Říše Inků a bolívijské Altiplano

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Rozmanitá příroda od pralesů až po ledovce, zajímavá etnika, bohatá kultura dávných civilizací i koloniální éry, poučné důsledky kolonizace do současnosti. Zážitky napěchovaná cesta, jedna z nejrozmanitějších v naší nabídce.

Peru a Bolívie jsou země, kam je vždy za čím se vracet a objevovat další poklady. Dědictví předinckých a inckých civilizací je i přes staletí koloniálního útlaku dodnes patrné v místních zvycích a každodenním životě, nemluvě o úžasných památkách. Obrovská naleziště zlata a stříbra udělala z této oblasti důležitý zdroj španělského bohatství, což se zde projevilo i výstavbou honosných měst koloniálního střihu. Příroda zde navíc nadělila to nejkrásnější ze své tvorby a to hned v několika podnebných pásech. Navštívíme životem a energií překypující Amazonii, horské oblasti Peru, magické jezero Titicaca a dále unikátní bolívijské Altiplano, obydlené převážně stády lam a sem tam nějakou indiánskou rodinou. Během tří týdnů můžete navštívit perly Peru a Bolívie a případně si prodloužit pobyt v jižním Peru nebo podle domluvy trekkingem nebo výstupy v Bolívii.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
12.10.2024
neděle
3.11.2024
otevřený
56 990 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • vnitrostátní přelet Lima - Puerto Maldonado,
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím, v Amazonii 2x ve srubech po 3 se snídaní a obědem, 2x u místní rodiny, 2 x noc ve spacím autobuse,
 • dopravu delux dálkovými autobusy, nájemní dopravu, taxi, jeepy,
 • plnou penzi na programu na Salar de Uyuni,
 • českého průvodce (od cca 5 osob.),
 • podle potřeby místního průvodce,
 • pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • mezinárodní letenky,
 • stravu kromě pobytu v Amazonii a na Salar de Uyuni,
 • fakultativní výlety a další přelety,
 • ceremonii s Ayahuascou (cca 50 USD na os.),
 • cestovní pojištění.
Počet dní
23
Kód zájezdu
PAB1
Fyzická náročnost
4
Kulturní šok
3
Destinace
Peru , Bolívie

Itinerář

Den 1 Lima

Přelet z Prahy, Vídně nebo Mnichova do Limy, ubytování v centru Limy.

Kam se podíváme:

Den 2 Lima

Prohlídka Limy  Světové dědictví UNESCO - Plaza San Martin, klášter San Francisco a jeho katakomby,  Plaza Mayor, katedrála, Pizzarova hrobka, prezidentské a vládní koloniální paláce, předincká pyramida Huaca Pucllana, atd.

Kam se podíváme:

Den 3 až 5 Amazonie u Puerto Maldonado - po řece Tambopata a Madre de Díos

Přelet do Puerto Maldonado. Poznávání bohaté přírody Amazonie – ubytování v bungalovech v přírodě se snídaní. Člunem po řece Tambopata, oběd při kotvení uprostřed řeky. Jezero Tres Chimbadas se vzácným vodním ptactvem a vydrami. Ráno k jílovému útesu, kam se slétají barevné ary a papoušci. Po snídani plavba po řece Madre de Díos, ostrov opic, visutá cesta v korunách stromů, oběd, útulek pro zvířata (jaguár, puma, tapír...). Návštěva u rodiny místního indiánského kmene Ese Eja, procházka živoucí lékárnou amazonského pralesa, s vysvětlením léčebných účinků a použití medicínských rostlin a stromů (např. Chuchuhuasi, Ayahuasca, Uña de gato, Ajosacha...), dvě noci ve srubech, možnost léčení se šamanem a očistné ceremonie s liánou Ayahuascy. Noční přejezd do Cusca, možnost přeletu.

Kam se podíváme:

Den 6 Cuzco

Prohlídka Cuzca Světové dědictví UNESCO - koloniální náměstí Plaza de Armas, kostely postavené na  místě inckých chrámů, křivolaké uličky, klášter Santo Domingo se zbytky inckého slunečního chrámu Coricancha, umělecká čtvrť kolem San Blas, atd.

Kam se podíváme:

Den 7 Salinas de Maras, Chinchero

Návštěva romantické vesničky Chinchero s hradbami inckého města, trůnem Inky a zdobeným koloniálním kostelem a typickým oblečením místních žen, Moray - záhadná zemědělská laboratoř Inků s kruhovými terasami, podle času také solný kaňon Salinas de Maras, kde se ze stovek kaskádových jezírek těží sůl. Z Ollantaytamba vlakem do Aguas Calientes.

