Dlouhá cesta po Peru a Bolívii

Zájezd s českým průvodcem

Vše, co byste v Peru při své první návštěvě neměli minout. Zjistíte však, že jedna návštěva na tak nádhernou a rozmanitou zemi asi nebude stačit… Na závěr přejedeme do Bolívie a poznáte i vysokohorskou metropoli La Paz.

Intenzivní putování po nejkrásnějších místech jižní poloviny Peru s možností sebepoznávacího rituálu a léčení u šamanů v Amazonském pralese. Poznáme kultovní místa incké kultury dodnes nabité úžasnou energií, zdobná koloniální městečka, unikátní komunity a všudypřítomné skvosty přírody, které Peru nabízí. Je možné se zúčastnit celé cesty nebo jenom její části a odletět z jakéhokoliv většího města s přestupem v Limě (slevu spočítáme).

Cesta je rozšířením zájezdu Peru + Bolívie, ke kterému se připojíme 9. den v Amazonii a který poté pokračuje cestováním po Bolívii. Je možné podniknout kompletní cestu na 31 dní nebo se také někde připojit a někde zase odpojit. 

Termíny

Termín Cena
17.8.2019 16.9.2019
otevřený
73 900 Kč
70 900 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • vnitrostátní přelet Cusco - Puerto Maldonado,
 • ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím, v Amazonii 2x ve srubech s plnou penzí a u jezera Titicaca u rodiny, 2 x noc ve spacím autobuse,
 • dopravu delux dálkovými autobusy, nájemní dopravu, taxi, 1x vlak,
 • českého průvodce (od cca 6 osob.),
 • podle potřeby místního průvodce,
 • pojištění CK pro případ úpadku.

Cena nezahrnuje:

 • letenky z ČR (letenka z Evropy stojí cca 25 - 33 tis. (z Prahy, Vídně nebo Mnichova),
 • stravu kromě pobytu v přírodním centru v Amazonii,
 • fakultativní výlety a volitelné přelety,
 • ceremonii s Ayahuascou (cca 50 USD na os.),
 • cestovní pojištění.
Počet dní
31
Kód zájezdu
KPAB2
Fyzická náročnost
4
Kulturní šok
3
Destinace
Peru , Bolívie

Itinerář

Den 1

Přelet z Prahy, Vídně nebo Mnichova do Limy, ubytování na hotelu.

Den 2 až 3 Lima

2. - 3. den: 

Peruánské dobrodružství začneme toulkami po Limě (UNESCO) - Plaza San Martin, klášter San Francisco a jeho katakomby, Plaza Mayor, katedrála, Pizzarova hrobka, prezidentské a vládní koloniální paláce, předincká pyramida Huaca Pucllana, atd. Přejezd do Pisco (~3.5 h), poloostrov Paracas - výlet lodí k ostrovům Ballestas, kde žijí lachtani, tučňáci, pelikáni, terejové, kormoráni aj. Ochutnávka peruánského tradičního alkoholického nápoje Pisco. Přejezd k fotogenické pouštní laguně Huacachina u městečka Ica.

Kam se podíváme:

Den 4

Ráno možnost dovádění na písečných dunách zdejší pouště, šílené jízdy v buginách nebo zkusit sandboarding. Přejezd do Nasca - možnost přeletu nad záhadnými, obrovskými obrazci různých ptáků, opic, dokonce postavy člověka (cca 100 $). Prehistorické pohřebiště Indiánů v Chauchilla se zachovalými mumiemi (přes 800 let). Noční přejezd spacím delux busem do Arequipy.

Den 5

Arequipa. Prohlídka koloniálního městečka pod sopkami El Misti, Chachani a Pichu Pichu, s unikátním klášterem Santa Catalina a krásným náměstím Plaza de Armas. Muzeum Santuarios Andinos s mumií zmrzlé incké dívky Juanity, jedné z mála lidských obětí této kultury.

Den 6 až 7

6. - 7. den: 

Cañon Colca - vyhlídka Cruz del Cóndor, kde je tento jeden z nejhlubších kaňonů světa krásně vidět (hl. 1200 m), vč. slavných kondorů andských. Dále se stavíme v typických vesničkách Pinchollo, Mace, s koloniálními kostelíky, navštívíme předincké hrobky Tumbas Colgantes (tzn."zavěšené hroby") a typická terasovitá políčka z předincké doby, kde se doteď pěstuje quinoa, kiwicha a kukuřice. Ubytování v horské vesničce Chivay. Možná koupel v termálních pramenech La Calera.

Den 8 Cuzco

Přejezd do Cusca se zastávkami: skalní útvary Castillos de Callalli, přehrada Condoroma (4737 m n.m.), tradiční vesnička Yauli, horské jezero Laguna de Langui, pueblo Sicuani. Ubytování v Cuscu, večerní toulky po městě.

Kam se podíváme:

Den 9 až 11 Cuzco, Puerto Maldonado

9. - 11. den: 

Přelet do Puerto Maldonado. Poznávání bohaté přírody Amazonie – ubytování v bungalovech v přírodě se snídaní. Člunem po řece Tambopata, oběd při kotvení uprostřed řeky. Jezero Tres Chimbadas se vzácným vodním ptactvem a vydrami. Ráno k jílovému útesu, kam se slétají barevné ary a papoušci. Po snídani plavba po řece Madre de Dios, ostrov opic, visutá cesta v korunách stromů, oběd, útulek pro zvířata (jaguár, puma, tapír...). Návštěva u rodiny místního indiánského kmene Ese Eja, procházka živoucí lékárnou amazonského pralesa, s vysvětlením léčebných účinků a použití medicínských rostlin a stromů (např. Chuchuhuasi, Ayahuasca, Uña de gato, Ajosacha...), dvě noci ve srubech, možnost léčení se šamanem a očistné ceremonie s liánou Ayahuascy. Noční přejezd do Cusca, možnost přeletu.

Kam se podíváme:

Den 12 Cuzco

Prohlídka Cuzca (UNESCO) - koloniální náměstí Plaza de Armas, katedrály, křivolaké uličky, klášter Santo Domingo se zbytky inckého slunečního chrámu Coricancha, umělecká čtvrť kolem San Blas, atd.

Kam se podíváme:

Den 13 Chinchero

Návštěva romantické vesničky Chinchero s hradbami inckého města, trůnem Inky a zdobeným koloniálním kostelem a typickým oblečením místních žen, Moray - záhadná zemědělská laboratoř Inků s kruhovými terasami, podle času také solný kaňon Salinas de Maras, kde se ze stovek kaskádových jezírek těží sůl. Z Ollantaytamba vlakem do Aguas Calientes.

Kam se podíváme:

Den 14 Machu Picchu

Prohlídka úchvatného Machu Picchu (UNESCO), bájného města Inků, pro zájemce možnost výstupu na ikonickou horu Huayna Picchu (nutno rezervovat min. 2 měsíce předem). Večer možnost koupele v termálních pramenech.

Kam se podíváme:

Den 15 Pisaq, Machu Picchu

Pěšky cca 2 hodiny malebným údolím pod Machu Picchu (možnost jet vlakem za 20 $), dále přejezd po panoramatické horské silnici do Posvátného údolí – Valle Sagrado: Ollantaytambo, prohlídka incké pevnosti a obrovských kamenných teras. Dále přejezd do vesnice Pisaq.

Kam se podíváme:

Den 16 Cuzco, Pisaq

Pisaq - unikátní incké hradiště v horách, sluneční chrám, rezidence, fotogenická terasovitá políčka. Návrat do Cusca, dokončení prohlídky, incká pevnost Sacsayhuaman, atd.

Kam se podíváme:

Den 17 až 19 La Paz, Titicaca

17. - 19. den: 

Jezero Titicaca: Busem do městečka Puno u jezera Titicaca (3800 m n.m.). Plovoucí rákosové ostrovy indiánů kmene Uros. Přejezd podél skvostně modrého jezera Titicaca do Bolívie, prohlídka posvátného městečka Copacabana, noc u rodiny na Isla del Sol. Přechod ostrova cca 9 km nádhernou krajinou, přejezd podél hradby pohoří Cordillera Real do největšího města Bolívie - La Pazu.

Kam se podíváme:

Den 20 až 21 La Paz

20. - 21. den: 

Prohlídka metropole La Paz pod zasněženými vrcholky. Bohatě zdobený kostel San Francisco ze 16. stol, náměstí Murillo s vládními budovami, spletité uličky a trhy starého města, podle času výlet lanovkou nad město do El Alto s úžasnými výhledy.

Kam se podíváme:

Den 22 až 31

Možnost pokračovat cestou po Bolivíi, viz zájezd "Říše Inků a bolivíjské Attilpano".

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů