Za horskými kmeny Hindůkuše a Himaláje - Pákistán

Zájezd s českým průvodcem

Pakistán stál dlouho mimo zájem turistů, což se nyní rapidně mění. Bezpečnostní situace je nyní dobrá, proto je ideální čas vyrazit do této krásné horské země a poznat její unikátní krásy. Určeno pro zkušenější cestovatele, kteří se jen tak něčeho nezaleknou a občas se i rádi projdou po horách.

V severním Pákistánu se můžete těšit na famózní výhledy na hory a ledovce. Fairy Meadows nad Raikotským ledovcem a pod Nanga ParbatBývalé velehorské království HunzaNávštěva údolí obývaných unikátním kmenem KalašůZelené údolí SvátFascinující ruch měst Péšávar a Láhaur.

Termíny

Termín Cena
20.9.2019 8.10.2019
otevřený
69 990 Kč
68 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Letenku do Islámábádu a zpět z Láhauru včetně všech poplatků
 • Místní dopravu
 • ubytování se snídaní
 • vstupné dle programu
 • služby místního a českého průvodce
 • Informační materiály
 • cestovní pojištění
 • Ubytování 14x v turistickém hotelu či penzionu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 2x dvoulůžková chatka s WC
 • Doprava pronajatým minibusem a jeepy
 • 16x snídaně, jinak je stravování individuální za pomoci průvodce

Cena nezahrnuje:

 • 16x jednolůžkový pokoj za 6 100 Kč
 • Pákistánské vízum 1 000 Kč
 • Pojištění storna za 880 Kč
 • Pojištění Storno+ 1180 Kč
Počet dní
19
Kód zájezdu
PAK01
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
4
Destinace
Pákistán

Itinerář

Den 1 až 3 Islámábád, Přílet do Islámábádu a přejezd do Naranu.

Přílet do Islámábádu, hlavního města Pákistánu. K vidění je zde známá mešita Šáha Faisala. Navštívíte Památník národu a projdete staré bazary. Velmi zajímavá je prohlídka archeologického naleziště v Taksile. Následuje přejezd do Naranu v Kaghanském údolí.

Kam se podíváme:

Pojedete přes horské sedlo Babusar (4170 m) k Raikhotskému mostu. Poté přesun dál džípem, soutěskou vedenou kolem stěny kaňonu do vesnice Tato. Čeká vás výstup Raikhotským údolím do místa, kde je přímo božský výhled na Nanga Parbat(8126 m) v Himálajském pohoří - Fairy Meadows. Pěší turistika po již skoro alpských loukách. Půjdete kolem pastevecké osady Beyal a nad ledovcem Raikot, až do Nanga Parbat BC.

Cesta zpět džípy, opět po Karákóramské silnici. Tato cesta je vybudovaná v obtížnějším horském terénu světových nejvyšších hor Himálají, Karákóramu, Hindúkuše a Pamíru. Jde o bývalé velehorské království Hunza, s krásným hlavním městem Karimabád (pevnosti Baltit a Altit). Stojí za to vidět vesnici Ganish, s tradičními malebnými domy a křivolakými uličkami. Nenechte si ujít večerní výlet do Duikeru, kde je naprosto nezapomenutelným zážitkem pozorování západu slunce nad horským masivem Rakaposhi (7788 m) a horou Ultar (7388 m).

Návštěva údolí Nagar, kde uvidíte ledovec Bualtar. Pokračuje se dál novým tunelem, do oblasti Horní Hunzy. Nedávným sesuvem půdy do řeky Hunzy vzniklo jezero, okolo kterého pojedete k historickému městečku Gulmit. Dále po KKH národním parkem Khunjerab, až do průsmyku Khunjerab a dále na sever (4733 m). Nad řekou Hunzav Husseini, uvidíte visuté dřevěné mosty na hranici s Čínou.


Pojede se džípy přes Gilgit- správní středisko. Je to cesta nádhernou horskou pouštní krajinou s množstvím zelených zahrad, oáz a opečovávaných polí. Phanderským údolím dál přes sedlo Shandur (3738 m), až do osady Mastuj s hřištěm na polo, které je nejvýše položeným hřištěm na světe.

Kam se podíváme:

Zastávka ve městě Čitrál, kvůli vyřízení povolení pro návštěvu Kalašu. Odjezd do údolí Bumburet, které je hlavním ze tří údolí obývaných nevšedním kmenem Kalašů. Tito lidé vyznávají osobitou víru s vlastním náboženstvím, zvyky a kulturou. Poté výlet do údolí Rumbur, kde je možno spatřit další tradiční Kalašké vesnice.

Průsmykem Lowari (3118 m) do městečka Dir. Jde o dechberoucí podívanou, na kterou dlouho nezapomenete. Pak se vydáte údolím dál přes Svát, přezdívaným „pákistánské Švýcarsko“, až do Saidu Šarif. Stojí tam buddhistická stúpa Šankardara. Cesta pokračuje přes průsmyk Malakand, kde leží pozůstatky starého buddhistického komplexu Takht-i-Bhai.

Město Péšávar je velmi staré a fascinující. Projdete uličkami plnými místních řemeslníků a afghánských obchodníků. Navštívíte bazar Qissa Khawani, staré čajovny, pevnost Bala Hisar, muzeum a mešitu Mahabat Khan. Dále přejezd do Láhaur se zastávkou v Khewra, což je druhý největší solný důl na světě.

Láhaur, je starobylé pohraniční město s tradičním bazarem a nejkrásnější mešitou Wazir Khan. Město zdobí Láhaurská pevnost, dělo Zam Zama, Páteční mešita a Šalimarské zahrady. Zúčastníte se podvečerního ceremoniálu stahování vlajek, na hranicích s Indií. Těšit se můžete na společnou závěrečnou večeři a návrat do ČR.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů