Vzhledem k situaci s koronavirem je konání našich zájezdů podřízeno aktuálním podmínkám pro cestování. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na telefonu 777689000.

Kostarika - zahrada Střední Ameriky

Zájezd s českým průvodcem

Dopřejte si návštěvu ráje již za svého života - Costa Rica znamená "bohaté pobřeží" a je omývané z obou stran Pacifikem a Karibikem, mezi nimiž příroda vymyslela ukázku toho nejlepšího, co byla schopná vytvořit.

Ačkoli je Kostarika velikostí podobná Česku, její dramatická krajina, různorodá divoká příroda a bohatství lákají více než dva miliony návštěvníků každý rok, my se však vydáme i na místa, kam se většina lidí nepouští. Každý objeví svůj vlastní důvod, proč se zamiloval do Kostariky. Procházky v tropických, deštných i horských mlžných lesích, překrásné pláže Pacifiku a Karibiku, vesničky indiánů Bribri. Vydáme se ke kráterům sopek Poás a 3500m vysoké Irazú, snad spatříme i padající kameny i tekoucí lávu ze sopky Arenal.

Termíny a ceny

Termín Cena
pondělí
8.3.2021
neděle
21.3.2021
otevřený
70 690 Kč
Poptat
sobota
27.11.2021
pátek
10.12.2021
otevřený
72 890 Kč
Poptat
pondělí
7.3.2022
neděle
20.3.2022
otevřený
70 290 Kč
Poptat

Cena zahrnuje:

 • Doprava.
 • Ubytování a snídaně.
 • Český průvodce, místní průvodce-řidič.
 • Zdravotní připojištění.
 • Informační materiály a DPH.
 • Doprava: Letecká včetně tax a poplatků s výjimkou případné odletové taxy ze San José (29 USD).
 • Po trase pronajatým minibusem (vanem) s místním řidičem.
 • Ubytování: Hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím.
 • Strava: Součástí ubytování jsou snídaně.

Cena nezahrnuje:

 • Strava kromě snídaní.
 • Vstupné.
 • Cestovní připojištění.
 • 1-lůžkový pokoj za příplatek 8200 Kč.
 • Spropitné.
Počet dní
14
Kód zájezdu
KOS01
Fyzická náročnost
2
Kulturní šok
2
Destinace
Kostarika

Itinerář

Den 1 až 2 Praha - San José - Cartago

Let do hlavního města Kostariky. Přejezd do N.P. Volcán Irazú (3432 m): vyhlídka do kráteru nejvyšší kostarické činné sopky, sirné jezírko, lávová poušť. Cartago: poutní bazilika se soškou patronky země La Negrity. Orchideje, tropické květy a bambusová džungle v Jardines Lankester. Horskou částí panamerické dálnice přes hřeben Kordillér kolem Hory smrti (3491 m). Od jednoho z nejvyšších vrcholů Kostariky strmě dolů k pobřeží Pacifiku.

Den 3 Palmar Norte, M.P. Marino Ballena

Palmar Norte: tajemné kamenné koule předkolumbovských indiánů. Mořský park Marino Ballena: dlouhé pláže, možnost výletu lodí k ostrovu Velryba s ptačími koloniemi a leguány, šnorchlování.

Den 4 Uvita - Quepos

Podél pobřeží s palmovými háji do N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice, nosáli…).

Den 5 až 6 Quepos - Santa Elena

Přes řeku Tárcoles s vyhřívajícími se obřími krokodýly a dále do Santa Eleny v hornatém vnitrozemí: Monteverde - biorezervace mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýlí a hmyzí farmy. Procházka po zavěšených chodnících v horních patrech pralesa.

Den 7 Santa Elena - Fortuna

Tilaránskými Kordillerami a kolem jezera Arenal do Fortuny. Nejaktivnější z kostarických sopek - Volcán Arenal (1633 m): za příznivé situace pozorování nočních erupcí s tekoucí žhavou lávou, pěší výlet k vodopádu v tropické džungli - skvělé koupání! Termální komplex Baldi - večerní koupání s občasnými otřesy - „dechem“ sopky. Možnost procházek v přírodních rezervacích.

Den 8 P.R. Cano Negro

Přejezd na sever k hranicím Nikaragui do Los Chiles. Možnost výletu na člunech k jezeru Cano Negro. Jedinečná přírodní rezervace s vegetací a zvířenou krajinného typu bažin a jezer tropických vnitrozemských nížin - Llanura de Los Guatusos: exotičtí ptáci, bazilišci, kajmani, želvy, opice, lenochodi. Alternativně celodenní rafting na řece Rio Toro.

Den 9 Fortuna - Cahuita

Přejezd k pobřeží Karibiku pod N.P. Braulio Carillo. Hadí zahrada v La Virgen s více než 60 druhy plazů (včetně anakondy) a obojživelníků (pralesničky - jedovaté šípové žáby).

Den 10 až 11 Cahuita - San José

Odpočinek na plážích u městečka Cahuita. Procházka v N.P. Cahuita: opuštěné pláže s bílým pískem, šnorchlování na korálových útesech. Možnost návštěvy vesničky s původními obyvateli Bribri: směs černé a indiánské kultury, rukodělné výrobky, hudba reggae a calypso nebo na kole v přírodní rezervaci Gandoca-Manzanillo. Návštěva kakaové plantáže: pěstování kakaovníků a ukázka zpracování bobů, ochutnávka vlastnoručně vyrobené čokolády. Přejezd pod sopkou Barva (2906 m) zpět do San José.

Den 12 N.P. Volcán Poás (2704 m)

Fantastické výhledy do dýmajícího kráteru (nebude-li v mracích), trpasličí horský mlžný les, návštěva kávové plantáže spojená s ochutnávkou a nákupem kávy. Volný program a nákupy suvenýrů v San José.

Pošlete to dále…

Zůstaňme v kontaktu

Získejte s předstihem informace o slevách a akcích, lístky na festivaly či slevu na trekové zboží!

 • maximálně 4 e-maily ročně
 • e-mail nikomu nepředáme
 • kdykoliv se můžete odhlásit
Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů