Patagonie na 17 dní

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Cesta do argentinské i chilské Patagonie s lehčími výšlapy, zkrácená verze bez měst.

Patagonie od severu až po jižní cíp v Ohňové zemi. Cestu začneme poznáváním Buenos Aires a jeho okolí. Poté přeletíme El Calafate, kde zažijeme úžasné výlety s výhledy na špičaté ikonické hory Fitz Roy a Cerro Torre. Vydáme se ke snad nejkrásnějšímu ledovci světa Perito Moreno. Zavýletíme v extrémně krásné perle Patagonie - NP Torres del Paine. Prozkoumáme z lodi i souše přímořskou krajinu a faunu podél Magellanesovy úžiny, než dojedeme do nejjižnějšího města na světě - argentinské Ushuaia v Ohňové zemi. Tam se rozloučíme s Patagonií výlety do neobvyklé přírody, příp. plavbami za lvouny, tučňáky a kormorány. Zkrácená verze bez měst v Argentině a Chile, možno pokračovat další týden do Mendozy, pod Aconcagua, Santiago de Chile, Valparaiso, atd.

S naším místním průvodcem místo toho také můžete pokračovat např. do uruguayského hl.města Montevideo, k vodopádům Iguazu nebo dokončit prohlídku Chile či Argentiny. Více informací k rozšíření nebo zájezdu na tel. 777689000.

Důvod, proč neletíme i do často nabízeného horského střediska Bariloche je ten, že reakce na tento komerční resort alpského stylu bývají poněkud vlažné a jde spíše o komerci než o tu pravou autentickou Patagonii. Pokud byste chtěli San Carlos de Bariloche navštívit, rádi Vám návštěvu zorganizujeme individuálně po zájezdu.

Termíny a ceny

Termín Cena

Na tento zájezd zrovna nemáme žádný volný termín.

Ale nevadí! Domluvíte se nějakým světovým jazykem? Můžeme Vám tuto cestu zorganizovat s naším místním průvodcem i jen pro malou skupinku vašich přátel nebo rodinku.

Ozvěte se nám na 777 689 000 a probereme možnosti. Voilà!

Cena zahrnuje:

 • vnitrostátní přelet Buenos Aires - El Calafate a Ushuaia - Mendoza (s přestupem),
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím,
 • snídaně,
 • nájemní dopravu, taxi, jeepy,
 • hromadnou dopraavu autobusy, MHD,
 • vstupné do národních parků,
 • plavba k ledovcům v národním parku Bernardo O'Higgins,
 • lodní výlet ke kolonii tučňáků Magellanových na ostrově Isla Magdalena,
 • česky mluvícího průvodce (od cca 5 osob.),
 • podle potřeby místního průvodce,
 • pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • mezinárodní letenky,
 • stravu kromě snídaní v ubytování,
 • fakultativní výlety a plavby, např: plavba pod čelo ledovce Perito Moreno (cca 40-50USD), prodloužené plavby z Punta Arenas, plavby z Ushuaia
 • příplatek za jednolůžkový pokoj cca 9 000,-,
 • cestovní pojištění.
Počet dní
17
Kód zájezdu
PAT03
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
2
Destinace
Argentina , Chile

Itinerář

Den 1 Odlet z Prahy, po domluvě z Vídně, atd.

Odlet z Prahy, po domluvě z Vídně, atd.

Den 2 Buenos Aires.

Přílet do Argentiny. Ubytování a prohlídka hlavního města - Buenos Aires. Koloniální centrum nás uchvátí např. prezidentským palácem Casa Rosada, nejširší ulicí světa 9 de Julio s ikonickým obeliskem, hlavním náměstím Plaza de Mayo, Metropolitní katedrálou i rušnou pěší zónou Florida. Projdeme se také malebnými uličkami čtvrti San Telmo s jeho starožitnými trhy a barevnou čtvrťí La Boca s domácím klubem Diega Maradony Boca Juniors, atd.


Den 3 Tigre, Buenos Aires.

Výlet do fotogenického městečka Tigre, které je oblíbeným místem odpočinku Argentinců a skýtá krásné koloniální stavby a zákoutí. Projedeme se lodí po deltě řeky Paraná Světové dědictví UNESCO. Zbytek dne strávíme v Buenos Aires, např. průzkumem nejelegantnější čvrti Recoleta se hřbitovem slavných a večer si nemůřeme odpustit tančírnu tanga a k tomu pořádný argentinský steak.


Den 4 Přelet do El Calafate, NP Los Glaciares.

Ranní přelet z Buenos Aires do patagonského městečka El Calafate na březích obrovského jezera Lago Argentino, kde náhlédneme do místní ptačí říše plameňáků atd. v Laguně Nimez. Přejedeme i kolem dalšího horského jezera Lago Viedma, než po cca 3 hodinách dorazíme do horského letoviska El Chaltén v NP Los Glaciares v argentinských Andách.


Den 4 Přelet do El Calafate, NP Los Glaciares.

Ranní přelet z Buenos Aires do patagonského městečka El Calafate na březích obrovského jezera Lago Argentino, kde náhlédneme do místní ptačí říše plameňáků atd. v Laguně Nimez. Přejedeme i kolem dalšího horského jezera Lago Viedma, než po cca 3 hodinách dorazíme do horského letoviska El Chaltén v NP Los Glaciares v argentinských Andách.


Den 5 NP Los Glaciares - výlet k Fitz Roy.

Dnešní den bude ve znamení vyhlídek na legendární žulový štít Fitz Roy (3 405 m) při pěším výletě na lehko k přilehlým jezerům a vyhlídkovým místům.


Den 6 NP Los Glaciares - výlet k Laguna Torre pod skalní jehlou - Cerro Torre.

Pěší výlet k jezeru Laguna Torre na vyhlídku s další ikonickou skalní jehlou - Cerro Torre s ledovcovou sukýnkou. Kdo nebude mít náladu na cca 17km výšlap, domluvíme jinou jednodušší procházku nebo pomůžeme domluvit program s místní CK.


Den 7

Ráno vyrazíme do El Calafate na výlet k nejkrásnějšímu ledovci světa - Glaciar Perito Moreno, kde budeme na vlastní vykulené oči pozorovat pukání ledovcového čela, tzv. telení, a pády obrovských kusů ledo do vody až ze 60ti metrové výšky. Fakultativně možnost výletu lodí až pod samé čelo ledovce (kolem 40USD). Večer toulky po El Calafate završené slastnou kombinací argentinského vína a steaků.


Den 8 Přejezd do Puerto Natales.

Přejezd autobusem 270km do chilského Puerto Natales, vstupní brány světoznámého národního parku Torres del Paine. Cestou se pokocháme pravou patagonskou krajinou, ve které snad zahlédneme i místní druh lamy guanaco, pštrosa nandu případně patagonskou lišku.


Den 9 až 10 Výlety v N.P. Torres del Paine.

Dva celodenní výlety po N.P. Torres del Paine Světové dědictví UNESCO, který nabízí asi tu nejextrémnější krásu krás celé Patagonie. Popojedeme autem a dále pěšky prozkoumáme ty nejlepší trasy snovou biosférickou rezervací, kde se ostré skalní věže se tyčí nad ledovci, tyrkysovými jezery a řekami, kolem kterých se pasou guanacos, nandu a kolem krouží obří kondoři. Zařadíme se mezi těch pár šťastlivců, kteří měli možnost zažít tuto koncentrovanou nádheru chilské Patagonie.


Den 11 Plavba k ledovcům Balmaceda a Serrano v národním parku Bernardo O'Higgins.

Dnes nás čeká plavba k ledovcům Balmaceda a Serrano v národním parku Bernardo O'Higgins, které jsou přístupné pouze po moři. Proplujeme fjordem Ultima Esperanza (poslední naděje) kolem ledovců, vodopádů a s kratkými zastávkami u starých farem, procházkou lesem endemických stromů pabuků a nakonec dorazíme k ledovci Balmaceda. Na konci fjordu se vydáme pěšky na vyhlídku na ledovec, přičemž cestou musíme dávat pozor na kormorány a lachtany. Po plavbě se vydáme na jednu z místních typických farem, tzv. estancie, kde si vychutnáme místní skvělé jídlo a úžasné výhledy.


Den 12 Přejezd 240km do Punta Arenas. Plavba na ostrov Isla Magdalena ke kolonii tučňáků Magellanových .

Přejezd 240km busem drsnou větrnou pampou do nejjižnějšího města Chile - Punta Arenas, kde se ubytujeme, projdeme se po městě a uvidíme mj. i repliku slavné lodě Victoria, na které se zde plavil Fernando Magallanes v roce 1520. Hlavně ale vyrazíme na lodní výlet do kolonie tučňáků Magellanových na ostrově Isla Magdalena. Jde o plavbu Magellanovou úžinou a neobvyklou subantarktickou ostrovní oblastí s rozmanitou mořskou faunou a flórou. Uvidíte mohutné ledovce a snad slyšíte volání plejtváků keporkaků, tzv. zaříkávaček velryb a na ostrově Magdalena se projdete mezi tisíci tučňáků magellanských. Za příplatek je možné zvolit trasu plavby až k Frowardovu mysu, nejjižnější místo americké pevniny.


Den 13 Výlety u Punta Arenas - San Isidrio, příp. Porvenir nebo výlet za tučňáky královskými.

Dnes povýletíme v oblasti Punta Arenas a prozkoumáme impozantní přímořskou krajinu a unikátní Magellanské ekosystémy, dosud téměř nedotčené člověkem. Ráno vyrazíme autem jižně od Punta Arenas a dále pěšky cca 5 km podél pobřeží k majáku San Isidrio a na vyhlídky přes úžinu na hornatý ostrov Dawson a Isla Capitan Aracena. Fakultativně také můžete vyrazit na celodenní výlet na ostrov Tierra del Fuego za jedinou kolonií tučňáků královských na americkém kontinentě. Podle domluvy můžeme také přeplout trajektem přes Magellanesovu úžinu do vesnice na konci světa - Porvenir, navštívit tzv. Labutí jezero, obydlené mnoha druhy labutí, plameňáků a dalšho ptactva a poznat život na odlehlé esperanza - typickém patagonském ranči, kde tzv. gauchos po generace chovají dobytek v tvrdých podmínkách.


Den 14 Celodenní přejezd autobusem a lodí přes Magalhaesův průliv a Ohňovou zemi (Tierra del Fuego) do města Ushuaia.

Návrat do Argentiny - celodenní přejezd autobusem a lodí přes Magalhaesův (Magellanův) průliv do Ohňové země (Tierra del Fuego) do města Ushuaia. Večer procházky po nejjižnějším městě světa, kde mj. končí Panamerická dálnice po cca 30 tis. km a dříve sloužilo jako vězení.


Den 15 Výlety nalehko v NP Tierra del Fuego.

Výlety nalehko v NP Tierra del Fuego - prvního argentinského národního parku. Kombinace popojíždění autem a pěších výletů k různým jezerům, vyhlídkám a mořským útesům tak, abychom si mohli nacítit každý po svém, jaké je divoká příroda na konci světa. Večer můžeme ochutnat např. místní specialitu - kraba královského (centolla) a u vína si povyprávíme si i o zdejší flóře, ptácích a domorodcích z kmene Yámana.


Den 16 Výlety v NP Tierra del Fuego - Ohňová země.

Možnost fakultativnch výletů různých délek a cen: vřele doporučujeme plavby po Beagle kanálu s pozorováním tučňáků, lvounů, kormoránů a terejů, plavby kolem scénických ostrovů Isla Alicia, Isla Pajaros a Isla de los Lobos a k majáku Les Eclaireurs (1919).

Milovníci historické železnice si možná nenechají ujít projížďku tzv. "Vlakem z konce světa", který dříve vozil vězně a materiál. Dneska vás protáhne drkotající parní lokomotiva nádhernou přírodou na konci světa.

Pro milovníky trekkingu domluvíme další zajímavou trasu, např. trek jezeru Laguna Esmeralda s výhledy na okolní okolní krásy Ohňové země, jako jsou ledovce, pabukové lesy a zelenkavé mokřady pod zasněženýma horama."


Den 17 Přelet do Buenos Aires a odlet domů s přestupy.

Přelet do Buenos Aires a odlet domů s přestupy. Návrat nejspíše až další den.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů