Dlouhá cesta po Peru a Bolívii

Poznávací zájezd s českým průvodcem

Vše, co byste v Peru při své první návštěvě neměli minout. Zjistíte však, že jedna návštěva na tak nádhernou a rozmanitou zemi asi nebude stačit… Na závěr přejedeme do Bolívie a poznáte i vysokohorskou metropoli La Paz.

Intenzivní putování po nejkrásnějších místech jižní poloviny Peru s možností sebepoznávacího rituálu a léčení u šamanů v Amazonském pralese. Poznáme kultovní místa incké kultury dodnes nabité úžasnou energií, zdobná koloniální městečka, unikátní komunity a všudypřítomné skvosty přírody, které Peru nabízí. Je možné se zúčastnit celé cesty nebo jenom její části a odletět z jakéhokoliv většího města s přestupem v Limě (slevu spočítáme).

Cesta je rozšířením zájezdu Peru + Bolívie, ke kterému se připojíme 9. den v Amazonii a který poté pokračuje cestováním po Bolívii. Je možné podniknout kompletní cestu na 31 dní nebo se také někde připojit a někde zase odpojit. 

Termíny a ceny

Termín Cena
neděle
6.10.2024
neděle
3.11.2024
otevřený
bez letenky
74 900 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • vnitrostátní přelet Cusco - Puerto Maldonado,
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím, v Amazonii 2x ve srubech s plnou penzí a u jezera Titicaca u rodiny, 2 x noc ve spacím autobuse,
 • dopravu delux dálkovými autobusy, nájemní dopravu, taxi, 1x vlak,
 • českého průvodce (od cca 6 osob.),
 • podle potřeby místního průvodce,
 • pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • letenky z ČR (letenka z Evropy stojí cca 25 - 33 tis. (z Prahy, Vídně nebo Mnichova),
 • stravu kromě pobytu v přírodním centru v Amazonii,
 • fakultativní výlety a volitelné přelety,
 • ceremonii s Ayahuascou (cca 50 USD na os.),
 • cestovní pojištění.
Počet dní
29
Kód zájezdu
KPAB2
Fyzická náročnost
4
Kulturní šok
3
Destinace
Peru , Bolívie

Itinerář

Den 1 Přelet do Limy.

Přelet z Prahy, Vídně nebo Mnichova do Limy, ubytování na hotelu.

Den 2 Lima

Peruánské dobrodružství začneme toulkami po Limě Světové dědictví UNESCO - Plaza San Martin, klášter San Francisco a jeho katakomby, Plaza Mayor, katedrála, Pizzarova hrobka, prezidentské a vládní koloniální paláce, předincká pyramida Huaca Pucllana, atd.

Kam se podíváme:

Den 3 Pisco, výlet člunem k ostrovům Ballestas

Přejezd do Pisco (~3.5 h), poloostrov Paracas - výlet lodí k ostrovům Ballestas, kde žijí lachtani, tučňáci, pelikáni, terejové, kormoráni aj. Ochutnávka peruánského tradičního alkoholického nápoje Pisco. Přejezd k fotogenické pouštní laguně Huacachina u městečka Ica.

Den 4 Pouštní laguna Huacachina, možnost přeletu nad obrazci u Nasca, pohřebiště Indiánů Chauchilla.

Ráno možnost dovádění na písečných dunách zdejší pouště, šílené jízdy v buginách nebo zkusit sandboarding. Přejezd do Nasca - možnost přeletu nad záhadnými, obrovskými obrazci různých ptáků, opic, dokonce postavy člověka (cca 100 $). Prehistorické pohřebiště Indiánů v Chauchilla se zachovalými mumiemi (přes 800 let). Noční přejezd spacím delux busem do Arequipy.

Den 5 Arequipa

Arequipa. Prohlídka koloniálního městečka pod sopkami El Misti, Chachani a Pichu Pichu, s unikátním klášterem Santa Catalina a krásným náměstím Plaza de Armas. Muzeum Santuarios Andinos s mumií zmrzlé incké dívky Juanity, jedné z mála lidských obětí této kultury.

Den 6 až 7 Cañon Colca

Cañon Colca - vyhlídka Cruz del Cóndor, kde je tento jeden z nejhlubších kaňonů světa krásně vidět (hl. 1200 m), vč. slavných kondorů andských. Dále se stavíme v typických vesničkách Pinchollo, Mace, s koloniálními kostelíky, navštívíme předincké hrobky Tumbas Colgantes (tzn."zavěšené hroby") a typická terasovitá políčka z předincké doby, kde se doteď pěstuje quinoa, kiwicha a kukuřice. Ubytování v horské vesničce Chivay. Možná koupel v termálních pramenech La Calera.

Den 8 Skalní útvary Castillos de Callalli, přehrada Condoroma, vesnička Yauli, horské jezero Laguna de Langui, pueblo Sicuani.

Přejezd do Cusca se zastávkami: skalní útvary Castillos de Callalli, přehrada Condoroma (4737 m n.m.), tradiční vesnička Yauli, horské jezero Laguna de Langui, pueblo Sicuani. Ubytování v Cuscu, večerní toulky po městě.

Den 9 až 11 Amazonie u Puerto Maldonado - po řece Tambopata a Madre de Díos

Přelet do Puerto Maldonado. Poznávání bohaté přírody Amazonie – ubytování v bungalovech v přírodě se snídaní. Člunem po řece Tambopata, oběd při kotvení uprostřed řeky. Jezero Tres Chimbadas se vzácným vodním ptactvem a vydrami. Ráno k jílovému útesu, kam se slétají barevné ary a papoušci. Po snídani plavba po řece Madre de Dios, ostrov opic, visutá cesta v korunách stromů, oběd, útulek pro zvířata (jaguár, puma, tapír...). Návštěva u rodiny místního indiánského kmene Ese Eja, procházka živoucí lékárnou amazonského pralesa, s vysvětlením léčebných účinků a použití medicínských rostlin a stromů (např. Chuchuhuasi, Ayahuasca, Uña de gato, Ajosacha...), dvě noci ve srubech, možnost léčení se šamanem a očistné ceremonie s liánou Ayahuascy. Noční přejezd do Cusca, možnost přeletu.

Kam se podíváme:

Den 12 Cuzco

Prohlídka Cuzca Světové dědictví UNESCO - koloniální náměstí Plaza de Armas, katedrály, křivolaké uličky, klášter Santo Domingo se zbytky inckého slunečního chrámu Coricancha, umělecká čtvrť kolem San Blas, atd.

Kam se podíváme:

Den 13 Chinchero, solný kaňon Salinas de Maras, vlakem do Aguas Calientes.

Návštěva romantické vesničky Chinchero s hradbami inckého města, trůnem Inky a zdobeným koloniálním kostelem a typickým oblečením místních žen, Moray - záhadná zemědělská laboratoř Inků s kruhovými terasami, podle času také solný kaňon Salinas de Maras, kde se ze stovek kaskádových jezírek těží sůl. Z Ollantaytamba vlakem do Aguas Calientes.

Kam se podíváme:

Den 14 Machu Picchu

Prohlídka úchvatného Machu Picchu  Světové dědictví UNESCO, bájného města Inků, pro zájemce možnost výstupu na ikonickou horu Huayna Picchu (nutno rezervovat min. 2 měsíce předem). Večer možnost koupele v termálních pramenech.

Kam se podíváme:

Den 15 Valle Sagrado: Ollantaytambo

Pěšky cca 2 hodiny malebným údolím pod Machu Picchu (možnost jet vlakem za 20 $), dále přejezd po panoramatické horské silnici do Posvátného údolí – Valle Sagrado: Ollantaytambo, prohlídka incké pevnosti a obrovských kamenných teras. Dále přejezd do vesnice Pisaq.

Den 16 Cuzco, Pisaq

Pisaq - unikátní incké hradiště v horách, sluneční chrám, rezidence, fotogenická terasovitá políčka. Návrat do Cusca, dokončení prohlídky, incká pevnost Sacsayhuaman, atd.

Kam se podíváme:

Den 17 až 19 Jezero Titicaca - noc na plovoucích rákosových ostrovech Uros. Copacabana, ostrov Isla del Sol.

Jezero Titicaca: Busem do městečka Puno u jezera Titicaca (3800 m n.m.). Plovoucí rákosové ostrovy indiánů kmene Uros. Přejezd podél skvostně modrého jezera Titicaca do Bolívie, prohlídka posvátného městečka Copacabana, noc u rodiny na Isla del Sol. Přechod ostrova cca 9 km nádhernou krajinou, přejezd podél hradby pohoří Cordillera Real do největšího města Bolívie - La Pazu.

Kam se podíváme:

Den 20 La Paz

Prohlídka metropole La Paz pod zasněženými vrcholky. Bohatě zdobený kostel San Francisco ze 16. stol, náměstí Murillo s vládními budovami, spletité uličky a trhy starého města, podle času výlet lanovkou nad město do El Alto s úžasnými výhledy. Přes noc přejezd do Sucre (možnost přeletu).

Kam se podíváme:

Den 21 Hl.město Bolívie - Sucre.

Sucre, hl.město Bolívie, UNESCO. Toulky historickým městem plným malebných domů a paláců. Dům svobody, kde byla r.1825 vyhlášena nezávislost, muzeum v klášteru La Recoleta (z r.1601), bezpočet dalších kostelů a kláštěrů.

Kam se podíváme:

Den 22 Potosí. přejezd do Uyuni.

Přejezd do Potosi (~3h), navlečeme se do hornického úboru, nakoupíme dynamit a koku pro horníky a zanoříme se do stále funkčního stříbrného dolu v hoře Cerro Rico, odkud se od pol. 16. stol. do dnes vytěžilo přes 60 tis. tun stříbra, což je světový rekord. Podle domluvy můžeme místo dolu navštívit historické centrum města Potosí.Ppřejezd horami a altiplanem do Uyuni (~5-6 h).

Kam se podíváme:

Den 23 až 24 Salar de Uyuni

Salar de Uyuni: 2 dny nezapomenutelných zážitků à la National Geographic: jeepem přes solné pláně Altiplana, Ostrov rybářů s gigantickými kaktusy, barevná jezera laguna Colorada, aj., zasněžené vulkány, hřbitov parních lokomotiv, atd. Noc u místní rodiny, plná penze.

Kam se podíváme:

Den 25 NP pod vulkánem Sajama.

Přejezd altiplanem přes Oruro do Sajamamy u Chilských hranic. Zapadlá vesnička pod stejnojmennou nejvyšší horou Bolivie (6542m.n.m.). Unikátní kamenný kostel. Tento den je možné odletu do Prahy s přestupy z Uyuni (sleva).

Den 26 Pěší výlet kolem horských jezer s výhledy na sopku Sajama.

Nádherný trek pod zasněženými vrcholky And kolem gejzírů, 3 horských jezer k termálním jezírkům, kde je geniální koupání s vyhlídkou na horu Sajama. Kdo nechce na trek, může relaxovat celý den u termálních pramenů a okolí.

Den 27 až 29 La Paz

Přejezd do La Paz, podle času dokončení prohlídky centra města, nákup suvenýrů nebo výlet do tzv. Měsíčního údolí s pozoruhodnými skalními sloupy. Odlet do Prahy s přestupy.

Kam se podíváme:

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů