Peruánská mozaika a bolívijský La Paz.

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Zkrácená verze cesty po Peru a Bolívii, která končí v bolívijském La Pazu a dále nepokračuje po Bolívii. I tak za 2 týdny dovolené zažijete hodně!

Peru a Bolívie jsou země, kam je vždy za čím se vracet a objevovat další poklady. Dědictví předinckých a inckých civilizací je i přes staletí koloniálního útlaku dodnes patrné v místních zvycích a každodenním životě, nemluvě o úžasných památkách. Obrovská naleziště zlata a stříbra udělala z této oblasti důležitý zdroj španělského bohatství, což se zde projevilo i výstavbou honosných měst koloniálního střihu. Příroda zde navíc nadělila to nejkrásnější ze své tvorby a to hned v několika podnebných pásech. Navštívíme životem a energií překypující Amazonii, horské oblasti Peru, magické jezero Titicaca a bolívijský La Paz. Během dvou týdnů můžete navštívit perly Peru a trochu Bolívie a případně si prodloužit pobyt v jižním Peru nebo podle domluvy trekkingem nebo výstupy v Bolívii.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
12.10.2024
sobota
26.10.2024
otevřený
39 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • vnitrostátní přelet Lima - Puerto Maldonado,
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím, v Amazonii 2x ve srubech po 3 se snídaní a obědem, 2x u místní rodiny, 2 x noc ve spacím autobuse,
 • dopravu delux dálkovými autobusy, nájemní dopravu, taxi, jeepy,
 • plnou penzi na programu na Salar de Uyuni,
 • českého průvodce (od cca 5 osob.),
 • podle potřeby místního průvodce,
 • pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • mezinárodní letenky,
 • stravu kromě pobytu v Amazonii a na Salar de Uyuni,
 • fakultativní výlety a další přelety,
 • ceremonii s Ayahuascou (cca 30 USD na os.),
 • cestovní pojištění.
Počet dní
15
Kód zájezdu
PAB2
Fyzická náročnost
3
Kulturní šok
3
Destinace
Peru , Bolívie

Itinerář

Den 1 Lima

Přelet z Prahy, Vídně nebo Mnichova do Limy, ubytování v centru Limy.

Kam se podíváme:

Den 2 Lima

Prohlídka Limy Světové dědictví UNESCO - Plaza San Martin, klášter San Francisco a jeho katakomby, Plaza Mayor, katedrála, Pizzarova hrobka, prezidentské a vládní koloniální paláce, předincká pyramida Huaca Pucllana, atd.

Kam se podíváme:

Den 3 až 5 po řekách Tambopata, Madre de Dios, jezero Tres Chimbadas, ary, Ayahuasca

Přelet do Puerto Maldonado. Poznávání bohaté přírody Amazonie – ubytování v bungalovech v přírodě se snídaní. Člunem po řece Tambopata, oběd při kotvení uprostřed řeky. Jezero Tres Chimbadas se vzácným vodním ptactvem a vydrami. Ráno k jílovému útesu, kam se slétají barevné ary a papoušci. Po snídani plavba po řece Madre de Dios, ostrov opic, visutá cesta v korunách stromů, oběd, útulek pro zvířata (jaguár, puma, tapír...). Návštěva u rodiny místního indiánského kmene Ese Eja, procházka živoucí lékárnou amazonského pralesa, s vysvětlením léčebných účinků a použití medicínských rostlin a stromů (např. Chuchuhuasi, Ayahuasca, Uña de gato, Ajosacha...), dvě noci ve srubech, možnost léčení se šamanem a očistné ceremonie s liánou Ayahuascy. Noční přejezd do Cusca, možnost přeletu.

Kam se podíváme:

Den 6 Cuzco

Prohlídka Cuzca Světové dědictví UNESCO - koloniální náměstí Plaza de Armas, katedrály postavené na místě inckých chrámů, křivolaké uličky, klášter Santo Domingo se zbytky inckého slunečního chrámu Coricancha, umělecká čtvrť kolem San Blas, atd.

Kam se podíváme:

Den 7 Salinas de Maras, Ollantaytambo

Návštěva romantické vesničky Chinchero s hradbami inckého města, trůnem Inky a zdobeným koloniálním kostelem a typickým oblečením místních žen, Moray - záhadná zemědělská laboratoř Inků s kruhovými terasami, podle času také solný kaňon Salinas de Maras, kde se ze stovek kaskádových jezírek těží sůl. Z Ollantaytamba vlakem do Aguas Calientes.

Kam se podíváme:

Den 8 Machu Picchu

Prohlídka úchvatného Machu Picchu Světové dědictví UNESCO, bájného města Inků, které se Španělům nepodařilo objevit, pro zájemce možnost výstupu na ikonickou horu Huayna Picchu (nutno rezervovat min. 2 měsíce předem). Večer možnost koupele v termálních pramenech

Kam se podíváme:

Den 9 Machu Picchu

Pěšky cca 2 hodiny malebným údolím pod Machu Picchu (možnost jet vlakem za 20$), dále přejezd po panoramatické horské silnici do Posvátného údolí – Valle Sagrado: Ollantaytambo, prohlídka incké pevnosti a obrovských kamenných teras. Dále přejezd do vesnice Pisaq.

Kam se podíváme:

Den 10 Pisaq

Pisaq - unikátní incké hradiště v horách, sluneční chrám, rezidence, fotogenická terasovitá políčka. Návrat do Cusca, dokončení prohlídky, incká pevnost Sacsayhuaman, atd.

Kam se podíváme:

Den 11 až 13 La Paz, Titicaca

11. - 13. den: Jezero Titicaca: Busem do městečka Puno u jezera Titicaca (3800 m). Plovoucí rákosové ostrovy indiánů kmene Uros. Přejezd podél skvostně modrého jezera Titicaca do Bolívie, prohlídka posvátného městečka Copacabana, noc u rodiny na Isla del Sol. Přechod ostrova cca 9 km nádhernou krajinou, přejezd podél hradby pohoří Cordillera Real do nejvetšího města Bolívie - La Pazu.

Kam se podíváme:

Den 14 až 15 La Paz

Prohlídka metropole La Paz pod zasněženými vrcholky. Bohatě zdobený kostel San Francisco ze 16.století, náměstí Murillo s vládními budovami, romantické spletité uličky a trhy starého města, podle času výlet lanovkou nad město do El Alto s úžasnými výhledy. Přes noc přejezd do Sucre (možnost přeletu). Tento den končí kratší varianta "pouze Peru" - odlet do Prahy s přestupy.

Kam se podíváme:

Ohlasy cestovatelů

Letos jsem vyrazila s Good Places na vysněnou dovolenou do Peru a Bolívie. Čekal nás nejenom bezvadně připravený program ale i zábavný průvodce Petr Štětina. Program byl načasován tak, abychom měli dostatek času na vše co bylo k vidění. zejména jsem ocenila, že přesuny autobusem byly plánovány na noc, abychom využili maximum denního světla pro "nasátí" nových míst, atmosféry a zážitků. Velmi příjemné bylo nocování u místních obyvatel, kde jsme byli i vděčnými strávníky a měli možnost poznat jídla místních obyvatel. Takže GOOD PLACES a Petr byla výborná volba.

Stáňa H.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů