Velký okruh Marokem

Poznávací zájezd s českým průvodcem

15tidenní letecký zájezd s polopenzí a ubytováním ve 3-4* hotelích.

Poznejte všechny významné památky a přírodní krásy Maroka. Z Agadiru přejedeme do Marakeše. Odtud nás cesta povede přes pohoří Středního Atlasu k velkolepým vodopádům Ouzoud. Navštívíme největší marocké město Casablancu. Dále pokračujeme podél pobřeží Atlantiku přes hlavní město Rabat (UNESCO) do Tangeru. V srdci pohoří Rif navštívíme malebné horské město Chefchaouen. Z královského města Meknes (UNESCO) pojedeme přes římské město Volubilis (UNESCO) do nejstaršího královského města Fes (UNESCO). Přes cedrové lesy pohoří středního Atlasu zamíříme na jih Maroka, do oblasti berberských pevností, oáz a písečných dun. Navštívíme slavnou berberskou vesnici Ksar Ait Benhaddou (UNESCO). Přes impozantní průsmyk Tizi N´Tichka (2.260m) v pohoří Vysokého Atlasu pojedeme zpět do Marakeše.

Královské město Marakeš se svým slavným náměstím Djemaa el Fna (UNESCO) je jedním z nejúchvatnějších měst v Maroku. Přes malebné město Essaouira na pobřeží Atlantického oceánu se vrátíme zpět do Agadiru.

Vízum nyní není potřeba.

Termíny a ceny

Termín Cena
sobota
18.5.2024
sobota
1.6.2024
otevřený
39 900 Kč
Poptat
sobota
26.10.2024
sobota
9.11.2024
otevřený
39 900 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • ubytování ve 4*hvězdičkových hotelích, v Tangeru a ve Fesu v 3*hotelu,
 • polopenze v hotelích,
 • česky mluvící průvodce,
 • místní průvodci ve městech,
 • asistence místní cestovní kanceláře,
 • dopravu vlastním minibusem.

Cena nezahrnuje:

 • mezinárodní letenku,
 • fakultativní výlet na jeepech za 60 €,
 • vstupy cca 40 €,
 • stravu a pití kromě polopenze,
 • spropitné.
Počet dní
15
Kód zájezdu
MA01
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
4
Destinace
Maroko
Aktivity

Itinerář

Den 1 Přílet do Agadiru-

Přílet do Agadiru, ubytování a nocleh v Agadiru.

Den 2 Marakeš.

Přejezd do Marakeše. Prohlídku zahájíme u mešity Koutoubia, jejíž 77 m metrů vysoký minaret se stal symbolem Marakeše. Dále navštívíme Saadské hrobky z 16. století a palác Bahia z 19.století, dvě nejslavnější marrákešské památky.


Ubytování a nocleh v Marakeši.

Den 3 Marakéš - vodopády Ouzoud - Beni Mellal - Casablanca.

Po snídani se vydáme do pohoří Středního Atlasu k vodopádům Ouzoud, největším vodopádům v Maroku. Pokračujeme malebnou krajinou až do města Beni Mellal. Přijezd do Casablanky ve večerních hodinách.

Ubytování a nocleh v Casablance.

Den 4 Casblanca - Rabat - Tanger

Po snídani navštívíme centrum Casablanky, zde se nachází elká mešita Hassana II. a náměstí Mohameda V. Pokračujeme do hlavního města Rabat, kde navštívíme královský palác, mausoleum Mohameda V. s Hassanovou věží, Chellah a Kasbah Oudayas. Pokračujeme podél pobřeží Atlantiku do Tangeru. Ubytování a nocleh v Tangeru.

Den 5 Tanger

Dopoledne nás čeká prohlídka města. Projdeme starou medinou s nádhernou vyhlídkou na španělskou pevninu. Po prohlídce zamíříme přes exclusivní část města na Cap Spartel a k Herkulově jeskyni. Odpoledne navštívíme malebné městečko Asilah na pobřeží Atlantiku.

Ubytování a nocleh v Tangeru.

Den 6 Chefchaouen - Meknes

Po snídani pojedeme přes pohoří Rif do města Chefchaouen, které je známé jako modré město, díky domům natřeným sytě modrou barvou. Cesta pokračuje do královského města Meknes, které založil panovník Moulay Ismail v 17. století. Město je známé jako Marocká Versailles. Ubytování a nocleh v Meknesu.

Den 7 Meknes - Moulay Idriss -Volubilis- Fes

Dopoledne navštívíme historickou část města Meknes, která je obehnána mohutnými hradbami. Navštívíme královské sýpky, starou medinu a náměstí El Hedim s nejkrásnější bránou v Maroku, zvanou Bab Mansour. Pokračujeme přes horský masiv Zerhoun kolem posvátného města Moulay Idriss do Volubilis, nejzachovalejší římské památky v Maroku. V pozdních odpoledních hodinách přijedeme do nejstaršího královského města Fes. Ubytování a nocleh ve Fesu.

Den 8 Fes

Tento den věnujeme celodenní prohlídce města. Fes založil v 8.století potomek proroka Mohameda Moulay Idriss. Navštívime městkou část zvanou Fes el Djdid, kde se nachází královský palác a bývalá židovská čtvrť včetně židovského hřbitova. Pokračujeme prohlídkou staré mediny zvané Fes el Bali. Jedná se o jedinou medinu v arabském světě, která si dochovala středověký charakter. Během procházky klikatými uličkami se seznámíme s tradičními marockými řemesly (např. slavné koželužny) a uvidíme nejvýznamější místa jako náměstí Nejjarine, mausoleum Idrisse II. a mešitu Qairaouine.

Den 9 Ifrane - Erfoud

Po snídani pojedeme přes pohoří Středního Atlasu cedrovými lesy do horského města Ifrane. Další zastávka bude ve městě Midelt, které tvoří hranici mezi Středním a Vysokým Atlasem. Cesta pokračuje přes Vysoký Atlas a malebné údolí řeky Ziz až do oázy Erfoud.

Ubytování a nocleh v Erfoudu

Den 10 Erfoud - Merzouga

Je věnován celodennímu výletu na džípech po okolí oázy Erfoud. Celá oblast kolem Erfoudu je vyznamným nalezištěm fosilií, které cestou navštívíme. Výlet pokračuje pouští k nejvyšším dunám v Maroku, tzv. Erg Chebbi. Zde je možnost absolvovat projíždku po dunách na velbloudech. V oáze Merzouga uvidíme tradiční zavlažovací systémy, dále pokračujeme do oázy Taouz, která se nachází v blízkosti alžírské hranice. V okolí oázy se nacházejí prehistorické skalní rytiny a předislámské berberské pohřebiště. V oáze Chamlia žijí potomci bývalých černých otroků, kteří zde pro návštěvníky rádi předvedou ukázky typické hudby a tanců s africkými kořeny zvané Gnawa.

Na závěr navštívíme město Rissani, kde se ve 12. stol. usadil praotec současné vládnoucí dynastie Alavitů Moulay Ali Sherif. Nedaleko Rissani se nacházejí zříceniny kdysi slavného města Sijilmassa, které bylo založeno v 8. stol. Cestou do

Erfoudu navštívíme velbloudí farmu, kde je možnost ochutnat velbloudí mléko. Ubytování a nocleh v Erfoudu.

Den 11 Erfoud - soutěska Todra - Ouarzazat

V polovině cesty mezi městy Erfoud a Ouarzazate se nachází soutěska Todra. Procházka touto přírodní raritou je skutečným zážitkem. V nejužším místě je soutěska široká pouze 10 metrů, stěny však dosahují výšky až 250 metrů. Cesta pokračuje náhorní plošinou Vysokého Atlasu přes tzv. Údolí kaseb. Projíždíme městy Tinerghir, Boumalne, Kalaa M´Gouna a Skoura, kde se nacházejí četné kasby (pevnosti). Cílem cesty je město Ouarzazate, jehož dominantou je Kasbah Taourirt, která patří k největším feudálním pevnostem v Maroku. Nové město je známé jako středisko filmového průmyslu, nachází se tu několik filmových studií, která si pro úžasné exteriéry najímají zahraniční filmové štáby.

Ubytování a nocleh ve Ouarzazatu.

Den 12 Ksar Ait Benhaddou - průsmyk Tizi-N-Tichka - Marakéš

Cestou do Marakeše navštívíme Ksar Ait Benhaddou, nejznámější a nejimpozantnější Ksar (opevněná vesnice) v Maroku. Ksar byl založen v 11. stol., i když spousta budov je mladšího data. Ait Benhaddou je jednou z nejdokonalejších ukázek starobylé předsaharské architektury na světě, proto byla památka v roce 1987 zařazena na seznam UNESCA. Archaicky působící vesnice se stala i oblíbenou filmovou kulisou. Cesta pokračuje pohořím Vysokého Atlasu přes impozantní průsmyk Tizi-N-Tichka ve výšce 2.265 m. Příjezd do Marakeše v pozdních odpoledních hodinách.

Ubytování a nocleh v Marakeši.

Den 13 Marakéš

Dopoledne je možnost zúčastnit se fakultativně výletu do Vysokého Atlasu k historické mešitě Tinmal z 12.stol.

V odpoledních hodinách je možné navštívit slavnou zahradu Majorelle. Zahradu založil ve 20.letech minulého století francouzský malíř Jaques Marorelle. Po jeho smrti zahradu zakoupil modní návrhář Yves Saint Laurent, který ji zpřístupnil veřejnosti. Vedle zahrady bylo v roce 2017 otevřeno i muzeum Yves Saint Laurent, kde je vystavena část jeho kolekcí z celé doby jeho působení.

Po večeři vychutnáme atmosféru náměstí Náměstí Djemaa el Fna (Shromaždiště mrtvých) bylo kdysi veřejným popravištěm. V současné době se zde naopak den co den odehrává živé představení různých hudebníků, tanečníků, artistů, vypravěčů příběhů, zaklínačů hadů aj. Ve večerních hodinách zde stojí nespočet pojízdných vyvařoven, kde je možné ochutnat různé speciality. Pro svoji jedinečnost bylo náměstí s přilehlými trhy zařazeno na seznam UNESCA.

Den 14 Essaouira - Agadir

Dnes nás čeká přejezd zpět do Agadiru. Cestou navštívíme nádherné město Essaouira na pobřeží Atlantiku. Historická část města s malebným rybářským přístavem a krásnou tržnicí je též na seznamu UNESCA.

Den 15 Odlet do Prahy nebo Vídně.

Transfer na letiště, odlet do Prahy nebo Vídně.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů