Trek kolem Manaslu - Nepál individuálně

Poznávací zájezd s místním (dle domluvy s českým) průvodcem

Relativně méně navštěvovaný trek kolem osmitisícovky Manaslu.

Oblast kolem osmé nejvyšší hory světa Manaslu (8163 m) je rozmanitou směsicí různorodé přírody sahající od svěží džungle až po zasněžené štíty a také unikátních horských etnik žijících v malebných kamenných vesničkách. V porovnání s ostatními nepálskými treky není toto do nedávna zavřené pohraničí u Tibetu zatím zaplavené turisty. Trek začíná v 700 m n. m. a postupně stoupá údolím divoké řeky Buri Gandaki přes terasy rýžových políček, prastaré hvozdy rhododendronů a jedlí k základnímu táboru Manaslu. Krajinou dechberoucích výhledů na himalájské velikány vystoupáme až do sedla Larkya La (5130 m). Kromě treku poznáme také kulturní skvosty Kathmandú a Bhaktapuru.

Na treku budeme bydlet v chatách (lodges) a je možné jej individuálně prodloužit o návštěvu Tsum Valley, případně o výstup na Larkya Peak (6249m) nebo dále pokračovat k Annapurnám.

Termíny a ceny

Termín Cena
individuálně dle domluvy
Od 23 000 Kč

Cestu vám zařídíme s našimi místními průvodci. Cestujte jenom s vašimi přáteli, rodinou nebo i ve dvou, Termín, program kvalita ubytování, atd. se dají upravit podle vašich přání. Pokud se alespoň trochu domluvíte nějakým světovým jazykem, určitě si tento druh cestování oblíbíte pro svojí autentičnost a flexibilitu!

Cena je na osobu a s vyšším počtem cestujících ve skupině se snižuje.

Cena zahrnuje:

 • ubytování v hotelu, na treku v chatách (lodges),
 • dopravu (dodávkami, jeepy, autobusem, rikši, taxi),
 • český průvodce,
 • místní zkušený, anglicky mluvící průvodce,
 • povinní nosiči (3 nosiči na 7 osob, cca 8-10 kg na os.),
 • permity pro trekking v NP Manaslu a NP Annapurna
 • příspěvek na ACAP (projekt ochrany přírody Annapurna) a MCAP (projekt ochrany přírody Manaslu),
 • asistenci nepálské CK,
 • pojištění pro případ úpadku CK Good Places.

Cena nezahrnuje:

 • stravu (cca. 5-15 € na den, v horách celkem drahé),
 • mezinárodní letenky z Evropy (15-21 tis- Kč.),
 • nepálské vízum 40 USD,
 • cestovní pojištění,
 • spropitné.
Počet dní
18
Kód zájezdu
NPL2
Fyzická náročnost
4
Kulturní šok
3
Destinace
Nepál

Itinerář

Den 1 až 2 Přelet z Evropy do Káthmándú

Přelet z Evropy do Káthmándú, ubytování v hotelu. Možnost dokoupit trekkingové vybavení.

Den 3 Prohlídka Káthmándú

Prohlídka Káthmándú – hlavní náměstí Durbar s bezpočtem paláců, pagodovitých chrámů,  sídlem živé bohyně Kumarí. Vystoupáme na posvátnou chrámovou horu Swayambhunath, obydlenou nezbednými opičáky.

Kam se podíváme:

Den 4 Přejezd do Soti Khola

Přejezd 6 h autobusem do Arughat a dále 2 h jeepem do Soti Khola (700 m).

Den 5 Soti Khola - Machha Khola

Soti Khola - Machha Khola: První den treku dorazíme do Machha Khola (930 m) po cca 6 hodinách chůze. Cesta vede několika vesničkami, lesem a zvolna stoupá podél řeky Budhi Gandaki, kde se můžeme závěrem dne i vykoupat. Noc v chatě.

Den 6 Machha Khola - Jagat

Machha Khola - Jagat: Proti proudu řeky až ke Khola Besi, kde se nachází horký pramen "Tatopani". Stezka pokračuje přes lesnatou oblast k Dovan kolem divokých peřejí a jak roste nadmořská výška, scenérie se rapidně mění. 7 hodin chůze, nocleh v Jagat (1410 m).

Den 7 Jagat - Philim - Lokpa

Jagat - Philim - Lokpa: Cesta vede přes oblast Philim, kde přejdeme přes jeden z nejvyšších zavěšených mostů v Himalájích a dále po hřebeni až do Lokpy (2240 m). 5 hodin chůze, noc v Lokpa lodge.

Den 8 Lokpa-Ghap

Lokpa Chumling -Ghap: Stoupáme údolím řeky Budhi Gandaki a kolem vodopádu a přes bambusové háje až dojdeme do vesnice Ghap (2380 m) za 6-7 hodin chůze.

Den 9 Ghap-Lho

Ghap-Lho: Přes skalní hřebínky, rhododendronové háje a kamennou vesničku Namrung se po nějakých 6 hodinách chůze dostaneme do vsi Lho (3180 m), bohatě zdobené buddhistickými čhorteny.

Den 10 Lho-Sama Gaun

Lho-Sama Gaun: Projdeme několika vesničkami a vystoupíme na náhorní plošinu Shya a dále na skalnatou morénu a hřeben s výhledem na pastviny a pole v Samagaon. Po cca 5 hodinách dojdeme do Sama Gaun (3360 m) pod zalesněnou morénou.

Den 11 Den aklimatizace

Den aklimatizace: Během aklimatizace si zajdeme do základního tábora expedic mířících na Manaslu, příp. k jezeru Birendra, jačím pastvinám Punggen Gompa s výhledy na Manaslu nebo můžete jen odpočinkově prozkoumat vesnici.

Den 12 Sama Gaun-Samdo

Sama Gaun-SamdoCestou výhled na Manaslu a jeho základní tábor a dále kolem několika buddhistických runových zdí Mani do Samdo (3780 m), kde přespíme v chatě. Cestou je možno si vylézt k malému buddhistickému klášteru ve 4000 m n. m.

Den 13 Samdo - Dharmasala

Samdo - Dharmasala: Stezka vede propastí a vystoupá k jedinému nocležišti pod průsmykem - Dharmasala (4200 m), kde přepíme v chatě.

Den 14 Dharmasala - Larkya La - Bimtang

Dharmasala - Larkya La - Bimtang: Náročný den, kdy vyrazíme velmi brzo a půjdeme 8-9 hodin. Z vrcholu morény vystoupáme do průsmyku Larkya La s 5135 metry, který nás odmění nádhernými výhledy. Trasa pak sestupuje do Bimtang (3700 m, "písečné pláně" v tibetštině), obrovského údolí obklopeného horskými velikány.

Den 15 Bimtang-Tilje- Dharapani

Bimtang-Tilje- Dharapani: Sestup krásnými rhododendronovými a borovicovými lesy do údolí, kde se pokocháme výhledem na vrchol Lamjung Peak nad údolím Marsyangdi, než dojdeme do vesnice Dharapani (1860 m).

Den 16 Dharapani – Besisahar - Káthmándú

Dharapani – Besisahar - Káthmándú: Legendární jízda jeepem do Besisaharu mezi rýžovými terasami ve tvaru amfiteátru a podél strmých útesů, svěžími lesy a několika kulturně zajímavými vesnicemi. Odpoledne přejezd do Káthmandú.

Den 17 Dokončení prohlídky Kathmandu

Káthmándú: Dokončení prohlídky Kathmandu - navštívíme kremační místo Pašupatinath, obrovskou stúpu Boudhanath a královské město paláců Bhaktapur.

Den 18 Návrat.

Přelet do Prahy.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů
An Error Occurred: Internal Server Error

Oops! An Error Occurred

The server returned a "500 Internal Server Error".

Something is broken. Please let us know what you were doing when this error occurred. We will fix it as soon as possible. Sorry for any inconvenience caused.