Kam se podíváme:

Den 8 Machu Picchu

Prohlídka úchvatného Machu Picchu  Světové dědictví UNESCO, bájného města Inků, které se Španělům nepodařilo objevit, pro zájemce možnost výstupu na ikonickou horu Huayna Picchu (nutno rezervovat min. 2 měsíce předem). Večer možnost koupele v termálních pramenech.

Kam se podíváme:

Den 9 Pěšky pod Machu Picchu, Valle Sagrado: Ollantaytambo

Pěšky cca 2 hodiny malebným údolím pod Machu Picchu (možnost jet vlakem za 20$), dále přejezd po panoramatické horské silnici do Posvátného údolí – Valle Sagrado: Ollantaytambo, prohlídka incké pevnosti a obrovských kamenných teras. Dále přejezd do vesnice Pisaq.

Kam se podíváme:

Den 10 Pisaq

Pisaq - unikátní incké hradiště v horách, sluneční chrám, rezidence, fotogenická terasovitá políčka. Návrat do Cusca, dokončení prohlídky, incká pevnost Sacsayhuaman, atd.

Kam se podíváme:

Den 11 až 13 Jezero Titicaca - noc na plovoucích rákosových ostrovech Uros. Copacabana, ostrov Isla del Sol.

Jezero Titicaca: Busem do městečka Puno u jezera Titicaca (3800 m). Plovoucí rákosové ostrovy indiánů kmene Uros. Přejezd podél skvostně modrého jezera Titicaca do Bolívie, prohlídka posvátného městečka Copacabana, noc u rodiny na Isla del Sol. Přechod ostrova cca 9 km nádhernou krajinou, přejezd podél hradby pohoří Cordillera Real do nejvetšího města Bolívie - La Pazu.

Kam se podíváme:

Den 14 La Paz

Prohlídka metropole La Paz pod zasněženými vrcholky. Bohatě zdobený kostel San Francisco ze 16.století, náměstí Murillo s vládními budovami, romantické spletité uličky a trhy starého města, podle času výlet lanovkou nad město do El Alto s úžasnými výhledy. Přes noc přejezd do Sucre (možnost přeletu). 

Kam se podíváme:

Den 15 Hl.město Bolívie - Sucre.

Sucre, hl.město Bolívie, UNESCO. Toulky historickým městem plným malebných domů a paláců. Dům svobody, kde byla r.1825 vyhlášena nezávislost, muzeum v klášteru La Recoleta (z r.1601), bezpočet dalších kostelů a kláštěrů.

Kam se podíváme:

Den 16 Potosí. přejezd do Uyuni.

Přejezd cca 3,5 hod. do Potosi Světové dědictví UNESCO, prohlídka historického centra města, které bývalo jedním z nejbohatších na celém kontinentu díky pohádkovým zásobám stříbra. Zbyly zde úžasné koloniální uličky, spousta kostelů a stará mincovna se zajímavým muzeem. Nebo se navlečeme do hornického úboru, nakoupíme dynamit a koku pro horníky a zanoříme se do stále funkčního stříbrného dolu v hoře Cerro Rico, odkud se od pol. 16.stol. do dnes vytěžilo přes 60 tis. tun stříbra, což je světový rekord. Přejezd horami a altiplanem do Uyuni (~5-6 h).

Kam se podíváme:

Den 17 až 18 Salar de Uyuni

Salar de Uyuni: 2 dny nezapomenutelných zážitků à la National Geographic: jeepem přes solné pláně Altiplana, Ostrov rybářů s gigantickými kaktusy, barevná jezera laguna Colorada, aj., zasněžené vulkány, hřbitov parních lokomotiv, atd. Noc u místní rodiny, plná penze.

Kam se podíváme:

Den 19 NP pod vulkánem Sajama.

Přejezd altiplanem přes Oruro do Sajamamy u Chilských hranic. Zapadlá vesnička pod stejnojmennou nejvyšší horou Bolivie (6542m.n.m.). Unikátní kamenný kostel. Tento den je možné odletu do Prahy s přestupy z Uyuni (sleva).

Den 20 Pěší výlet kolem horských jezer s výhledy na sopku Sajama.

Nádherný trek pod zasněženými vrcholky And kolem gejzírů, 3 horských jezer k termálním jezírkům, kde je geniální koupání s vyhlídkou na horu Sajama. Kdo nechce na trek, může relaxovat celý den u termálních pramenů a okolí.

Den 21 až 23 La Paz

Přejezd do La Paz, podle času dokončení prohlídky centra města, nákup suvenýrů nebo výlet do tzv. Měsíčního údolí s pozoruhodnými skalními sloupy. Odlet do Prahy s přestupy.

Kam se podíváme:

Ohlasy cestovatelů

Loni jsem absolvovala zájezd do Boilivie a Peru s cestovní kanceláří Good Places. Pro totu cestu jsem se rozhodla po předchozích dobrých zkušenostech při cestě po Iránu. Provázel nás stejně jako tehdy Petr Štětina. Díky němu jsem prožila nezapomenutelnou dovolenou. Petr má velké znalosti o zemích a ovládá perfektně místní jazyk.Vše měl dobře naplánované, přesuny z místa na místo jsme absolvovali mikrobusy a dokonce jsme se svezli i místní rikšou. Absolvovali jsme i vysokohorský trek, koupali se v termálech a ochutnávali místní kuchyně v různých restauracích. Bylo to akční, ale velice pohodové. Díky ochotě a empatii Petra jsme všechno zvládali s nadšením. Vše bylo úžsné a vřele dovolenou s Good places doporučuji.

Hana Oralová

Ještě loni jsem o Good places nevěděla.- Pak přišla chuť objevit Jižní Ameriku a s tím i hledání vhodné cestovky. A našla jsem na internetu Good Places.- Nabízela hodně- nejen cestu do Peru a Bolivie,tuto kombinaci moc cestovek nenabízí, ale i program nebyl úplně běžný a standartní- vedle " klasických míst " v Peru a Bolivii i cesta do Amazonie, výprava do pralesa, plavba po jezeře Titicaca, výstup do 5050 m v Sachamě v Bolivii ad. Po krátké době jsem se rozhodla- a dodnes nelituji. Splnilo se vše, i více,- organizace, ubytování, doprava..... vše slíbené bylo na dobré úrovni, a hlavně stálý doprovod a pomoc našeho průvodce, včetně jazykové- ve španělštině je opravdu moc dobrý ,velmi užitečné jsou i jeho kontakty s domorodci a znalost místního prostředí.
Takže doporučuji a doufám, že se do Jižní Ameriky nebo někam jinam s Good Places ještě podívám.

Beruna

Peru a Bolívie: Říše Inků a Alteplano / září 2019/ Chtěla bych touto cestou poděkovat CK Good Places, se kterou jsem poprve vyjela na dlouhodobý pobyt na jiný světadíl, čímž jsem chtěla ukončit a zároveň započíst novou životní etapu. Nemohla jsem si vybrat lépe! Petr Štětina je nejen odborník na svém místě, pečuje o své svěřence svědomitě, celodenně, zodpovědně a operativně řeší situace s ohledem na co největší úsporu času a získání tak co nejvíce poznatků v daném regionu. Mohu zaručit, že pokud se rozhodnete cestovat s Good Places, nebudete zklamáni, ale plni zážitků, vědomostí, energie a přesvědčení, že jste si vybrali to, co jste hledali. Petře, hodně štěstí a klientů! Hanka Š.

Hanka Š.

S Good Places jsem navštívila Peru a Bolívii v rámci zájezdu s českým průvodcem. Program byl pestrý, dobře postavený, navštívená místa nádherná, zážitky autentické. Doprava a ubytování na překvapivě dobré úrovni. Náš průvodce Petr Štětina byl přátelský, neztrácel dobrou náladu, k místním lidem se choval velice hezky, a dělal vše proto, aby nám ukázal vše slíbené (i víc) a to i přes občasné peripetie související s cestováním v méně rozvinutých oblastech. Celkově zájezd předčil mé očekávání. Díky

Magda J.

Peru a Bolívie: Řše Inků a Alteplano / září 2019/ Chtěla bych touto cestou poděkovat CK Good Places, se kterou jsem poprve vyjela na dlouhodobý pobyt na jiný světadíl, čímž jsem chtěla ukončit a zároveň započíst novou životní etapu. Nemohla jsem si vybrat lépe! Petr Štětina je nejen odborník na svém místě, pečuje o své svěřence svědomitě, celodenně, zodpovědně a operativně řeší situace s ohledem na co největší úsporu času a získání tak co nejvíce poznatků v daném regionu. Mohu zaručit, že pokud se rozhodnete cestovat s Good Places, nebudete zklamáni, ale plni zážitků, vědomostí, energie a přesvědčení, že jste si vybrali to, co jste hledali. Petře, hodně štěstí a klientů! Hanka Š.

hana.srotirova

S Good Places jsme navštívili před 3 lety Indii a letos Peru a Bolívii.V obou případech jsme byli moc spokojení,exotické zážitky,zajímavá místa,nabitý program a přitom jsme se se zkušeným průvodcem cítili naprosto bezpečně.Všem doporučujeme. Alena a Vojta Jelínkovi.

Alena a Vojta Jelínkovi

Rozšířila jsem řadu spokojených účastníků tripů pořádaných Petrem Štětinou. Amazonie-Peru-Bolívie. Skvělá organizace, super zážitky a neuvěřitelný relax ! Alena Los.

Alena L. a Stáňa

Peru a Bolívie 2016

S Petrem Štětinou jsme byli na dvou zájezdech. Nejprve v Íránu v roce 2014 a o dva roky později v Peru a Bolívii a v obou případech to byla skvělá volba. Nemáme moc rádi organizované zájezdy, ovšem zájezdy Good Places v obou případech našly zlatou střední cestu mezi organizovaností a neorganizovaností: na jednu stranu jsme cestovali ve skupince dost malé na to, aby bylo možné se přizpůsobit individuálním přáním a hlavně se dostat do kontaktu s místními lidmi, místní dopravou, místní atmosférou a tak vůbec; na druhou stranu nás potkalo několik okamžiků, kdy jsme byli náramně rádi, že jsme s průvodcem, který dokáže elegantně vyřešit situace, které bychom sami vyřešit nedokázali a které se v exotických zemích prostě stávají: jak přejet Kurdistán, když všechny autobusy odjely zrovna do Teheránu; jak se dostat na Machu Picchu, když se demonstranti chystají obsadit jediný přístupový most do oblasti; jak se dostat z La Pazu do Sucre a pak do Uyuni, když celou Bolivii z hodiny na hodinu zachvátila blokáda silnic? To všechno i a další nepřídvídanosti dokázal Petr velmi elegantně a pružně vyřešit a zachovat si přitom velmi kamarádský přístup. Takže moc děkujeme a cestování s Petrem vřele doporučujeme; a to konkrétně i ony dvě zmíněné destinace, tedy Írán, který nás oba zcela uchvátil (starobylostí, památkami, atmosférou a zejména místními lidmi), a Peru a Bolívíi, odkud si člověk také přiveze plno nezapomenutelných vzpomínek (na plavby po amazonských řekách, výlety do pralesa, návštěvu u šamana, přejezd Andami i přelet přes ně, samozřejmě Machu Picchu a další incké památky, přírodní divy u solné pláně Salar de Uyuni a mnohé další). Nám už tedy zbývá vyřešit jen dilema: kam s Petrem příště?:-) Kristýna a Pavel Molkovi

Kristýna a Pavel Molkovi

Peru a Bolívie: Říše Inků a bolívijské Altiplano (červenec/srpen 2016)

Těmito řádky bych chtěla poděkovat Good Places za organizovaný zájezd s českým průvodcem do Peru a Bolívie. Z cestování s cestovkou mívám většinou obavu, abych neviděla jen "turistické pozlátko" a nepřipadala si "jako Japonec". Good Places se drží nejen svého názvu a vybírají opravdu skvělá místa, tak i hesla "authentic experience" a člověk skutečně pozná nefalšovanou atmosféru míst a zemí. Nutno podotknouti že bez újmy na čistotě a pohodlí. Ubytování i doprava byly vždy na velmi dobré úrovni. Program pestrý a nabitý, dobře zorganizovaný, žádné zbytečné plýtvání časem, na druhou stranu se nejednalo ani o "průlet" památkami. Amazonský prales je neuvěřitelný, památky Posvátného údolí Inků fascinující a příroda Bolívie dechberoucí. Rozhodně by se našlo více dní "á la National Geographic", jak sliboval (a dodržel) popis programu, než pouze návštěva Salaru. Vysoce oceňuji snahu našeho průvodce Petra dodržet program a ukázat nám vše slíbené i přes překážky, se kterými se musí při cestování v podobných zemích počítat. Se všemi peripetiemi se vypořádal a neztrácel dobrou náladu, k nám jako klientům měl individuální přátelský přístup se snahou vždy vyjít vstříc a poskytnout nám vyčerpávající informace, k místním lidem se choval velice hezky a zdvořile. Perfektní byli i naši místní původci Saturnino, Alex a Edgar, kteří nás doprovázeli v Amazonii a na Salar de Uyuni. Sršeli informacemi, byli příjemní a přátelští.
Celkově musím říct, že zájezd ve všech směrech předčil mé očekávání a už se těším na další.

Magda F.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů