, mešit a madrás žijí lidé dál svůj běžný uzbecký život - grilují na ulici před domem, děti hrají fotbal a prohánějí se na kole a staříci se šourají do mešity na modlitbu.
Po zážitcích z vyprahlé pouště Kyzylkum bude jako balzám průjezd západním Kyrgyzstánem, kde se na zelených kopcích pasou koně kolem nomádských jurt a v pozadí se tyčí zasněžené štíty Tian-Šanu a Pamíru. Budete moci zakusit kouzlo kyrgyzského života při několika jednoduchých trecích, při nichž snad zahlédneme i sedmitisícovku Pik Lenina a ledovcová jezera, a při spaní v jurtě nebo s miskou štiplavého kumysu u kyrgyzské rodiny.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
5.8.2023
pondělí
21.8.2023
otevřený
38 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Ubytování v penzionech ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x v jurtě, 2 x u rodiny,
 • snídaně v ubytování,
 • vnitrostátní přelet,
 • dopravu najatými minibusy, linkovými busy, vlakem, taxi,
 • českého průvodce,
 • místního průvodce dle potřeby,
 • 1x noční přejezd lůžkovým vlakem, pokud bude spoj zprovozněn,
 • pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • Mezinárodní letenku - cca 8-14 tis.
 • stravu kromě snídaní,
 • vstupné (cca 100 USD),
 • cestovní pojištění,
 • spropitné,
 • víza nejsou, což se však může kdykoliv změnit.
Počet dní
17
Kód zájezdu
UAK02
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
2
Destinace
Uzbekistán , Kyrgyzstán

Itinerář

Den 1 Odlet z Prahy.

Odlet z Prahy.


Den 2 Taškent

Přílet do Taškentu. Prohlídka prohlídka města - památník Nezávislosti, jízda metrem na Čorsu bazar, medresa Kukeldaš, historický komplex Chast Imam, příp. návštěva Timurova muzea.


Kam se podíváme:

Den 3 Samarkand

Ranní přejezd cca 2h vlakem do legendární perly světové architektury - Samarkandu (UNSECO). Velkolepé náměstí Registán se třemi madresami, obrovská mešita Bibi Chánum, komplex mauzoleí Šahi Zinda, mauzoleum Gúry Emír, Ulughbekova observatoř, ruiny starověkého Samarkandu - Afrosiyab s muzeem, atd.


Kam se podíváme:

Den 4 Šachrisabz

Výlet do historického místa Šachrisabz, rodiště Timura Lenka Světové dědictví  Světové dědictví UNESCO- portál Bílého paláce, mešita Kok Gumbaz, mauzoleum Timurovců.

Kam se podíváme:

Den 5 Samarkand - Malik - Buchara

Dokončení kochání Samarkandem, přejezd do Buchary, cestou karavanseráj Malik a skalní kresby z doby bronzové v Sarmyš Saj.

Kam se podíváme:

Den 6 Buchara.

Prohlídka Buchary  Světové dědictví UNESCO - pevnost Arg, náměstí Kalján s tyrkysovými kupolemi mešity a medresy Mir-i Arab, židovská čtvrť, mauzoleum Ismaila Samáního, mešita Maghoki Attar a malebná medresa Čár Minár, dílny řemeslníků ve starých karavanserájích, možnost návštěvy folklorního představení.


Kam se podíváme:

Den 7 Buchara - Chiva.

Ranní toulky starým městem Buchary, přejezd pouští Kyzylkum a podél řeky Amudarji do Urgenče a dále do pohádkové Chivy. V případě zprovoznění vlakového spojení bude tento přejezd nočním vlakem.


Kam se podíváme:

Den 8 Prohlídka Chivy.

Prohlídka Chivy, bývalého centra obchodu s otroky - historické jádro města Ičan Kala Světové dědictví UNESCO, pevnost Kuchna Ark, Páteční mešita, medresy s majolikovou výzdobou, mauzoleum Pahlavona Muhammada, vyhlídka z minaretu Islama Chodži.


Kam se podíváme:

Den 9 Pevnosti Ayaz Kala a Toprak Kala

Výlet k tajemným pouštním pevnostem Ayaz Kala a Toprak Kala z doby Chorézmu (1.-4. stol.), čaj u paní s jurtami s výhledem na solné jezero.

Přejezd přes Karakalpackou autonomní republiku do bývalého rybářského přístavu Mujnak u pouště, která bývala Aralským jezerem. Zbyly jen lodě rezivějící na někdejším mořském dně. Jednoduché ubytování u rodiny.

Kam se podíváme:

Den 10 Moinak, přelet do Taškentu.

Procházka v okolí Moinaku, přelet z Nukusu do Taškentu. Podle času a zájmu návštěva muzea sovětské avantgardy - Savitského sbírky.

Pro zájemce tah nočním Taškentem.

Kam se podíváme:

Den 11 Oš, Kyrgyzstán.

Přejezd do Kyrgyzstánu, do města Oš přes obilnici střední Asie - Ferganskou dolinu. Návštěva vyhlášeného ošského bazaru.

Kam se podíváme:

Den 12 Trek v NP Kyrgyz-Ata.

Horský pěší výlet cca 20km kolem tyrkysových jezer a ledovců, s výhledy na Pik Lenin (7135 m.n.m.) přes sedlo 4200 m.n.m. Místo treku možnost individuálního odpočinku, toulek trhem a výstupu na poutní místo nad městem - Šalamounovu horu.

Den 13 Uzgen, Arslanbob.

Přejezd do kyrgyzského Švýcarska - horské vesničky Arslanbob, cestou zastávka v Uzgen u minaretu z 11. století. Odpolední výlet k vodopádu a vyhlídku na největší ořešákový les na světě.

Den 14 Jezero Toktogul, řeka Čičkan, průsmyk Ala-Bel, údolí Suusamyr.

Přejezd s mnoha zastávkami cca 400km fotogenickým okolím jezera Toktogul, kaňonem divoké řeky Čičkan do průsmyku Ala-Bel (3180 m.n.m), sjedeme do zeleného údolí Suusamyr se zasněženými štíty centrálního Tian-Šanu v pozadí a přenocujeme v jurtě u nomádů, kteří mají tuto oblast v oblibě.

Den 15 Sedlo Töö Ashuu, Biškek.

Panoramatickou silnicí a tunelem přes sedlo Töö Ashuu (3200m.n.m.) do hlavního města Kyrgyzstánu, Biškeku, ubytování v hotelu. Večerní rozloučení v okolí náměstí vítězství a Ala-Atoo se svítící pseudo-Křižíkovou fontánou.

Kam se podíváme:

Den 16 až 17 Odlet do Prahy.

Odlet do Prahy.


Kam se podíváme:

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů